poster

Ip Man: Zrození legendy

 • čínština

  Yip Man Chinchyun

 • čínština

  Ye Wen Qian Zhuan

 • čínština

  葉問前傳

 • slovenský

  Ip Man 3: Nesmrteľný majster

 • slovenský

  Ip Man: Nesmrteľný majster

 • anglický

  Legend is Born - Ip Man, The

 • anglický

  Ip Man Zero

Akční / Drama / Životopisný / Historický

Hong Kong, 2010, 100 min

Režie:

Herman Yau

Scénář:

Erica Lee

Kamera:

Kwong-hung Chan

Hudba:

Chun-Hung Mak
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipnic
  *****

  I když se jedná o nejslabší díl z celé trilogie (osobní dojem, každý to může mít jinak ...), opět je to v rámci celosvětové konkurence akční martial arts snímků napropstý vrchol a ve všech ohledech vítězí nad "99%ní" konkurencí ... Známé tváře hrají známé i méně známé role. Herci z druhého dílu hrají úplně jiné postavy a jedná se o úžasný prequel k více brutálním a drsným dvoum snímkům. Ovšem soubojů si užijete mraky a choreografie dosahuje nebeských výšin. Rychlost jednotlivých postav v soubojích i některé neokoukané techniky berou opět dech. Každopádně se zde bohužel nejvíce "drátuje" a evidentně používají triky a skoky, které ve skutečnosti nejsou možné ... Je to škoda, protože snímek tyto scény nepotřebuje a celá trilogie ani nikdy nepotřebovala. Dále chci říct, že je to tak trchu i love story, MA snímek, který možná vaše přítelkyně snese nejlépe z trilogie, celé je to takové více optimističťější. Každopádně pecka ... (doplnění: po několikerém shlédnutí musím ještě svoji chválu zvýšit, jedná se o opravdu PERFEKTNÍ "MAčko" a kdo neviděl ani jeden díl, doporučuju shlédnout právě tento, který diváka připraví na snad jen o 1% lepší další a dravější dva díly ...)(27.8.2010)

 • imf
  ****

  Dlouho jsem v Hermanově filmografii hledal nějaký povědomý titul, ale kromě úchyláckého Untold Story ani ťuk... jeho Yip Man, ač zavání televizními kulisami, dějovými zkratkami (zjevně stačí udělat stmívačku a nasadit titulek s jiným letopočtem a je vymalováno... nebo ne?) a uspěchanými akčními scénami, má ovšem nepopiratelné charisma. Neokoukaný mládežník v hlavní roli, jištěný zkušenými nahrávači (Yuen Biao a Sammo Hung, Fan Siu-Wong), tu prochází úskalími dospívání. Právě předsunutí před Donnieho sérii a snaha nakouknout na další aspekty Yip Manova života - romantický trojúhelník, rozkol mezi jednotlivými Wing Chun styly, film dostatečně odlišují. Pořád se něco děje, takže snadno přimhouříte oko nad tím, že emoční vypětí (úmrtí, zrady, nešťastné lásky) režisér zvládá méně než velké akční scény, které obstaral neprávem pozapomenutý Tony Leung Siu Hung. Za relativně vysoké hodnocení tak film vděčí hlavně překotnému tempu - o spoustě kliček a promarněných šancí (např. podivně nastrčených Japoncích) začnete přemýšlet až poté, co odjedou závěrečné titulky. Jako předehra ke konkurenčním Yip Manům to ale funguje báječně, i díky typové podobnosti představitelů hlavních rolí. Co si mohl Herman přát víc? Teď ještě, aby někdo přišel s pořádným biopicem Bruce Lee... (70%)(8.9.2010)

 • Brandon
  ***

  Třetí pokračování o muži s pěstmi kadence kulometu už vaří hodně z vody. Film působil nuceně, jakoby vznikl jen proto, že Ip Man lidi táhne a tak se prostě něco muselo z minulosti ještě vyšťourat. Bojové scény ale opět luxusní.(10.10.2011)

 • iamek
  ****

  Trošku slabší než předchozí dva díly o Ip Manovi. I tak třetí pokračování je hodně kvalitní a chrochtat blahem budete nad choreografii soubojů.(5.10.2010)

 • Duotone28
  ***

  U mňa veľmi zmiešané pocity, na kvalitu pôvodného filmu určite nestačí, a osobne by som sa bez neho zaobišiel. Priemerné hodnotenie, ktorému som ešte aj tak musel prižmúriť očko. Nazdar(10.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace