Ip Man: Zrození legendy

Herman Yau

Erica Lee

Kwong-hung Chan

Chun-Hung Mak

Ani nevím, proč se někdo rozhodl odklonit od původní linie Ip Mana a natočit vlastní film. Lze to pochopit jedině v případě, že původní Ip Man měl v domovině kasovní úspěch, což nemůžu potvrdit ani vyvrátit. Bohužel odklon od původní linie znamená jiného herce v hlavní roli = velká škoda, taktéž slabší scénař (známý příběh, nic nového) = taky velká škoda. Doporučuji hlavně originál (jedničku i dvojku) - toto má však též dobrou atmosféru, a pokud vás téma zaujímá, film si ve volné chvilce pusťte.(6.2.2011)

Nejde až o tak brutální akci, jako v předešlých dílech, ale systém a smysl bojového umění a to, jakým způsobem je zfilmován, zůstal zachován a ikdyž je zdejší představitel Ip Mana tak trochu ucho, opět jde o sympaťáka každým coulem. Pro fanoušky obou předchozích Ip Manů je shlédnutí této legendy povinností. 80%(31.8.2010)

Yip man se velmi rychle stává kung-fu klasikou a i když tento třetí díl nedosahuje kvality dílu prvního (vyznění je maličko naivní až telecí, výkony některých - hlavně dětských herců - jsou prkenné), přesto je to stále fajn podívaná. 7/10(31.10.2010)

Hehe. Dobrej blockbuster. Chci najít v bedně malé Japonče. Můj Jing je stoprocentně v rovnováze s Jangem a to za každého počasí. 3,5*(22.3.2011)

U mňa veľmi zmiešané pocity, na kvalitu pôvodného filmu určite nestačí, a osobne by som sa bez neho zaobišiel. Priemerné hodnotenie, ktorému som ešte aj tak musel prižmúriť očko. Nazdar(10.4.2016)