Ip Man: Zrození legendy

Herman Yau

Erica Lee

Kwong-hung Chan

Chun-Hung Mak

Legend is Born je dobrý prequel, to musím uznat. Souboje jsou výborné, opravdu se jim nedá co vytknout. Ale co by se dalo vytknout, že nato, že se to má zabývat hlavně Ip Manem, tak se to jím zas tolik nezabývá. Zdálo se mi, že tu hraje až druhé housle, což se mi až tak úplně nelíbilo. A co se mi ještě tolik nelíbilo, bylo, až přílišné přimíchání hollywoodského stylu akčních filmů. Do do Ip Mana zkrátka nepatří!!! První díl byl nejlepší a ani druhý nebo třetí ho nedokázali dostihnout...(6.12.2010)

Aj tretí diel je po všetkých stránkach výborným filmom, zachovávajúci atmosféru predchodcov i vysoko kvalitných bojových scén. Momentálne najúžasnejšia MA trilógia.(21.7.2011)

• Chrustyn

Když něco vydělává, dojme to, dokud to jde. To si asi řekli tvůrci tohoto snímku, který je však pouhým parazitováním na snímcích Ip Man 1,2. Zmizel Donnie Yen (nejspíše z důvodu, že se film odehrává v dobách mládí hlavního hrdiny) i režisér Yip a z akčního filmu s prvky životopisného dramatu se stalo historické drama s prvky akce a ze zábavného filmu se stala pekelná nuda.(29.1.2012)

• - Obchodník na trhu prodává gramofonovou desku s písní "Greensleeves", za jejíhož autora je mylně považován Jindřich VIII. Píseň je z pozdější doby a její autor je neznámý. (CSSML)

• - Ip Chun, který ve filmu ztvárnil postavu mistra Leung Bika, je Ip Manovým skutečným synem. (n42)