Ip Man: Zrození legendy

Herman Yau

Erica Lee

Kwong-hung Chan

Chun-Hung Mak

Já mám strašnej problém orientovat se v ději cinskych/japonskych/korejských filmu protože polovina postav vypadá stejně a prostě je od sebe nerozeznam. Ale tenhle IP Man je nejslabším dílem celé čtyřdílné série. Dej využívá dost zkratek, souboje jsou slabší a celé to vypadá tak nějak lowcostově..(12.4.2016)

Jednička i dvojka byly asi lepší a Donnie Yen je prostě Donnie Yen, to se moc plnohodnotně nahradit nedá, každopádně i třetí díl do party je skvělej, s hromadou soubojů a mladej Yu-Hang To, kterej je dobře vybranej, jelikož se fakt hodně podobá Donniemu, se tu bije dobře, i když tu a tam působí trošku neohrabaně.(14.10.2010)

Asi nejslabší ze série o Yip Manovi.(12.12.2015)

Pozerala som to ako rozprávku pre dospelých. Bolo to rozprávkovo romantické, farebné, úsmevné aj melancholické... také čisté. A väčšina hercov totálni sympaťáci (okrem záporákov, samozrejme;-).(17.10.2011)

Dal bych pět, ale zbytečné používání závěsných lan mě zklamalo. Ovšem Wing Chun dědula byl vynikající :D(17.1.2011)

• - Obchodník na trhu prodává gramofonovou desku s písní "Greensleeves", za jejíhož autora je mylně považován Jindřich VIII. Píseň je z pozdější doby a její autor je neznámý. (CSSML)

• - Ip Chun, který ve filmu ztvárnil postavu mistra Leung Bika, je Ip Manovým skutečným synem. (n42)