Ip Man: Zrození legendy

Herman Yau

Erica Lee

Kwong-hung Chan

Chun-Hung Mak

Docela dobré pokračování, které sice nenabízí geniální příběh jako jednička či především dvojka, ale rozhodně má co nabídnout. Kdo viděl předchozí díly tak ví co má čekat- především solidní latačky. Pro mě dobrý takže 8/10...(3.9.2011)

Po zhlédnutí jsem byl odhodlán dát 3*, ovšem nakonec přivřu oči a přihodím jednu navíc. Ne, že by se mi třetí pokračování Ip Mana nelíbilo, ale podle mého už je příliš akční a dost by mě zajímalo, jak moc se tvůrci drželi skutečného Ipova života. Postrádal jsem také hudbu Kenji Kawaie, která k předchozím dvěma dílům perfektně pasovala. Donnie Yen mi tu také chyběl, ale náhrada za něj nebyla úplně špatná - vzájemná podoba obou herců je velkým kladem. Z milosti tedy dávám 4*, ale jde opravdu o nejslabší článek trilogie.(18.10.2011)

Oproti předešlým dvěma dílům mi tady něco chybělo. Nebyla to přímo nuda, ale ani extra záživné. Ale i tak se mi to líbilo.(31.8.2010)

Bacha na spoilery......Vůbec mi nevadil mladej Donnie, právě naopak si myslím, že vybrali víc než dobře. Problém jsem měl prostě s celým dějem, který úplně popíral dva předchozí díly. Bratr Ip Mana byl přece stejný herec jako ten, co hrál toho přivandrovalce z jedničky a dvojky. Zadruhé jejich mistr, který hned na začátku zemřel, byl přece ten stejný mistr, který Donnieho proháněl o nějakých 30 let pozdějc na stole v druhém dílu. Stejně tak podivné byly motivy těch Japonců na zlikvidování školy bojových umění. V tomhle teda došlo k velkému zásahu do celkového vývoje příběhu, takže nevim nevim, který díl mám tedy brát za podstatný. No každopádně kvalita na 3 hvězdičky tam je. Mě tyhle bitky, ta atmosféra a ta hudba prostě baví. 65%(19.12.2010)

U mňa veľmi zmiešané pocity, na kvalitu pôvodného filmu určite nestačí, a osobne by som sa bez neho zaobišiel. Priemerné hodnotenie, ktorému som ešte aj tak musel prižmúriť očko. Nazdar(10.4.2016)