Ip Man: Zrození legendy

Herman Yau

Erica Lee

Kwong-hung Chan

Chun-Hung Mak

Aj tretí diel je po všetkých stránkach výborným filmom, zachovávajúci atmosféru predchodcov i vysoko kvalitných bojových scén. Momentálne najúžasnejšia MA trilógia.(21.7.2011)

Tak trochu som pozabudol práve na toto pokračovanie... prekvapila ma podobnosť hercov, menšia, ale predsa... Tak ako tu bolo už viackrát spomenuté, Donnie Yen tu nie je, čoš sa nahradiť ozaj nedá, ale aj napriek tomu ide o v celku slušný prológ, ktorý nerobí hambu predchodcom, ktoré nasadili laťku dostatočne vysoko... 8/10(26.12.2010)

Po uspechu prvnich dvou dilu jsem treti tak trochu cekal. Jenze tohle na ne nenavazuje, naopak se to odehrava dejove pred nima. Coz ale nevadi, takhle vidime Ip Manovo vycvik a vsechno co predchazelo tomu, nez se stal mistrem. Takze jsou tu vlastne takovy dve linie, jednak ta treninkova a pak druha, romanticka, kde se seznamuje se svou budouci manzelkou. Je sice fakt, ze souboju tu je min, nez v prvnich dvou dilech, navic choreografie neni uplne uchvatna a mladej To, kterej nahradil Donnieho neni takovej bezchybnej bijec s kamennou tvari, ale jelikoz se tu vlastne teprve trenuje, tak to k tomu docela dobre jde. Jinak neni moc co resit, slabsi nez prvni dva dily, sem tam nejaky hluchy mista, ale porad skvele natoceny a paradni. Ale na 5* to tentokrat uz nebude.(26.12.2010)

Tohle je můj nejmladší syn, IP Man, mé vlastní maso a krev. Důvod mé cesty je zajistit mu vynikajícího mistra..... A že se nejedná o mistra v šicí dílně je asi všem jasný! 1,2,3,4, dlaně vzhůru, udeřit! Jasně, mladý IP se nestal ani čarodějovým učněm, nýbrž učněm Wing Chun. Ale to vám nemusím vykládat! Ušlechtilá mysl pomáhá ke stabilitě když bráníte a neporazitelnosti, když útočíte! Životopis? Možná..., ale žádnou strohou učebnicovou výpověď neočekávejte! Tato mini série si drží svoji laťku kvality! A když může bejt mladej Indy, proč ne IP Man? Zvlášť, když jeho příběh je skutečnej a je to Kung-Fu! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevěřím, že Samo Hung Kam - Bo by i letos mohl vyučovat Kung-Fu. 2.) Nevím, proč je dobré si naplivat před jídlem do talíře. 3.) Jsem Číňan a potřebuji další impuls k nenávidění Japonců. 4.) Jsem IP Man a vyprávím dětem, jak jsem poznal jejich matku. PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **(2.9.2010)

U mňa veľmi zmiešané pocity, na kvalitu pôvodného filmu určite nestačí, a osobne by som sa bez neho zaobišiel. Priemerné hodnotenie, ktorému som ešte aj tak musel prižmúriť očko. Nazdar(10.4.2016)

• Ip Chun