Ip Man: Zrození legendy

Herman Yau

Erica Lee

Kwong-hung Chan

Chun-Hung Mak

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,570,000║ Príbeh je dosť obohraná pesnička ale za to tie súboje stoja za to, fakt sa dá v tomto ohľade na tom pošmáknuť, pozerateľný priemer. /65%/(29.1.2011)

Tak trochu som pozabudol práve na toto pokračovanie... prekvapila ma podobnosť hercov, menšia, ale predsa... Tak ako tu bolo už viackrát spomenuté, Donnie Yen tu nie je, čoš sa nahradiť ozaj nedá, ale aj napriek tomu ide o v celku slušný prológ, ktorý nerobí hambu predchodcom, ktoré nasadili laťku dostatočne vysoko... 8/10(26.12.2010)

Neříkám, že je to vyloženě špatné, ale kvalit Donnieho Ip Manů to nedosahuje ani zdaleka. Příběh je jako z béčkového akčního filmu z 90tých let. Netvrdím, že to je špatně, ale ona mýtyčnost je ta tam. Souboje mají pochopitelně svoje kvality, ale Donnie je prostě Donnie. Celkově je to slušná podívaná, ale v kontextu se zbytkem Ipova filmového vesmíru je to prostě průměr. 65 procent.(29.7.2015)

Hm, tentokráte pohled na Ip Manovo mládí a studia, daleko před děj Ip Manovy trilogie s Donniem. Pro mě rozhodně lepší po všech stránkách, než celá trilogie dohromady. Je to, ale taky nejméně dramatické a souboje nejsou tolik efektní. Na druhou stranu v rámci tohoto zpracování se mi to líbilo, jak to do sebe zapadalo, jak to vypadalo. Zápletka byla navíc filmovější, než u jeho bratříčků. Mladík Dennis To celkem zaujal. Přišlo mi to i nejpříjemnější na pohled, záběry vypadaly dosti přirozené a akce byla místy zajímavá i po choreografické stránce a nebyla poničená zmateným střihem. Závěr je takový všelijaký co se Ip Manova synka týče, nějak se to vylučuje s tím jak byl vyobrazen v prvních dvou filmech trilogie. Ale není to nic, co by mi nedalo spát, shánět si informace a načítat něco o skutečné postavě a jeho životě, mě v tomto případě nijak zvlášť neláka. Takže toto filmové zpracování další etapy z Ip Manova života mě překvapilo a líbilo se mi.(4.6.2016)

bohužel ... na Ip Mana nebo Ip Man 2: Legend of the Grandmaster to zdaleka nemá ... ale souboje jsou stále dynamické a výborně propracované. Příběh mě také moc neoslovil jako u dvou předešlých dílů + hlavní hrdina je jen jeden a to Donnie Yen. 80%(3.6.2011)