poster

Ip Man: Zrození legendy

 • čínština

  Yip Man Chinchyun

 • čínština

  Ye Wen Qian Zhuan

 • čínština

  葉問前傳

 • slovenský

  Ip Man 3: Nesmrteľný majster

 • slovenský

  Ip Man: Nesmrteľný majster

 • anglický

  Legend is Born - Ip Man, The

 • anglický

  Ip Man Zero

Akční / Drama / Životopisný / Historický

Hong Kong, 2010, 100 min

Režie:

Herman Yau

Scénář:

Man Li

Kamera:

Kwong-hung Chan

Hudba:

Chun-Hung Mak
 • B!shop
  ****

  Po uspechu prvnich dvou dilu jsem treti tak trochu cekal. Jenze tohle na ne nenavazuje, naopak se to odehrava dejove pred nima. Coz ale nevadi, takhle vidime Ip Manovo vycvik a vsechno co predchazelo tomu, nez se stal mistrem. Takze jsou tu vlastne takovy dve linie, jednak ta treninkova a pak druha, romanticka, kde se seznamuje se svou budouci manzelkou. Je sice fakt, ze souboju tu je min, nez v prvnich dvou dilech, navic choreografie neni uplne uchvatna a mladej To, kterej nahradil Donnieho neni takovej bezchybnej bijec s kamennou tvari, ale jelikoz se tu vlastne teprve trenuje, tak to k tomu docela dobre jde. Jinak neni moc co resit, slabsi nez prvni dva dily, sem tam nejaky hluchy mista, ale porad skvele natoceny a paradni. Ale na 5* to tentokrat uz nebude.(26.12.2010)

 • teutates
  ****

  Tak trochu som pozabudol práve na toto pokračovanie... prekvapila ma podobnosť hercov, menšia, ale predsa... Tak ako tu bolo už viackrát spomenuté, Donnie Yen tu nie je, čoš sa nahradiť ozaj nedá, ale aj napriek tomu ide o v celku slušný prológ, ktorý nerobí hambu predchodcom, ktoré nasadili laťku dostatočne vysoko... 8/10(26.12.2010)

 • imf
  ****

  Dlouho jsem v Hermanově filmografii hledal nějaký povědomý titul, ale kromě úchyláckého Untold Story ani ťuk... jeho Yip Man, ač zavání televizními kulisami, dějovými zkratkami (zjevně stačí udělat stmívačku a nasadit titulek s jiným letopočtem a je vymalováno... nebo ne?) a uspěchanými akčními scénami, má ovšem nepopiratelné charisma. Neokoukaný mládežník v hlavní roli, jištěný zkušenými nahrávači (Yuen Biao a Sammo Hung, Fan Siu-Wong), tu prochází úskalími dospívání. Právě předsunutí před Donnieho sérii a snaha nakouknout na další aspekty Yip Manova života - romantický trojúhelník, rozkol mezi jednotlivými Wing Chun styly, film dostatečně odlišují. Pořád se něco děje, takže snadno přimhouříte oko nad tím, že emoční vypětí (úmrtí, zrady, nešťastné lásky) režisér zvládá méně než velké akční scény, které obstaral neprávem pozapomenutý Tony Leung Siu Hung. Za relativně vysoké hodnocení tak film vděčí hlavně překotnému tempu - o spoustě kliček a promarněných šancí (např. podivně nastrčených Japoncích) začnete přemýšlet až poté, co odjedou závěrečné titulky. Jako předehra ke konkurenčním Yip Manům to ale funguje báječně, i díky typové podobnosti představitelů hlavních rolí. Co si mohl Herman přát víc? Teď ještě, aby někdo přišel s pořádným biopicem Bruce Lee... (70%)(8.9.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ip Chun, který ve filmu ztvárnil postavu mistra Leung Bika, je Ip Manovým skutečným synem. (n42)

 • - Obchodník na trhu prodává gramofonovou desku s písní "Greensleeves", za jejíhož autora je mylně považován Jindřich VIII. Píseň je z pozdější doby a její autor je neznámý. (CSSML)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace