Ip Man: Zrození legendy

Herman Yau

Erica Lee

Kwong-hung Chan

Chun-Hung Mak

Yip man se velmi rychle stává kung-fu klasikou a i když tento třetí díl nedosahuje kvality dílu prvního (vyznění je maličko naivní až telecí, výkony některých - hlavně dětských herců - jsou prkenné), přesto je to stále fajn podívaná. 7/10(31.10.2010)

Problémy dospívání, první lásky, osobní konflikty nepochopení od autorit a to vše nakonec říznuto špionskou tématikou... Už potřetí vynikající kung fu film, tentokrát ze školního prostředí. Moc hezky zpracovaná taková rozpolcenost mezi slušností hlavního hrdiny a mladickou zbrklostí a nerozvážností. Souboje a různé styly bojových umění opět neskonale povedené a co se choreografie týče, prakticky dokonalé.(30.12.2011)

Třetí pokračování o muži s pěstmi kadence kulometu už vaří hodně z vody. Film působil nuceně, jakoby vznikl jen proto, že Ip Man lidi táhne a tak se prostě něco muselo z minulosti ještě vyšťourat. Bojové scény ale opět luxusní.(10.10.2011)

Neříkám, že je to vyloženě špatné, ale kvalit Donnieho Ip Manů to nedosahuje ani zdaleka. Příběh je jako z béčkového akčního filmu z 90tých let. Netvrdím, že to je špatně, ale ona mýtyčnost je ta tam. Souboje mají pochopitelně svoje kvality, ale Donnie je prostě Donnie. Celkově je to slušná podívaná, ale v kontextu se zbytkem Ipova filmového vesmíru je to prostě průměr. 65 procent.(29.7.2015)

Hm, tentokráte pohled na Ip Manovo mládí a studia, daleko před děj Ip Manovy trilogie s Donniem. Pro mě rozhodně lepší po všech stránkách, než celá trilogie dohromady. Je to, ale taky nejméně dramatické a souboje nejsou tolik efektní. Na druhou stranu v rámci tohoto zpracování se mi to líbilo, jak to do sebe zapadalo, jak to vypadalo. Zápletka byla navíc filmovější, než u jeho bratříčků. Mladík Dennis To celkem zaujal. Přišlo mi to i nejpříjemnější na pohled, záběry vypadaly dosti přirozené a akce byla místy zajímavá i po choreografické stránce a nebyla poničená zmateným střihem. Závěr je takový všelijaký co se Ip Manova synka týče, nějak se to vylučuje s tím jak byl vyobrazen v prvních dvou filmech trilogie. Ale není to nic, co by mi nedalo spát, shánět si informace a načítat něco o skutečné postavě a jeho životě, mě v tomto případě nijak zvlášť neláka. Takže toto filmové zpracování další etapy z Ip Manova života mě překvapilo a líbilo se mi.(4.6.2016)

• - Obchodník na trhu prodává gramofonovou desku s písní "Greensleeves", za jejíhož autora je mylně považován Jindřich VIII. Píseň je z pozdější doby a její autor je neznámý. (CSSML)

• - Ip Chun, který ve filmu ztvárnil postavu mistra Leung Bika, je Ip Manovým skutečným synem. (n42)