poster

Ip Man: Zrození legendy

 • Hong Kong

  Yip Man Chinchyun

 • Hong Kong

  Ye Wen Qian Zhuan

  (Hong Kong)
 • Hong Kong

  葉問前傳

  (Hong Kong)
 • SK název

  Ip Man 3: Nesmrteľný majster

 • SK název

  Ip Man: Nesmrteľný majster

 • EN název

  Legend is Born - Ip Man, The

 • EN název

  Ip Man Zero

Akční / Drama / Životopisný / Historický

Hong Kong, 2010, 100 min

Režie:

Herman Yau

Scénář:

Erica Lee

Kamera:

Kwong-hung Chan

Hudba:

Chun-Hung Mak
 • Flipnic
  *****

  I když se jedná o nejslabší díl z celé trilogie (osobní dojem, každý to může mít jinak ...), opět je to v rámci celosvětové konkurence akční martial arts snímků napropstý vrchol a ve všech ohledech vítězí nad "99%ní" konkurencí ... Známé tváře hrají známé i méně známé role. Herci z druhého dílu hrají úplně jiné postavy a jedná se o úžasný prequel k více brutálním a drsným dvoum snímkům. Ovšem soubojů si užijete mraky a choreografie dosahuje nebeských výšin. Rychlost jednotlivých postav v soubojích i některé neokoukané techniky berou opět dech. Každopádně se zde bohužel nejvíce "drátuje" a evidentně používají triky a skoky, které ve skutečnosti nejsou možné ... Je to škoda, protože snímek tyto scény nepotřebuje a celá trilogie ani nikdy nepotřebovala. Dále chci říct, že je to tak trchu i love story, MA snímek, který možná vaše přítelkyně snese nejlépe z trilogie, celé je to takové více optimističťější. Každopádně pecka ... (doplnění: po několikerém shlédnutí musím ještě svoji chválu zvýšit, jedná se o opravdu PERFEKTNÍ "MAčko" a kdo neviděl ani jeden díl, doporučuju shlédnout právě tento, který diváka připraví na snad jen o 1% lepší další a dravější dva díly ...)(27.8.2010)

 • jonyyy
  *****

  Asi bude divné začínat komentář pod pětihvězdičkovým hodnocením slovy nejslabší díl série. Ale životní příběh Čínské legendy Ip Mana byl zfilmován tak bravůrně, že tomu tak je. V tomto prequelu jsou bojové scény o něco slabši a skoky až moc nereálné a nadpřirozené, ale i tak to na 5 hvězd stačí. Herci jsou vybráni výborně. Hlavní hrdina mi opravdu připomíná Ip Mana z předchozích dílů. 90%(30.9.2010)

 • markuc
  ***

  Ani nevím, proč se někdo rozhodl odklonit od původní linie Ip Mana a natočit vlastní film. Lze to pochopit jedině v případě, že původní Ip Man měl v domovině kasovní úspěch, což nemůžu potvrdit ani vyvrátit. Bohužel odklon od původní linie znamená jiného herce v hlavní roli = velká škoda, taktéž slabší scénař (známý příběh, nic nového) = taky velká škoda. Doporučuji hlavně originál (jedničku i dvojku) - toto má však též dobrou atmosféru, a pokud vás téma zaujímá, film si ve volné chvilce pusťte.(6.2.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Obchodník na trhu prodává gramofonovou desku s písní "Greensleeves", za jejíhož autora je mylně považován Jindřich VIII. Píseň je z pozdější doby a její autor je neznámý. (CSSML)

 • - Ip Chun, který ve filmu ztvárnil postavu mistra Leung Bika, je Ip Manovým skutečným synem. (n42)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace