Ip Man: Zrození legendy

Herman Yau

Erica Lee

Kwong-hung Chan

Chun-Hung Mak

Dal bych pět, ale zbytečné používání závěsných lan mě zklamalo. Ovšem Wing Chun dědula byl vynikající :D(17.1.2011)

Rvačky jsou fajn, ale příběh mě kupodivu zaujal a strhl více. Stejně jako plejáda známých, teď již dost zestárlých, tváří.(28.1.2015)

Po zhlédnutí jsem byl odhodlán dát 3*, ovšem nakonec přivřu oči a přihodím jednu navíc. Ne, že by se mi třetí pokračování Ip Mana nelíbilo, ale podle mého už je příliš akční a dost by mě zajímalo, jak moc se tvůrci drželi skutečného Ipova života. Postrádal jsem také hudbu Kenji Kawaie, která k předchozím dvěma dílům perfektně pasovala. Donnie Yen mi tu také chyběl, ale náhrada za něj nebyla úplně špatná - vzájemná podoba obou herců je velkým kladem. Z milosti tedy dávám 4*, ale jde opravdu o nejslabší článek trilogie.(18.10.2011)

Tenhle díl trpí jak neúčastí charismatického Donnie Yena, tak slabým příběhem. Tvůrci si nachystali do prvních dvou dílů mnohem zajímavější zápletky. Osobně považuji tento díl za zbytečný, protože jak s hlediska soubojů, tak z hlediska čínských dějin tentokráte nic světoborného nepřináší. PS: Mé prvotní zklamání tímto filmem mě zůstávalo nicméně záhadou, proto jsem si druhý den pustil tohoto Ip Mana ještě jednou. Můj finální verdikt zní, že jsem jej napoprvé podcenil. 75%(21.11.2012)

• Chrustyn

Když něco vydělává, dojme to, dokud to jde. To si asi řekli tvůrci tohoto snímku, který je však pouhým parazitováním na snímcích Ip Man 1,2. Zmizel Donnie Yen (nejspíše z důvodu, že se film odehrává v dobách mládí hlavního hrdiny) i režisér Yip a z akčního filmu s prvky životopisného dramatu se stalo historické drama s prvky akce a ze zábavného filmu se stala pekelná nuda.(29.1.2012)