poster

Největší z Čechů

 • anglický

  Greatest Czechs, The

Komedie

Česko, 2010, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Seabeast
  ***

  Je fascinující, jak jsou lidi schopný pro rekord udělat prakticky cokoliv ať se vám to zdá bizarnější sebevíc či ne. Kolikrát jsem si při sledování pokládal otázku: "Je tohhle vůbec možné?". Film má v podstatě na rekordy jasný pohled, poukazuje na jejich absurditu a na lidi, kteří jsou jejich strůjcemi a zkoumá jejich individuality. S tím se plně ztotožňuji, protože pro mě osobně "rekordy" nic neznamenají. Navíc sportovní výkony, které se v dnešní době překonávají za pomoci dopingových látek už mají s čistou formou sportu pramálo společného a člověk si na úkor světového prvenství akorát huntuje vlastní tělo. Je to grotesktní situace. Nicméně, film má poměrně zvláštní vyznění, které nemusí oslovit každého, ale je dobře, že si jde vlastní cestou. Mně ovšem po celou dobu sledování něco stále scházelo a nemám vůbec potuchy co. Možná o něco hlubší sociální analýza celkově a malinko jiné zpracování.(3.10.2013)

 • Bachy
  ***

  Zajímavý pohled na natáčení. Z počátku jsem díky skvělým ohlasům cítil mírné zklamání. Vlastně, možná i po doběhnutí stopáže jsem si říkal, že mi něco chybělo. Sice už jsem měl z filmu radost, ale pocit většího očekávání jsem nezaplašil. Trošku jsem se v té podivné road movie ztrácel. Ovšem v momentě, kdy jsem vyprávěl děj své přítelkyni, zjistil jsem, že si pamatuju téměř úplně vše a poté, co jsem 4x zopakoval větu "a nejlepší scéna byla, když.," mi došlo, že dojem se nakonec přeci jen dostavil. Hranice mezi třetí a čtvrtou hvězdičkou...můj věčný problém.(27.5.2011)

 • Radko
  **

  Variácie trapnosti. Skupina rekordmanov vymýšľa niečo, čím by sa akokoľvek dostala do obrazu, ďaľšia skupina - podnikateľov rozmýšľa nad efektívnym zvečnením svojho produktu. No a tretia skupina šašov-umelcov podlieza latku hóch umeníčka, o ktorom snila počas štúdií a berie kadejakú fušerinu - pretože: "Žít se musí, ne?" Keď to nevyjde, urobí sa z toho artovka, kde sa ironicko - sebakriticky ukáže vyšinutý systém prideľovania grantov a modlikania o ne, nakrúcanie nevytúženého filmu v miništábe na nervy si lezúcich ľudí, korenie sa sponzorom a spoznávanie rozmerov rekordov rozmanitej skupiny čudákov, zjednodušene: spoznávanie veľkosti v malosti či naopak.(31.8.2012)

 • Fr
  ***

  LIDI JSOU NEUVĚŘITELNĚ KREATIVNÍ, KDYŽ JIM DÁTE ŠANCI...... /// Těžkej život (šikovnýho) režiséra v českých filmových končinách. A tak vyráží do Pelhřimova - ne kvůli krematoriu, ale kvůli filmu, aby vyprávěl příběhy oněch ,,kreatur“. Tak nějak ,,do hloubky“. A zároveň ukázal, jak těžkej je život režiséra v našich filmových končinách – já vím to už jsem psal, když voni to tak ukazujou! TOČTE ŽIVĚ! a tak to i vypadá! Chvíli jako ,,film o filmu“, chvíli zas ,,fakt na psychiku“ (jako u vazače obilí). SKINHEAD, PES, DŮCHODCE, GOLEM..... Důležitý je, že je to baví (myslím filmaře). Komický lidi (I.Chmela – vážně DOBREJ!!, M.Taclík, D.Švehlík, M.Myšička), absurdní (?) situace, občas ,,hláška“ a největší prdel má bejt, jak to ti ,,rekordmani“ žerou. A právě to se mi líbí. Černej humor? Zvrácenej humor? Ironie? Prostě situace, kterou jsou skoro trapný a mě přiváděj k smíchu. Že jsem divnej? No a, BEJT TOTIŽ NEJLEPŠÍ NA SVĚTĚ – a vědět o tom - no řekněte..... Film pro GIGANTY, kterej smrdí korunou a mě nevadí, že jsem ho viděl. Darwinovy ceny po česku? Prostě film pro giganty! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci vidět kombajnistu s největším vzděláním. 2.) Chtěl bych, aby moje auto hrálo ve filmu. 3.) Zjistím, že 4lístci se nedaj naplánovat! 4.) Nevím, kde chodí Pešek okolo. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(17.5.2011)

 • Pilda17
  **

  Pár scén bylo fajn, ale jinak strašná prkotina.. 3/10 = 30%(2.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace