poster

Největší z Čechů

 • anglický

  Greatest Czechs, The

Komedie

Česko, 2010, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jhrasko
  ****

  O živote, ktorý sa nedá prežiť v úplne triezvom stave, o zberateľstve, ktoré je vlastne dôsledkom nedobrého kadenia v detstve?! O POMINUTEĽNOSTI VŠETKÉHO OKOLO! Smutne, trpko, zvláštne osamelo, každopádne osobito.(7.3.2011)

 • Crawler-D
  ***

  Ještě silněji než u Mužů v říji (aneb Troubí, má panenko) mi vadí divný obraz, na kterém má podíl jak kompozice kamery, tak práce se světlem, což ústí v to, že se pohybuje na pomezí dokumentu a amatérského filmu. Strašlivý plakát by nalákal jen nevidomého a o to víc mě baví, že agentura Dobrý den, která shromažďuje různé rekordy a kuriozity, podpořila vznik tohoto filmu, v němž se režisér, Sedláčkovo rozlobené alter ego, jemuž nechtějí dát peníze na film o Čunkovi, těmto lidem vysmívá. A dělá to i režisér, protože do nejvypečenějších rolí rekordmanů obsadil herce, kteří absurditě konání dodávají korunu. Film tedy staví na humoru absurdním, ale zoufale neschopný je v načasování a v tom, aby způsob, jakým postavy jednají, nepůsobil trapně, ale přirozeně. Absurditě se člověk u filmu může smát do aleluja, ale zbytek je bídný. "Jsem Fellini, "křičí režisér ve filmu, ale do 8 a půl to má ještě daleko. Potěší drobné detaily z profese filmaře, ale nejvíc asi to, že postavy musí nosit triko donátora, ale hlavní postava celou dobu nosí triko na reálný výrobek Stilnox. Reklama nebo sofistikovaný a skrytý vtip?(17.8.2010)

 • MáŠa
  *****

  zábava byla, typ filmu celkem netradiční, takže fajn vidět(22.5.2011)

 • Marigold
  ****

  Muži v říji rozepsaní do vrstevnatější partitury filmu o dokumentu o rekordmanech z lidu. Opět nesmírně civilní, uvěřitelné, málomluvně vtipné a na České poměry odvážně satirizující. Opět místy trochu vypadávající z tempa do jakéhosi blahosklonného mudrování o málo slovech a málo pocitech. Nicméně převažuje Sedláčkův (sebe)ironický šarm a na celkovou (i myšlenkovou) skromnost filmu i celkem solidní komplexnost (jedna rovina odpovídá na otázky druhé). Největší z Čechů je filmem o rekordech, osamělosti, pomíjivosti, české kinematografii a současné společnosti. Z každého lehce zakrojí, ale dohromady spolehlivě nasytí.(17.8.2010)

 • dopitak
  ***

  Váhám, jestli za tohle Sedláčka svatořečit, nebo vyškrtnout ze sledovaných. Na jednu stranu se přesně trefil do mého nevkusu, Plesla nemůžu vystát, Babčákovou jakbysmet, s Myšičkou (až na výjimku Občanského průkazu), Taclíka a Bareše taky zrovna nemusím. Ovšem výběr herců pro charakter postavy, kterou ztvárnili, je naprosto dokonalý a nelze mu nic vytknout (což ovšem tedy platí i o hereckých schopnostech výše jmenovaných).(8.8.2011)

 • Igor Bareš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace