poster

Margin Call

 • Česko

  Den před krizí

 • USA

  Margin Call

Drama / Thriller

USA, 2011, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipper
  ****

  Whats the time?.. 2:15... Fuck... To už je tá rokmi vycibrená charizma, že ak Spacey zvraští čelo, uveríte že práve sa niečo poriadne posralo a niekto prišiel o cca 330 miliónov. Margin Call neni o tom, že M. Douglas ukradne pár mela a všetci sú happy. Margin Call hovorí o tom, ako to niekto v trhovej ekonomike poriadne dodrbal a dôsledok, že nám pivo zdraželo s 0,90 centov na euro a 5 centov, cítime ešte aj teraz. Tu musia mraštiť čelá nielen Spacey, ale aj D. Moore, Irons a celá plejáda trhových analytikov, prognostikov a iných tikov - no stále to bude málo, aby sa dostatočne zvýraznila táto ekonomická pohroma (dokonca ani skvelo zvolené pauzy ticha ako na pohrebe). Osobne ten pátos ohľadom chcípajúceho psa Spaceyho sa mal vynechať, chcelo to viac nervov, škrípania zubov a trhania vlasov.(10.11.2011)

 • Faidra
  ****

  Mejdan skončil, kapela dohrála, podtrhuje se a sčítá - a že jste do tohohle podniku chodili posledních pár let na sekeru? Tož v každým podniku se jednou platí a teď to budete mít i s úrokama na rozdíl od největších pařičů, co svoje mejdlo akorát přesunuli na Kajmanské ostrovy... Cílenost bravurního filmového kousku s vysoustruhovanými hereckými výkony na druhou signální narušil jen Spaceyho pejsek a středněvěký splín, dopad na diváka nenarušuje nic.(4.10.2013)

 • 3DD!3
  ****

  Precizní kousek, který názorně ukazuje proč to nemůže fungovat.... protože lidi. Skvělí herci, téměř všichni si svou roli vychutnávají na úplné maximum. Ve tváři a v gestech bublají emoce a při tom je všechno velmi tiché. Jsou to jen peníze. Jsou vymyšlené. Jen kusy papíru s obrázkem. Nemusíme se kvůli tomu zabíjet, jen stačí si sehnat něco k jídlu.(19.1.2012)

 • Ilicka
  ****

  Minimalistická hra na velké peníze s výborným hereckým obsazením.(28.1.2012)

 • Chrustyn
  ***

  "Wall Street" pro nové tisíciletí s plejádou slavných herců, kterým sice už vypršela "lhůta", ale přesto se ještě dokážou předvést. Bohužel se však jedná o snímek, určený svou složitostí, hlavně pro ekonomické nadšence. Pro diváky napínavých thrillerů se jedná o zbytečně upovídanou a zdlouhavou záležitost.(19.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace