Margin Call

Den před krizí

Margin Call

Drama / Thriller

USA, 2011, 102 min

V přednesu nemá chybu. Bravurně podána ta šíleně sobecká vlna, která rozpoutala jednu z nejvážnějších socio-ekonomických krizí ve světě.(14.5.2014)

Minimalistická hra na velké peníze s výborným hereckým obsazením.(28.1.2012)

Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $5,354,039Tržby Celosvetovo $19,504,039/45%/(24.8.2014)

Solídna dráma z prostredia Wall Street. Síce nehovorí tak podrobne, ako tá kríza začala (ako film Inside Job), ale priblíži lepšie jednotlivé charaktery investorov.(10.12.2011)

• cukorek

Veľmi dlho varená a ťažko stráviteľná konverzačná kaša, s neprijemne tvrdými kúskami ovocia v podobe rôznych hypotéz a číselných kalkulácií. Začiatok nabral celkom slušne otáčky (prepustenie šéfa oddelenia, súčasná smrť psa a zistenie potenciálneho pádu firmy), no časom to upadlo do slovnej výmeny nadriadených a podriadených. Chýbalo mi tam hlavne viac emócií a lepšie vykreslenie charakteru jednotlivých osobností. Slabšie 2 hviezdičky.(10.2.2012)

• - Peter Sullivan (Zachary Quinto) nosí ve filmu hodinky Porsche Design P6612 Dashboard Automatik Chrono black. (Roland Sands)

• - J.C. Chandor řekl, že námět filmu nosil v hlavě rok a půl a samotný scénář napsal za 4 dny v mezidobí mezi pracovními pohovory v Boulderu v Colorado. (mi-ib)

• - Role "hlavouna" Johna Tulda, kterého ztvárnil Jeremy Irons, byla původně nabídnuta Benu Kingsleymu. Ten však musel kvůli účasti na dalších projektech odříct. (oje)