poster

Margin Call

 • Česko

  Den před krizí

 • USA

  Margin Call

Drama / Thriller

USA, 2011, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  ,,JAKMILE SE TO ZVRTNE...BUDE TO... BUDE TO KURVA OBROVSKÉ“. ,,JAK OBROVSKÉ?“....... /// Když se historické indexy limitů volatility ocitnou mimo standardní VAR model, na kterým je založena činnost firmy hráčů s čísly na monitorech, orosí se čela několika miliardářů. (A teprve pak se zpotíte cestou na pracák vy...) Co se asi tak děje, když těmhle obchodníkům začne chcát do bot? ,,ZAPAMATUJTE SI TENTO DEN CHLAPCI!“ Parádní obsazení, skvělá (až neuvěřitelně napínavá) atmosféra okamžiků, kdy se obchodník s čísly (který nedávaj smysl) mění v obchodníka s pytlem sraček, plná srozumitelných (ač to tak nevypadá) dialogů. Vždyť o nic nejde. JSOU TO JEN PENÍZE. Kusy papíru s obrázkem. Pochopit, jak se to dokázalo všechno takhle posrat z toho asi nedokážu, ale jako výbornej doplněk k dokumentu ,,Finanční krize“ můžu doporučit. Zvlášť, když na tomhle zmatku se bude dát vydělat dost peněz. Tak zase příště... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Lékařská péče mýho psa mě stojí litr (babek) denně. 2.) Finanční krize? Neznám. 3.) Končím ve firmě a přemejšlím, o jaký si mám říct odstupný. 4.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(1.11.2011)

 • Djkoma
  ***

  Burzovní remake Glengarry Glen Ross? Obdobně strohé, chladné, prázdné, ale perfektně obsazené. Jinak naprosto zbytečné a pro někoho, kdo se o (tu poslední) krizi zajímá, nepřináší film nic nového ani objevného. Oproti druhému Wall Street zde chybí tah na bránu a hlavně zaujetí, takže ko dává leda tak Chandor sám sobě, za promarněnou šanci na něco víc, než průměr.(14.12.2011)

 • dr.horrible
  ****

  Kvalitná konverzačka s výborným hercami. Dejovo nie príliš strhujúce, ale scenár stojí zato. Už pár rokov máme ekonomickú krízu a bolo len otázkou času, kedy sa na tom v Hollywoode rozhodnú zarobiť... Rok 2010 - Company Men - priemerné dielko, slušný scenár, hromada zvučných mien.. a režisér, snažiaci sa z filmu spraviť niečo viac - niečo načo nemá a vo výsledku - zas len priemer... Rok 2011 - Oliver Stone na chvíľu prestal riešiť svoje politické názory a rozhodol sa vytrieskať niečo viac z jedného zo svojich najlepších filmov - z Wall Street. Pokračovanie je ale riadne násilné a starecky sentimentálne a potápa kedysi geniálnu postavu Gordona Geeka a s ním aj celý film. Zaslúžený neúspech... Rok 2011- J.C.Chandor (to meno mi nič nehovorí) natočil autorský film, ktorý nezaťažuje diváka nudnými (Company Men), ani naivnými (Wall Street 2) scénkami zo života maklérov a špičkových manažerov; iba ukazuje ich prácu takú aká je a dotýka sa podstaty ekonomickej krízy oveľa výraznejšie, ako predošlé dva filmy. Margin Call by si zaslúžil podtitul druhého Wall Street "Money Never Sleeps", viac ako Stoneova atrapa jedničky a pre jeho príbeh by bol rozhodne príznačnejší.. By the way, pred nejakým časom obehla médiá šokujúca správa o tom, že Zachary Quinto je homosexuál. Tak neviem, o tom niekto pochyboval?? :)(26.6.2012)

 • *CARNIFEX*
  ***

  80% zamestnancov investičnej spoločnosti dostáva "padáka". Jedným z nich je aj šéf Eric Dale. Tesne pred tým ako odchádza z firmy, podá do rúk, mladého, neskúseného, finančného analytika informácie, ktoré zmenia dejiny ľudstva. Čo s nimi Peter urobí? Aké budú následky? Píše sa rok 2008 a burza pomaly, ale isto - padá. Ťažko povedať či to naozaj mohlo takto byť. Priznávam, nerozumiem sa týmto veciam. Čo je ale dôležitejšie, ako divák, som to zhltol. Výrazné emócie som nepociťoval, no snímok ma donútil premýšľať, aký pohľad majú "najvyšší" na "smrteľníkov". Vyzerá to tak, že sme všetci v pasci. Mravce, ktoré keď si jeden z "nich" zmyslí, kedykoľvek, lupou, za pomoci slnečných lúčov, bez milosti - upáli.(20.1.2014)

 • verbal
  ****

  Když Lehmanovic bráchové namixují děsně výhodné investiční balíčky, ve kterých se za bukem schovávají přehřáté hypotéky, jež byly přiklepnuty kdejaké socce a bezdomovci, co toužil mít svých stopadesát čtverečních metrů na předměstí a splácet se chystal vracením prázdných flašek, je z toho cítit nějaká židovina. Ale co. Ti volové vědí kupodivu hovno o tom, co je volatilita, a když to náhodou půjde do hajzlu, vždycky se najde nějaký debil, co to koupí, místo třista mega vyděláme dvě stě, což na pohodlný důchod na Kajmanech snad vystačí. A přinejhorším jim tam ten černoušek nalije pár miliard z daní těch, co jim pozabavuje baráky, aby se mu nezhroutil chozrasčot. Docela milý Teufelkreis. Spekulativní, parazitičtí zmrdi, co se pakujou přesouváním virtuálních peněz budou nadále v bavlnce a plebs může klidně pár let žrát omítku. Jo, jo, velcí kluci a ty jejich zábavné hry! Místo, aby druhý den viseli na kandelábrech, vysmahnou si ze státních podpor macaté bonusy a Dolce vita může pokračovat v nejhorším případě na nějakém roztomilém karibském ostrůvku. A vy ostatní hlavně dál plaťte daně, idioti!!(31.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace