poster

Margin Call

 • Česko

  Den před krizí

 • USA

  Margin Call

Drama / Thriller

USA, 2011, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jojinecko
  ****

  Perfektný casting zakrýva aj drobné nedostatky a charizma ústredných postáv bola kľúčom k môjmu zaujatiu. Všetky scény, v ktorých je Jeremy Irons ako archetyp "nedoknuteľného poloboha", sú úplne vychytávkové (trpké a frustrujúce zároveň) a preslov v jedálni pred Kevinom Spaceym definuje filozofiu súčasnosti vychádzajúc z Paretovho pravidla, ktoré tvrdí, že 20% ľudí vlastní 80% svetového bohatstva a tak to bude vždy (možno bude pomer ešte extrémnejší)...Ideálna kombinácia s dokumentom The Inside Job.(9.1.2012)

 • Chrustyn
  ***

  "Wall Street" pro nové tisíciletí s plejádou slavných herců, kterým sice už vypršela "lhůta", ale přesto se ještě dokážou předvést. Bohužel se však jedná o snímek, určený svou složitostí, hlavně pro ekonomické nadšence. Pro diváky napínavých thrillerů se jedná o zbytečně upovídanou a zdlouhavou záležitost.(19.1.2012)

 • Shushika
  ****

  Oliver Stone my ass. Korporátní drama, které by stejně tak dobře fungovalo i na divadle (napočítal jsem šest nedůležitých exteriérů), ale v tom případě bychom byli ochuzeni o Chandorovu vizualitu, krerý i ze zaměnitelně šedivých kanceláří dokáže vytěžit maximum. Scénář staví až na okaté srozumitelnosti (viz Irons), ale proč odbornými zaklínadly simulovat důkladnost? Termínům, které ještě před třemi lety nikdo neznal, dnes lidé rozumí stejně málo jako před krizí. Cast dokonale sehraný (dokonce i Demi Moore neruší), každopádně na herecký flow Kevina Spaceyho nikdo nemá. Na debut excelentní! 9/10(10.12.2011)

 • oje
  ****

  Film ze světa žraloků v obleku zachytává finanční recesi ve fázi před samotným vypuknutím, a tak nedává prostor panice a vyhroceným okamžikům křičících makléřů, jako spíš rozvážnému uvažování s trochou lidského zamyšlení nad konfliktem vlastního profitu a ztrátami celé společnosti. Přes množství postav scénář potlačuje všechny osobní příběhy a víc než vyprávění nechává herce hrát a využít okamžiku, k čemuž měl zástup zvučných jmen v řetězci nadřízených a podřízených prostoru dost. Jejich výkony jsou pak společně s pohledem na první okamžiky obrovských problémů to hlavní.(10.1.2012)

 • castor
  ***

  Od té doby, co je Kevin Spacey uměleckým šéfem divadla Old Vic v Londýně, na filmové plátno tak nějak zanevřel. Když se ale nechá zlákat, je to většinou herecký koncert. Radost pohledět je tady ale tentokrát na většinu herců. Jen je evidentní, že tenhle svět čísel a ekonomických principů nebude úplně divácky atraktivně fungovat.(29.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace