Kokuhaku

(Japonsko)

Confessions

Drama / Mysteriózní / Thriller

Japonsko, 2010, 106 min

Pro mě nejlepší film z Japonska co jsem kdy viděl. Skvěle zkomponované spojení příběhů několika lidí do jednoho hlavního děje, jaké jsem neviděl v žádném jiném filmu. Nejdřív vidíte film pohledem jedné osoby a všechno vám přijde jasné a relativně jednoznačné. Potom ale to samé vidíte z pohledu někoho jiného a dojdou vám všechny motivy a okolnosti toho, proč jednal tak, jak jednal. Ve finále se pravděpodobně zamyslíte nad tím, jak jsou pravda a spravedlnost a jednosměrný pohled na ně relativními pojmy a jaké okolnosti mohou člověka vést k určitým činům. Navíc je všechno úžasně ztvárněno tak, že jednotlivé příběhy navíc pozvolna doplňují děj, takže se vůbec nenudíte a film vás zcela pohltí. Pro mě naprostá bomba, nenapadá mě co vytknout. 100%.(2.10.2012)

JE OPRAVDU ŽIVOT KAŽDÉHO TAK VZÁCNÝ?..... /// Máte rádi monology a štve vás zákon na ochranu mladistvích? Fascinují vás dětské zrůdy (byť geniální) a nenápadní (ještě geniálnější) vykonavatelé pomsty? Pak vám tenhle ve zpovědích vyprávěný příběh o tom, jak Dr. M. Sakuramiyami změnil několika studentům život (no... ona to byla spíš jeho krev..) zřejmě neudělá ZE ŽIVOTA PEKLO, ale radost. Netradičně pojaté vyprávění o vývoji událostí v jedné třídě nedojímá a jen lehce jitří emoce. Suše vypráví o upřímně krutých i morbidních dětech, které jsou nakonec jen ubohé a hloupé. A když uslyšíte - MLASK – ten zvuk, když zmizí něco co milujete, zjistíte, že vyrovnat se dá nejen s AIDS, ale i se ztrátou dcery. Jen je třeba najít způsob, jak toho dosáhnout. A pak ten zvuk může znít trochu jako – BUM - .... výborně paní učitelko! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nechystám se číst knížku od Kanae Minato. 2.) Zajímá mě, jaké jsou děti japonských školách. 3.) Chci vidět zabít malou holčičku. 4.) Zítra se ve škole bude číst slohová práce na téma ,,Život“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(8.4.2011)

U Nakashima doma majú isto nejake šialene koleso šťastia, na ktorom sú náhodne žánre, postavy a deje. Ak si však hlava rodiny Tetsuya vytočí hociakú kombináciu, jeho doterajšia kariéra hovorí, že to bude stáť zato. Tentokrát prečúra aj Chan-wook Parka, kde mu dáva jasný odkaz: Psychická pomsta je sto krát horšia, než hocako premyslené fyzické mučenie. S tajuplnom a kumštom pre moment a hlavne spomalený záber, mu vytiera kocúra a táto Sympathy for Mrs. Teacher pôsobí najpremyslenejšie. A to som myslel, že po spovedi Moriguchi (ktorý by kľudne stačil na geniálny krátky film) už to pôjde dolu kopcom, no opak je pravdou. Každou novou spoveďou sa vynárajú nové fakty a divák pripomína pri 106 nepredvídateľných minútach vyoraného krta, ktorý nevie kde sakra je.(1.7.2011)

• maseer2

tohle mě minulo velkým obloukem.. pomsta ještě nikdy nebyla tak nudná, divná a ubíjející...(29.9.2013)

Mindblowing, aneb všetko čo mám na filmoch rád pod jednou strechou. Aj na tretí krát ma to neskutčne baví. 100%(30.11.2015)