// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 2,945 // Otvárací Víkend v USA: $13,332,955 //(9.9.2013)

Trochu mě děsí, že nedokážu určit, kde končí nekorektní a násilí fetišizující komiks pro krvelačné geeky a kde začíná opravdová promluva do hodnotového systému diváka (respektive tvůrců?). Kick-Ass dvojka děsí ale i tím, jak samozřejmě (ve smyslu přirozeně) nejasná a rozostřená je v něm hranice mezi světem internetu a světem za oknem. Mezi dětstvím a dospělostí. Mezi hrou a kulkou v hlavě. Mě ta současnost neustále předbíhá a mate. A nebo stárnu. A nebo to tak bylo vždycky. Asi bych teď měl spíš přemýšlet o tom, jak se naučit zabíjet lidi jedním prstem, jak mít tělo jako Aaron nebo která švadlenka nejlíp zmákne kostým super hrdiny. Vždyť jsem jenom koukal na film (= prober se, debile!). Mě místo toho ale všechno výše zmíněné děsí. A vyvolává ve mně znechucení. A přitahuje.(19.12.2013)

Film čistě pro děti s ratingem R, to asi neni dobrý. Největší plus je Matka Rus (rýýým!) a pak docela i Kickassova nečekaná, mladá, šťavnatá muskulatura (pro holky a Rob Roye). Největší mínus je s námahou únosný kvantum patetických keců. A to přeskakování z komedie do těžký tragédie může plně akceptovat asi jen zvláštně narušený jedinec, ani já to moc nedávám. Tak myslim, že stačilo.(21.8.2013)

Po pravde mi nebere, ako môže tak vyznením uondaná a žánrovo neukotvená hystéria vyvolávať toľko odduševnelých ovácií. Dvojka možno je klasickejšie, resp. súdržnejšie vyrozprávaná a mermomoci sa snaží rozvinúť a znásobiť Matthewom nekorektne nakopnutý fenomén "reálneho" superhrdinstva, ale okrem onoho monotónneho (miestami až trápneho) doprofilovania povahových čŕt ústredných postáv (Kick-ass, Hit Girl, Motherfucker) a zaradenia skupinového wow efektu ala "Justice League" a ich rivalov, s ničím extra osožným teda neprichádza. Skôr je patrný deficit dospeláckej elity (či už kladnej alebo zápornej), na Big Daddyho sa len batmanovsky spomína, Frank D'Amico na veky odpočíva po zásahu bazukou a Colonel Stars and Stripes stihne nechať amputovať jeden pohlavný úd, rozbiť dve-tri držky, prehodiť pár cool slovíčok a je tzv. na furt uprataný. Potom tu máme fakt, že už jednotka mala trochu problém s relevantným odôvodňovaním grafického násilia, ale Vaughn sa k tomu aspoň staval s určitou príčetnosťou/nadhľadom a zobrazované ubližovanie na zdraví buď hravo štylizoval do podoby opojného filmového jazyka alebo prešibane - cez sociálne siete a iné média - reflektoval onu validovanú "normálnosť" pre on-line generáciu. To Wadlow sa s tým nesere, bez okolkov a bez väčšieho zmyslu morduje nielen nevinných ľudí/záujmové osoby, ale kvôli hybridnému prepínaniu medzi nemiestnou tragédiou a rozjuchanou komédiou, infantilným patetizmom a falošným nihilizmom, šestákovému spracovaniu kľúčových potyčiek a nedostatku trefných narážok či gagov, aj celý potenciál. Ani neviem prečo tomu vlastne dávam trojitú…možno pre to šarmantné nakopávanie prdelí v podaní herecky dospievajúcej Chloe Grace Moretz, pravdepodobne aj vďaka úsilu zrkadliť punkovosť predlohy a asi aj, tak povediac…z ľútosti.(7.12.2013)

• D.Moore

Co do násilí je to totéž jako v prvním filmu, nicméně rozdíl je v tom, jak film násilí ukazuje. Zatímco Matthew Vaughn dovedl jeho používání jaksi ospravedlnit vlastním hravým režijním stylem, Jeffu Wadlowovi to nejde. Krev tedy opět stříká na všechny světové strany (a vlastně nejen krev), ale co z toho, že. Podle mě jde o zbytečné pokračování, horkotěžko nastavovanou kaši, která na svého předchůdce může jen závistivě zírat. Titulní hrdina mě tentokrát vůbec nezajímal, hrdinka zrovna tak, ačkoliv dostala více prostoru, a jedinou opravdu zajímavou postavu, která mě doopravdy bavila, hrál Jim Carrey. Jenže toho zase bylo tak zoufale málo...(25.9.2014)

• - Roli Mother Russia ztvárnila 184cm kulturistka Olga Kurkulina, původem Ruska žijící dnes v Izraeli. (Aelita)

• - Aj v tomto filme sa objavuje legendárny Stan Lee. Má miniroličku muža sledujúceho televízne správy. (sugy1)

• - Na motivy filmu vznikla i stejnojmenná počítačová hra. (Gucak)