V podstatě mírně slabší jedička. Taky se tu skáče od šaškování k nekompromisnímu násilí... a ntuno říci, že mi to vyhovuje. Závěrečná bitka ale mohla být trochu peprnější, to zasejc jo. Ale co se mi opravdu líbilo, byla scéna přerodu The Motherfuckera v chladného a zlého hajzla ... that's the real world, bitch !(23.8.2013)

Důstojné pokračování jen těžko překonatelné jedničky a velmi slušná adaptace nepříliš podařeného komiksu, kdy si tvůrci chytře vypomohli hrábnutím do spin-offu Hit-Girl. Moment překvapení je pryč a Wadlow není Vaughn, takže finále a jeho emocionální dopad je výrazně slabší, stejně tak soundtrack a akce by nemusela být tak zběsile šmikaná. Ale stále je to celé hypervulgární, hyperbrutální, dostatečně akční i vtipné a hlavně to jen nerecykluje ve větším originál (i když pošuků v kostýmech citelně přibylo), ale zajímavě rozvíjí původní příběh. Herci výrazně zestárli, ale neměl jsem s tím problém a zejména Mintz-Plasse jako Motherfucker a Moretz jako Hit-Girl, která vyrostla do krásy, si kradou film pro sebe. Sem s trojkou! P.S.: Před filmem dávali v kině trajler na novou Carrii, kterou hraje Moretz. Což je vtipné s ohledem nato, že její středoškolská linie v Kick-Ass 2 Carrii dost připomíná.(25.8.2013)

Často maškarní, chvílemi travesti-show a na konci bitka jak o podpis Marka Hamilla na Comic Conu.. Wadlow se rozhodně nekrčí ve stínu Vaughna, jen to prostě pojal po svém, možná i kompaktněji, než předchůdce a mezi hermafroditními Pilgrimy a Chlorofylovými Šušni si místo na slunci rozhodně zaslouží. Dvojka Nakopávače Sedinky je adolescent-friendly, klipová, hudbou Jackmana X-Menovsky zabarvená a v celku nenásilně si pohrává s „psychologií“ superhrdinského, či chcete-li pubertálního tápání (pochyby, hledání identity, přetváření zlé zkušenosti v konané dobro), na kterou se tady zvesela plive a přitom když s ní přijde pan Wayne od starýho Nolana, je to považováno za hluboké existenciální zamyšlení. Chtěl bych si Chloë přiřadit mezi oblíbené herečky, ale radši ještě rok počkám, až jí bude osmnáct, ať na mně neulpí stín podezření. Inu, doba je zlá, člověk aby se bál říct, že chce ochutnat Shirley Temple.. Závěrem dva nepodstatné poznatky: 1.) Matka Rus spíše vypadala jako Otec Ivana Draga a docela by mě zajímalo, jak pod ty elastické spodky schovala své (doufám, že jen dvě) chlupaté koule. 2.) Proč jíst nazelenalé kuřecí, co se týden rozkládalo mimo lednici? Použijte Sick Stick!(16.1.2014)

Druhý díl předlohy byl minimálně o třídu horší než první a filmová podoba k tomu směřuje také. Přesto adaptaci musím fandit, protože oproti jedničce není vysloveně horší, ale cíleně jiná. V komiksu se Millar někdy ve druhé třetině utrhl ze řetězu, leckteré výjevy brutalitou přehnal a zachránil se až osudovým finále. Wadlow na to díky zakomponování linky Hit-Girl může jít o poznání klidněji a dodat příběhu i uvěřitelnější nádech lidskosti. Těžko říct, jestli by se mu to povedlo, kdyby Chloë s Aaronem nebyli až nečekaně schopní uhrát s prvotřídním výrazem jakékoli upřímné intermezzo nebo naopak přepálenou hlášku. Jenže se to povedlo, lidi pořád chtějí být superhrdinové a ta pravá superhrdinka by zrovna chtěla být člověkem. Hrozně jsem si přál, aby Kick-Ass dostal důstojné pokračování a s ním i pravděpodobnou rozlučku. Splněno s hvězdičkou.(21.8.2013)

Človek si aspoň uvedomí, aký výnimočný flák je jednička. Downgrade úplne na všetkých frontoch. Pár punkových výstrelkov, R-kový rating, Olgyn sixpack ani Jimmov chrup to od šedivého priemeru nezachráni. Byť snaha bola. A Chloe začína byt dosť otravná. 55%(6.1.2014)

• - Ve filmu se postava Jima Carreyho jmenuje Sal Bertolinni neboli Colonel Stars. V komiksu se však jedná o dvě různé postavy bratrů Sala Bertolinniho a Lieutenanta Stripese. (virus10)

• - Ve filmu lze zahlédnout plakát na komiks "Superior" od tvůrce komiksu "Kick-ass" Marka Millara. V pokoji hlavního hrdiny pak visí další autorův počin "American Jesus". (Batman)

• - Chris D' Amico (Christopher Mintz-Plasse) má ve filmu dvě pistole Para-Ordnance Nite-Tac ráže .45 ACP. (dc125)