Tohle je prostě moje kafe! Kick ass se pro mě po druhým díle stává srdcovkou. Všechno, co mi kdy chybělo v Batmanovi, Supermanovi a dalších podobných machrech, mi teď nahrazuje Kick Ass a moje milovaná Hit Girl. Jakmile začne znít ten jejich parádní soundtrack, přestávám vnímat realitu a jsem v tom až po uši. Dvojka byla navíc ještě krutější a nemilosrdnější než jednička... a to se mi líbí! 4,5*(27.1.2014)

Kratší, drsnější, nadnesenější, lepší. Starší, vyšší, zmalovanější, jebatelnější. Kulykovo osmero na téma: proč je kikáč do kakáč dvě (a Chloemydie) více ňuňu, než jednička (a maličkatá Chloemydie).(9.12.2013)

Úprimne povedané, čakal som väčšiu sra*ku. Prevziať štafetu po Vaughnovi béčkarom Wadlowom bol ťah, ktorý bol podľa môjho názoru zúfalstvom štúdia a skalní fandovia vopred film odsúdili na zánik. Ale - Wadlow sa chytil hodenej rukavice a ukázal, že so schopným týmom sa dá natočiť celkom stráviteľný film. Chýba mi tu síce nadhľad, novátorstvo v akcii a v audio-vizuálna nápaditosť prvej časti, ale stále je to poriadny nášup, ktorý sa s ničím nebabre. Množstvo postáv filmu prospelo, každá do filmu prispieva určitou formou zábavy, obzvlášť hláškujúci Jim Carrey bol svetový. Jedno, čo ma ale naozaj dorazilo, bola stredná časť filmu, ktorá je akoby vystrihnutá z nejakej céčkovej rom-com srágoriny a scénu s grcaním by som vystrihol, udupal a spálil! Ale pokiaľ upustíte uzdu prísnej kritiky a prvý diel nie je vaším zbožňovaným kultom, tak sa dočkáte pomerne slušnej zábavy. Síce zabudnuteľnej, ale aspoň si neznepríjemníte chvíle počas jej sledovania. 70%.(21.11.2013)

Zřejmě k tomu dost přispělo nadužívání „televizních“ detailů tváří během únavných dialogových scén, Kick-Ass 2 každopádně působil jako pilotní díl seriálu vzniklého na základě prvního filmu. Přestože byl rozpočet oficiálně pouze o 2 miliony nižší, než jaký měl Vaughn, zejména náročnější akční scény působí dost lacině a okamžitě je na nich patrné, co se točilo naživo a co bylo doděláváno ve studio s CGI (Mindy na střeše dodávky). Neschopnost nabídnout hodně zábavy za málo peněz ale není největším Wadlowovým problémem. Ten člověk hlavně neví, v jakém žánru točí. Zatímco jednička si dokázala i během brutálnějších okamžiků zachovat satirický nadhled, dvojka satiru zredukovala na ohrané vyzdvihování paralel mezi penězi a mravní zkažeností. Zato několikrát nepatřičně vyměkne a zvážní (blábolení o údělu superhrdinů, smrt některých postav) a párkrát se nunčakem otře o odnož humoru, která (už) není v žádném směru provokativní, ale zkrátka prostoduchá (víceméně celá Mean Girls linie). Nolanova Temného rytíře s gross-out komedií prostě nenakřížíte, ani kdybyste měli doktorát z genetiky. Podobně rozpolcený, ale znepokojivějším způsobem, je film ve svém pojetí násilí. Pokud rány schytávají hrdinové, záběry jsou delší, bez nářezového hudebního podkresu. Utržená zranění bolí. Naopak násilí páchané hrdiny na padouších je cool – rychleji stříhané, případně extrémně zpomalené, abychom si jej mohli náležitě vychutnat, podmáznuté chytlavými songy. Podvratného efektu tímto kloubením dvou typů rámování fyzické agrese Wadlow dosahuje, nevím, zda záměrně, pouze během kontroverzního (viz americké recenze) pokusu o znásilnění. Scéna je rozehrána jako thriller, zvrhne se v komedii (ukazující, že hlavním problémem Motherfuckera může být neschopnost ventilovat sexuální napětí) a končí mrazivým návratem do reality. Vnitřní boj filmu s punkovou podstatou předlohy se projevuje dvojakou snahou učinit násilí přitažlivým, prezentovat jej jako možnou formu sebe-vyjádření (Mindy díky němu sklidí aplaus v tělocvičně), a přitom tento způsob řešení systémových i soukromých problémů zpochybnit, či úplně negovat (rádoby mravoučný epilog). Kick-Ass 2 netrpí jenom všeprostupující nekonzistencí, selhává i na dalších úrovních: ledabylá výstavba příběhu s volně visícími motivy (strýček Ralph), obehranost zápletky, všednost postav a banálnost otázek, které si kladou… Některé scény na druhou stranu pobavily, soundtrack byl dobře sestavený a Chloë Grace Moretz, jakkoli stále neplnoletá, pro mne prostě je dospělou herečkou. Na jedno zhlédnutí, zvlášť, viděli-li jste již všechny ostatní letní blockbustery, dobrý. Skutečně líto je mi filmu jenom ve vztahu k jedničce, která byla svou nekorektností osvěžující a v dobrém slova smyslu kick-ass. Nedomrlé dvojce schází odvaha jít do akce po hlavě, a co po většinu času předvádí, je jenom takový snaživý ass-licking. 55% Zajímavé komentáře: novoten, xxmartinxx(21.8.2013)

Je to celkom dobrá akčná komédia, ktorá je pokračovaním skvelej jednotky. Má pomerne dobrý príbeh o Kick-Ass a Hit-Girl, ktorí sa po udalostiach predchádzajúceho dielu musia rozhodnúť, akým smerom sa ich cesty pohnú a tak zatiaľ čo Kick-Ass chce pokračovať a nájde si partiu odhodlaných bojovníkov proti zločinu, Hit-Girl sa prvýkrát v živote snaží zapadnúť medzi rovesníkov na strednej škole. Lenže Red Mist sa túži pomstiť za smrť svojho otca a tak spojí skupinu rozličných zabijakov a začne s terorom. So spracovaním som celkom spokojný, ale mohlo to byť aj o niečo lepšie. V prvom rade ma mrzí, že zápletke chýba nejaký nový výrazný motív, takto mi to nepripadá, ako plnohodnotný film, ale skôr len ako dozvuky predchádzajúceho dielu, ale aj celkovo tu chýba tá originalita, hravosť a inovatívnosť, ktorá sa mi pred tým tak páčila. Ale ani takto si nemôžem moc sťažovať, staré postavy som si už veľmi obľúbil, takže aj v novom prostredí a s novými pomocníkmi je na nich radosť pozerať, aj keď tá stredoškolská línia s Hit-Girl mala určite väčší potenciál, dobre zvládnutá je aj línia so záporákmi, celkovo sa tu nájde pár výborných scén a navyše stále to má to čaro žánrovej výnimočnosti, takže aj v tomto slabšom prevedení je to stále dynamická akčná zábava. Akcie je tu pomerne dosť a platí o nej presne to isté, čo aj o spracovaní. Takže tá originalita, hravosť a inovatívnosť je preč, akcia je len priemerne natočená, chýbajú lepšie nápady a dokonca aj výrazne ubudlo zabitých a krvi, ale našťastie stále sú jednotlivé akčné sekvencie dostatočne zábavné. Najviac sa mi páči scéna s Hit Girl na dodávke alebo Mother Russia a jej likvidácia policajtov. Čiastočným sklamaním je aj humor, toho vydareného tu nie je až tak moc, ale občas sa zasmiať dá a po celý čas film dokáže udržať tú správnu náladu. Herecké obsadenie je perfektné, Aaron Taylor-Johnson a Chloë Moretz sú stále skvelí, len škoda, že jej to už v kostýme nesedí až tak dobre, ako predtým, opäť nesklame ani hlavný záporák a poteší aj skvelé obsadenie nových postáv ako John Leguizamo, Morris Chestnut, Jim Carrey a plno iných, tu mi sadli všetky vedľajšie postavy. Réžia a technická stránka sú len mierne nadpriemerné, Jeff Wadlow nemá na viac, než žánrový štandard, ale stále je to obstojná úroveň. A opäť sa mi páči aj hudba. Škoda, Kick-Ass 2 v porovnaní s jednotkou s výnimkou obsadenia zaostáva po úplne všetkých stránkach, ale aj tak som sa stále bavil viac než dobre a v rámci filmovej kategórie komiksoviek sa jedná o veľmi výrazný nadpriemer, takže musím aj dobre hodnotiť. 71%(20.10.2013)

• - Na produkci filmu se podílel také Mark Millar, tvůrce komiksové knižní předlohy. (KucC)

• - Film se začal připravovat ihned po premiéře prvního dílu. (Mr.Hudson)

• - Roli Mother Russia ztvárnila 184cm kulturistka Olga Kurkulina, původem Ruska žijící dnes v Izraeli. (Aelita)