Zřejmě k tomu dost přispělo nadužívání „televizních“ detailů tváří během únavných dialogových scén, Kick-Ass 2 každopádně působil jako pilotní díl seriálu vzniklého na základě prvního filmu. Přestože byl rozpočet oficiálně pouze o 2 miliony nižší, než jaký měl Vaughn, zejména náročnější akční scény působí dost lacině a okamžitě je na nich patrné, co se točilo naživo a co bylo doděláváno ve studio s CGI (Mindy na střeše dodávky). Neschopnost nabídnout hodně zábavy za málo peněz ale není největším Wadlowovým problémem. Ten člověk hlavně neví, v jakém žánru točí. Zatímco jednička si dokázala i během brutálnějších okamžiků zachovat satirický nadhled, dvojka satiru zredukovala na ohrané vyzdvihování paralel mezi penězi a mravní zkažeností. Zato několikrát nepatřičně vyměkne a zvážní (blábolení o údělu superhrdinů, smrt některých postav) a párkrát se nunčakem otře o odnož humoru, která (už) není v žádném směru provokativní, ale zkrátka prostoduchá (víceméně celá Mean Girls linie). Nolanova Temného rytíře s gross-out komedií prostě nenakřížíte, ani kdybyste měli doktorát z genetiky. Podobně rozpolcený, ale znepokojivějším způsobem, je film ve svém pojetí násilí. Pokud rány schytávají hrdinové, záběry jsou delší, bez nářezového hudebního podkresu. Utržená zranění bolí. Naopak násilí páchané hrdiny na padouších je cool – rychleji stříhané, případně extrémně zpomalené, abychom si jej mohli náležitě vychutnat, podmáznuté chytlavými songy. Podvratného efektu tímto kloubením dvou typů rámování fyzické agrese Wadlow dosahuje, nevím, zda záměrně, pouze během kontroverzního (viz americké recenze) pokusu o znásilnění. Scéna je rozehrána jako thriller, zvrhne se v komedii (ukazující, že hlavním problémem Motherfuckera může být neschopnost ventilovat sexuální napětí) a končí mrazivým návratem do reality. Vnitřní boj filmu s punkovou podstatou předlohy se projevuje dvojakou snahou učinit násilí přitažlivým, prezentovat jej jako možnou formu sebe-vyjádření (Mindy díky němu sklidí aplaus v tělocvičně), a přitom tento způsob řešení systémových i soukromých problémů zpochybnit, či úplně negovat (rádoby mravoučný epilog). Kick-Ass 2 netrpí jenom všeprostupující nekonzistencí, selhává i na dalších úrovních: ledabylá výstavba příběhu s volně visícími motivy (strýček Ralph), obehranost zápletky, všednost postav a banálnost otázek, které si kladou… Některé scény na druhou stranu pobavily, soundtrack byl dobře sestavený a Chloë Grace Moretz, jakkoli stále neplnoletá, pro mne prostě je dospělou herečkou. Na jedno zhlédnutí, zvlášť, viděli-li jste již všechny ostatní letní blockbustery, dobrý. Skutečně líto je mi filmu jenom ve vztahu k jedničce, která byla svou nekorektností osvěžující a v dobrém slova smyslu kick-ass. Nedomrlé dvojce schází odvaha jít do akce po hlavě, a co po většinu času předvádí, je jenom takový snaživý ass-licking. 55% Zajímavé komentáře: novoten, xxmartinxx(21.8.2013)

Druhý díl předlohy byl minimálně o třídu horší než první a filmová podoba k tomu směřuje také. Přesto adaptaci musím fandit, protože oproti jedničce není vysloveně horší, ale cíleně jiná. V komiksu se Millar někdy ve druhé třetině utrhl ze řetězu, leckteré výjevy brutalitou přehnal a zachránil se až osudovým finále. Wadlow na to díky zakomponování linky Hit-Girl může jít o poznání klidněji a dodat příběhu i uvěřitelnější nádech lidskosti. Těžko říct, jestli by se mu to povedlo, kdyby Chloë s Aaronem nebyli až nečekaně schopní uhrát s prvotřídním výrazem jakékoli upřímné intermezzo nebo naopak přepálenou hlášku. Jenže se to povedlo, lidi pořád chtějí být superhrdinové a ta pravá superhrdinka by zrovna chtěla být člověkem. Hrozně jsem si přál, aby Kick-Ass dostal důstojné pokračování a s ním i pravděpodobnou rozlučku. Splněno s hvězdičkou.(21.8.2013)

Kratší, drsnější, nadnesenější, lepší. Starší, vyšší, zmalovanější, jebatelnější. Kulykovo osmero na téma: proč je kikáč do kakáč dvě (a Chloemydie) více ňuňu, než jednička (a maličkatá Chloemydie).(9.12.2013)

Často maškarní, chvílemi travesti-show a na konci bitka jak o podpis Marka Hamilla na Comic Conu.. Wadlow se rozhodně nekrčí ve stínu Vaughna, jen to prostě pojal po svém, možná i kompaktněji, než předchůdce a mezi hermafroditními Pilgrimy a Chlorofylovými Šušni si místo na slunci rozhodně zaslouží. Dvojka Nakopávače Sedinky je adolescent-friendly, klipová, hudbou Jackmana X-Menovsky zabarvená a v celku nenásilně si pohrává s „psychologií“ superhrdinského, či chcete-li pubertálního tápání (pochyby, hledání identity, přetváření zlé zkušenosti v konané dobro), na kterou se tady zvesela plive a přitom když s ní přijde pan Wayne od starýho Nolana, je to považováno za hluboké existenciální zamyšlení. Chtěl bych si Chloë přiřadit mezi oblíbené herečky, ale radši ještě rok počkám, až jí bude osmnáct, ať na mně neulpí stín podezření. Inu, doba je zlá, člověk aby se bál říct, že chce ochutnat Shirley Temple.. Závěrem dva nepodstatné poznatky: 1.) Matka Rus spíše vypadala jako Otec Ivana Draga a docela by mě zajímalo, jak pod ty elastické spodky schovala své (doufám, že jen dvě) chlupaté koule. 2.) Proč jíst nazelenalé kuřecí, co se týden rozkládalo mimo lednici? Použijte Sick Stick!(16.1.2014)

Ačkoliv Chloë už evidentně kapku ztrácí svůj pedofilní charm a její nesměle rašící druhotné pohlavní znaky ji činí méně atraktivní pro všechny ty obtloustlé padesátníky s přehazovačkami v šedých baloňácích s kapsami plnými Bonparků, páchnoucí Pitralonem a mentolkami, prdele nakopává se stejným, ne li ještě větším gustem. Nikdy bych neřekl, že lze podle nějakého Homixu natočit až takovou černotumorně vtipnou dokonalost, která předčila dokonce i perfektní první díl! A teď mě omluvte, jdu si na hlavu narvat trenýrky s vyřezanými otvory pro oči, přes ramena si hodím sprchový závěs a badmintonovou raketou umlátím pár Římanů, co zrovna naproti přes ulici přemísťují kanálové poklopy do svých rozvrzaných dvoukoláků. Mé jméno je Fatherfucker a jsem zástupcem Deratizační ligy pouliční spravedlnosti.(2.9.2013)