Slabá, ale nakonec trojka hlavně díky miss Moretz. Zbytek nestojí za řeč. 50%(20.8.2013)

Mě se to líbilo a podle mě to byl slušnej "Nářez".(20.8.2013)

Veliká spokojenost - po daších nutných zhlédnutích bude hodnocení už jen stoupat. Místama bych fakt neřekl, že to netočil Vaughn, takže v tomhle směru rozhodně ohromná poklona. Nakonec je to úplně stejně cáklá comicsově-komediální jízda, jako originál před třemi lety, i když s tím, že kdo se tentokrát před filmem popasuje s papírovou předlohou, zamrzí jej v sále pár detailů. V mém případě se takto vše "podělalo" od scény s policejním masakrem ala Sam Raimi, a já tak posledních dvacet minut prozíval (samotný nářez na konci je ale paradoxně celkem fajn, až na to, že nejen choreograficky kopíruje finish z prequelu). Ke konci tomu prostě chyběla naléhavost. A jinak? Jinak je to v podstatě jedna epická, přisprostlá R-ková lovestory o sexbombě jménem Hit-Girl, na níž vás nejvíce rozesměje Kick-Assovo geekovské triko na spaní nebo odkaz na Pána Prstenů. Při zpětném ohlédnutí mě nejvíce štve, že jsme zaručeně viděli minimálně půlku chystaného booku s českým názvem Zabijačka. P.S. Středoškolská linie ruluje nejen díky tomu, že jsem se asi poprvé v životě od srdce zasmál nad fekálním humorem.(19.8.2013)

Důstojné pokračování jen těžko překonatelné jedničky a velmi slušná adaptace nepříliš podařeného komiksu, kdy si tvůrci chytře vypomohli hrábnutím do spin-offu Hit-Girl. Moment překvapení je pryč a Wadlow není Vaughn, takže finále a jeho emocionální dopad je výrazně slabší, stejně tak soundtrack a akce by nemusela být tak zběsile šmikaná. Ale stále je to celé hypervulgární, hyperbrutální, dostatečně akční i vtipné a hlavně to jen nerecykluje ve větším originál (i když pošuků v kostýmech citelně přibylo), ale zajímavě rozvíjí původní příběh. Herci výrazně zestárli, ale neměl jsem s tím problém a zejména Mintz-Plasse jako Motherfucker a Moretz jako Hit-Girl, která vyrostla do krásy, si kradou film pro sebe. Sem s trojkou! P.S.: Před filmem dávali v kině trajler na novou Carrii, kterou hraje Moretz. Což je vtipné s ohledem nato, že její středoškolská linie v Kick-Ass 2 Carrii dost připomíná.(25.8.2013)

• Malarkey

První Kick-Ass byla kravina, ale aspoň měla pár postav, o kterých jsem si říkal, že je fajn, jak se ve filmu předvedli. Jasný, mluvím hlavně o Nicolasovi Cageovi. Jenže pak přišel druhý díl a já si opět říkal, že bych se na něj měl podívat. Jim Carrey by přeci neměl zklamat ať by hrál kohokoliv. Nakonec se přiznám, že jsem si ho tam po pravdě ani nevšiml. Ne, že by byl nevýrazný, prostě si nebyl vůbec podobný. No a zbytek to prostě neuhraje. Dvojka jak začne fanouškovsky, tak skončí hrozně tragicky. Celý je to neuvěřitelně rádoby akční a co je horší, tak rádoby emotivní. A nejhorší je, že já v tom ty emoce šíleně postrádám.(29.12.2013)