Pěsti ze železa

Man with the Iron Fists, The

Akční

USA / Hong Kong, 2012, 96 min

• bestlama

Fisting se dočkal i svého zpracování, kdy si uvědomíte, že každý fanoušek filmů si dneska může natočit kdejakou kravinu. Stačí jen Rothovi a Tarantinovi lézt do prdele poměrně dlouho, otravovat je svými telefonáty a psát spousty emailu, dokud se prostě oba dva nenasrali a neupustili pár peněz na pomoc opici v nouzi. A jestli se na tomhle psal scénář dva roky a mělo to mít původně 8 hodin, tak to mě poser na všechny záda, které mám. Protože bych si nedokázal představit, že bych šel za adminem orodovat za mínusové hodnocení aspoň pro jednou. Nevím, čeho byl RetardZA fanouškem za mlada, jestli to byl Street Fighter nebo Mortal Kombat, ale tohle bylo nehorázně hloupé, naivní a prostě o hovnu. Tolik nesmyslů poskládaných na 96 minutách krychlových. A pokud to bylo celé záměrné, tak opravdu jdu otevírat poštu a orodovat za to nižší hodnocení. Nepředstavoval jsem si, že uvidím pohromadě obtloustlého Crowa, černého RZA, Kunt Liho a Lusy Liju v tomhle patosu.(23.1.2013)

Tak RZA to myslel asi dobře, což o to, nápad je to pěknej. Ale to provedení silně pokulhává. RZA to režisérsky moc nezvládá a herecky už snad vůbec ne, emoce jeho postava asi ani nezná, možná to bylo schválně, já nevim, ale nevěřil jsem mu ani jeho barvu. Lucy a Russell drželi celý film nad vodou, protože koukat se na vyfénovaná hlavy nějakejch vocasů 96 minut není zrovna můj šálek kávy. No, je to docela škoda, pod taktovkou Tarantina by to byl masakr. 2,5*(7.1.2013)

[imdb: 5.8/10] | me: Kung-fu Grindhouse od Tarantina. Kvalintné B-čko tak ako sa patrí + vynikajúci Russell Crowe. Takýto kúsok poteší každého, kto si rád pozrie niečo štýlové a tradičné zároveň. Ja som spokojný, pretože filmy tohto typu dnes už len tak hocikto nenatočí. To chce proste chuť a odhodlanie vzdať holt niečomu čo kedysi vytvorilo kult. I always bring a gun to a knife fight. (3.1.2013)

Hodnotím prodlouženou verzi (107 minut). Ačkoliv jsem kung-fu filmy a všeobecně tento asijský styl nikdy neměl v lásce, přesto, jsem se odhodlal pustit si prodlouženou verzi Pěsti ze železa. I v ní je vidět, že film vychází z rozsáhlé předlohy a první polovina filmu je tak solidně zmatená, nepřehledná a rozhodně by neškodilo se více zaměřit na některé zajímavé charaktery. Druhá polovina filmu a především pak závěrečná bitka je luxusně udělaná, zábavná, ujetá a skvěle krvavá. Ostatně ultimátní gore scény prolínají celou unrated verzi. RZA v hlavní roli mi přišel naprosto příšerný a nudný, stejně tak mě nezaujalo i několik dalších postav. Naopak světlou vyjímku tvoří skvělí Russel Crowe, Lucy Liu, Gordon Liu a hostující Pam Grier jako třešnička na dortu. Soundtrack mě až na pár vyjímek vůbec nezaujal. Příběh filmu je jednoduchý, děj nijak vyjímečný a osekávání je znatelné. Jako pozitivum vidím (kromě skvělých gore scén) i solidní vizuál, který za 15 mega vypadá velmi solidně, či evidentní odkazy na Kill Billa. Pěsti ze železa jsou nenáročnou jednohubkou, která nenadchne, nicméně příznivce kung-fu či gore stylu (kam patřím) neurazí. Prodlouženou verzi hodnotím slabšími 3*(5.8.2013)

• Lord.Jim

Taková směsice žánrů, která mě vůbec nebavila.(18.12.2012)

• Cung Le

• - Nejdříve představitel RZA 90stránkový příběh, poté jej Eli Roth přesvědčil, aby raději připravil hotový scénář, který bude mít větší šanci na realizaci. RZA a Eli Roth poté připravovali společně scénář přes dva roky. Dopodrobna se věnovali každému aspektu příběhu a detailům jednotlivých zbraní. (Geriel)

• - Prvý zostrih filmu mal niečo cez štyri hodiny. (Inspector)

• - V jedné z rolí se objevil Cung Le, ve Vietnamu narozený Američan, který získal titul šampiona pod kickboxerskou organizací ISKA a IKF v Kickboxu a Sanshou se zápasovým skóre 17:0. V době uvedení filmu zápasil v MMA v organizaci UFC. Současně je bývalým šampionem organizace Strikeforce ve střední váze. (JardaBauer)