Lov lososů v Jemenu

Salmon Fishing in the Yemen

Lososy v Jemene

Romantický / Drama / Komedie

Velká Británie, 2011, 103 min

Do tohohle filmu jsem šla, protože jsem měla chuť na nějakou prostou oddychovku. Nic jsem od toho nečekala a připravovala jsem se na nudných 111 minut, ale nakonec jsem dostala neskutečně příjemný film s úžasným scénářem a svěží režií. Jakmile začly titulky, tak jsem pochopila. Režie Lasse Halstrom mluví za vše. Jeden z nejupřímnějších a nejmilejších filmů, co jsem v poslední době viděla. 8/10(16.9.2012)

Prvni pulka je krasne vtipna a spravne kousava, druha uz je bohuzel vicero sentimentalni, ale celkove film nabizi velmi svezi a novy zavan vetru, pekne prostredi, skvele herce a symbolicke pluti lososu proti proudu, ve kterem at si kazdy najde, co chce. Prijemne prekvapeni... kdo by to podle nazvu filmu cekal?(20.7.2012)

Toto je zasa ktorý z Hallströmovcov?(14.11.2013)

• - Film je natočen na motivy knižní předlohy Paula Tordaye, která byla v České republice vydána pod názvem „Lov lososů v Jemenu“. (Willy Wonka)

• - Spoiler: Namísto Patricie Maxwell (Kristin Scott Thomas) najdou čtenáři v knižní předloze mužskou postavu Petera Maxwella. (D.Moore)

• - Přibližně v polovině filmu přechází Alfréd Jones (Ewan McGregor) přes Millennium Bridge v Londýně. Jenže v dalším záběru, který nabízí pohled shora, vypadá mostní konstrukce úplně jinak, než ve skutečnosti. (fctp)