poster

Lov lososů v Jemenu

 • Velká Británie

  Salmon Fishing in the Yemen

 • Slovensko

  Lososy v Jemene

Romantický / Drama / Komedie

Velká Británie, 2011, 103 min

 • robbiee
  ***

  [imdb: 6.9/10] | me: Príjemný britský filmík s výborným obsadením, ktorý prezentuje zaujímavú myšlienku úplne pohodovým a často krát milým humorným spôsobom. To všetko v jemnej kombinácii pôsobí na diváka podstatnú časť filmu AŽ kým to (zbytočne) neskĺzne do hollywoodskych koľají, ktoré odnesú film do dobre známych gýčových vôd, kde už ani lososy nemajú chuť plávať. Škoda,.. mohlo si to zachovať svojskú tvár a skončiť v tak príjemnom duchu ako to začalo, avšak sila a tlak produkcie je evidentne mocnejšia než protiprúd v škótskych potokoch. Celkovo je to však pohodový kúsok, ktorý určite neuškodí. I was wondering if I was genetically programed to dull pedestrian life. (25.6.2012)

 • Hild
  ****

  Do kina jsem šla proto, že jsem doufala v další hřejivý film Lasseho Hallströma a přesně to jsem také dostala. Můj oblíbený režisér nezklamal. Film, který se mi přesně trefil do noty, a ze sálu jsem odcházela s příjemným pocitem, jako už dlouho ze žádného filmu. Miluju Lasseho vizuál a schopnost navodit správnou atmosféru. Film přesně zapadá do dnešní doby. Celé téma se dá brát jako jakási metafora, je o naději, kterou by člověk neměl nikdy ztrácet a i v navenek vypadající malé a bezvýznamné věci, najít svou důležitost. Jelikož je to film Hallströma, tak samozřejmě nechybí ani romantika, to milostné oťukávaní a postupné sbližování dvou hlavních postav je velmi přirozené a takové milé. Ewan McGregor a Emily Blunt si mezi sebou vytvořili výbornou chemii. Velkou část filmu tvoří humor a musím říct, že jde přesně o můj typ humoru, neskutečně mi sedl, největší podíl na tom mají hlášky Ewana McGregora a samozřejmě bravurně zahraná postava Kristin Scott Thomas. Pokud máte rádi Lasseho Hallströma, nebo pokud toužíte po malém a upřímném snímku, který vás alespoň na chvíli odvede z reality, tak je film povinností.(22.5.2012)

 • Enšpígl
  ***

  Film jako takovej vůbec není špatnej, ale neskutečně přecukrovanej, hlavně s blížícím se finále sem pro samej cukr pomalu nevnímal nic jinýho a je to ohromná škoda, protože právě z pod nánosu hald cukru zaznívá mnoho chtyrého a zábavného.(17.12.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Přibližně v polovině filmu přechází Alfréd Jones (Ewan McGregor) přes Millennium Bridge v Londýně. Jenže v dalším záběru, který nabízí pohled shora, vypadá mostní konstrukce úplně jinak, než ve skutečnosti. (fctp)

 • - Spoiler: Namísto Patricie Maxwell (Kristin Scott Thomas) najdou čtenáři v knižní předloze mužskou postavu Petera Maxwella. (D.Moore)

 • - Film sa okrem mesta Londýn a Škótskej vysočiny natáčal aj v Maroku, ktoré zobrazovalo Jemen. Skotské sídlo šejka se ve skutečnosti opravdu nachází ve Skotské vysočině a jedná se o Ardverikie Estate poblíž jezera Loch Laggan. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace