poster

Lov lososů v Jemenu

 • Velká Británie

  Salmon Fishing in the Yemen

 • Slovensko

  Lososy v Jemene

Romantický / Drama / Komedie

Velká Británie, 2011, 103 min

Předloha:

Paul Torday (kniha)

Scénář:

Simon Beaufoy

Kamera:

Terry Stacey

Střih:

Lisa Gunning

Scénografie:

Michael Carlin

Kostýmy:

Julian Day
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rex Mundi
  ***

  Veru Hallström to vie aj lepšie, ako píše Wormboy, to je pravda :-) Ja som nevedela celkom do čoho idem, z upútavky som si pamätala len atmosféru a Kristin Scott Thomas. Nakoniec sa z toho vykľula romantická komédia - lenže čo je super, že Briti aj do "romkomu" dokázali nainštalovať svoju typickú politickú satiru, ktorá na mňa funguje :-) Všetci hlavní herci boli vo výborne ušitých rolách, presne v takých, aké im pasujú. Takže hoci to vie Hallström aj lepšie, na Love lososov vidieť, že to vie minimálne takto na istotu... a na červené hodnotenie mu to vystačilo ;-)(8.10.2013)

 • gilmore_girl
  ****

  Prvni pulka je krasne vtipna a spravne kousava, druha uz je bohuzel vicero sentimentalni, ale celkove film nabizi velmi svezi a novy zavan vetru, pekne prostredi, skvele herce a symbolicke pluti lososu proti proudu, ve kterem at si kazdy najde, co chce. Prijemne prekvapeni... kdo by to podle nazvu filmu cekal?(20.7.2012)

 • sochoking
  ***

  Po ťažkom víkende a hned' pondelkovej nepríjemnej rannej, parádna a ideálna oddychovka!(9.7.2012)

 • klerik
  ****

  Hallström konečne opäť našiel správnu prelohu. Čiastočne absurdnú a miestami uveriteľne romantickú. Motív lovu lososov a britský humor robia z filmu niečo viac ako len romantickú limonádu. Časy ČO ŽERIE GILBERTA GRAPEA a PRAVIDIEL MUŠTÁRNE sú zrejme dávno preč, ale Lososy sú v kvalite Hallströmových filmov hneď za ČOKOLÁDOU...(31.12.2014)

 • Malarkey
  ***

  Nedávno jsem viděl podobně praštěný film, i když trošku míň známý, než právě tenhle kousek. Jmenoval se Výpadky proudu. Stejně jako Lov lososů v Jemenu byl absurdní a stejně tak se na něj hrozně hezky koukalo. Stejně tak jsem se ale nedokázal přenýst přes absurditu a tak nějak jsem se nemohl zbavit dojmu, že i když je nápad hezký, zpracování je moc pěkné a herci hrají brilantně, já film nejspíš už nikdy neuvidím a nebude mě to vůbec trápit.(27.7.2013)

 • - Film je natočen na motivy knižní předlohy Paula Tordaye, která byla v České republice vydána pod názvem „Lov lososů v Jemenu“. (Willy Wonka)

 • - Přibližně v polovině filmu přechází Alfréd Jones (Ewan McGregor) přes Millennium Bridge v Londýně. Jenže v dalším záběru, který nabízí pohled shora, vypadá mostní konstrukce úplně jinak, než ve skutečnosti. (fctp)

 • - Film sa okrem mesta Londýn a Škótskej vysočiny natáčal aj v Maroku, ktoré zobrazovalo Jemen. Skotské sídlo šejka se ve skutečnosti opravdu nachází ve Skotské vysočině a jedná se o Ardverikie Estate poblíž jezera Loch Laggan. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace