poster

Lov lososů v Jemenu

 • Velká Británie

  Salmon Fishing in the Yemen

 • Slovensko

  Lososy v Jemene

Romantický / Drama / Komedie

Velká Británie, 2011, 103 min

Předloha:

Paul Torday (kniha)

Scénář:

Simon Beaufoy

Kamera:

Terry Stacey

Střih:

Lisa Gunning

Scénografie:

Michael Carlin

Kostýmy:

Julian Day
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ***

  Film jako takovej vůbec není špatnej, ale neskutečně přecukrovanej, hlavně s blížícím se finále sem pro samej cukr pomalu nevnímal nic jinýho a je to ohromná škoda, protože právě z pod nánosu hald cukru zaznívá mnoho chtyrého a zábavného.(17.12.2012)

 • Boogeyman
  ****

  Nečekaně nahláškované a plné suchého humoru. McGregor je v první půlce výbornej ňouma. Postupem času film ztrácí tempo a mnohem důležitější pro mne bylo jestli ti pitomý ryby potáhnou nebo ne, než koho si Emily vybere.(5.1.2013)

 • Le_Chuck
  ***

  Lasse je posledných 10 rokov (snáď s výnimkou Cassanovy) jak cez kopírak. A nutno povedať, že ta sterilita mu pomaly začína prerastať cez hlavu a aj keď dostane sebelepší príbeh, tak výsledkom je typicky unylá Hallströmovka, ktorá nikoho neurazí a nikoho nenadchne. Control+C, Control+V. 60%(16.3.2013)

 • Idaho
  ****

  V hlavní roli Kristin Scott Thomas a skvělá britská angličtina.(12.5.2012)

 • Gemini
  ****

  Čas od času (dost dlouhého času) se rád nechám zblbnout řemeslně a castingově vychytanou naivní lásky-a-souvisejících-problémů-plnou komedií. Naštěstí jich takových není moc;) Lasse Hallström stále umí, byť je tak trochu otázkou, co to tentokrát vlastně vyumělkoval. Šejkovu rybářskou rádobyfilozofii a cukrkandlovou story o hledání svého místa na slunci (což není totéž jako hledání dámy svého srdce) bych si s velkým potěšením odpustil, ale háček je v tom, že bez nich by asi nefungoval genius loci filmu, jehož jádrem je nápad vybudovat něco tak šíleného jako lososiště ve skalnaté poušti:) A Amr Waked je naštěstí tak charismatický multimiliardář, Ewan McGregor tak hrozně skotsky mluvící nerdopřírodovědec a Emily Blunt tak elegantně se držící tváří v tvář svému srdcebolu, že to celé docela dobře ladí. A pak do toho bez jakýchkoliv morálních zábran přiletí fuckující Kristin Scott Thomas (úžasná jako vždy) a film dostane kromě vítaného záchranného odbržďovače a posunovače příběhu ještě určitou příchuť nastavení zrcadla současné síle médií a přesvědčení nejrůznějších mocipánů o tom, že prostý lid můžou oblbovat jak se jim jenom zlíbí. A pak je tu ještě ta "drobnost" s fundamentalisty, ale to je fakt jenom taková okrajová záležitost, za kterou netřeba hledat nějakou hlubší ideologii (šejk se s tím navíc podle mě dostatečně vypořádává během filmu). Řečeno stručně - dokázal bych si Lososy V Jemenu představit nemálo žánrově čistší a nevinnější. Ale pak už by to asi nebyli Lososi V Jemenu, a i v tomhle stavu pozitiva jednoznačně převažují. Až zas budete potřebovat splnit svůj dluh vůči drahé polovičce nějakým přežitelným kusem z žánru rom-kom, tak vřele doporučuju sáhnout po tomhle. Řekl bych, že je to jedna z nejlepších voleb za posledních několik let, a zejména jestli jste spíš příznivci pomalého sbližování, respektu a inteligentního slovního humoru než hormonálních nájezdů a prvoplánových vtipů jako vis snožmo ze stromu se sukní přes hlavu nebo padajících ručníků. 80%(10.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace