Lov lososů v Jemenu

Salmon Fishing in the Yemen

Lososy v Jemene

Romantický / Drama / Komedie

Velká Británie, 2011, 103 min

Neuvěřitelně příjemný snímek, který člověka zahřeje u srdce. Kvalitní casting je dobře položený základ pro parádní podívanou. Neobvyklý scénař je taky téměř bez chybyček i když pár klasických klišé scén se objeví. Prostředí, kde byl snímek natáčen je taky bezchybný a vlastně není ani moc co kritizovat. Mezi Emily Blunt a Ewanem McGregorem funguje chemie parádně a na plátně to postupem času jiskří v pozitivním slova smyslu čím dál více.(21.6.2012)

Práce hory a lososy přenáší. Škoda že ryby jsou mi opravdu hrozně u zadku, protože romantická komedie, kde si hlavní dvojice nedá jedinou pusu a většinu filmu miluje někoho jiného ... no to je zajímavá podivnost.(15.5.2012)

Hallström konečne opäť našiel správnu prelohu. Čiastočne absurdnú a miestami uveriteľne romantickú. Motív lovu lososov a britský humor robia z filmu niečo viac ako len romantickú limonádu. Časy ČO ŽERIE GILBERTA GRAPEA a PRAVIDIEL MUŠTÁRNE sú zrejme dávno preč, ale Lososy sú v kvalite Hallströmových filmov hneď za ČOKOLÁDOU...(31.12.2014)

Kdyby film končil jako knižní předloha, v níž někteří aktéři nepřežijí a romantická linka vyústí úplně jinak, neváhal bych s pátou hvězdičkou. I tak se mi ale na Lov lososů v Jemenu velmi dobře dívalo, a to hlavně zásluhou výborných herců - sympatického Ewana McGregora, krásné Emily Blunt, pekelně zábavné Kristin Scott Thomas v roli Humphreyho Applebyho v sukních (mimochodem tato postava je v předloze docela slizký muž) a ukázkově příjemné nálady.(8.3.2015)

Model první poloviny byla haute couture jak vyšitá, tetelila jsem se blahem nad upjatým suchopárem McGregorem a jeho kouzelným přízvukem s důrazem na Chetwode-Talbot a dychtivě očekávala věci příští - bohužel, sestupnou tendencí jsme se ubírali k tuctové konfekci, abychom klesli až do second handu na předměstí, mezi ty nejobnošenější lunty s visačkou Made in USA. Jaká škoda, zrovna, když mě začala bavit i Kristin Scott-Thomasová - satirické to ztělesnění donebevolajícího oblbování veřejnosti...:-( I tak musím udělit šedesát procent, i kdyby jen za Ewanovu prezentační ilustraci jemenského projektu a šibalské záblesky v oku při pokusech o vtip.(15.7.2012)