poster

Lov lososů v Jemenu

 • Velká Británie

  Salmon Fishing in the Yemen

 • Slovensko

  Lososy v Jemene

Romantický / Drama / Komedie

Velká Británie, 2011, 103 min

Předloha:

Paul Torday (kniha)

Scénář:

Simon Beaufoy

Kamera:

Terry Stacey

Střih:

Lisa Gunning

Scénografie:

Michael Carlin

Kostýmy:

Julian Day
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nunka
  ***

  Projekt s rybárčením v exotike mi už od úvodu príliš nešmakoval, prišiel mi umelo vykonštruovaný, už som len čakala nejakú filozofickú paralelu medzi putovaním či osudmi lososov a ľudských vzťahov...stalo sa to našťastie len čiastočne. Na druhej strane všetky negatíva vyvažovala príjemná atmosféra filmu, herci a uchu ľahodiaca britská angličtina. Film je v celej svojej "kráse" len slabším priemerom (príbeh mal pre mňa slabší potenciál a ostatné ingrediencie to dokázali len priemerne vyvážiť).(20.8.2012)

 • Faidra
  ****

  Lososovi je souzeno přesunout se ze sladkého do slaného, pak putovat tisíce kilometrů, začasté při té příležitosti končit v tlamách medvědích i lidských, jedinkrát si vyměnit genetickou informaci a zemřít. Zatím to vypadá, že podobný osud potká i snímek nejen o jejich adaptabilitě v poušti, ale nerada bych, aby dopadl jako ryba na suchu, protože přehradu vybudovanou z tak nesourodých prvků jako melodrama, romantická komedie a politická satira překonává skokem nadmíru ladným. I když ani ne tak zásluhou nesourodé dvojky roztomile ichtylského ichtyologa a Emily coby chodícího oxymóronu - výkonné byrokratky, jako díky bezkonkurenční Kristin, která podle všeho navštěvuje stejný klub jako sir Humphrey Appleby...(30.7.2012)

 • Xmilden
  ***

  Ústřední dvojici to náramně sluší, nicméně rybaření nikdy nebyl můj koníček. Ta britská nadsázka nicméně z filmu cítit je, takže hlavně zpočátku jsem film sledoval s mírným úsměvem na rtech. Kam až je ochotna zajít britská vláda aby odvrátila pozornost od neklidné situace na Středním východě. PS: Přál jsem si aspoň jednu trošku odvážnější scénu s Emily Blunt, ale herečka si to dobře ohlídala.(26.7.2012)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Když chce šejk vyhazovat peníze, proč si nekoupí fotbalový klub?" Mám v hlavě projekt stavby golfového hřiště pro sviště, ale k jeho realizaci mi chybí jeden nadšený šejk s pořádným ropným vrtem na zahradě. To lososové z Tesca si svého šejka našli a tak se rozjela akce, která mne nadchla svou pošetilostí, rozněžnila nesourodostí ústřední dvojice a uzemnila suchým pragmatismem dokonalé premiérské poradkyně. A taky jsem se dozvěděl, že muškaři jsou něco jako Al-Káida, což je teprve třetí obdržená informace (po získání potravy a útěku od manželky), která dává rybářství smysl.(28.5.2014)

 • Legas
  ***

  Výbornou první polovinu filmu a la Jistě, pane ministře nemilosrdně znásilňuje romantický nezáživný slepenec plný klišé. Taková škoda.(7.5.2012)

 • - Spoiler: Namísto Patricie Maxwell (Kristin Scott Thomas) najdou čtenáři v knižní předloze mužskou postavu Petera Maxwella. (D.Moore)

 • - Přibližně v polovině filmu přechází Alfréd Jones (Ewan McGregor) přes Millennium Bridge v Londýně. Jenže v dalším záběru, který nabízí pohled shora, vypadá mostní konstrukce úplně jinak, než ve skutečnosti. (fctp)

 • - Film sa okrem mesta Londýn a Škótskej vysočiny natáčal aj v Maroku, ktoré zobrazovalo Jemen. Skotské sídlo šejka se ve skutečnosti opravdu nachází ve Skotské vysočině a jedná se o Ardverikie Estate poblíž jezera Loch Laggan. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace