poster

Lov lososů v Jemenu

 • Velká Británie

  Salmon Fishing in the Yemen

 • Slovensko

  Lososy v Jemene

Romantický / Drama / Komedie

Velká Británie, 2011, 103 min

Předloha:

Paul Torday (kniha)

Scénář:

Simon Beaufoy

Kamera:

Terry Stacey

Střih:

Lisa Gunning

Scénografie:

Michael Carlin

Kostýmy:

Julian Day
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faidra
  ****

  Lososovi je souzeno přesunout se ze sladkého do slaného, pak putovat tisíce kilometrů, začasté při té příležitosti končit v tlamách medvědích i lidských, jedinkrát si vyměnit genetickou informaci a zemřít. Zatím to vypadá, že podobný osud potká i snímek nejen o jejich adaptabilitě v poušti, ale nerada bych, aby dopadl jako ryba na suchu, protože přehradu vybudovanou z tak nesourodých prvků jako melodrama, romantická komedie a politická satira překonává skokem nadmíru ladným. I když ani ne tak zásluhou nesourodé dvojky roztomile ichtylského ichtyologa a Emily coby chodícího oxymóronu - výkonné byrokratky, jako díky bezkonkurenční Kristin, která podle všeho navštěvuje stejný klub jako sir Humphrey Appleby...(30.7.2012)

 • Tom_Lachtan
  ****

  velmi zajímavé, snímek vlastně není ani tak romantický, jak by měl romantický film být, ani tak vtipný, jak by měla být komedie, nebo tak záludnodramatiozní, jak by mělo být drama. A to dělá přímo ideální kombinaci pro toho, který nehledá jen tak nějakou romantickou komedii, navíc je přítomen humor ražení relativně černého. Co je výborné jsou herci, komplet sestava včele s Ewanem McGregorem zahrála skvěle, od Jemenského šejka, po skákajícího lososáka. "Muškaři.. To je podobná banda jako Al-kaida!"(7.2.2013)

 • iamek
  ****

  Neuvěřitelně příjemný snímek, který člověka zahřeje u srdce. Kvalitní casting je dobře položený základ pro parádní podívanou. Neobvyklý scénař je taky téměř bez chybyček i když pár klasických klišé scén se objeví. Prostředí, kde byl snímek natáčen je taky bezchybný a vlastně není ani moc co kritizovat. Mezi Emily Blunt a Ewanem McGregorem funguje chemie parádně a na plátně to postupem času jiskří v pozitivním slova smyslu čím dál více.(21.6.2012)

 • Legas
  ***

  Výbornou první polovinu filmu a la Jistě, pane ministře nemilosrdně znásilňuje romantický nezáživný slepenec plný klišé. Taková škoda.(7.5.2012)

 • chezush
  ****

  Nevinný, jedinečný a oddychový film s kouzelnou atmosférou. Nemám žádnou slabost pro romantické filmy a v životě by mě nenapadlo, že na nějakou slaďárnu půjdu do kina. Ale trailer a Ewan McGregor mě navnadil. Film má prvky romantické komedie, i když moc vtipných situací se ve filmu neobjeví. Nechybí ani ironie, drama, zahraniční a politické vztahy,.. naštěstí se to vše spojilo v jeden neobyčejný příběh a má vše, co můžete očekávat od britského filmu. Je to příběh víry a vědy mezi tím co je možné a nemožné a že sny, ať už jsou jakékoliv, se můžou splnit - stačí jen věřit..(7.5.2012)

 • - Přibližně v polovině filmu přechází Alfréd Jones (Ewan McGregor) přes Millennium Bridge v Londýně. Jenže v dalším záběru, který nabízí pohled shora, vypadá mostní konstrukce úplně jinak, než ve skutečnosti. (fctp)

 • - Spoiler: Namísto Patricie Maxwell (Kristin Scott Thomas) najdou čtenáři v knižní předloze mužskou postavu Petera Maxwella. (D.Moore)

 • - Film je natočen na motivy knižní předlohy Paula Tordaye, která byla v České republice vydána pod názvem „Lov lososů v Jemenu“. (Willy Wonka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace