poster

Lov lososů v Jemenu

 • Velká Británie

  Salmon Fishing in the Yemen

 • Slovensko

  Lososy v Jemene

Romantický / Drama / Komedie

Velká Británie, 2011, 103 min

 • Hild
  ****

  Do kina jsem šla proto, že jsem doufala v další hřejivý film Lasseho Hallströma a přesně to jsem také dostala. Můj oblíbený režisér nezklamal. Film, který se mi přesně trefil do noty, a ze sálu jsem odcházela s příjemným pocitem, jako už dlouho ze žádného filmu. Miluju Lasseho vizuál a schopnost navodit správnou atmosféru. Film přesně zapadá do dnešní doby. Celé téma se dá brát jako jakási metafora, je o naději, kterou by člověk neměl nikdy ztrácet a i v navenek vypadající malé a bezvýznamné věci, najít svou důležitost. Jelikož je to film Hallströma, tak samozřejmě nechybí ani romantika, to milostné oťukávaní a postupné sbližování dvou hlavních postav je velmi přirozené a takové milé. Ewan McGregor a Emily Blunt si mezi sebou vytvořili výbornou chemii. Velkou část filmu tvoří humor a musím říct, že jde přesně o můj typ humoru, neskutečně mi sedl, největší podíl na tom mají hlášky Ewana McGregora a samozřejmě bravurně zahraná postava Kristin Scott Thomas. Pokud máte rádi Lasseho Hallströma, nebo pokud toužíte po malém a upřímném snímku, který vás alespoň na chvíli odvede z reality, tak je film povinností.(22.5.2012)

 • dr.horrible
  ***

  Nič proti Hallströmovi,natočil pár fakt dobrých filmov,ale tá jeho réžia,tá je tak gýčová,že aj Wongové filmy,pri nej vyzerajú ako niečo od Bergmana.Sladké,skrátka moc sladké.Remeselne je to slušné;Herci sú super;hlavne Emily a exteriéry sú perfektne nasnímané,ale tá romantická línia,tá je proste ubíjajúca.Príjemný,oddychový,ženský film.Pekný,to hej,lenže trochu moc(28.10.2012)

 • klerik
  ****

  Hallström konečne opäť našiel správnu prelohu. Čiastočne absurdnú a miestami uveriteľne romantickú. Motív lovu lososov a britský humor robia z filmu niečo viac ako len romantickú limonádu. Časy ČO ŽERIE GILBERTA GRAPEA a PRAVIDIEL MUŠTÁRNE sú zrejme dávno preč, ale Lososy sú v kvalite Hallströmových filmov hneď za ČOKOLÁDOU...(31.12.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Přibližně v polovině filmu přechází Alfréd Jones (Ewan McGregor) přes Millennium Bridge v Londýně. Jenže v dalším záběru, který nabízí pohled shora, vypadá mostní konstrukce úplně jinak, než ve skutečnosti. (fctp)

 • - Film je natočen na motivy knižní předlohy Paula Tordaye, která byla v České republice vydána pod názvem „Lov lososů v Jemenu“. (Willy Wonka)

 • - Spoiler: Namísto Patricie Maxwell (Kristin Scott Thomas) najdou čtenáři v knižní předloze mužskou postavu Petera Maxwella. (D.Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace