Expresní zásilka

Expresná zásielka

Premium Rush

Akční / Thriller

USA, 2012, 91 min

Nonstop adrenalin a prototyp akčního filmu pro novou éru. Skvěle podchycené naturely postav, parádní akce, skvělí herci a v neposlední řadě také velmi rafinovaná práce s žánrem grotesky aplikované na honičky v ulicích města. Jedním slovem Lahoda...(4.1.2013)

Příjemná jednohubka, ale více od Premium Rush nečekat. Začátek vypadal zajímavě, ale vše postupně ztrácí šťávu. Potom hrozné kiksy ve scénáři. Hlavní hrdina má dovést rychle balíček, ale má na to cca 1.5 hodiny? Mezi tím se stihne vrátit a dalších mnoho věcí se odehraje? Přišlo mi to dosti nelogické a nemluvím o zlomených žebrech, kde Levitt skákal na kole, jako by byl naprosto zdravý. Pokud si chyb všimnu i já, je to hodně špatné, a proto s hodnocením nemohu vysoko.. 5/10 = 53%(30.11.2012)

• Hrabka

Těšil jsem se na svižný cyklo-thriller a moje nároky nebyly vůbec nijak velký. Dostal jsem ale svižný cyklo-blábol. Což o to, natočený je to chytlavě, ty technický věcičky jsou taky na skvělý úrovni, ale nechápu jak někomu může stačit pouze a jen toto. Vždyť ten děj je naprosto idiotskej. Možná ze začátku, když člověk ještě pořádně neví o co jde, tak to může bavit, ale jakmile se to dozvíme, tak to je už jen FRAŠKA. A celá tahle fraška směřuje ke konci a člověk doufá, že aspoň ten bude za něco stát, dokonce to vypadá, že by mohl, ale ne, konec je ještě tragičtější než to předtím. Kroutím hlavou a musím se smát nad marností tvůrců. Jedna hvězda za technický zpracování honiček v ulicích NY, druhá za Levitta, víc ani omylem. 45%(1.12.2012)

Joseph Gordon-Levitt si docela originálně (hlavně ale zábavně) plánuje trasu kurýra na kole tak, aby cestou pozabíjel co nejméně kojenců v kočárku a hodina a půl uteče nejen díky non-stop akci raz dva. Like it!(21.12.2012)

Párkrát tomu sice ulétne řetěz, ale Gordon-Levitt ho vždycky zavčasu nahodí zpět, takže je to těch 80 minut celkem svižná jízda, při níž skoro neseskočíte z bicyklu. Já vypla mozek, vůbec jsem neřešila, že si na takovou špinavou prácičku místo kurýra s pořádnou károu najali kurýra s kolem, který nemá ani brzdu, natož pak přehazovačku, a užila jsem si slušnej relax, kterej mě takřka nestačil nudit. 70%(9.11.2012)

• - Ve scéně, kdy Wileei (Joseph Gordon-Levitt) dorazí do místa určení - Čínské čtvrti, nechává kolo uprostřed silnice, v dalších záběrech je však ale kolo na chodníku. (willy1)

• - Záverečnými titulkami film nekončí, po nich nasleduje ešte jedna scéna, kde môžeme vidieť, ako si Joseph Gordon-Levitt (Wilee) poranil ruku. (Johnny.ARN)

• - Během natáčení Joseph Gordon-Levitt naboural na kole taxík. Přestože si tak přivodil zranění obnášející 31 stehů na pravé ruce, popsal zážitek jako „Ku*va skvělý“. Na svou obhajobu poté dodal: "Byla to moje chyba, jel jsem příliš rychle." (MeanWhile)