Expresní zásilka

Premium Rush

Expresná zásielka

Akční / Thriller

USA, 2012, 91 min

„Jeden převod, ocelový rám, žádný brzdy,“ to o sobě tvrdí poslíček, kterej po silnicích jezdí jak kokot a k věrohodnosti filmu moc přispívá, že se svým jednokolečkem nemá problémy stačit lidem s přehazovačkou. Začne mít problém, když ho kvůli jedné obálce začne nahánět polda, gambler a šišlavej zmrd v jedné osobě, protože si tak (polda) může přijít k penězům, které dluží lichváři. Komu z těch dvou blběčků mám fandit? Možná jsem měl jen blbou náladu, ale tenhle kousek mě víc štval než bavil. Zpracování na úrovni, provedení horší. # viděno: monitor, 5.1 # příběh 6 | hudba 6 | humor 1 | akce 7 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5(30.11.2012)

Film, ktorý sa tvári ako adrenalínová pecka a pritom skáče ako na horskej dráhe. K scenáru sa radšej nebudem vyjadrovať, lebo by to skončilo spŕškou žumpových výrazov a nadávok, pominiem plytký, nevýrazný a vrcholne hlúpy príbeh, a trochu sa povenujem niečomu inému. A to je... dynamika a rytmus. Skutočne, film má od prvej sekundy stabilné bleskové tempo, strieda jednu dynamickú a skutočne brilantne nasnímanú scénu za druhou (už rozohrievacia naháňačka s pánom policajtom je skvelá), a divák nemá šancu si vydýchnuť. Pominiem radšej aj úporne nudného a miestami nevkusne prehrávajúceho Shannona, od ktorého som zvyknutý na démonických záporákov, a nie bezpohlavný kastról, ako aj melodramatické ázijské vsuvky po odhalení skutočnej zápletky, ktoré nezvládajú ani citové vydieranie najprimitívnejšej úrovne. JGL ujde (doslova), ale 50% fórov aj z jeho úst nepadne na úrodnú pôdu, a ja som sa prosto nebavil tak, ako je u tohoto druhu filmu žiadúce. I tak síce neprekvapivý, ale neurážajúci oddychový thriller najlepšie na nudný nedeľný večer pred pracovným týždňom. 50%(5.4.2014)

"Nesmějte se cigánovi na kole, protože nikdy nevíte jestli náhodou není to kolo vaše!". Pokud hodláte vzít svou starou skládačku, hodit do sebe pár frťánků, domluvit se s bandou cigánu a doručit jim upečeného psa, tak vám doporučuji zhlédnout tenhle film. Do cesty se vám jistě postaví dva hubení policisté s pneumatikou kolem pasu, koblihama v ruce, kafíčkem na palubní desce. Až je uvidíte, tak klidně z kola sesedněte, zaklepejte na okénko a požádejte je o plaskoče rumu, co mají jistě schované pod sedadlem. Ostravští policisté totiž za vámi nepojedou, ani kdybyste měli plnou kárku tramvajových kabelů. V ostravských ulicích určitě dávejte pozor na new yorské zácpy, ať vám nějaký čerstvý 15 letý řidič nepoškrábe rez na vašem zbrusu novém kole. Pokud tedy potřebujete doručit takovou "vypečenou" zásilku , která ještě před 15 ti minutama štěkala, tak napište bestlamovi, dejte mu rovnou koblihy, kafíčko, pár těch tramvajových kabelů a budu rychlejší než Somálec s lístkem na oběd. Jo a abych nezapomněl, film byl skvělý.(27.10.2012)

• verbal

Pokud se pravidelně oblékáte do slušivých, SEKSY pitkáčů Shimano, vycpáváte rozkrok srolovanými ponožkami a necháváte na svém velocipédu naplno vyniknout vaše chlupaté, křivé, sýrově bílé holeně, je to film přesně pro vás. Já, který mám přehazovačku akorát na hlavě, jsem měl už po čtyřiceti minutách toho unylého, nudného šlapání opravdu plnou prdel a dodíval jsem to jen s velkým šestikolečkem. A to vám povídám, ještě jednou vás nachytám v silničním provozu dva metry od krajnice, zapnu stěrače, přidám plyn a sestřelím vás do škarpy!(28.10.2012)

,,COS MI TO UDĚLAL? CO TO SAKRA VEZU? BĚHEM POSLEDNÍCH DVACETI MINUT MĚ UŽ MÁLEM TŘIKRÁT ZABILI. A NEBYLO TO MOJÍ VINOU.“.... /// Roztáčí šlapky a berou za to prachy (ne, fakt mě nezajímá, za kolik tebe roztočila šlapka…). Jízda na kole jako akční film? No hloubku to nemá, ale nápad ujde (a provedení taky). Jízda na červenou (si to zkus chytráku!), jízda v protisměru (jo to znám!) a do toho ta šikmooká holčina se svojí obálkou. Hon na cyklistu autem, na kole, pěšky, letadlem (soráč, trochu kecám…), slabší kusy vodpadaj, ale Joseph Gordon – Levitt propočítává možnosti či pravděpodobnosti průjezdu ,,prekérek“ a rejža vypráví v časových smyčkách (jako co bylo než bylo a pak bylo…). Logice při pádech vévodí (téměř) nesmrtelný kolo, ale jestli jste schopni podstoupit chvilkovou lobotomii, tak by vás mohla tahle nenáročná jednohubka pobavit. Stejně jako všechny cyklo-messengery, Zdeňka Svěráka, čínský přistěhovalce a obdivovatele Dannyho MacAskilla (asi zase kapku kecám…). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jak dostat rodinu do Ameriky. 2.) Mám kolo a nemám práci. 3.) U filmů nepotřebuju přemejšlet (přemejšlet? A to jako proč?...). 4.) Thx za titule ,,Bladesip“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(31.10.2012)