Expresní zásilka

Expresná zásielka

Premium Rush

Akční / Thriller

USA, 2012, 91 min

Tak producentům to tentokráte nevyšlo, divákům se ale Koepp trefit do vkusu mohl. Každý kdo nemá přehazovačku jen na hlavě, si může užít nenáročnou jednohubku, která se do análů akční/drama zcela jistě nezapíše, ale svou hravou pitomostí minimálně zaujme. Za vše zlé i dobré může právě David Koepp, ostřílený scénárista (Jurský park, Mission: Impossible, Spider-Man nebo Úkryt) a příležitostný režisér (Ozvěny mrtvých, Tajemné okno). Sledujeme cyklo-messengera s horkou zásilkou v batohu na zádech, kterak se dostává z místa A do místa B a ještě mu připínáčky do cesty házejí zkorumpovaní policajti nebo nepřející kolegové. Nemáme tu sice před sebou film s vypiplaností Telefonní budky, ale hra s dějem a obrazem tu zastává docela podstatnou roli. Dostaneme tak zpomalené ilustrace messengerova kalkulování, kteroupak cestou to bude nejméně bolet, scény z pohledu vícero postav, kdy se pak ještě víc poukáže na detaily, které tuhle pohádku ženou do vyšších pater. Samozřejmě nemůžeme myslet na to, proč dívka v úzkých svěří tak důležité lejstro subtilnímu klučinovi na kole, proč tuhle nemoderní službu využívá mafie, nebo proč je výbušný policajt vlastně tak nedůsledný. Ještě, že tu hlavní hrdina nevytahuje pomocí svého milovaného kola nějaké sedmileté dítě z hluboké propasti..!!(15.1.2013)

Příběh nijak extra vyjímečný, ale originální a toho si už dneska musíme vážit. Kamera je vydařená a soundtrack je pěkný. Jízda na kole se zlomenými žebry mě však deptala hodně. Pro tentokrát přimhouřím oči.(5.12.2012)

• dr.horrible

Deväťdesiate roky sú za nami;časy sa zmenili a už iba Hollywood to odmieta akceptovať.Modrý pacifik skrátka dávno vyšiel z módy a natočiť v roku 2012,zhruba hodinu a štvrť trvajúcu,dokonale predvídateľnú bicyklovú naháňačku,to by si tuším netrúfol ani Luc Besson.Ale,američania áno a výsledok je tuctový thriller,ktorý jak Levittovi a Shannonovi,tak Davidovi Koeppovi,bude akurát kaziť dobré meno.Zopár detailov v pohode (alternatívne verzie budúcnosti,záver),inak nuda. 50%(29.10.2012)

Nemám nic proti filmům, které nebrzdí, ale patrně od nich chci víc, než jen přemístění obálky z bodu A do bodu B s nepatrnými obtížemi v bodě C. Přesto si myslím, že sebevražedná cyklistika celkem ušla, rychlovybírání bezpečné trasy mě vyloženě bavilo a gamblerský polda měl solidní charisma. Určitě bych však byl spokojenější, kdyby to kličkování mezi taxíky mělo i jiný smysl, než hru na efekt.(12.4.2013)

Looney Tunes uvádějí: Premium Rush - tenhle film má všechno nápad, tempo, the who, i toho Josepha Gordon-Levitta. #unstoppable #limitless(1.12.2012)