poster

Expresní zásilka

 • USA

  Premium Rush

 • Slovensko

  Expresná zásielka

 • Velká Británie

  Premium Rush

Akční / Thriller

USA, 2012, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Traffic
  *****

  Největší přínos Expresní zásilky v tuhle chvíli vidím v setření hranice (v podstatě naprostém splynutí) mezi dialogy a akčními scénami/závodními honičkami/naháněčkami. Když to řeknu zjednodušeně, ve filmech je typicky oddělená expozice od akce, postavy si napřed řeknou, co proti sobě mají a pak si to vyřídí na silnici, ale v Expresní zásilce si to sdělují už rovnou za jízdy. Film zcela těží z nezvyklého dopravního prostředku (totiž bicyklu) a moderních technologií (hands-free telefony, GPS), takže Wilee se snaží plnit svoje úkoly, utíkat před policajty, pronásledovat padouchy atd. a zároveň si u toho vyříkává partnerské problémy s (dočasně ex)přítelkyní a na dálku na sebe vzájemně cení zuby s kolegou-konkurentem steroidovým černochem. Rozkoš. Samozřejmě je to precizně odvyprávěné, informačně oddávkované a zároveň "ohlodané na kost" skoro až k sebeuvědomělému komentování některých základních vyprávěcích prvků a schémat.(2.12.2012)

 • Enšpígl
  ****

  Slušná náborovka na eko dopravu. Abych se dlouze nevykecával dáme to jednoslovně - akční, hravý, originální, zábavný a tempem taky rychlý, že víc než stačíte vypít jednoho rezka už běžej záverečný titule. Takhle nějak si představuju akční jednohubky tohoto století.(8.2.2014)

 • gogo76
  ****

  Jemne nadpriemerný thriller, ktorý bude zaujímavý predovšetkým pre všetkých, ktorí nedajú dopustiť na bicykel. V tomto smere je film dosť originálny, dlho som nič podobné nevidel. Akčné, alebo skôr adrenalínové jazdy, kde sa stále treba vyhýbať prekážkam, majú šťavu a hlavne na nich film stojí. Oceniť treba i záporáka v podaní M. Shannona, ktorého trochu ospravedlňuje situácia do ktorej sa dostal. Dostať sa z jedného problému do ešte väčšieho mu trvá presne 14 minút...Meral som to. Páči sa mi i slogan filmu- "Jeden prevod, žiadne brzdy" , pretože mi tento štýl jazdy tiež sedí. Ja tie zľahčovacie prevody nemusím. "Fuck the breaks!" 70%.(11.3.2013)

 • pan Hnědý
  ***

  Douglas "asi" vlastní to nejlepší kolo na světě. Svižně natočený film, který má dobré tempo - zbytek nudné od A do Z.(7.12.2012)

 • Shakers
  ****

  Nikdy by som nepovedal, že ma bude baviť film, kde sa celý čas len bicykluje po meste, ale je to tak. David Koepp spravil dobre, že obsadil Gordona - Levitta, pretože ten sa tu rolu fakt hodil. Príbeh je skutočne jednoduchý, zato dobrý a hlavne má neskutočne grády, štýl a nápady. Je to ako Fast and Furious len na bicykli :-) 80% - 4*(2.1.2013)

 • - Film byl natáčen ve stejné době jako dokumentární reality show Triple Rush, pojednávající o poslíčcích v ulicích New Yorku. Mnoho postav z řad kaskadérů a postav ze show se objevilo i ve filmu. (Linkyc)

 • - Během natáčení Joseph Gordon-Levitt naboural na kole taxík. Přestože si tak přivodil zranění obnášející 31 stehů na pravé ruce, popsal zážitek jako „Ku*va skvělý“. Na svou obhajobu poté dodal: "Byla to moje chyba, jel jsem příliš rychle." (MeanWhile)

 • - Wilee (Joseph Gordon-Levitt) v 77. minutě jezdí na přestříkaném trialovém kole značky Inspired Skye Bike, tedy na stejném, na kterém jezdí kaskadér zastupující Levitta, světově uznávaný trialový mág Danny MacAskill. (widlisch)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace