Gorila: Příběh opičí (amatérský film)

Komedie

Česko, 2005, 95 min

Ondřej Svoboda

Vít Strádal

Komentáře uživatelů k amatérskému filmu (19)

Jeden z těch příjemnějších českých amatérských filmů. Má to strukturu, má to nepitvořící se herce, má to dostatek myšlenek pro celých 95 minut, má to některé hodně dobře vypointované vtipy. Absurdní humor pomocí krtků je příjemné osvěžení a tehdy v roce 2005, když jsem na ČSFD teprve začínal, by to bylo za čtyři hvězdy, takhle jen silné tři hvězdy.(19.6.2013)

Musím přiznat, že jsem se ani při té délce nikdy vyloženě nenudil, i když by filmu zřejmě nůžky prospěly. Zejména v první půlce bylo pár hluchých míst. Na druhou stranu se to tvůrcům nerozpadlo pod rukama a ta hodina a půl drží pohromadě. Párkrát jsem se skutečně hlasitě smál! I dobře zvládnutá postprodukce stojí za zmínku.(18.7.2010)

Ze začátku jsem se malinko nudil, ale pak se to hodně dobře rozjelo, až mě to začalo, tak nějak bavit. Když pominu kameru a střihy, tak jde opravdu o dobře zmáknutý film a klaním se Bandě Trotlů, že dokázali udělat takto dlouhý film. "Znáte ten trik se špičatým kloboukem?" Jsem rád, že zde byla použita tato hláška z Pár pařmenů.(5.9.2011)

70% Scény s vesničany jsou utrpení a cesta party taky nic moc, ale ti schizofrenní krtci a závěrečný hudební souboj stojí za to. Doporučuji.(25.10.2010)

• zette

Odpad nedam jen proto, ze se jedna o amatery a delaji svou praci pro radost, jinak ale silenost jako prase.(3.4.2013)

Na amatérský film je to dost slušná kvalita. Musím se přiznat, že jsem se dost nasmál. Dobrá práce.(21.12.2012)

Na takové kraviny bych mohl koukat furt dokola. Možná, kdyby se to točilo kolem něčeho jiného než kadibudky - což je i na mně kurevská dmnce - dal bych potom lepší hodnocení. Metro, bratře!(5.5.2011)

• lardko

Lidi tohle se vám opravdu líbí ?? Jestli jo tak si dejte Facku A Skočte Do Zdi ! Tenhle film je v mých Top 10 nejstupidnějších filmů. Na ty lidi se vůbec nedalo koukat , a ten děj to bylo teda NĚCO ! U spousty filmů 95 minut uběhne jako voda , ale tady se to táhlo a táhlo , a bylo to úplně o ničem. POCITY Z FILMU: strach , zděšení , nekoukatelnost jakéhokoliv filmu 1 týden. Vím že to je jen amatérský film , ale tohle je STUPIDITA lvl. 200.(12.7.2016)

• vincchuppo

Na to jak je to šíleně super-amatérské, tak tam bylo pár solidních fórů. Epická výprava za posvátnou kadiboudou!! :D(11.12.2013)

Měl jsem to štestí - jít na to do kina. Ze startu jsem si říkal, jaký to bude blud, ale když si zvyknete na herce, je to opravdu vynikající počin. Na Amatéry, opravdu bravůrně zvládnutá komedie. Asi nejlepší scéna - ZOMBIE-girl :-DX .. Co tam děláš? Houkám .. lol pro mě 90%(3.11.2010)

• sokiss

já vim, jsou to amatéři, tak se to musí brát s rezervou. Příběh je teda pořádná blbost! Ale zase... co s omezenyma prostředkama vymejšlet. Herecké výkony jsou odpovídající pro neherce (takže je třeba si na to zvyknout). Asi bych to celý trochu prostříhala a zkrátila a asi i poupravila scénář. Celkově mě to moc nenadchlo, ale je těžké něco takového hodnotit. Rozhodně obdivuju, že se něco takového dotáhlo do konce. A myslim si, že na amatéry to bylo slušný.(27.10.2011)

Tomuhle jsem nemohl odolat. Tohle je příklad výborného amaterismu. I amatéři dokážou tak skvěle pobavit.(22.6.2011)

strašná kravina ale mělo to něco do sebe. Ty vtipy,parodie na filmy, závěrečný boj, no prostě užasnéééé . 5/5(17.6.2011)

• Zuzatornik

Byla jsem opilá já nebo oni? Co na to říct...že jsem se začla několikrát nevěřícne smát z toho ani tu jednu hvězdu neudělá.(28.10.2011)

Na amatérský film víc než dobrý! Film má nápad, příběh a je plný vtipu a parodie.(14.7.2010)

Velmi povedený snímek. Krtci, vidle, narážka na špičatej klobouk no prostě (a nemůžu říct jinak než) prdel jak má bejt. Banda Trotlů si mě tímto získala...(27.3.2012)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů :-) Viděl jsem to už několikrát a neomrzí se to :) Vřele doporučuji :)(27.11.2012)

Když si člověk zvykne na amatérské provedení, stane se z toho rozhodně zajímavý počin, který by jen uvítal trochu střihnout, protože na mě ta stopáž byla příliš dlouhá. Co se mi líbilo byl odkaz na "trik se špičatým kloboukem" a nebylo to jedinou věcí. Film má více takových potěšení pro diváka. :-)(12.9.2012)

• siky25_25

Parta kamarádů se odpoledne nudila, tak vzali kameru a natočili tento nemožný film, který má kupodivu vysoké hodnocení, což vůbec nechápu!!!(1.9.2013)