Gorila: Příběh opičí (amatérský film)

Komedie

Česko, 2005, 95 min

Ondřej Svoboda

Vít Strádal

Na amatérský film je to dost slušná kvalita. Musím se přiznat, že jsem se dost nasmál. Dobrá práce.(21.12.2012)

Ze začátku jsem se malinko nudil, ale pak se to hodně dobře rozjelo, až mě to začalo, tak nějak bavit. Když pominu kameru a střihy, tak jde opravdu o dobře zmáknutý film a klaním se Bandě Trotlů, že dokázali udělat takto dlouhý film. "Znáte ten trik se špičatým kloboukem?" Jsem rád, že zde byla použita tato hláška z Pár pařmenů.(5.9.2011)

Měl jsem to štestí - jít na to do kina. Ze startu jsem si říkal, jaký to bude blud, ale když si zvyknete na herce, je to opravdu vynikající počin. Na Amatéry, opravdu bravůrně zvládnutá komedie. Asi nejlepší scéna - ZOMBIE-girl :-DX .. Co tam děláš? Houkám .. lol pro mě 90%(3.11.2010)

Na takové kraviny bych mohl koukat furt dokola. Možná, kdyby se to točilo kolem něčeho jiného než kadibudky - což je i na mně kurevská dmnce - dal bych potom lepší hodnocení. Metro, bratře!(5.5.2011)

Jeden z těch příjemnějších českých amatérských filmů. Má to strukturu, má to nepitvořící se herce, má to dostatek myšlenek pro celých 95 minut, má to některé hodně dobře vypointované vtipy. Absurdní humor pomocí krtků je příjemné osvěžení a tehdy v roce 2005, když jsem na ČSFD teprve začínal, by to bylo za čtyři hvězdy, takhle jen silné tři hvězdy.(19.6.2013)

• - Ve scéně, kdy vesničané přeplouvají jezero, se jeden z nich zmíní o ledovci. Následně na ně padají špatně viditelné předměty. Těmi byly ve skutečnosti kostky ledu, které byly před sluncem uchovány v termosce. (ondradvori)

• - Spoiler: Postava Nataši původně zemřít neměla. Její smrt v hospodské rvačce byla improvizací, jejímž důvodem byla skutečnost, že se její představitelka nemohla dostavit na další natáčecí den. (ondradvori)

• - Exteriéry se vesměs natáčely v lesích okolo Ostravy, v Petříkovicích a na vršku Landek,. (ondradvori)