poster

Imaginární lásky

 • Kanada

  Amours imaginaires, Les

 • slovenský

  Imaginárne lásky

  (festivalový název)
 • anglický

  Love, Imagined

 • anglický

  Heartbeats

Drama / Romantický

Kanada, 2010, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • WillBlake
  ****

  A nejradši mám filmy o lásce...(3.3.2014)

 • asLoeReed
  *****

  Rád něco připojím, nepodaří se už asi tolikrát, abych mohl psát o filmu někoho mladšího, než jsem já. Mám tendenci Xavierovi proto tykat, ale on je mnohem důležitější osoba - tak si to nezasloužím. Omlouvám se za ten osobní tón:) Po skončení filmu se ale nechce odcházet.. Chce se víc.. Ty závěrečné momenty nejlépe lákají na další a další Dolanovy snímky. Prozatím se dá koukat na svět jeho zpomaleným pohledem, vidět v běžných "záběrech" každého dne cosi estetického, krásného. Xavier má v obou filmech naprosto geniální momenty (ony střihové pasáže přímo sladěné do hudebního rytmu) a okouzluje vpravdě auteurským přístupem: má kontrolu i nad kostýmy, vizuálním pojetím, barevností. Pěkný zázrak lyricky subjektivní kinematografie.(10.12.2010)

 • Avalon820
  ****

  Film Imaginární lásky bych si dovolil exemplárně "rozložit" - podle mého se tento snímek skládá ze tří různě nasazovaných částí. Jsou to části děj posouvající, rozhovorové a ryze umělecké. První jmenované jsou standartní, ničím nevybočující z řady, druhé jsou potom nápadité a zajímavé a pro ty třetí nestačí stupnice pěti hvězdiček, neboť jsou jednoduše mistrovské. Možná nesouhlasite s takto matematickým přístupem (já ostatně také ne), ale v tomto případě nelze jinak mé hodnocení obhájit. A připočtěte k tomu, že Xavieru Dolanovi (režiser, scénarista, herec a kdoví, co ještě) bylo v době tvorby pouhých 21 let! Nechápu, ale žasnu.(26.7.2011)

 • nunka
  ****

  Manipulatívne hry o láske, ne/naplnených túžbach a potrebách zabalené v umeleckom pozlátku, kde hrajú pekné tváričky a pocitové momenty. Nemôžem si pomôcť, ale Dolenova inšipácia je zjavná. Almodovarovský štýl je síce čitatelný, len miestami bolo ťažšie uchopiteľné, či sa ho snaží prekrývať (a dať tomu svoju tvár) alebo priznať farbu (a jemne dotvoriť po svojom). Je to film nezávislácky, umelecký, krehký a "precitlivelý". Rozhodne ho treba prežiť, preto aj pri hodnotení viac zvažujem to, ako som ho "odčumela" a nie analyzovala či prirovnávala. Zaslúži si, aby bol hlavne vnímaný cez všetky prvky (aj manierizmus, slow scény, kamera aj keď je podaná tak, že môže vadiť, vytvára zvláštnu koketériu s divákom).(23.6.2011)

 • Marigold
  *****

  Je mu 21 let a natočil, napsal a sehrál film o lásce. Prvotní poťouchlé úšklebky, co může takový cucák vědět o filmu a vážných tématech, se mění v naprosté okouzlení. „Imaginární lásky“ jsou vymazlenou záležitostí, ať už svým popartovým vizuálem či skvěle odposlechnutými dialogy. Generační výpověď o soudobých podobách lásky ubíhá v moderním rytmu, ironizuje sama sebe a pracuje s promyšleným a chytlavým jazykem barev i hudebních motivů. Náročný a přitom nesmírně otevřený film, který narozdíl od pseudo-šokujících výpovědí o moderní zhýralosti jde až na dřeň. Bez jakékoli kontroverze a mladické snahy pobouřit. Na to, že už jsem přeci jen generačně jinde, mě to zasáhlo až obdivuhodně.(12.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace