Catch .44

Catch .44

Akční / Drama

USA, 2011, 94 min

Stará dobrá připomínka filmů, ve kterých byly všechny postavy záporné, a na takových filmech začínal i Tarantino. Ale ani pilný žák, jakým je Aaron Harvey, svého velkého učitele nemůže dohnat za jeden film. Aaron Harvey není především zdatný scénárista. Odrazuje se to především na unyle rozehrané situaci, do které se dostanou tři věrné kamarádky, vůdčí osobností je pochopitelně milá blondýnka, a proti nim budou stát maniakální drogový dealer a kuchař, kteří se v nesprávnou dobu ocitli na nesprávném místě. Konkrétně v zapadlém bistru, kde se všichni navzájem postřílí kvůli tučnému balíku peněz a drogám. Ještě předtím, než k tomu dojde, tak se několikrát vrátíme v ději (obehraná věc), dívky mezi sebou vedou sáhodlouhé a rádoby vtipné plky o ničem (snaha o Tarantinovy dialogy naprosto selhala) a u každé postavy objevivší se na scéně se spolu s ní objeví i povinná jmenovka (obehraná věc), aby v nich asi divák neměl zmatek. Přesto film působí zmateně, občas jsem nevěděl, o co přesně v danou situaci kráčí a nebylo mně jasné, proč se v jednom dialogu zmíní jméno Bruce Willis a pokud to byl vtip, nepochopil jsem ho. Pokud film selhává po scenáristické stránce, mnohem lépe si vede po té režijní a zvláště technická stránka filmu je nejpovedenější. Soundtrack rovněž není k zahození, i když hudba až nápadně připomíná motivy ze stylově příbuzných a lepších filmů, nejvíc Pulp Fiction. Ne náhodou se tady ocitl Bruce Willis ve vedlejší roli drogového bosse, co s oblibou pojídá pekanové ořechy, který se zřejmě rozpomněl po letech na svoje úspěchy ve vedlejších rolích, a asi proto je poslední dobou vidět, jak vedlejšáky (rozuměj vedlejší role) bere. Nezesměšnil se a byl tím lepším, co film nabídl. To samé se dá říct i o zbytku hereckého ansámblu. Blondýnu Malin Akerman hrající servírku v strip clubu bych sice raději viděl jako striptérku, ale její výkon film táhl, i přes zjevné slabiny ve scénáři a dominantně slizkým výkonem se prezentoval Forest Whitaker. V jedné scéně dokonce připomněl starého dobrého Michaela Madsena, a to když si střihl taneček poté, co odpráskl dva hosty v bistru. Je to však tak, že ani jedna ze scén filmu není příliš zapamatovatelná, a pokud k tomu má nakročeno, z hlavy bezprostředně vyprchá jako celý zbytek filmu, a v podstatě film jako celek ničím nenadchne, ale ani na odpis to není. Možná to tajemné Catch.44 jednou bude kultovní záležitost. Vzpomínám si, že když jsem poprvé viděl Pulp Fiction, byl to pro mě jeden z nejblbějších filmů. 60%(15.12.2011)

• Jara.Cimrman.jr

Pracovní poměr u mafie nelze ukončit dohodou. Při své pověstné vychytralosti jsem však tuto zásadní utajovanou informaci tak nějak vytušil z mnoha podstatně dříve natočených gangsterek. Takže překvapení se nekonalo, okopírované dialogy spolehlivě ponudily, triviální děj nenavnadil ani přehazováním časových rovin a tak jediné pozitivum zachytily mé uši při poslechu povedeného soundtracku.(11.2.2013)

• ConanVJ

Tak tenhle film mě moc nenadchnul. Přišlo mi to takový utahaný, hodně upovídaný a bez pořádný akční scény. Věčný flashbacky se mi taky moc nelíbily. Za mě 30% :)(27.12.2012)

Příšlo mi to hodně Tarantinovské a toho vůbec nemám rád, přesto se mi tohle docela líbilo, protože to bylo taky trošku odlišné. Výkon od herců byl úchvatný zejména kdy v nejdelší scéně i přes ty střihy stále drží zbraně namířené na sebe, z toho mě bolely ruce jen jsem se na to díval. Jinak takový pohodový průměrný film s masakrózním vystřílením baru. Spousta flashbacků tentokrát ani moc nevadí, protože celé to má tak prostou dějovou linku, že nehrozí že by se divák mohl začít ztrácet ve vyprávěném v příběhu. Forest Whitaker opět zahrál pošahance tak jak to umí jen on, přijdou mi v jeho podání všichni naprosto stejní, ale všichni výborní. Jestli on sám nebude trochu blázen, že mu tyhle role tolik seknou. Bruce Willis mě naopak hodně zklamal, byl zde jen od řečí, herecky moc nepředvedl. Hudba byla fajn, kamera se mi líbila, výprava přes svou skromnost se mi líbila v detailech. Docela jsem si tento film užil a za psychouše Whitekera plusový bodík nahoru. 6/10(24.10.2012)

Všechno moc hezky natočený, ale o čem to sakra bylo ? :-D(13.12.2011)