Catch .44

Catch .44

Akční / Drama

USA, 2011, 94 min

Stará dobrá připomínka filmů, ve kterých byly všechny postavy záporné, a na takových filmech začínal i Tarantino. Ale ani pilný žák, jakým je Aaron Harvey, svého velkého učitele nemůže dohnat za jeden film. Aaron Harvey není především zdatný scénárista. Odrazuje se to především na unyle rozehrané situaci, do které se dostanou tři věrné kamarádky, vůdčí osobností je pochopitelně milá blondýnka, a proti nim budou stát maniakální drogový dealer a kuchař, kteří se v nesprávnou dobu ocitli na nesprávném místě. Konkrétně v zapadlém bistru, kde se všichni navzájem postřílí kvůli tučnému balíku peněz a drogám. Ještě předtím, než k tomu dojde, tak se několikrát vrátíme v ději (obehraná věc), dívky mezi sebou vedou sáhodlouhé a rádoby vtipné plky o ničem (snaha o Tarantinovy dialogy naprosto selhala) a u každé postavy objevivší se na scéně se spolu s ní objeví i povinná jmenovka (obehraná věc), aby v nich asi divák neměl zmatek. Přesto film působí zmateně, občas jsem nevěděl, o co přesně v danou situaci kráčí a nebylo mně jasné, proč se v jednom dialogu zmíní jméno Bruce Willis a pokud to byl vtip, nepochopil jsem ho. Pokud film selhává po scenáristické stránce, mnohem lépe si vede po té režijní a zvláště technická stránka filmu je nejpovedenější. Soundtrack rovněž není k zahození, i když hudba až nápadně připomíná motivy ze stylově příbuzných a lepších filmů, nejvíc Pulp Fiction. Ne náhodou se tady ocitl Bruce Willis ve vedlejší roli drogového bosse, co s oblibou pojídá pekanové ořechy, který se zřejmě rozpomněl po letech na svoje úspěchy ve vedlejších rolích, a asi proto je poslední dobou vidět, jak vedlejšáky (rozuměj vedlejší role) bere. Nezesměšnil se a byl tím lepším, co film nabídl. To samé se dá říct i o zbytku hereckého ansámblu. Blondýnu Malin Akerman hrající servírku v strip clubu bych sice raději viděl jako striptérku, ale její výkon film táhl, i přes zjevné slabiny ve scénáři a dominantně slizkým výkonem se prezentoval Forest Whitaker. V jedné scéně dokonce připomněl starého dobrého Michaela Madsena, a to když si střihl taneček poté, co odpráskl dva hosty v bistru. Je to však tak, že ani jedna ze scén filmu není příliš zapamatovatelná, a pokud k tomu má nakročeno, z hlavy bezprostředně vyprchá jako celý zbytek filmu, a v podstatě film jako celek ničím nenadchne, ale ani na odpis to není. Možná to tajemné Catch.44 jednou bude kultovní záležitost. Vzpomínám si, že když jsem poprvé viděl Pulp Fiction, byl to pro mě jeden z nejblbějších filmů. 60%(15.12.2011)

• mzss1

Ne, ne a ještě jednou ne. Naprostá trágédie a ztráta času. Willis není normální, že se upisuje do všech rolí, které mu jsou nabídnuty. Je to opravdu škoda. Film je trapnej a ty ženský jak tam hrajou snad ještě víc. 3% = odpad!(10.10.2012)

• hrona

Příběh snažící se napodobit svým stylem Desperado, či Pulp Fiction. Ovšem kvalit v žádném případě nedosahující. Ač je Forrest jako vraždící maniak výtečný a Brullis dostatečně slizký, jde spíše o pokus vykradení zmiňovaných filmů. Podobné situace a fory jsou dosti okopírované a tím působí velmi trapně. Lokace - tma - motorest - benzinka a silnice. Jediné veliké plus filmu je skvělý soundtrack.(17.12.2011)

• MA.KI

Dobrý soundtrack, jeden dva známí herci a tři kozatý kočičky dobrý film neudělají...(15.12.2011)

• SeBig

Celý film prakticky nuda, rozkrajením několika částí filmu a pak spojením jako puzzle chtěli asi tvůrci napodobit Pulp fiction ale spíš ztoho udelali zmatený bordel. Postavy ničím vyjímečné nebyli akorat Whitaker mě nadchnul a toho moc nemusim. Bruce Willis tam skoro nebyl (což bylo jasný) hudba se dala a pár přestřelek se našlo, ale akce fakt minimum a film je spíš podpruměr. Nudné zbytečné dialogy...naopak chválim soundtrack Fox on the run tam bylo fakt peckový.(7.8.2013)