České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2010, 235 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

No... Tahle hra je dobrá podle obsazení. Se Svěrákem coby Husem je to prostě lepší, co si budeme nalhávat. Smoljak naopak zvládá seminář. I tak je ale tenhle Cimrman veskrze zbytečný, skoro neobsahuje typický humor a hlavně zabíjí skvělou symbolickou myšlenky zmizení Cimrmana spolu s první světovou válkou, která v sobě měla jediná víc síly a hlubokomyslnosti než celá tato hra, jež se skládá spíše z očividných a jednoduchých vtipů, které jsou maskovány tím, že autoři využili hodně historických postav a faktů, čímž uměle vyvolali pocit chytrosti.(21.2.2011)

"No, když to srovnám s tim výletem na Severní pól...", ale i tak je, zřejmě poslední hra Divadla Járy Cimrmana, výborná zábava. Obzvláště mistr Jan Hus mne svými "plamennými, chci říci ohnivými, to nemáme žádné nevznětlivé úsloví", projevy, opravdu potěšil.(24.4.2011)

možná jsem pro někoho divný, ale podle mě tahle hra patří k nejlepšímu v repertoáru DJC, od chvíle co jsem viděl se pokaždé pousměji při pohledu na sirky. Edit: ono taky hodně záleží na tom, kterou ze dvou alternací si člověk na tom dvd pustí...(12.7.2012)

For ME 93%(28.1.2011)

Hra s úctou si střílející z českých velikánů. Milé, vtipné, české. /27. 1. 12./(27.1.2012)