poster

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2010, 235 min

Scénář:

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)
 • xxmartinxx
  ***

  No... Tahle hra je dobrá podle obsazení. Se Svěrákem coby Husem je to prostě lepší, co si budeme nalhávat. Smoljak naopak zvládá seminář. I tak je ale tenhle Cimrman veskrze zbytečný, skoro neobsahuje typický humor a hlavně zabíjí skvělou symbolickou myšlenky zmizení Cimrmana spolu s první světovou válkou, která v sobě měla jediná víc síly a hlubokomyslnosti než celá tato hra, jež se skládá spíše z očividných a jednoduchých vtipů, které jsou maskovány tím, že autoři využili hodně historických postav a faktů, čímž uměle vyvolali pocit chytrosti.(21.2.2011)

 • Caszidy
  ****

  "No, když to srovnám s tim výletem na Severní pól...", ale i tak je, zřejmě poslední hra Divadla Járy Cimrmana, výborná zábava. Obzvláště mistr Jan Hus mne svými "plamennými, chci říci ohnivými, to nemáme žádné nevznětlivé úsloví", projevy, opravdu potěšil.(24.4.2011)

 • Tom_Lachtan
  *****

  možná jsem pro někoho divný, ale podle mě tahle hra patří k nejlepšímu v repertoáru DJC, od chvíle co jsem viděl se pokaždé pousměji při pohledu na sirky. Edit: ono taky hodně záleží na tom, kterou ze dvou alternací si člověk na tom dvd pustí...(12.7.2012)

 • ork
  *****

  For ME 93%(28.1.2011)

 • rikitiki
  ****

  Hra s úctou si střílející z českých velikánů. Milé, vtipné, české. /27. 1. 12./(27.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace