poster

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2010, 235 min

Scénář:

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)
 • Caszidy
  ****

  "No, když to srovnám s tim výletem na Severní pól...", ale i tak je, zřejmě poslední hra Divadla Járy Cimrmana, výborná zábava. Obzvláště mistr Jan Hus mne svými "plamennými, chci říci ohnivými, to nemáme žádné nevznětlivé úsloví", projevy, opravdu potěšil.(24.4.2011)

 • Ainy
  *****

  Vynikající hra!!! Neskutečně dobře napsaná, člověk se u toho permanentně směje. Výborný scénář a režie, dnes již zesnulého, jednoho z "otců" toho nenapodobitelného divadla :-) "Jan Hus: naskakuje mi z toho husí kůže! Jan Amos: no jaká jiná kůže by Ti Mistře Jene mohla taky naskakovat že..." :-)))(4.10.2012)

 • liquido26
  *****

  Pro milovníka DJC a milovníka historie je to dokonalá lahůdka ... Hanička s Lindičkou, Zikmund se sirkami, Havlíček zadarmo v Alpách, Maryša, která napsala bratry Mrštíkovy, ukecanej Palackej atd. ... možná, že to není nejlepší hra, ale díky bohu za ní, protože se stala důstojným rozloučením pro divadlo (to by se o Africe říct nedalo). __ Už jsem viděl obě verze, myslím si, že trošku líp obsazená je ta se Smoljakem (snad s výjimkou Husa, toho hraje líp Jaroslav Weigel)(27.11.2010)

 • - Hra měla premiéru 28. října 2008, tedy v den 90. výročí vzniku Československa. (Olík)

 • - Hru České nebe s podtitulem Cimrmanův dramatický kšaft psali Zdeněk Svěrák s Ladislavem Smoljakem dva roky. Shodují se, že bylo velmi těžké, aby se po čtyřiceti letech spolupráce neopakovali. I proto tvrdí, že tato, v pořadí patnáctá cimrmanovská hra je opravdu poslední. "Neměli bychom kazit, co už jsme napsali," domnívá se Svěrák. (POMO)

 • - Po smrti Ladislava Smoljaka převzal úlohu Komenského Miloň Čepelka, což však neznamená, že ho v některém představení neuvidíte jako Babičku. (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace