poster

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2010, 235 min

Scénář:

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)
 • Chrustyn
  ****

  Říkal jsem si jestli to pánové ještě zvládnou a .... zvládli to. Zábavná a vtipná "cimrmanovská" hra, která je kvalitativně srovnatelná s těmi nejlepšími hrami této nesmrtelné party.(27.11.2010)

 • Historik
  ***

  Je pro mne těžké dát Cimrmanovi jen tři hvězdy, ale zkazili muto jeho vykladači z divadla. Samotná Cimrmanova hra je velmi dobrá, určitě na čtyři hvězdy, ale seminář před ní je nejhorší ze všech seminářů, které DJC spáchalo. Tohle chlapci odbyli.(8.3.2011)

 • Kothy
  *****

  Poslední Cimrmanova hra o významných osobnostech našich dějin, které sedí v nebeské komisi. "Bedřich Podmáslí." :D(25.1.2013)

 • - Po smrti Ladislava Smoljaka převzal úlohu Komenského Miloň Čepelka, což však neznamená, že ho v některém představení neuvidíte jako Babičku. (POMO)

 • - Hra měla premiéru 28. října 2008, tedy v den 90. výročí vzniku Československa. (Olík)

 • - Hru České nebe s podtitulem Cimrmanův dramatický kšaft psali Zdeněk Svěrák s Ladislavem Smoljakem dva roky. Shodují se, že bylo velmi těžké, aby se po čtyřiceti letech spolupráce neopakovali. I proto tvrdí, že tato, v pořadí patnáctá cimrmanovská hra je opravdu poslední. "Neměli bychom kazit, co už jsme napsali," domnívá se Svěrák. (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace