Není kam utéct

Julian Gilbey

Ali Asad

Kostýmy:

Hayley Nebauer

Slušný, napínavý thriller o skupinke horolezcov, ktorí v škótskych horách objavia uväznené mladé dievča. Pomôžu mu a vezmú ho so sebou, no onedlho o ich životy začnú usilovať únoscovia, ktorí sa svojej cennej koristi nechcú vzdať. To, čo začína a 2/3 stopáže pokračuje ako vydarený, atmosférický vysokohorský survival, sa v záverečnej tretine prehupne do menej efektívnejšej, zamotanej naháňačky, ktorá do predchádzajúceho diania štýlovo až tak nepasuje, no našťastie nestratí atmosféru a dostatočný spád to udrží nad vodou. Melissa George v hlavnej úlohe je šikovná, sexi a zase raz ukazuje, že status modernej scream queen jej neprischol iba náhodou. Film sa pozerá dobre, nenudí, má pekný vizuál, napínavú, miestami až bezútešnú atmosféru a sympatické tempo, ktoré občas zbytočne kazí naťahovaním menej zaujímavých scén. Tiež finále sa mi zdalo trochu viac predlžované než bolo nutné, ale celkovo ide o vydarený kúsok, i keď nič nevidené či špeciálne vlastne neponúkne.(23.12.2011)

• KevSpa

Škoda těch stupidních dialogů, zejména v první polovině snímku.(29.12.2011)

Konečně v tomto roce trošku napínavý thriller a navíc v krásném horském prostředí. A Lonely Place to Die má velkou výhodu, že se povedl casting, což v tomhle žánru není zrovna obvyklé. A navíc uvidíte opět skvělého Karla Rodena ve vedlejší roli. Byl jsem příjemně překvapen, že se děj neodehrával jen v lese a konečné vyvrcholení přišlo v malém městečku. 3,5*.(26.12.2011)

Cinemáckych 100% som asi veľmi precenil a očakával priveľa. Prvá polovica filmu je krásne adrenalínové dobrodružstvo a plný počet by som dal, ale to sa zosype v momente, keď sa príbeh presúva do mesta, kde záporáci strieľajú aj úplne nevinných ľudí v dave. Prečo? Asi aby to vyzeralo cool, inak to veľmi nemá logiku. Našťastie aj v tom zbabranom závere sa nájde aspoň jeden výborný moment, a to rozhovor K. Rodena s únoscom a prirovnávanie situácie ku kupovaniu cigariet v trafike. Mám strašne rád tieto thrillery o prežití, ale okrem adrenalínových scén musia byť chytré a tento bohužiaľ iba opäť potvrdzuje, že skratka je väčšinou najťažšia a najdlhšia vzdialenosť medzi dvoma bodmi. Škoda, mohlo to byť super. 60%.(23.9.2012)

• obitus

Rozmáchlé přelety nad skotskou přírodou jsou sice úchvatné, ale zbytek filmu jim bohužel nesahá ani ke kotníkům. Pořád máte pocit, že vše, co se děje na obrazovce by šlo udělat anebo alespoň říci lépe. Takhle postavy pobíhají po lesích, chovají se zcela nelogicky a pronáší věty, které jako by vypadly z mých rychlopovídek. Do toho všeho Karel Roden, který je sice standardně cool, ale vypadá, jako by chtěl mít natáčení co nejrychleji za sebou. A ten závěr. Brr. Technicky perfektní, ale příběh a scénář na hovno.(7.1.2012)