Není kam utéct

Scénografie:

Matthew Button

Kostýmy:

Hayley Nebauer

Po dlouhé době přichází akční thriller, kde les a hory nejsou jen náhražkou kulis pro lacinou produkci, ale jedním ze zásadních elementů vyprávění. Je pak škoda, že ve finále tvůrci ucuknou a vrátí se do města, kde inscenují sice dobře rozvrženou, ale v zásadě obyčejnou a mnohokráte viděnou naháněčku. První dvě třetiny při tom skvěle pracují s diváckými očekáváními a staví většinu napětí na dynamice skupiny a charakterech jednotlivých postav. Coby evropská žánrovka za relativně málo peněz je "Není kam utéct" rozhodně výtečné. Navíc působivě osvěžuje klasická žánrová schémata celkově bezútěšnější atmosférou, která se projevuje v nelítostných zvratech a náhlých koncích epizodních i hlavních postav.(1.7.2012)

• KevSpa

Škoda těch stupidních dialogů, zejména v první polovině snímku.(29.12.2011)

Příjemné překvapení, svižný, intenzivní thriller kterej mě ani chvilku nenudil. Nic extra jsem od filmu nečekal ale dostal jsem maximum. Nejdříve herci. Ze všeho musím nejvíce pochválit herce Seana Harrise kterýho jsem už v několika filmech viděl ale nikdy jsem si ho extra nevšímal, no a tady mě dokonale ukázal že je kvalitní herec.George je poměrně sympatická a její proměna na konci byla zajímavá nicméně možná trošku zbytečně zrychlená. A Roden navrch je prostě paráda. Příběhově to moc obsáhlé není a moc se mi nechtělo věřit že kvůli dítěti takhle riskujou, prostředí je hodně příjemné a celej kraj kde se natáčelo působí skvěle. Hudba od člověka kterýho neznám zněla celkem v pohodě. Celej film mě strašně bavil a rád ho někdy v budoucnu znova zkusím, chtěl jsem dát nejvyšší hodnocení ale to prostě nemůžu ale i tak paráda.(24.5.2012)

A tak slibně to začínalo.. Velmi rozdílné pasáže sráží tuhle na první pohled sympatickou thrillerovou záležitost do propadliště filmových dějin. Jedna desetiminutovka totiž překvapí slušnou filmařinou, u další jakoby za kameru stoupnul nějaký amatér a nechal herce mezi sebou říkat solidně hloupé dialogy a spolehlivě dal zapomenout na předešlé divácké nadšení. Další desetiminutovka je pak zase úplně jiná. Z hor se navíc (bohužel) dostaneme do právě oslavujícího městečka, kde tempo a napětí začíná neuvěřitelně drhnout. Nevadí mi jednoduché (zato účelné) zápletky, jenže poměrně solidní herci (včetně půvabné Melissy George), nádherné exteriéry a střídání adrenalinových a brutálnějších pasáží ne vždy dělají ten pořádný zážitek. Spíš zklamání, takže se víc hodí ** až ***..(19.5.2012)

Rozpočet $4miliónyTržby Celosvetovo $425,000▐ Prvá polovica tohto spočiatku fajn thrilleru má svoje dobré tempo a napätie, lenže v druhej sa to zvrhne na bezhlavú vyvraždovačku a všetko čo bolo predtým umne budované odrazu stráca akýkoľvek zmysel a v konečnom výsledku sa to stáva len otravnou zlátaninou, škoda. /40%/(18.8.2012)

• - V závěrečné scéně, kdy se v prostorách kuchyně Alison (Melissa George) zoufale brání před svým pronásledovatelem, je možné zaznamenat proměnlivou sadu kuchyňských nožů přichycenou na magnetickém madle. Během jenotlivých kamerových záběrů se jejich počet mění. (Conspi)

• - Že se i během natáčení může stát nepříjemná věc se přesvědčil filmový štáb, když na něj během filmování horolezecké scény z vrcholku skály spadl balvan. (Conspi)

• - Alternatívnymi názvami filmu sú A Lonely Place to Die - Todesfalle Highlands, The Grave at Angel's Peak či The Long Weekend. (MikaelSVK)