Není kam utéct

Matthew Button

Kostýmy:

Hayley Nebauer
  • nash.

Nápad dobrý, ale scénář ho přizabil a zfilmování dorazilo. Úvod sliboval štvanici uprostřed divočiny, ve které zvítězí silnější vůle a ten, kdo dokáže prostředí lépe využít ve svůj prospěch. Bohužel tvůrci ani jejich postavy nedostali jediný nápad, takže chvíli běhali mezi stromy, a pak odběhli do městečka, kde všeobecná demence dosáhla vrcholu a pokud to zpočátku mělo jisté napětí, zůstalo bezezbytku v horách. Nesympatická parta mi k srdci nepřirostla, dialogy byly otravné, akce, zejména ve druhé, městské části, nudná a většinou zcela nesmyslná.(15.3.2014)

Zaujímavé spojenie dobrodružného survivalu s mrazivým thrillerom o únoscoch detí. Hlavný záporák mimoriadne odporný a zlý. Scénárista má napozerané a vie prekvapovať. Réžia nevyrovnaná - chvíľu sledujete akoby lacné béčko z Rumunska, chvíľu rafinovanú filmárčinu, pri ktorej atmosfére tuhne krv v žilách. Herci solídni, Melissa George je sympaťáčka. Pozor, nejde o dobrodružstvo na nedeľné popoludnie, ale o kruťáreň, ktorá nikoho nešetrí.(4.1.2012)

• teutates

Uberu vítr z plachet a po objektívnem posouzení napíši svá rozhořčeni. Mně osobně už nestačí rozplývat se nad divokou krajinou (možná kdysi), taky nebudu mluvit o 100x viděném v královském oblečku, nebo o předvídatelnosti, která je na oko zřejmá. Vztah k postavám sem si samozřejmě nevytvořil a ne, že by nebylo kdy... těch 99 min beru jako kladný point toho všeho. Prostě mne nezaujali, a i když de o tak citlivé téma jako únos děcák absolutně to ve mne nevzbudilo co by jen náznak citu. Povrchní, plytké, mělké, snaží se rubat vysoko no mne neo*ebe, bohužel. 2/10 PS: Roden fajn a myslím, že je v tom nevinně, protože kdo by to od Gilbey-a čekal po "Rise of the Footsoldier".(25.12.2011)

Za nesmyslným českým názvem (šmarjá, vždyť oni tam furt někam utíkají a mají na to nejmíň celé Skotsko!) se skrývá průměrný thriller o bandě horolezných turistů, cizojazyčně blábolícím smráděti z lesa a tlupách ozbrojených zlounů. S vykreslením charakterů si nikdo nedal zrovna velkou práci, takže budou divákovi prakticky všichni dokonale u prdele. Třeba takový Roden byl pro děj asi stejně důležitý jako vemeno pro motýla. A tak tam všichni ti nezajímaví lidičkové běhají po lesích a pahorkotinách, padají ze skal, střílejí se, podpalují, vyhazují z oken, zkrátka všemožně a s různou úspěšností si vzájemně ukládají o život. V první půlce jde ještě o nepřekvapivý standard, ve druhé se režisérovi scénář jaksi rozpliznul (asi jak na něm usnul s upoceným ksichtem) a výsledným dojmem jsou rozpaky. Mohlo to být horší, mohlo to být lepší, ovšem kupodivu mě to udrželo při vědomí prakticky celou stopáž a za to přidávám nějaká ta promile nad průměr. 58%(19.9.2012)

Pěkně to napsal kolega POMO. Dodala bych k tomu, že film má několik malých technických chyb, které vypadají při veškerém napětí směšně. Tak např.: z divoké horské řeky, plné balvanů se podaří vytáhnout dívčí tělo, které má ovšem na sobě naprosto suché šaty i boty. Hoří dům, ale hlavní aktérka, ačkoliv prošla špínou, vodou a ohněm má na sobě naprosto čisté oblečení. Je to anglický film, DVD jsem si koupila kvůli KARLA RODENA, který tam má sice kladnou, ale naprosto zanedbatelnou roličku (i když asi za velmi slušné prachy). Ale spád ten film má, ačkoliv režii leccos uniklo. Vydržela jsem, nenudila se, proto dávám 4*.(4.3.2013)