poster

Není kam utéct

 • Velká Británie

  A Lonely Place to Die

Dobrodružný / Krimi / Thriller / Akční

Velká Británie, 2011, 99 min

Režie:

Julian Gilbey

Kamera:

Ali Asad

Scénografie:

Matthew Button

Kostýmy:

Hayley Nebauer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  **

  Nápad dobrý, ale scénář ho přizabil a zfilmování dorazilo. Úvod sliboval štvanici uprostřed divočiny, ve které zvítězí silnější vůle a ten, kdo dokáže prostředí lépe využít ve svůj prospěch. Bohužel tvůrci ani jejich postavy nedostali jediný nápad, takže chvíli běhali mezi stromy, a pak odběhli do městečka, kde všeobecná demence dosáhla vrcholu a pokud to zpočátku mělo jisté napětí, zůstalo bezezbytku v horách. Nesympatická parta mi k srdci nepřirostla, dialogy byly otravné, akce, zejména ve druhé, městské části, nudná a většinou zcela nesmyslná.(15.3.2014)

 • *CARNIFEX*
  ***

  "A lonely place to die" je jeden z mnoha thrillerov vykresľujúci biznis únosu detí. Tento je špecifický v tom, že sa odohráva v horách. Skupinka horolezcov sa chystá zliezať skaly, keď pri jednej zo zastávok nájdu v zemi zakopané mladé dievča. To sa snažia za každých okolností dostať do bezpečia. S útočníkmi, ktorí sú im v pätách zvádzajú nerovný súboj o vlastné životy. Thriller lepšieho priemeru s pomerne slušnou atmosférou, vhodný pre nenáročného diváka.(31.8.2012)

 • Slarque
  ***

  Škoda té chvílemi zbytečně béčkově pitomé thrillerové části. Jinak skotské hory vypadají díky kameramanovi úžasně, Melissa George evidentně dostala slušný horolezecký kurz a Karel Roden tu kupodivu není za blba ani za hajzla, což je v zahraničních filmech téměř pravidlo. Je to rozhárané, chvílemi špičkově dramatické, jinde vycpávková vata, ale pozitiva převažují (70%).(18.9.2014)

 • Shadwell
  ***

  Podle mě není od věci se zeptat, proč je u žánrovek, jako je tato (partička mladíků vyráží z města do přírody), první půle skoro vždycky lepší než druhá a proč se nakonec vždycky hlavní postavy konfrontují nikoliv s přírodou, ale s člověkem? Ty otázky si vlastně navzájem odpovídají – konfrontace s přírodou je zajímavější než s člověkem, jenže postavit dneska film jen na tomhle nelze, tudíž je třeba si vždycky vymyslet nějakého lidského nepřítele (tuctoví únosci dětí, válečný veterán pozapomenutý v divočině, zdegenerovaná jižanská rodinka ap.). Tenhle lidský nepřítel, který obvykle nastoupí někde kolem druhé půle, samozřejmě zpravidla obere film o většinu dosavadního napětí či atmosféry a zbaví ho tajemna. Otázka zní, jestli má tento problém vůbec nějaké řešení. Možná je problém spíše v samotné kinematografii. Kdyby vznikla o dvě stě let dříve, kdy ještě existovalo plno hic sunt leones oblastí (ještě v 19. století byla řada končin Země docela neznámá a neprozkoumaná, jak je patrné třeba z výtečného cestopisu francouzského mořeplavce Bougainvilla Cesta kolem světa), dalo by se s tím něco dělat. Nebo kdyby vznikla kinematografie o dvě stě let později, až budeme prozkoumávat neznámé planety ve vesmíru, tak by bylo rovněž možné konfrontovat hlavní postavy z filmů s něčím skutečně neznámým. Jenže kinematografie se vklínila přesně mezi tyto dvě epochy, kdy je většina Země dobře prozkoumaná, ale do letů vesmírem je ještě daleko. Filmy ze současnosti jako tento to mají tudíž těžký, protože jsou předem odsouzený tak trochu k nezdaru.(12.8.2012)

 • ricci.s
  ****

  Je to síce napínavý film s prekrásnou hlavnou hrdinkou (navyše mojou obľúbenkyňou), ale tak trochu som čakal, že to bude TOP thriller roka. Možno najmä kvôli tomu, že sa to odohráva v nádhernom prostredí, a naháňačky po horách a lesoch vždy patrili k mojim najobľúbenejším. Čo však vyzeralo ako parádna adrenalínová jazda v štýle megapeciek ako El rey de la montaña či Vertige (áno, už som mal sto chutí napísať, že po Španieloch a Francúzoch sa konečne zobudili aj Briti), sa v záverečnej tretine zvrtlo, akonáhle sa postavy premiestnili do civilizácie. Potom je to už tradičná, akčná, rukojemnícka kriminálka, pri ktorej po sebe všetci strieľajú a odnesú si to policajti, zločinci, aj civilisti. Akcie je našťastie dostatok, takže nudiť som sa nestihol, akurát to po atmosferickej stránke začalo pekne zlyhávať. Čistý exploiťák by som jednoznačne privítal viac. 8/10.(23.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace