Není kam utéct

Scénografie:

Matthew Button

Kostýmy:

Hayley Nebauer

Pěkně to napsal kolega POMO. Dodala bych k tomu, že film má několik malých technických chyb, které vypadají při veškerém napětí směšně. Tak např.: z divoké horské řeky, plné balvanů se podaří vytáhnout dívčí tělo, které má ovšem na sobě naprosto suché šaty i boty. Hoří dům, ale hlavní aktérka, ačkoliv prošla špínou, vodou a ohněm má na sobě naprosto čisté oblečení. Je to anglický film, DVD jsem si koupila kvůli KARLA RODENA, který tam má sice kladnou, ale naprosto zanedbatelnou roličku (i když asi za velmi slušné prachy). Ale spád ten film má, ačkoliv režii leccos uniklo. Vydržela jsem, nenudila se, proto dávám 4*.(4.3.2013)

Slušný survival, který si neklade přehnané nároky. Pouze zabavit na těch 100 minut a to se mu daří dobře. Jeho největší devizou je bezesporu vysokohorské prostředí lesů, skal a řek, v němž se odehrává klasické drama o přežití. Pěkná hudba, působivá kamera, pár překvapivých momentů, jinak nic drsného. Závěrečná část se však z divoké přírody přestěhuje do rušných ulic maloměsta, kde se nakupí hned několik logických kopanců. Škoda, snímek tak ztratil svoje kouzlo.(2.1.2012)

Začátek špičkový a napětí nechybělo vůbec. Když si snipeři užívali a stříleli po hlavních postavách měl jsem srdce v žaludku. Nejvíc sympatická scéna byla, když horolezec z ničeho nic padl, to jsem nevěřícně špulil pusu. Když se Lonely Place to Die dostával do plných obrátek, zdálo se mi vše až moc přeplácené, což byla obrovská škoda. Ze začátku tempo nemělo absolutně žádnou chybu a mohl se snímek držet právě toho. Herci byli dobrý, nevadil mi ani jeden, což se často nestává. Všiml jsem si i menší role Karla Rodena, škoda že nezahrál něco víc. Stručně a řečeno Lonely Place to Die stojí za těch 99 minut udělat si čas... 8/10 = 80%(27.12.2011)

Mám chuť dát plný počet, ale asi to nepůjde. Dvě třetiny filmu jsou naprosto perfektní, neskutečně mě to chytlo, tohle je přesně to, co mám nejradši. Úchvatná příroda, horolezectví, partička lidí se vydá na obyčejný výšlap s cílem zdolat nějakou tu horu, ale rychle je všechno jinak a začne se odehrávat naprosto strhující podívaná s famózními scénami. To, co nám tu tvůrci (režisér, kameramam, zvukař) předvádí je úplně neuvěřitelný, nepřeháním, naprosto odzbrojující, skvěle natočené scény plné napětí. To se vidí málokde, kdo by to od takového snímku čekal. Závěrečnou třetinu filmu bych ale přivítal spíše v jiném rytmu, to už mi zase tak nesedlo. Sice to není nijak špatný, ale s naháněčkami v lese, lezením po stěnách nebo bojem o život v horské řece se to vůbec nedá srovnávat. Perfektní survival thriller trochu pokazilo závěrečné dění, které bylo na můj vkus až moc akční a až moc krimi. Po 30 Days of Night a Triangle další pecka s Melissou George, jak to ta holka dělá, její filmy jsou skvělé. Jako by točila filmy mně na míru. :-) Tip: Koukněte na to v nějakým BDRipu nebo BRRipu, stojí to za to, jinak to nemá moc cenu. A taky bych doporučoval nekoukat na trailer, jít do filmu bez něj je určitě lepší, čeká vás tak větší překvápka... 80%(25.12.2011)

A tak slibně to začínalo.. Velmi rozdílné pasáže sráží tuhle na první pohled sympatickou thrillerovou záležitost do propadliště filmových dějin. Jedna desetiminutovka totiž překvapí slušnou filmařinou, u další jakoby za kameru stoupnul nějaký amatér a nechal herce mezi sebou říkat solidně hloupé dialogy a spolehlivě dal zapomenout na předešlé divácké nadšení. Další desetiminutovka je pak zase úplně jiná. Z hor se navíc (bohužel) dostaneme do právě oslavujícího městečka, kde tempo a napětí začíná neuvěřitelně drhnout. Nevadí mi jednoduché (zato účelné) zápletky, jenže poměrně solidní herci (včetně půvabné Melissy George), nádherné exteriéry a střídání adrenalinových a brutálnějších pasáží ne vždy dělají ten pořádný zážitek. Spíš zklamání, takže se víc hodí ** až ***..(19.5.2012)

• - Takmer celý film bol natočený na území Škótskej vysočiny, na severe Veľkej Británie. (MikaelSVK)

• - Při hledání vhodných lokací pro film bratři Gilbeyové použili při lezení kameru připevněnou na hlavě. Tato videa je možné vidět na konci filmu. (Kritiq)

• - Že se i během natáčení může stát nepříjemná věc se přesvědčil filmový štáb, když na něj během filmování horolezecké scény z vrcholku skály spadl balvan. (Conspi)