Událost (TV seriál)

The Event

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 22x43 min

Feliks Parnell

Jason Ritter, Sarah Roemer, Ian Anthony Dale, Željko Ivanek, Blair Underwood, Laura Innes, Clifton Collins Jr., Scott Patterson, Bill Smitrovich, Lisa Vidal, Taylor Cole, Heather McComb, D. B. Sweeney, Necar Zadegan, Hal Holbrook, Rick Peters, Wynn Everett, Kathleen Quinlan, Josh Randall, Julia Campbell, Tony Todd, Rosalind Chao, William Russ, Ivet Corvea, Rigo Sanchez, Wes Ramsey, Maddy Curley, Mark Weiler, Lorena Segura York, Ellie Cornell, Kirk B.R. Woller, Amy Sloan, Paula Malcomson, Toši Toda, Isabella Acres, Salome Jens, Gary Weeks, Steve Rankin, Megan Paul, Deborah Van Valkenburgh, Holland Roden, Ellery Sprayberry, Rebecca Lowman, Jason Konopisos, Benton Jennings, Bonnie Root, Mark Elias, Lee Thompson Young, Samuel Child, Lindsay Seim, William Stanford Davis, Charles Halford, Barbara Tarbuck, José Zúñiga, Anna Clark, John Ruby, Bernard White, David Gautreaux, Vyto Ruginis, Gabrielle Carteris, Jed Bernard, Noel Arthur, Tohoru Masamune, Gregory Marcel, Clea DuVall, Cole Sand, Lauren Stamile, Michelle L. Gardner, Matt Riedy, Chase Kim, Joseph C. Phillips, Chris Mollica, John Prosky, Angel Desai, Nick Gracer, Haley Tju, Shyloh Oostwald, Frank Maharajh, Simon Templeman, Sam Hennings, JD Cullum, Amy Cale Peterson, Stefan Kapicic, Omid Abtahi, Sayeed Shahidi, Scott Michael Campbell, Aleksandra Kaniak, Madison Mason, Barry Livingston, Peter Murnik, Alexandra Bokyun Chun, Lynne Alana Delaney
  • Colonist

Už od začátku seriálu bylo jasné, že The Event kope nižší ligu než LOST nebo 24, které se snaží nahradit. První dvě epizody přesto nebyly špatné a dokázaly navnadit k dalšímu sledování, zápletka vypadala slibně. S přibývajícími epizodami šla kvalita dolů. Postavy jsou nesympatické (čest výjimkám jako je Ian Anthony Dale nebo Željko Ivanek, u kterého to zatím vypadá, že snad poprvé v životě nehraje záporáka), logika a dialogy skřípou a vůbec celé to působí strašně lacině (a teď nemyslím jen ty hrozivě vypadající počítačové efekty). A taky je to neuvěřitelná NUDA. Od 6. dílu je Seanova linie spíše rušivým elementem (a to je smutné, když je to hlavní hrdina) a Blair Underwood, jehož prezident je jakousi směsicí Baracka Obamy a Davida Palmera ze 24, je ve své roli příšerně prkenný. Závěrečné cliffhangery také nefungují tak, jak by měly. Poslední díl před zimní pauzou byl ale celkem povedený, možná dám Eventu na jaře ještě šanci. Ačkoliv v nějaký rapidní vzestup kvality už nevěřím... Edit: Šanci jsem dal, ale byla to pořád bída, tak jsem se seriálem sekl po nějakém 13. dílu. Jelikož ho ale po první sezóně zrušili a skončilo to neukončeně, tak mi to nevadí. Tenhle seriál byl prostě průšvih. Hloupý děj, logické bugy, špatné postavy a herci... Snad se z toho jiní seriáloví tvůrci poučí, že takhle to nemá vypadat. Konečné hodnocení tedy snižuji na dvě hvězdičky.(24.9.2010)

Zatím jsem viděla pár dílů, co odvysílala cool a nepřišlo mi to vůbec zajímavý. Rozhodně to nebylo zajímavější než Flashforward, který to mělo nepřímo nahradit. Uvidíme, co přinese "rozuzlení" série a jestli to do té doby nevzdám. Zatím to není nic než nuda s hlavním příběhem a občasným přeskakováním do libovolné doby v minulosti, kde sledujeme velice nezajímavé historické události.(11.2.2012)

Náhodou to docela překvapilo, vcelku už od prvního dílu je příběh strašně hezky rozvinutý a dějové příběhy se tam jak rozchází, tak zase schází. Mám rád příběhy u kterých se musí myslet a pokud je špatně pochopíte, tak jste ztratili čas strávený na tomto seriálu. Slabé obsazení, ale to vůbec nevadí, je tu šance na vyniknutí postav. To samé se říkalo o Dexterovi a podívejte, kde je teď. Celkově moc povedený a konec... je to vůbec konec?!(29.10.2013)

Jasný pokus skombinovat dva nejúspěšnější seriály poslední doby Lost a 24 vtrhl na obrazovku raketovou rychlostí. Jenže tempo nevydrželo. Samoúčelně překombinované pletichaření je zajímavé jen za určitých okolností – ale určitě ne, když se dá dohromady se zvraty, které jsou dramatické jako prd na dně mořském. Každý díl končí dalším novým otazníkem a odpovědi nepřichází. Kde Lost využíval do jisté míry (dokud jste neztratili trpělivost) propracovanou koncepci, The Event tápe. Dokonce i postavy zmateně mění přesvědčení. Z průměrného hodnocení jednotlivých epizod vychází čistě průměrný výsledek. Obyčejněji už seriál o nejneobyčejnější „Události“ dopadnout nemůže.(20.7.2011)

Věřím, že tenhle FlashForwad-like seriál nedopadne stejně jako FF samotný - tudíž po pilotní epizodě neimploduje sám do sebe a na ostatní vyflusne jen hromadu nestravitelného bordelu. Go, Events! - po sedmi epizodách: klasická nuda. ubírám hvězdu, přestávám sledovat(21.9.2010)