Událost (TV seriál)

Event, The

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 22x43 min

Jason Ritter, Sarah Roemer, Ian Anthony Dale, Željko Ivanek, Blair Underwood, Laura Innes, Clifton Collins Jr., Scott Patterson, Bill Smitrovich, Lisa Vidal, Taylor Cole, Heather McComb, D. B. Sweeney, Necar Zadegan, Hal Holbrook, Rick Peters, Wynn Everett, Kathleen Quinlan, Josh Randall, Julia Campbell, Tony Todd, Rosalind Chao, William Russ, Ivet Corvea, Rigo Sanchez, Wes Ramsey, Maddy Curley, Mark Weiler, Lorena Segura York, Ellie Cornell, Kirk B.R. Woller, Amy Sloan, Paula Malcomson, Toši Toda, Isabella Acres, Salome Jens, Gary Weeks, Steve Rankin, Megan Paul, Deborah Van Valkenburgh, Holland Roden, Ellery Sprayberry, Rebecca Lowman, Jason Konopisos, Benton Jennings, Bonnie Root, Mark Elias, Lee Thompson Young, Samuel Child, Lindsay Seim, William Stanford Davis, Charles Halford, Barbara Tarbuck, José Zúñiga, Anna Clark, John Ruby, Bernard White, David Gautreaux, Vyto Ruginis, Gabrielle Carteris, Jed Bernard, Noel Arthur, Tohoru Masamune, Gregory Marcel, Clea DuVall, Cole Sand, Lauren Stamile, Michelle L. Gardner, Matt Riedy, Chase Kim, Joseph C. Phillips, Chris Mollica, John Prosky, Angel Desai, Nick Gracer, Haley Tju, Shyloh Oostwald, Frank Maharajh, Simon Templeman, Sam Hennings, JD Cullum, Amy Cale Peterson, Stefan Kapicic, Omid Abtahi, Sayeed Shahidi, Scott Michael Campbell

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +hodně zajímavý námět, je to napínavé, akční a nepředvídatelné, velmi vás zaujmou herci, jmenovitě Željko Ivanek (kupodivu v kladné roli), Sarah Roemer (která už zaujala dříve), charismatický Blair Underwood a ani Jason Ritter nebyl vůbec špatný (především pak jeho postava), efekty vypadají dobře na to, že seriál neměl velký rozpočet -ovšem je to škoda v tom směru, že efektů mohlo být daleko více, občas některé dějové linie jsou zbytečně natáhnuté, a taky mě mrzí, že to nemá a nejspíš nebude mít druhou řadu/// Přesně jak jsem uvedl v záporech, zřejmě malá sledovanost zapříčinila stopnutí seriálu po první sezóně. Což je obrovská škoda, protože potenciál tu díky námětu, postavám a hercům byl. A navíc závěrečný cliffhanger vám nechá ústa pěkně dlouho otevřená, protože závěr je epický a monumentální. Přesně takový jaký si tento seriál zaslouží./// Celkem 82%///(20.5.2012)

Mám štěstí, že jsme se o kospiracích a mimozemšťanech žijících mezi námi učili ve škole, tak jsem do toho šel připraven. Co jsem ale nečekal bylo fantastické tempo úvodních dílů, které jsem proletěl jedním dechem. S přibývajícím počtem zvratů, (vele)zrad a klišé (jaderné hlavice) se počáteční nadšení lehce rozplývá, ale pořád to stačí na čtyřku s odřenýma ušima. A Taylor Cole je fešná.(22.10.2012)

Doufám, že si to tvůrci rozmysli a dočkáme se pokračování. Nerad bych totiž přišel o tak napínavý seriál. Bohužel v poslední době nemají sci-fi seriály u amerických diváků úspěch. U Event jsem našel jednu chybu, kterou američtí diváci nerozdýchali a asi proto neměl tento seriál sledovanost jakou si možná představoval. Event měl pomalý rozjezd. Do pauzy (která byla dosti dlouhá-asi 2 měsíce) byl seriál dobrý, ale pokud by skončil vůbec by mi to nevadilo. Tehdy jsem uvažoval o 3 hvězdičkách. Když pauza skončila následovalo pár obvyklých epizod jako před přestávkou. Prostě normální průměrné sci-fi. Pak se to ale rozjelo. Zhruba od patnáctého dílu se seriál mění v pořádnou akční jízdu. V těch několika dílech snad nebyl ani jeden moment kdy jsem se nudil. Pokud by se natočila pokračování, které by bylo ve stejném duchu přihodil bych i pátou hvězdičku. 80%(26.5.2011)

• - Spoiler: Děj je vyprávěn na přeskáčku, v rychlém sledu se střídají události staré několik měsíců či dnů a až nakonec právě probíhající události. Vše je navíc vyprávěno z pohledu hned několika postav. Každá "událost" má rozsah pěti až šesti dílů. (konvax)

• - 13.5. 2011 televízna stanica NBC zrušila vysielanie seriálu kvôli nízkej sledovanosti. Naznačila tiež, že možno bude pokračovať inde. (Maslord)