Událost (TV seriál)

Event, The

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 22x43 min

Jason Ritter, Sarah Roemer, Ian Anthony Dale, Željko Ivanek, Blair Underwood, Laura Innes, Clifton Collins Jr., Scott Patterson, Bill Smitrovich, Lisa Vidal, Taylor Cole, Heather McComb, D. B. Sweeney, Necar Zadegan, Hal Holbrook, Rick Peters, Wynn Everett, Kathleen Quinlan, Josh Randall, Julia Campbell, Tony Todd, Rosalind Chao, William Russ, Ivet Corvea, Rigo Sanchez, Wes Ramsey, Maddy Curley, Mark Weiler, Lorena Segura York, Ellie Cornell, Kirk B.R. Woller, Amy Sloan, Paula Malcomson, Toši Toda, Isabella Acres, Salome Jens, Gary Weeks, Steve Rankin, Megan Paul, Deborah Van Valkenburgh, Holland Roden, Ellery Sprayberry, Rebecca Lowman, Jason Konopisos, Benton Jennings, Bonnie Root, Mark Elias, Lee Thompson Young, Samuel Child, Lindsay Seim, William Stanford Davis, Charles Halford, Barbara Tarbuck, José Zúñiga, Anna Clark, John Ruby, Bernard White, David Gautreaux, Vyto Ruginis, Gabrielle Carteris, Jed Bernard, Noel Arthur, Tohoru Masamune, Gregory Marcel, Clea DuVall, Cole Sand, Lauren Stamile, Michelle L. Gardner, Matt Riedy, Chase Kim, Joseph C. Phillips, Chris Mollica, John Prosky, Angel Desai, Nick Gracer, Haley Tju, Shyloh Oostwald, Frank Maharajh, Simon Templeman, Sam Hennings, JD Cullum, Amy Cale Peterson, Stefan Kapicic, Omid Abtahi, Sayeed Shahidi, Scott Michael Campbell, Aleksandra Kaniak, Madison Mason, Barry Livingston

Ron Rosen

Kostýmy:

Mary E. Vogt

Některé věci je lepší nevědět..... Další seriál, který ocení nekritičtí příznivci UFO a vládních konspirací. Ti ,,kritičtí“ budou nadávat nad nelogikou v jednání mnoha postav, ale i vývoji děje. ( I když co já vím o protivládní konspiraci, že?) Ale mám dojem, že některé zvraty překvapují i scénáristy! Celkově jsem spíš nespokojen. Hlavně s blížícím se závěrem mi připadá, že tvůrci neví kudy kam a snaží se připravit maximálně zajímavý podklad pro 2.řadu. Pokud teda bude. Prostě: jeden s těch seriálů, na jejichž díl bych tejden nečekal! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zajímá mě, kdo byl skutečným vynálezcem atomové bomby. 2.) Jsem extraterrestriální biologická entita. 3.) Lidé kolem mě nestárnou. Vůbec!. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(29.12.2010)

S každým novým dílem mě tento seriál překvapuje víc a víc. V některých momentech mi až nahání husí kůži. Jen tak dál! --- Bohužel seriál pomalu ztratil na tempu..(5.10.2010)

Náhodou to docela překvapilo, vcelku už od prvního dílu je příběh strašně hezky rozvinutý a dějové příběhy se tam jak rozchází, tak zase schází. Mám rád příběhy u kterých se musí myslet a pokud je špatně pochopíte, tak jste ztratili čas strávený na tomto seriálu. Slabé obsazení, ale to vůbec nevadí, je tu šance na vyniknutí postav. To samé se říkalo o Dexterovi a podívejte, kde je teď. Celkově moc povedený a konec... je to vůbec konec?!(29.10.2013)

Tam, kde byl v loňské seriálové sezoně Flashforward pasovaný na největší hit s největším rozpočtem a obsazením, tam působí Event jako chudý příbuzný. Přesto má příběh jistý vnitřní půvab, neznámá mytologie vytváří fanouškovskou obec, ale ta bohužel není dostatečně akceptována scénáristy. Ti si dávají na čas, jako by seriál měl tři sezony času, ale to prostě nemá. Dosud se tak Event potácí v porodních bolestech a hledá svou cestu i vlastní podobu, možnost ztotožnění s nějakou postavou, což je dosud jeho velmi slabou stránkou. Mě to zvráceně baví, ale mám tušení, že je to spíše mou láskou a touhou po další zajímavé scifi, než skutečnou kvalitou seriálu. Zrychlete v tempu, uberte v postavách a zbytečných momentech a směle do další série...(13.1.2011)

The Event, ďalší veľký projekt, ktorý chce mať najviac toho, čo bolo dobré na pánovi všetkých seriálov- LOSTe a tak ponúka veľké záhady, tajomných ľudí, obyčajných ľudí, čo hľadajú pravdu a prekombinovaný dej. Zároveň sa snaží vyhýbať chybe LOSTu, naťahovaniu a tak pomaly odkrýva tajomstvá a ženie dej rýchlo dopredu. Trochu to možno preháňa, ale to by nebolo až také zlé. Horšie je, že tak ako V, alebo Flashforward, zabúda na hlavný dôvod, prečo mal LOST celé roky veľký úspech. Bolo to preto, lebo mal srdce a postavy, s ktorými divák súcítil. The Event to síce nemá, ale odo mňa ešte šancu dostane. Doplnenie po (takmer celej) prvej sérii: Hrozne prekombinovaná zápletka, kde dej bežal a nikto ho nezastavil, aby si divák mohol vypestovať sympatie k postavám. Zrušenie sa ma nedotklo, sám som sériu nedopozeral. 65%(9.1.2011)