Událost (TV seriál)

The Event

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 2010, 22x43 min

Feliks Parnell

Jason Ritter, Sarah Roemer, Ian Anthony Dale, Željko Ivanek, Blair Underwood, Laura Innes, Clifton Collins Jr., Scott Patterson, Bill Smitrovich, Lisa Vidal, Taylor Cole, Heather McComb, D. B. Sweeney, Necar Zadegan, Hal Holbrook, Rick Peters, Wynn Everett, Kathleen Quinlan, Josh Randall, Julia Campbell, Tony Todd, Rosalind Chao, William Russ, Ivet Corvea, Rigo Sanchez, Wes Ramsey, Maddy Curley, Mark Weiler, Lorena Segura York, Ellie Cornell, Kirk B.R. Woller, Amy Sloan, Paula Malcomson, Toši Toda, Isabella Acres, Salome Jens, Gary Weeks, Steve Rankin, Megan Paul, Deborah Van Valkenburgh, Holland Roden, Ellery Sprayberry, Rebecca Lowman, Jason Konopisos, Benton Jennings, Bonnie Root, Mark Elias, Lee Thompson Young, Samuel Child, Lindsay Seim, William Stanford Davis, Charles Halford, Barbara Tarbuck, José Zúñiga, Anna Clark, John Ruby, Bernard White, David Gautreaux, Vyto Ruginis, Gabrielle Carteris, Jed Bernard, Noel Arthur, Tohoru Masamune, Gregory Marcel, Clea DuVall, Cole Sand, Lauren Stamile, Michelle L. Gardner, Matt Riedy, Chase Kim, Joseph C. Phillips, Chris Mollica, John Prosky, Angel Desai, Nick Gracer, Haley Tju, Shyloh Oostwald, Frank Maharajh, Simon Templeman, Sam Hennings, JD Cullum, Amy Cale Peterson, Stefan Kapicic, Omid Abtahi, Sayeed Shahidi, Scott Michael Campbell, Aleksandra Kaniak, Madison Mason, Barry Livingston, Peter Murnik, Alexandra Bokyun Chun, Lynne Alana Delaney, Malcolm Foster Smith, Elena Campbell-Martinez, Greg Wrangler
  • Colonist

Už od začátku seriálu bylo jasné, že The Event kope nižší ligu než LOST nebo 24, které se snaží nahradit. První dvě epizody přesto nebyly špatné a dokázaly navnadit k dalšímu sledování, zápletka vypadala slibně. S přibývajícími epizodami šla kvalita dolů. Postavy jsou nesympatické (čest výjimkám jako je Ian Anthony Dale nebo Željko Ivanek, u kterého to zatím vypadá, že snad poprvé v životě nehraje záporáka), logika a dialogy skřípou a vůbec celé to působí strašně lacině (a teď nemyslím jen ty hrozivě vypadající počítačové efekty). A taky je to neuvěřitelná NUDA. Od 6. dílu je Seanova linie spíše rušivým elementem (a to je smutné, když je to hlavní hrdina) a Blair Underwood, jehož prezident je jakousi směsicí Baracka Obamy a Davida Palmera ze 24, je ve své roli příšerně prkenný. Závěrečné cliffhangery také nefungují tak, jak by měly. Poslední díl před zimní pauzou byl ale celkem povedený, možná dám Eventu na jaře ještě šanci. Ačkoliv v nějaký rapidní vzestup kvality už nevěřím... Edit: Šanci jsem dal, ale byla to pořád bída, tak jsem se seriálem sekl po nějakém 13. dílu. Jelikož ho ale po první sezóně zrušili a skončilo to neukončeně, tak mi to nevadí. Tenhle seriál byl prostě průšvih. Hloupý děj, logické bugy, špatné postavy a herci... Snad se z toho jiní seriáloví tvůrci poučí, že takhle to nemá vypadat. Konečné hodnocení tedy snižuji na dvě hvězdičky.(24.9.2010)

Zajímavý seriál o invazi mimozemšťanů. Žijí mezi námi, vypadají jako my, ale stárnou hrozně pomalu. Jejich DNA se od té naší liší o 1%. Jejich planeta se rozpadá a tak chtějí obsadit tu naši. Lidé se ale samozřejmě nevzdávají. Celé se to trochu zamotává. Škoda jen otevřeného konce a absence další série...(17.2.2013)

Sakra to už je 10tý americký seriál, kde 1. řada skončila tak, že prostě měla následovat další a konec... je to neormální?(23.4.2012)

Doufám, že si to tvůrci rozmysli a dočkáme se pokračování. Nerad bych totiž přišel o tak napínavý seriál. Bohužel v poslední době nemají sci-fi seriály u amerických diváků úspěch. U Event jsem našel jednu chybu, kterou američtí diváci nerozdýchali a asi proto neměl tento seriál sledovanost jakou si možná představoval. Event měl pomalý rozjezd. Do pauzy (která byla dosti dlouhá-asi 2 měsíce) byl seriál dobrý, ale pokud by skončil vůbec by mi to nevadilo. Tehdy jsem uvažoval o 3 hvězdičkách. Když pauza skončila následovalo pár obvyklých epizod jako před přestávkou. Prostě normální průměrné sci-fi. Pak se to ale rozjelo. Zhruba od patnáctého dílu se seriál mění v pořádnou akční jízdu. V těch několika dílech snad nebyl ani jeden moment kdy jsem se nudil. Pokud by se natočila pokračování, které by bylo ve stejném duchu přihodil bych i pátou hvězdičku. 80%(26.5.2011)

Po prvních pár epizodách snad ještě lepší dojem, než Flashforward (oba seriály jsem "ze záznamu" sledoval hned po sobě), a proto i stejná obava, že se na závěru první (a jediné) řady projeví syndrom zrušeného seriálu, který tak nějak doufá v obnovu... Zvrat střídá zvrat, skoro žádná vata a skvělý vizuál. Vynikající mix Akt X, 24ky a klasického Hitchcockovského thrilleru a la Na sever severozápadní linkou nebo Zmizelá žena. Po šesti dílech maximálně palec nahoru!(27.12.2011)

• Laura Innes

• - 13.5. 2011 televízna stanica NBC zrušila vysielanie seriálu kvôli nízkej sledovanosti. Naznačila tiež, že možno bude pokračovať inde. (Maslord)

• - Spoiler: Děj je vyprávěn na přeskáčku, v rychlém sledu se střídají události staré několik měsíců či dnů a až nakonec právě probíhající události. Vše je navíc vyprávěno z pohledu hned několika postav. Každá "událost" má rozsah pěti až šesti dílů. (konvax)