Fotbal je Bůh (TV film)

Dokumentární / Sportovní

Dánsko, 2010, 52 min

Ole Bendtzen

Ole Bendtzen

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

• otík

Hodně nudný dokument z Argentíny, kde na prvním místě je Maradona, Boca Juniors a pak až Bůh. Jedna stará paní a dalších pár lidí podávají svědectví o tom, jak milují fotbal. Hrozná nuda a fotbalových záběrů pomálu.(29.6.2010)

Příběh fotbalových fanatiků Boca Juniors. Dokument o tom, jaké to je žít ve stínu jednoho z nejslavnějších klubů světa. Pohled na oddanost jeho fanoušků a totální věrnost těch několika, kterým život plyne podle toho, jak hraje Boca. Lidi ve věkové kategorii od 15ti do 70ti milují Maradonu, modlí se k němu a vyzívají návrat starých pořádků. Chtěl bych žít v Buenos Aires:)(10.6.2010)

Tento dokument je o 3 lidech (fanaticích), kteří nadevše milují Bocu nebo Maradonu. Je zde zobrazeno, jak tihle lidé fotbalem žijí a je pro ně vše. Pro někoho možná nudný dokument, ale pro mě velice zajímavý a i když jsem od toho čekal trochu více, tak tomu 5* dám.(12.5.2011)

Santa Maradona:-)!(27.6.2010)

Fanúšikovstvo v južnej amerike je v podstate veľmi smutná záležitosť(7.5.2011)

Taková vášeň pro fotbal se dá najít asi opravdu jen v Latinské Americe. Kde jinde než v Argentině by mohla také vzniknout fotbalová církev uctívající zcela vážně Diega Maradonu jako Ježíše. "Teď jsme v roce 49, protože je to 49 let od roku, kdy se narodil Diego. Každý rok slavíme Vánoce, jeho narozeniny". Kde jinde by stařenka hráči koupila k narozeninám spodní prádlo. Z dovozu. A hodiny čekala před bránou stadionu, aby mu je mohla předat a pak trvala na tom, že musí vidět, jak mu padnou... A kde jinde by psychiatr (zřejmě tajný fanoušek Bocy:-) doporučoval svému pacientovi, který se chce vyléčit se závislosti na svém fotbalovém klubu "Když Boca nebude s vámi zemřete. Udržuje vás na živu. To znamená, Hernáne, že bychom udělali chybu, kdybychom se snažili zmírnit vaší vášeň pro Bocu". Fanatismus pro klub v našich podmínkách až nepředstavitelný... Výborný dokument, ukazující fanoušky Bocy Juniors.... 85%(7.6.2010)