Prolhané krásky (TV seriál)

Pretty Little Liars

Roztomilé mrchy

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 141x44 min

I. Marlene King

Michael Suby

Troian Bellisario, Ashley Benson, Lucy Hale, Shay Mitchell, Holly Marie Combs, Laura Leighton, Chad Lowe, Tammin Sursok, Keegan Allen, Torrey DeVitto, Julian Morris, Amanda Schull, Amber Borycki, Carlson Young, William "Big Sleeps" Stewart, Bianca Lawson, Parker Bagley, Janel Parrish, Brendan Robinson, Nia Peeples, Diego Boneta, RJ Smith-Tillman, Tyler Blackburn, Ian Harding, Sasha Pieterse, Nolan North, Claire Holt, Drew Van Acker, Gregg Sulkin, Lindsey Shaw, Roark Critchlow, Adam Lambert, Arden Cho, Patrick J. Adams, Anne Marie DeLuise, Vanessa Ray, Annabeth Gish, Nicole Gale Anderson, Kamar de los Reyes, Larisa Oleynik, Amanda Leighton, Meg Foster, Chuck Hittinger, Nick Roux, Luke Kleintank, Sean Faris, Andrea Parker, Nathaniel Buzolic, Brant Daugherty, Julianna Rose, Natalie Hall, Reggie Austin, Niyanta Acharya, Alexia Pearl, Bekka Prewitt, Steve Talley, Mercy Malick, Chloe Bridges, Eric Steinberg, Noel Arthur, Steven Krueger, Jared Kahn, Nikki SooHoo, Natalie Floyd, Michael Mantell, Sydney Penny, Ryan Guzman, Brian Letscher, Paloma Guzmán, Cathy Ladman, Jonathan Langley, Justin Giddings, Cherie Daly, P.J. Boudousqué, Rose Abdoo, Yani Gellman, David Cade, Henree Alyse, Miranda Rae Mayo, Aurora Perrineau, Keith Powers, Wyatt Nash, Tilky Jones, Aeriél Miranda, Chantal Thuy, Ayman Samman, Bernard Curry, Rebecca Breeds, Carlos E. Campos, Lak Rana, Maddie Ziegler, Anne-Marie Johnson, Nishi Munshi, Danielle Macdonald, Alan Maxson

Líbí se mi jedovatá roztomilost a podezřívavá atmosféra. Není nijak těžké si zamilovat hlavní hrdinky, protože jsou k sežrání. Příběh je napínavý a musím se přiznat, že u některých dílů ani nedýchám. Nevadí mi, že nás tvůrci stále napínají, ale nemůžu se dočkat odhalení A. Oblíbené postavy: Spencer, Toby, Hanna, Caleb(21.5.2011)

• spygirl

Nějak tam žádné krásky nevidím, pouze příliš zmalované a nesympatické mrchy, které vypadají tak na 30... :-P Zlaté BH 902 10.(10.3.2013)

• Kailo

Hello Upper Rosewood, I have something I want to tell you, but you have to promise to never tell anyone... Do you swear on your life? Jakožto fanda Gossip Girl jsem se s nadšením musel kouknout na pilot a moje pocity jsou smíšené. Postavy zajímavé, ale jednoduché... Z GG jsem si zvykl na modní průpravu v jednotlivých dílech a i tady si rád oblečky slečen (hlavně slečny samotné) prohlídnu, ale to nic nemění na tom, že tu máme další Guilty pleasure seriál... Atmosféra dobrá, ale uvidíme jak se to vymysterizuje dále. ?% [HD](27.6.2010)

Po první sérii: Zoufalé manželky pro teenagery. I já se tomuto přirovnání neubráním. Klasická americká vztahovka doplněná o mysteriózní linku, ano, občas člověk převrací oči v sloup a leccos musí překousnout. Hlavní hrdinky se rozhodně nechovají jako šestnáctileté děcka a některé na to ani nevypadají, ale tak co, až budu chtít něco realistického z teen prostředí, pustím si britský Skins. Prostě mě to baví. O nějakých velkých hereckých výkonech se nemůžeme vůbec bavit, ale chemie mezi postavami funguje na jedničku. Občas si říkám, že čas strávený u tohoto seriálu by šel jistě využít mnohem lépe, ale když já chci tak vědět, kdo je "A" a kdo je vrah. Po druhé sérii: Musím jednu hvězdu ubrat, scénář je čím dál tím hloupější a některé věci už se nedají překousnout tak snadno jako v první sérii.(16.8.2012)

Možná jsem nenáročná, možná tomu vůbec nerozumím, každopádně po prvních deseti dílech, které zatím bylo možné zhlédnout, musím konstatovat, že mají PLL něco do sebe. Je to seriál, který (aspoň dle mého názoru) přichází s něčím novým. Dobře, ba velmi dobře stupňované napětí (Kdo je, sakra, ta/ten -A ??? :-D), odpovídající hudba, celkem přijatelné herecké výkony (holky ještě mají co pilovat) a slušná hlavní zápletka podle mě zajišťují příjemně strávených pětačtyřicet minut bez potřeby poposedávávat v křesle a sledovat hodinky. Vřele doporučuji (nutno ovšem podotknout, že je to seriál spíš pro holky). Edit - Po sérii a deseti dílech musím jednu hvězdu srazit, protože to za 4* opravdu moc nestojí. Neustálé omílání jednoho a toho samého, plácání se stále v tom samém "nepořádku", hledání pořád toho samého. Napětí je někdy fajn, ale je třeba umět přestat v pravou chvíli, aby to nebylo moc násilné a vynucené, což se PLL nepodařilo. Na další díly nečekám, u mě seriál končí. (oblíbená postava: Spencer)(15.8.2010)