Shameless (TV seriál)

Hriešnici

Komedie / Drama

USA, 2011 - 2016, 70 h 9 min (Minutáž: 72x45 min)

William H. Macy, Emmy Rossum, Cameron Monaghan, Steve Howey, Justin Chatwin, Joan Cusack, Jeremy Allen White, Jane Levy, Jillian Armenante, Steven Lee Allen, Kelly Curran, Bonnie Morgan, Robert Knepper, Amy Smart, Toby Huss, Joel Murray, Dennis Boutsikaris, John Kapelos, Mike Cochrane, Dichen Lachman, Nathan McMullen, Tim Thomerson, Stephanie Fantauzzi, Laura Wiggins, Ethan Cutkosky, Emma Kenney, Emma Greenwell, Shanola Hampton, Noel Fisher, Dove Cameron, Joe Minoso, William Smillie, Frank Pacheco, Jes Macallan, Sarah Stouffer, Valente Rodriguez, Robert Gallo, Angelo Tiffe, Ben Batt, Madison Davenport, Brent Jennings, William Stanford Davis, Tony Revolori, Ed Lauter, Paul James, Christian Clemenson, Bill Brochtrup, Casey Biggs, Zach McGowan, Jonathan Dane, Megan Easton, James Wolk, James Pusztay, Kimberly Hebert Gregory, Katherine Cunningham, Danika Yarosh, Ryan McIntyre, Mike Doyle, Yves Bright, Timothy V. Murphy, Vyto Ruginis, Angela Oh, Exie Booker, Pete Ploszek, Gina Gallego, Noel Arthur, Chris Fogleman, Susan Krebs, Diora Baird, Jack Carter, Michael Mantell, Marguerite Moreau, Eric Edelstein, Elizabeth Bond, Sam Doumit, J. Michael Trautmann, Yrsa Daley-Ward, Jerry Lambert, Bruno Amato, Kevin Mukherji, Michael Hyatt, Alison Haislip, Michael Adam Hamilton, Carol Kiernan, Cherami Leigh, Nichole Bloom, Aubrey K. Miller, Hector Duran, Sunkrish Bala, Rose Abdoo, Niky Wardley, Bridgid Coulter, Yorgo Constantine, Ellen Albertini Dow, Jeffery Self, Corey Sorenson, Zoran Korach, Lucien Laviscount, Austin Abrams, Lombardo Boyar, Maz Jobrani, Dave Silva, David Wells, Maria McCann, Jovan Armand, Joshua Hoffman, Sam Kindseth, Rene Moran, Kerry O'Malley, Ellen Gerstein, Elizabeth Sung, Jan Hoag, Darris Love, Mary Mara, Eloy Casados, Time Winters, Paul Butler, Saginaw Grant, Anthony James Whitewolf, Kyle T. Heffner, Jeff Doucette, Ralph P. Martin, Christian Monzon, Ric Morgan, Nick Gehlfuss, Thomas Barbusca, Mo Gaffney, Karina Logue, Bridget M. Brown, Lawrence Mandley, Lindsey Ginter, Tyler Jacob Moore, Michael Emery, Darrell Britt-Gibson, James Allen McCune, Lily Holleman, Karen Maruyama, Daniel Booko, Jerome Ro Brooks, Suzanne Cryer, Donzaleigh Abernathy, Joey Naber, Miguel Izaguirre, Zayne Emory, Carlease Burke, Nayo Wallace, Matt Bennett, Kevin Moon, Alex Hyde-White, Shane Edelman, Kyle Davis, Ian Kahn, Dermot Mulroney, Brett Rickaby, Jason Yorker, Rich Hutchman, Caitlin Kimball, Susan Chuang, Charles C. Stevenson Jr., Randy Vasquez, Peter Murnik, Charlene Amoia, James Moses Black, Andrea Ellsworth, Morgan Lily, Steve Kazee, Kelly Albanese, Alicia Coppola, Tate Ellington, John Hennigan, Rebecca Metz, Michael Cognata, Suteara Vaughn, Arden Myrin, Sandra Hinojosa, Jake Elliott, Pasha D. Lychnikoff, Karen Malina White, Pej Vahdat, Missy Doty, Don Perry, Tim Bagley, Vanessa Bell Calloway, Rebecca Hall, Billy Mayo, Anthony Anderson, Garrett Morris, Lily Mariye, Chris Gartin, Alex Borstein, Julia Duffy, Chloe Webb, Chris Burns, Carolyn Hennesy, Carl Sagan (a.z.), Louise Fletcher, Brad William Henke, Russell Hornsby, Leonard Earl Howze, Jeremy Ratchford, Molly Price, Johnny Sneed, Taylor Kinney, Mageina Tovah, Brit Morgan, Robert Gant, Bonnie Burroughs, Lisa K. Wyatt, Kerry Finlayson, Gloria Garayua, Joe Adler, Micah Cohen, Harry Hamlin, Jenna Elfman, Jacob Davich, Michael Bailey Smith, Lenny Jacobson, Tara Karsian, Cameron Richardson, Kevin Phillips, Chasty Ballesteros, George Russo, Melissa De Sousa, Galadriel Stineman, Roberta Valderrama, Keiko Agena, Mustafa Shakir, Daija Owens, Ryan Bittle, Barry Shabaka Henley, Mackenzie Astin, Brent Sexton, Jonathan Erickson Eisley, Bradley Whitford, Jake McDorman, Lisa Long, Patrick Bristow, Juliocesar Chavez, Tate Hanyok, Antonio D. Charity, Johanna Braddy, Emily Bergl, Gideon Emery, Rosalind Chao, Jaime Alvarez, Kelvin Brown, Daniel Kash, Lynn A. Henderson, Montae Russell, Scott Grimes, Lisa Vidal, Audrey Wasilewski, Hedy Burress, Saidah Arrika Ekulona, Will Greenberg, Jayden Lund, Regina King, Lidia Porto, Stephen Cone, Dean Cameron, Tammy Caplan, Ronnie Gene Blevins, Heather McComb, Sam Buchanan, Jeffrey Dean Morgan, Merrin Dungey, Erick Lopez, Christopher Stills, Patrick Fischler, Stacy Edwards, David St. James, JB Blanc, Mia Serafino, Sam Lloyd, Alan Blumenfeld, JoNell Kennedy, Jennifer Hale, Bojana Novakovic, Demetrius Grosse, Sasha Alexander, Michael Reilly Burke, José Julián, Rena Strober, Adrienne Rusk, Gabrielle Walsh, Blake Boyd, Christopher Goodman, Paul Blackwell, Barak Hardley, Chris Brochu, Paige Diaz, Alan Rosenberg, Will Sasso, Isabella Blake-Thomas, Mary Pat Gleason, Kurt Yaeger, Mike Hagerty, Ever Carradine, Michael McMillian, Owen Alabado, Sherilyn Fenn, George Wyner, David Futernick, Brett Davern, Rick Fox, Derek Ray, Angeline Appel, Marcus Folmar, Jee Young Han, Rachel Rosenstein, Pat Healy, Jeff Kober, Oscar Nuñez, Jayne Taini, Tina Huang, Deirdre Lovejoy, Angelo Pagan

Po čtyřech sériích mohu s klidem říct, že je to fakt kvalitní seriál, který si drží úroveň. Je to samozřejmě přehnaný a v každym díle se buď šuká, nebo tam musí bejt nějaké tabuizované téma, ale je pravda, že je to vždycky zábava. Občas mi přijde, že se o té gallagheří chudobě furt jen kecá, ale co do huby a co chlastat mají nakonec vždycky. Je fajn, že si tvůrci uvědomili, že nemůžou furt dokola omílat to samý, a tak je čtvrtá série posun trochu jinam a postavy se vyvinuly více, než za celou předchozí dobu. Nejlepší postava je rozhodně Kevin a taky mám rád Lipa.(17.4.2014)

tento seriál som ochotný sledovať kvôli bradavkám emmy rossum!(22.12.2013)

• bouncer

Po prvním díle nebudu samozřjemě ještě hodnotit, ale krátký komentář si neodpustím. Znám britský originál a ten stojí za to! Je to naprostá pecka a ani se nedivím, že si to Američani vzali a předělali. Jen jsem se bál, aby to nedopadlo jako jiné předělávky (třeba Červený trpaslík). Takže -na originál to nemá, to je prostě fakt. Seriál kopíruje děj naprosto dokonale, jen se uzpůsobilo prostředí a zmodernizovaly či zamerikanizovaly některé hlášky. Prostředí je mi sympatické - Chicago a jeho předměstí znám osobně, takže jsem se cítil "jako doma", jazyk je přeci jen taky srozumitelnější - i když to nesrozumitelné mumlání originálu má něco do sebe. Postavy jsou více pohledné, abych tak řekl, a to už se tolik nehodí (přeci jen to má být absolutní spodina a looseři od narození). Co se nepovedlo je William H. Macy, mám ho jako herce rád, ale Frank Gallagher není role pro něj. Ani zdaleka - ten Davidu Threlfallovi z původního seriálu nevyrovná ani po (pozvracené) kotníky. Jinak to ujde, ale originál je holt originál...(13.1.2011)

Sprostý, nechutný, šokující, vtipný, smutný. Britskou verzi jsem bohužel neviděla, no ale ta americká je neskutečně dobrá. Po skončení dílu jsme se nemohla dočkat dalšího. Frank a jejich matka mi strašně vadí, scény s nimi musím občas i přetočit. Můj nejoblíbenější Gallagher je Lip. Ani nemůžu spočítat, kolikrát za jeden díl, jsem z něčeho v šoku, znechucená apod. Za ten rok co se Shameless nevysílá, člověk úplně zapomene, jak geniální seriál to je.(5.9.2012)

výborné!(4.11.2013)