Shameless (TV seriál)

Hriešnici

Komedie / Drama

USA, 2011 - 2016, 72 h 27 min (Minutáž: 72x45 min)

Emmy Rossum, William H. Macy, Cameron Monaghan, Steve Howey, Justin Chatwin, Joan Cusack, Jeremy Allen White, Jane Levy, Jillian Armenante, Steven Lee Allen, Kelly Curran, Bonnie Morgan, Robert Knepper, Amy Smart, Toby Huss, Joel Murray, Dennis Boutsikaris, John Kapelos, Mike Cochrane, Dichen Lachman, Nathan McMullen, Tim Thomerson, Stephanie Fantauzzi, Laura Wiggins, Ethan Cutkosky, Emma Kenney, Emma Greenwell, Shanola Hampton, Noel Fisher, Dove Cameron, Joe Minoso, William Smillie, Frank Pacheco, Jes Macallan, Sarah Stouffer, Valente Rodriguez, Robert Gallo, Angelo Tiffe, Ben Batt, Madison Davenport, Brent Jennings, William Stanford Davis, Tony Revolori, Ed Lauter, Paul James, Christian Clemenson, Bill Brochtrup, Casey Biggs, Zach McGowan, Jonathan Dane, Megan Easton, James Wolk, James Pusztay, Kimberly Hebert Gregory, Katherine Cunningham, Danika Yarosh, Ryan McIntyre, Mike Doyle, Yves Bright, Timothy V. Murphy, Vyto Ruginis, Angela Oh, Exie Booker, Pete Ploszek, Gina Gallego, Noel Arthur, Chris Fogleman, Susan Krebs, Diora Baird, Jack Carter, Michael Mantell, Marguerite Moreau, Eric Edelstein, Elizabeth Bond, Sam Doumit, J. Michael Trautmann, Yrsa Daley-Ward, Jerry Lambert, Bruno Amato, Kevin Mukherji, Michael Hyatt, Alison Haislip, Michael Adam Hamilton, Carol Kiernan, Cherami Leigh, Nichole Bloom, Aubrey K. Miller, Hector Duran, Sunkrish Bala, Rose Abdoo, Niky Wardley, Bridgid Coulter, Yorgo Constantine, Ellen Albertini Dow, Jeffery Self, Corey Sorenson, Zoran Korach, Lucien Laviscount, Austin Abrams, Lombardo Boyar, Maz Jobrani, Dave Silva, David Wells, Maria McCann, Jovan Armand, Joshua Hoffman, Sam Kindseth, Rene Moran, Kerry O'Malley, Ellen Gerstein, Elizabeth Sung, Jan Hoag, Darris Love, Mary Mara, Eloy Casados, Time Winters, Paul Butler, Saginaw Grant, Anthony James Whitewolf, Kyle T. Heffner, Jeff Doucette, Ralph P. Martin, Christian Monzon, Ric Morgan, Nick Gehlfuss, Thomas Barbusca, Mo Gaffney, Karina Logue, Bridget M. Brown, Lawrence Mandley, Lindsey Ginter, Tyler Jacob Moore, Michael Emery, Darrell Britt-Gibson, James Allen McCune, Lily Holleman, Karen Maruyama, Daniel Booko, Jerome Ro Brooks, Suzanne Cryer, Donzaleigh Abernathy, Joey Naber, Miguel Izaguirre, Zayne Emory, Carlease Burke, Nayo Wallace, Matt Bennett, Kevin Moon, Alex Hyde-White, Shane Edelman, Kyle Davis, Ian Kahn, Dermot Mulroney, Brett Rickaby, Jason Yorker, Rich Hutchman, Caitlin Kimball, Susan Chuang, Charles C. Stevenson Jr., Randy Vasquez, Peter Murnik, Charlene Amoia, James Moses Black, Andrea Ellsworth, Morgan Lily, Steve Kazee, Kelly Albanese, Alicia Coppola, Tate Ellington, John Hennigan, Rebecca Metz, Michael Cognata, Suteara Vaughn, Arden Myrin, Sandra Hinojosa, Jake Elliott, Pasha D. Lychnikoff, Karen Malina White, Pej Vahdat, Missy Doty, Don Perry, Tim Bagley, Vanessa Bell Calloway, Rebecca Hall, Billy Mayo, Anthony Anderson, Garrett Morris, Lily Mariye, Chris Gartin, Alex Borstein, Julia Duffy, Chloe Webb, Chris Burns, Carolyn Hennesy, Carl Sagan (a.z.), Louise Fletcher, Brad William Henke, Russell Hornsby, Leonard Earl Howze, Jeremy Ratchford, Molly Price, Johnny Sneed, Taylor Kinney, Mageina Tovah, Brit Morgan, Robert Gant, Bonnie Burroughs, Lisa K. Wyatt, Kerry Finlayson, Gloria Garayua, Joe Adler, Micah Cohen, Harry Hamlin, Jenna Elfman, Jacob Davich, Michael Bailey Smith, Lenny Jacobson, Tara Karsian, Cameron Richardson, Kevin Phillips, Chasty Ballesteros, George Russo, Melissa De Sousa, Galadriel Stineman, Roberta Valderrama, Keiko Agena, Mustafa Shakir, Daija Owens, Ryan Bittle, Barry Shabaka Henley, Mackenzie Astin, Brent Sexton, Jonathan Erickson Eisley, Bradley Whitford, Jake McDorman, Lisa Long, Patrick Bristow, Juliocesar Chavez, Tate Hanyok, Antonio D. Charity, Johanna Braddy, Emily Bergl, Gideon Emery, Rosalind Chao, Jaime Alvarez, Kelvin Brown, Daniel Kash, Lynn A. Henderson, Montae Russell, Scott Grimes, Lisa Vidal, Audrey Wasilewski, Hedy Burress, Saidah Arrika Ekulona, Will Greenberg, Jayden Lund, Regina King, Lidia Porto, Stephen Cone, Dean Cameron, Tammy Caplan, Ronnie Gene Blevins, Heather McComb, Sam Buchanan, Jeffrey Dean Morgan, Merrin Dungey, Erick Lopez, Christopher Stills, Patrick Fischler, Stacy Edwards, David St. James, JB Blanc, Mia Serafino, Sam Lloyd, Alan Blumenfeld, JoNell Kennedy, Jennifer Hale, Bojana Novakovic, Demetrius Grosse, Sasha Alexander, Michael Reilly Burke, José Julián, Rena Strober, Adrienne Rusk, Gabrielle Walsh, Blake Boyd, Christopher Goodman, Paul Blackwell, Barak Hardley, Chris Brochu, Paige Diaz, Alan Rosenberg, Will Sasso, Isabella Blake-Thomas, Mary Pat Gleason, Kurt Yaeger, Mike Hagerty, Ever Carradine, Michael McMillian, Owen Alabado, Sherilyn Fenn, George Wyner, David Futernick, Brett Davern, Rick Fox, Derek Ray, Angeline Appel, Marcus Folmar, Jee Young Han, Rachel Rosenstein, Pat Healy, Jeff Kober, Oscar Nuñez, Jayne Taini, Tina Huang, Deirdre Lovejoy, Angelo Pagan, Alexandra Bokyun Chun, Marcello Thedford, Tasha Ames, James Weaver, Maya Rose Berko, June Squibb, Zack Pearlman, Sharon Lawrence, Jennifer Taylor, Ilia Volok, Vincent Duvall, Dante Brown, Franco Vega, Laura Cerón, Scott Michael Campbell, Ian Scott Rudolph, Tonja Kahlens, Stacy Hall, Peter Macon, Moshe Kasher, Kikey Castillo, Penny Peyser, Peter Coventry Smith, Nigel Gibbs, Tobias Jelinek, Matthew Glave, Jimmy Bellinger, Bart Braverman, Anne Gee Byrd, Carol Herman, Julie Ariola, Annie Little, Jim Hoffmaster, Giorgia Whigham

Výborný seriál! Dlouho jsem hledala něco, co mě chytí hned v prvním díle a tady se tak stalo. Po první sérii můžu říct, že je to naprostá bomba! Nechybí tady vůbec nic. Zábavy je nadbytek a tak to má být. Opravdu mě to dostalo. Všechny postavy jsou úžasné; není snad ani jedna, která by mi v něčem vadila. Awesome!(29.12.2012)

Úvodní epizoda mě natolik nadchla, že nešlo jinak než se na celé tři řady podívat během pár dnů a dobrá zpráva pro mě, že nová série začíná za 10 dnů.. Na začátku se mi teda Steve líbil, ale postupem času se mi spíše zprotivil.. zvláště ve třetí sérce už jsem si říkala, kdy ho to přestane bavit být ženuškou v domácnosti a totálním srabem a lhářem, ale do konce 2. série jsem ho žrala. A pro Iana mám jen slovo obdivu.. óóó... a je fuk, že je to gay (bavím se o postavách nikoliv o hercích). Tak už dost s tím rozplýváním se nad mužskou částí Gallagherovic "rodiny". Seriál mě nadchl svým humorem, otevřeností ohledně sexuálního života nejen orientace, hereckými výkony... Tuhle rodinku jsem si zamilovala.. jejich vztahy, periperie a sračky, kterými se probírají... vážně naprosto neuvěřitelné hovna se jim dějí a vždy to vyřeší pro mě nečekanou cestou, která snad ani není uvěřeníhodná... (pardon za mou mluvu, ale po týdnu stráveném s touhle rodinkou to pochytíte :D). Upřímně mě zajímalo, kolik daným postavám je vlastně let, protože nikdy to tam nebylo řečeno najednou... takže pomalu postupně u různých dílů jsem se to dozvídala, tak tady je přehled, kolik jim bylo v 1. sérii - Fiona 20, Lip 17, Ian 15, Debbie 10, Carl 9, Liam 2. (teda asi, furt si nejsem jistá). Nyní střípky z různých dílů - je to spíše výčet určen pro mě a pro ostatní ne zcela souvislý a pochopitelný (bacha můžou v nich být i nějaké spoilery)... 1x02 - ztratil se otec, prohledáme všechna obvyklá místa - otevírají víka rakví "Dad?", u bezdomovců, ve spermobance, v prádelně v sušičkách, v kadibudkách, popelnicích. 1x07 - předstírat smrt? Ok ale předstírat pohřeb? :D 1x09 - ten výraz, co měl Steve aka Jimmy, když viděl Debbie v domě jeho matky... ten stál za to. 1x10 - té Robertě jsem měla celý díl chuť dát do držky.. s takovou chutí, za to jak si dovoluje chovat se k děckám, co nejsou její... 2x10 - Monica najde plechovku s penězma nazvanou Železná zásoba a klidně svým děckám ukradne peníze a jde je profetovat a rozházet... taky by zasloužila po hubě :D 2x11 - Karen rodí a přijdou tam přičumovat všichni Gallagherovi a nejen oni.. chtěla bych :D.. udělejte si párty na porodním sále u jejich roztažených nohou... 2x12 - Ianův nápadník z předešlého večera je otec JimmyhoSteva? Jasně :D 3x06 - Carl: "So you guys are gay? Does like shitover get stuck on tip of your dick?" Liam: "Yeah?" 3x11 Wau, konečně se Frank poprvé zachoval jako otec. 3x12 - Vůbec jsem u posledního dílů nebrečela... posledním impulzem před sérií posmrkaných kapesníků bylo to, když Carl šel oholit Frankovi vlasy, aby se mu k hlavě dostaly sluneční paprsky a on se uzdravil. Ať už je tu 4. sezóna. 26. 1. 2014: Je tu 4. série a s ní další kotel zábavy. 4x02 - "Who the fuck plans three babies? I need to make an appoitment with a vet. I'm having a damn litter. - Baby you know that that means? I got a magic dick."(3.1.2014)

Showtime opět válí, tentokrát na těžce definovatelném poli jakési „indie dramedie“, která co do své podstaty (a už vzhledem k tomu, že ji financuje velká kabelová televize) samozřejmě není žádným „indie“ počinem v pravém slova smyslu, ale svou koncepcí a pojetím postav splňuje mnohé atributy „klasického indie žánru“ (dávám to raději do uvozovek, neboť pod KLASICKÝM INDIE žánrem si každý může představovat něco jiného). Jedná se o takovou hořkosladkou exkurzi do života jedné chudé rodiny, která se den co den potýká s existenčními problémy a do toho musí řešit časté excesy otce-alkoholika a matky, která je bipolární, tedy šílená. Střídají se zde odlehčené, někdy až extrémně vtipné epizody s poměrně dramatickými díly, které znovu a znovu vystavují jednotlivé hrdiny někdy menším, někdy větším, někdy obrovským problémům a všichni jsou velmi často nuceni spojit síly a s použitím toho nádherného klišé „táhnout za jeden provaz“. Možná by se z toho dal udělat jeden závěr, že řešení problémů je vlastně jakousi vnucenou životní filosofií celé Gallagherovic rodiny a i když jsou mnohdy způsoby, jakými se z jednotlivých patálií dostávají, více či méně bizarní, budete jim chtě nechtě v drtivé většině případů fandit, protože jsou všichni do jednoho ohromně sympatičtí… Všechny doposud odvysílané série se drží na stabilních 90%.(22.6.2014)

tento seriál som ochotný sledovať kvôli bradavkám emmy rossum!(22.12.2013)

Příjemně nespoutané, s originálem nemohu srovnávat, ale Macy konečně změnil charakter a Emmy dokázala, že ja fakt kus co utáhne celou show. Humor tu jede od pousmátí po hlasitý řehot a kdyby se občas zvýšilo tampo nebude to mít chybu!... 80%(22.11.2012)

• - V seriálu došlo k přeobsazení postavy Mandy Milkovich, kterou ztvárnila Jane Levy. Od začátku 2. série roli Mandy hraje  Emma Greenwell. (Pavka5)

• - Na zdi hospody "The Alibi Room", kam Frank (William H. Macy) pravidelně chodí, vysí světelná reklama "Pilsner Urquell". (Gatz)

• - „Frank je neustále naliaty, takže ho hrám najmä mimikou a gestami. Moja mama si zvykla vypiť a vtedy robila najsmiešnejšie grimasy na svete," vyjadril sa o svojej postave a inšpirácii William H. Macy. (Zdroj: Eurotelevizia) (kacer4)