Dlouhovlasí chlapi

(festivalový název) (studentský film)
Dokumentární / Krátkometrážní
Slovensko, 2009, 25 min

Režie:

Agnes Dimun

Kamera:

Agnes Dimun

Dokument venujúci sa dlhým vlasom ako životnému štýlu a filozofii, sociálnym skupinám a histórii, kde muži s dlhými vlasmi figurujú. (oficiální text distributora)

FIBO

Zajímavý pohled k určitému stylu, který je divákovi představován z několika stran a je pouze na něm, jaký obrázek si sám nad daným tématem udělá. Kromě rozhovorů s máničkami je zajímavý i historický pohled do minulosti, jakým způsobem k tomuto stylu přistupovaly jednotlivé doby a režimy. Nechybí ani rozhovory s rodiči, jaký názor mají na chlapce s dlouhými vlasy z rodičovského/spo­lečenského hlediska a je zde prezentován i samostatný názor dlouhovlasých kluků ať už dětí či dospívajících. ()

Cappuccino

Občas ma iritovali niektoré zdĺhavé zábery bez konverzácie so spovedajúcim(i), ale.. jestvuje snáď niečo lepšieho než trocha toho "metlenia" na koncerte? Niéé! Dodatok - z osobnej skúsenosti som sa nikdy s vyslovene negatívnym ohlasom nestretol, to vôbec. Práve naopak. Mladá generácia a stredná éra však niečo takého berie s omnoho vrúcnejšou náručou ako terajší dôchodcovia.. čo je ale myslím úplne pochopiteľné. ()