poster

Máme papeže!

 • Itálie

  Habemus Papam

 • Francie

  Habemus Papam

  (Francie)
 • slovenský

  Máme pápeža!

 • anglický

  We Have a Pope

 • český

  Habemus papam

  (festivalový název)

Drama

Itálie / Francie, 2011, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KIT.HL
  ***

  Nekonformní pohled za kulisy zástupce Boha na zemi....Odvážné a nečekané...Poněkud hloupé střihy a tím pokulhávání v ději a kontinuitě mě lehce zkazily celkový dojem...Herecké obsazení však leccos zachrání. Rozpitvávat co tím filmem chce kdo sdělit je těžké...Rozporuplné vnímání filmu samotného je pochopitelné....Stejně jako u mnohých samotná víra v Boha. Pokud někdo připustí, že Bůh je, proč potřebuji církev a papeže?? Nač je zde nutný prostředník?? Není to jen další instituce -společnost s.r.o. co se halí, tu do svatého hávu ??Jsou to zase jen lidé co si usurpují právo zastupovat samotného Boha a říkat nám co se smí a nesmí..ti samí co v mnoha případech jsou větší hříšnici než ti jenž kážou o víře? A pak rozumím a vykládám si poselství filmu po svém...i mezi lidmi jsou čestní a charakterní jedinci co nevyužijí příležitosti a zůstanou jen lidmi...(19.3.2013)

 • Jellini
  **

  To je velká škoda. Spousta dobrých a vtipných nápadů samo o sobě, ale ten způsob zpracování.. Co se humoru týče, asi nemám ani trochu stejný vkus jako Moretti. Co se kritiky týče, je to jen velmi jemné a korektní. Formální stránka filmu je extrémně nijaka, konvenční, triviální, banální. Každý záběr jsem viděl už v tisíci jiných filmech. Kdyby to formálně bylo odvážnější a promyšlenější, mohl to být velký film. A co ta hudba? Proč nás neustále nutí do identifikace s Piccolim? A ten konec... ? Škoda. Takhle to skoro ani nestojí za vidění.(24.1.2012)

 • Hedka
  **

  Zvláštny film. Navonok veľmi sympatický a plný ľudskosti - až neprimerane veľkej. Rafinovanej. Jasný rukopis ateistického režiséra, ktorý dáva ranu pod pás, naivne sa tváriac, že ide vlasne iba o milé a ľudské pohladkanie....(16.6.2012)

 • Snorlax
  ****

  Když film začal husím pochodem dospělých mužů, kteří oděni v červené šatečky, si do kroku vykřikovali úderná hesla, pojala jsem podezření, že tohle nebude nic pro mě. Naštěstí snímek nebyl ani tak moc o pánech v sukýnkách, ani o cirkusových klaunech, kteří tvrdí, že jsou garda až z dalekých Švýcar. Piccoliho kardinál po svém zvolení začal svádět boj mezi tím, co vždy musel být, a tím, co vlastně být chtěl. Piccoli má i v 86 letech stále neskutečné charisma, které by porazilo i vola. A hlavně vypadá pořád jako chlap, sice starý, ale chlap, ne jako mnohem mladší Delon, který po šedesátce připomíná hodně jetou paní Delonovou.(25.6.2012)

 • Big Bear
  ***

  Ano, místy to bylo úsměvné a milé. Ale komedie to rozhodně nebyla. I já jsem pln zvědavosti čekal jakéto to bude uvnitř tajemných zdí baziliky Sv.Petra. Většina znás (i nevěřícíh) zná ty pohledy na náměstí a chrám přes hlavy tisíců poutníků při volbách Papežů. I pohledy přes náměstí na střechy baziliky a na komín, který prozradí bílým kouřem zvolení nového Papeže. Pohled do zákulisí konkláve byl velmi zajímavý a umožnil divákovi si přibližně představit jak to tam po mnoho hodin probíhá. Po zvolení Papeže střídalo jedno překvapení druhé a lehce mi to připomnělo Prázdniny v Římě (nejen názvem) :-). Ze závěru jsem byl opravdu paf. Inu i Papež jest také jen člověk a tohle rozhodnutí chtělo notnou dávku odvahy. Film to byl zajímavý a dobře vyvážený, dokonce bych řekl - důstojný. Skvělá byla postava psychiatra, který je ateista, funguje jako protipól a který je prakticky uvězněn spolu s kardinály uvnitř baziliky. Film měl rozhodně zajímavý a originální námět k zamyšlení. A nyní jsem zvědav na volbu nového Papeže ! * * *(21.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace