• boshke

Za mne je chvályhodné nedělat po miliónté koncentráky nebo život v ghettech. Dvě a půl hodiny Temnoty mne však minuly. Za mne byla lepší než celý film vtipná a zajímavá beseda se sympatickou Agnieszkou (obzvláště její vztah k Němcům). Osudy Poldekových Židů mi byly srdečně ukradené. Zřejmě proto, že než zalezli do kanálu, nebyli nijak vykresleni, tudíž pro mne byli pouhou indiferentní skupinou Židů, která nebyla celý film vidět a hystericky hulákala. Jediný zajímavý byl Poldek... 50%(13.11.2012)

Co na to říct no.. Je to o poznání méně ambiciózní, sentimentální a účelově srdceryvné než většina podobných projektů (což je sympatické), ale na druhou stranu je to i naprosto nepřekvapivé. Takové slabší “Musíme si pomáhat“, jen o pár metrů níž a s větším počtem židů. Paradoxně si to asi užijou více perverti zaměření na sexuální praktiky v kanálech :D než běžný divák očekávající nějakou polskou verzi schindlerova seznamu.(2.12.2015)

Obdivuhodný film, který se perfektně hodí na ČSFD premiéru. (ČSFD)(13.11.2012)

Hodně zdařilé drama, ze kterého dýchá dobová atmosféra, osobitý styl a které prožíváte se skvěle odehranými charaktery jednotlivých postav v čele se Sochou a jeho židy. Hrdinské dobrodružství vás přiková k pohovce a ani na moment nesleví z tempa. Děj je navíc protkán nechtěným, pro čechy typickým, černým humorem a s nadsázkou lze říci, že je to asi jediné drama o holocaustu, u kterého se budete občas smát. Syrový, dynamický, realistický snímek jehož hlvaním motivem je přechod světla a tmy, města a kanálu, života Leopolda Sochy jako milujícího otce a zabláceného zachránce lze zkrátka a dobře jen doporučit. Přesto se nedá hovořit o naporostém uspokojení. Vadila mi především "divná" kamera, neostrost záběrů či pocit, že už to odněkud znáte. Lepší 4* a na závěr bych moc rád poděkoval za další vynikající ČSFD projekci a za velmi příjemné setkání s režisérkou Agnieszkou Holland!(13.11.2012)

Tak dnešná dvojitá dávka depresie (najprv som šla na pokec o Kevinovi) sa neprihodí často. Ale takéto filmy sa podľa mňa musia točiť naďalej. Lebo na niektoré veci sa nesmie zabudnúť. (Lumiére - 29.3.2012 - slávnostné otvorenie Febiofestu, s osobným uvedením Agnieszky Holland)(29.3.2012)