poster

Summerhill (TV film)

 • Velká Británie

  Summerhill

Komedie

Velká Británie, 2008, 109 min

Režie:

Jon East

Scénář:

Alison Hume

Kamera:

David Marsh

Producenti:

Stephen Smallwood

Kostýmy:

Claire Anderson
(další profese)
 • Tomatáš
  *****

  V tomto případě nemá cenu hovořit o kvalitě filmařiny, ale spíše o energii, inspiraci, touze a poselství, které tento snímek přináší mezi jeho diváky. Toto je zásadní záležitost, která by se měla stát povinnou četbou nejen pro všechny pedagogy po celém světě!Genialita sama..(18.12.2014)

 • Blondie83
  ***

  Tato škola opravdu existuje a svým přístupem k výuce a žákům by si zasloužila určitě lepší zpracování. Je to velice zajímavé téma, nicméně tento film, je natočen tak, že se hodí akorát pro děti na sobotní ráno, když ještě není co dělat.(12.6.2010)

 • TomasKotlant
  *****

  Úžasný. Celý film je udělaný tak, že působí jako pohled dětskýma očima, je plný fantazie, naivity, ideálů a boje proti nesmyslnému světu dospělých. Je sympatické, jak se někteří dospělí dokázali v průběhu filmu do dětského světa vždy alespoň na chvíli přenést. Vynikající výkon v podání Holly Bodimeade (Maddy). Trochu mi lezla na nervy její matka, ale to byl nejspíš záměr. Občas jsou trochu přehnané dialogy, zvláště rozhovory Maddy a její matky působí jako velká neúcta k dětskému uvažování. Pro děti úžasný koktejl fantazie, pro dospělejšího diváka, kterému trocha toho dětského uvažování zůstalo je to krásná hravá bitva za příjemnější svět a za prožití krásných dětských let. Já chci do Summerhill! *** Ve zkratce: Jedna nadčasová škola nebyla pochopena tupou státní institucí.(12.6.2010)

 • sator
  *****

  Přece nevěříte tomu, že děti vědí co je pro ně nejlepší. Ano právě tomu věřím... Dávám maximum za zobrazení něčeho co je pro mě naprosto normální a správné, kromě toho se mi film i líbil...(16.1.2015)

 • cab
  ****

  Za myšlenku 70%, protože zpracování by mohlo být lepší.(19.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace