Summerhill (TV film)

David Marsh

Stephen Smallwood

Kostýmy:

Claire Anderson

Úžasný. Celý film je udělaný tak, že působí jako pohled dětskýma očima, je plný fantazie, naivity, ideálů a boje proti nesmyslnému světu dospělých. Je sympatické, jak se někteří dospělí dokázali v průběhu filmu do dětského světa vždy alespoň na chvíli přenést. Vynikající výkon v podání Holly Bodimeade (Maddy). Trochu mi lezla na nervy její matka, ale to byl nejspíš záměr. Občas jsou trochu přehnané dialogy, zvláště rozhovory Maddy a její matky působí jako velká neúcta k dětskému uvažování. Pro děti úžasný koktejl fantazie, pro dospělejšího diváka, kterému trocha toho dětského uvažování zůstalo je to krásná hravá bitva za příjemnější svět a za prožití krásných dětských let. Já chci do Summerhill! *** Ve zkratce: Jedna nadčasová škola nebyla pochopena tupou státní institucí.(12.6.2010)

Tato škola opravdu existuje a svým přístupem k výuce a žákům by si zasloužila určitě lepší zpracování. Je to velice zajímavé téma, nicméně tento film, je natočen tak, že se hodí akorát pro děti na sobotní ráno, když ještě není co dělat.(12.6.2010)

Dávám pět bodů ne ani tak pro kvalitu filmu (viděno s příšerným dabingem), jako spíš kvalitu myšlenek, které by se měly šířit světem dál! Většina z nás neměla takovou svobodu, aby mohla přijít na to, kdo je a vzdělávat se v tom, co ho skutečně baví. Kéž by taková škola vznikla alespoň pro mé děti.(27.1.2015)

Tohle je přesně ten typ filmu, který pomalu ani žádný komentář nepotřebuje, protože nto se musí vidět. Je založen na pohledech na věc a ctností. Mohu jen a jen doporučit...(12.6.2010)

• Marek1991

Páči sa mi koncept škôl ako Montessori, Ruská rodová škola alebo Summerhill, no vždy sa chcem dozvedieť aj nejaké techniky, keď ich študujem, no a tu som bol dosť sklamaný z toho, že veľkú časť filmu tvoril infantilný súdny proces. Celé je to až príliš na hrany zvýrazňované, že ma to nebavilo.(28.12.2015)