Summerhill (TV film)

David Marsh

Stephen Smallwood

Kostýmy:

Claire Anderson

Nadivoko poleptana TV epizodka z prostredia svojskej edukacne institucie, ktorej vzdavam uctu a pochopenie pre jej zasadne a dolezite "vzdelavanie" a ideu. Citil som sa prijemne a underground look pridal autenticite, nemal som problem ucit sa. Zaverecny fight sa trocha potiahol ´,ale neznicil. Vrele posunut dalsim a dalsim.(28.12.2016)

Úžasný. Celý film je udělaný tak, že působí jako pohled dětskýma očima, je plný fantazie, naivity, ideálů a boje proti nesmyslnému světu dospělých. Je sympatické, jak se někteří dospělí dokázali v průběhu filmu do dětského světa vždy alespoň na chvíli přenést. Vynikající výkon v podání Holly Bodimeade (Maddy). Trochu mi lezla na nervy její matka, ale to byl nejspíš záměr. Občas jsou trochu přehnané dialogy, zvláště rozhovory Maddy a její matky působí jako velká neúcta k dětskému uvažování. Pro děti úžasný koktejl fantazie, pro dospělejšího diváka, kterému trocha toho dětského uvažování zůstalo je to krásná hravá bitva za příjemnější svět a za prožití krásných dětských let. Já chci do Summerhill! *** Ve zkratce: Jedna nadčasová škola nebyla pochopena tupou státní institucí.(12.6.2010)

• RonaMidu

jakkoli je to podle skutečnosti,pro mne jako film - uf......(4.3.2012)

• Marek1991

Páči sa mi koncept škôl ako Montessori, Ruská rodová škola alebo Summerhill, no vždy sa chcem dozvedieť aj nejaké techniky, keď ich študujem, no a tu som bol dosť sklamaný z toho, že veľkú časť filmu tvoril infantilný súdny proces. Celé je to až príliš na hrany zvýrazňované, že ma to nebavilo.(28.12.2015)

Za myšlenku 70%, protože zpracování by mohlo být lepší.(19.10.2014)