poster

Jeden musí z kola ven

 • Velká Británie

  Tinker Tailor Soldier Spy

 • Francie

  La Taupe

 • Německo

  Dame, König, As, Spion

 • Slovensko

  Jeden musí z kola von

Thriller / Mysteriózní / Drama / Krimi

Velká Británie / Francie / Německo, 2011, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Douglas
  *****

  Stylisticky i vypravěčsky jeden z nejpromyšlenějších a nejbrilantnějších filmů za dlouhou dobu. Více viz Douglasovy poznámky(27.8.2012)

 • Radek99
  ****

  Stará poctivá filmařská práce, stará dobrá studená válka, staří dobří špioni Jejího Veličenstva, léty prověřený subžánr politického thrilleru, nostalgický nádech retra...a to všechno v rok starém filmu... Úžasné a téměř neuvěřitelné...škoda jen, že místy se to občas trochu moc vleče, chtělo to jen mírně zkrátit přepálenou stopáž a mohl to být dokonalý film...(13.9.2012)

 • Kaka
  **

  Fantastická režie, výprava a sedmdesátkový feeling ala Francouzská spojka a jiné podobné klasiky let minulých. Bohužel dějově dost něvděčný film. Hodně jmen, několik desítek retrospektivních záběrů, spoustu zvratů a úhybných manévrů. Do toho statické záběry, pohledy, britský nádech a měl jsem co dělat abych toto dílo dokoukal. Někdo může namítnout, že je to snímek pro fajnšmekry. Možná ano, ale já se pekelně nudil a to není dobře ať už je film jakýkoliv. A pevně doufam, že nejsem dostatečně nezkušený a neuvědomělý filmový divák, abych to celé "nepochopil".(8.4.2012)

 • paascha
  ***

  Kromě snahy přesvědčit mě o tom, že v britské tajné službě je to samá buzna, čemuž jaksi, vycházím-li z vkusu Jamese Bonda, věřit nemohu, má tento film jen jedinou vadu, a tou je trochu schématický scénář, který více předpokládá, než ukazuje. To se ovšem dá vydržet, stejně jako ne moc dobrý hudební doprovod. Příjemný byl celkový retro styl, který je sice velmi módní, ale zde velmi povedený. Po uvážení dávám 3*, protože hranice průměru to, přestože jsem byl vcelku spokojený, bohužel nepřesáhlo.(26.1.2012)

 • J*A*S*M
  **

  Připadal jsem si jako buran v luxusní restauraci, kterej si objedná nějakou neuvěřitelně drahou specialitu šéfkuchaře a láhev vína za sto táců, ale pak, když mu to donesou, s láskou vzpomíná na smaženej vepřovej řízek a půllitr budvárka z hospody Na Růžku. Strašně dobře natočené špionážní drama, které svým potenciálem stát se okamžitě novou klasikou žánru připomíná například loňský western True Grit, nebo předchozí film Tomase Alfredsona Låt den rätte komma in. Ale na mne to bylo příliš pomalé, ukecané, jednotvárné a dlouhé, což společně s tím, že špionážní drama není můj úplně oblíbený žánr, způsobilo, že nejsem schopný tenhle film pořádně docenit. Je mi to líto, ale fakt ne.(13.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace