Titanic II

Titanic 2

Dobrodružný / Katastrofický

USA, 2010, 90 min

• blackrain

Titanic byl jen jeden. Z úcty k pasažérům legendární lodi si název Titanic II mohli tvůrci raději odpustit. Ovšem, název vydělává a samozřejmě působí jako reklama k nezaplacení. Musela jsem si několikrát přehrát pasaž, kdy jeden člen posádky říká, že voda má -56 stupňů a tváří se o toho absolutně normálně. Já jsem myslela, že jsem se přeslechla. Jak někdo může takovou blbost vůbec vyslovit. Tohle ale nebyla jediná věc, která mi na tomhle skvostu vadila.(29.8.2011)

• -bad-mad-wolf-

Hlavní hrdina se na potápějící lodi schoval do skříně. Titanic se po potopení znovu vynořil, akorát břuchem vzhůru. Zřejmě ožil a myslel si, že je keporkak. Filuta.(25.11.2011)

• Beckett51

Představte si film, kterej je naprosto skvělej, trvá 90 minut a připadá vám to, jako by skončil už po 20 minutách. Tak to je přesný opak týdle sračky.(2.12.2010)

• kingik

Antioscarový film, který vše myslí smrtelně vážně. Historie se neopakuje. Jen klid, Jack Dawson je po smrti, Rose DeWitt už asi taky a od Asylum tohle beru jako provokaci, která zůstala bez odezvy. Věrná kopie lodi Titanic s pořadovou číslovkou 2 u příležitosti svého stého výročí od katastrofy opět vyplouvá, aby brázdila oceán a ve svém reparátu, pokud možno, na jeho dně opětovně neskončila. Jenže proslulé lodi se smůla nevyhýbá ani v současnosti a její zkáza se opět neodvratně blíží. Těžko říct, co si studio Asylum od projektu slibovalo, ale tahle společnost se příliš neřídí komerčními a už vůbec ne vkusnými hledisky a dokáže s klidným svědomím splácnout film s "edwoodovskou" poetikou a neumětelstvím. Znalý divák si snadno dá dohromady, co ho asi tak ve filmu čeka, a s čím dopředu může počítat. Oslnivé triky to určitě nebudou, herecké hvězdy raději nehledat a o dobrém režisérovi si rovnou nechat zdát. Pokud od tohoto hlediska odhlédnete a jednou za čas jste ochotni slevit ze svých vysokých nároků na to, jak má film vypadat, není vyloučeno, že byste se při dobré konstalaci filmových hvězd a při hodně velké souhře zvrhlých náhod, mohli i bavit. O scénáře se u Asylum z větší míry stará Shane Van Dyke, který si zde rovněž zahrál jednu z hlavních rolí, konkrétně konstruktéra lodi Haydena. A třeba taková Brooke Burns, a její neodolatelný předkus, by mohla být dostatečně lákavou pozvánkou na palubu makety lodi, ačkoliv si její vědátorku paradoxně užijeme spíše ve vzduchu a to konkrétně v helikoptéře jako členku navigačního týmu, dále by to mohl být pokus o jakousi antiromantiku, který se hrdě nehlásí k oscarovému jmenovci, nebo snaha uspíšit tragédii anebo předpotopní triková složka filmu, kvůli které se Titanic raději znovu potopil. No hledal jsem usilovně, ale nešlo objevit něco pozoruhodného, za co by stálo obětovat vašich 90. minut života. Přesto jsem si jistý, čistě v rámci společnosti Asylum, že se jedná o jeden z jejich povedenějších husarských kousků. Jejich filmy se sice nepotkávají s kvalitou, ale ani s nudou. Tentokrát bych však viděl problém spíše v námětu, protože ten pozbývá na atraktivnosti. Jakmile se zde neobjevují trikově lacině odvedené kreatury, tak pak se není na co moc dívat, nebo se nad čím bavit. Film se opravdu bere příliš vážně a tím si možný sympaticky nablblý dojem sám podstatně kazí. Navíc, ona samotná myšlenka, kdy replika potopené lodi znovu ukončí svoji plavbu nárazem do ledoborce, respektive ji zasáhne obří vlna, což se v konečném výsledku rovná ztroskotání, porušuje všechny možné i nemožné zákonitosti, včetně té o pravděpodobnosti a přidává filmu na absurdnosti, která vynikne právě proto, že film tak nebyl zamýšlen. Když chybí nadhled u filmu na hranici parodie, je těžké ho vydávat za úmyslně nepovedený. Krom toho, o tuhle nálepku film vůbec nestojí. Dokonce je z něj mnohdy cítit, že si hraje na víc než je, nebo na co stačí. Ultra laciná atrapa lodi a její následné potopení těžko najde při dnešních trikových možnostech u diváka pochopení. Titanic II není až taková totální fraška. Čekal jsem to mnohem horší a tvůrcům nechyběla odvaha přiživit se na slavném filmu. Dokonce má své "silné" momenty. Za odvahu, závěrečnou svižnou a napínavou katastrofickou třetinu, spolu se sympaticky antimilostným dojáčkem, tenhle Titanic nepotopím. Mé hodnocení: 40%(17.1.2014)

• Saraph

Titanic II, aneb Nabouráme do ledovce a potopíme se II. Jak klišé, jaká je reálná šance, že postaví loď s jménem původního velikána a tato loď se potopí úplně stejným způsobem? A to se prosím nejedná o adaptaci, nýbrž o druhou lodičku nesoucí vyloženě název Titanic II.(30.6.2013)