poster

Superman/Batman: Apokalypsa

 • USA

  Superman/Batman: Apocalypse

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2010, 78 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks)

Scénář:

Tab Murphy

Hudba:

John Paesano
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HoneyBunny
  ***

  Tenhle animák mě bavil víc než některé vysokorozpočtové hrané komiksárny. Batmanovi se Supermanem to spolu dobře klape, a když se k nim přidá i sexy Wonder Woman... hmm, pak si začínám přát, aby jednou natočili hranou Justice League. Dlouho jsem neviděla animák pro dospělé (no netvrďte mi, že se všemi těmi vytuňěnými ženskými postavičkami tvůrci mysleli na děti), takže mě překvapilo, že film dobře funguje i po emocionální stránce. Roztomilé.(11.9.2013)

 • Caszidy
  ***

  Po posledních skvělých animovaných počinech ze stáje DC Comics je nejnovější snímek Lauren Montgomery přeci jen krokem zpět. Příběh je takový nemastný, neslaný, ale jak říká Hellboy, nejspíš to bude jednoduše tím, že věrně kopíruje komiksovou předlohu. Superman a Batman tu mají stejně jako Wonder Woman roli jakýchsi "přicmrndávačů", či chcete-li mentorů pro hlavní postavu, kterou je ať se nám to líbí, nebo ne, Super Girl. Pochválím pěknou animaci a bitvu armády Amazonek s klony Doomsdaye, která jako by lehce připomínala 300. Snad se příště ve Warner Bros. Animation rozhodnou pro zábavnější námět.(12.10.2010)

 • Hellboy
  ***

  Úvodních a závěrečných deset minut je zase tak akčních, jak to obvykle v hraných filmech nevídáme. Celý zbytek stopáže, tedy 60 minut, se ale nese v dost volném, někdy až nudném tempu. Děj se točí okolo ženské postavy, nové superhrdinky Kary Zor-El, ale celkově tu vystupuje velké množství nejrůznějších ženských postav a mimo jiné zde vystupuje i Wonder Woman, se kterou už má Montgomeryová zkušenosti. Jak je to v superhrdinských filmech obvyklé, tak ženské postavy tu neslouží jako objekt mužova zájmu (to spíše divákova zájmu), ale Kara není ani klasickou hybatelkou děje, jako třeba Wonder Woman, k tomu se snaží teprve dospět. Stále je totiž ještě postavičkou, kterou musí někdo neustále zachraňovat, což vlastně tvoří páteř filmu. Trochu slabé, ne? ____ Film vychází z minisérie Jepha Loeba, stejně jako v případě Batman/Superman: Public Enemies, a předpokládám, že stejně jako v tom případě jde o věrnou adaptaci komiksu (ještě jsem ho nečetl). Ale nemohu se zbavit dojmu, že tenhle snímek mohl předvést mnohem víc. Celá zápletka nedokáže diváka vtáhnout, kromě již zmíněného bombastického začátku a stejně tak epického finále, což je sice skvělých 20 minut, ale i tak je to na 80 minutový film málo. Je tu náznak klasické tréninkové scény (asi 2 minuty), jenže Kara je od počátku spíš nesympatická a značnou část děje (první půlka) se Superman a Batman jen dohadují o to, jak se s ní má naložit. Blbý je, že ani návštěva Apokalypsy se mi nelíbila. Což jsou ale zase všechno výtky směřující pravděpodobně již ke komiksové předloze. Výsledek je na stejné úrovni, jako Public Enemies - jednorázová snesitelná zábava, ale nic, k čemu bych se chtěl někdy vrátit.(14.9.2010)

 • Djkoma
  ***

  Důkaz, že pouze akce nestačí a současně, že Superman a Batman mohou dobře fungovat v jednom filmu. Detaily, jako je třeba příchod Batmana do domu bývalého bojovnice Bardo, kam dorazil Superman s Wonder Woman předními dveřmi dokáže příjemně rozesmát. Bohužel jsem si ale všiml také menšího paradoxu, kdy si animáky mohou dovolit divákovi předvést v podstatě cokoliv. Možná i proto jsem v závěru už byl trochu znuděný z bezhlavého mlácení. Zajímavé, u animáků se mi to zatím nestalo. Animace je průměrná, ale hlavně prostředí je nudné. Třeba Apocalypse měla být viditelně industriální wasteland, ale natolik nudná? Ohně nestačí... Potěšení ze Summer Glau nevydrželo celý film.(30.9.2010)

 • T2
  ***

  Rozpočet $3,5miliónaTržby za predaj DVD v USA $6,146,621 //počet predaných kusov 381,517║ Opäť množstvo dobrých nápadov a dobrej akcie ale nie v úplne vyrovnanom príbehu, animačne samozrejme prvotriedne. /60%/(18.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace