Superman/Batman: Apokalypsa

Superman/Batman: Apocalypse

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2010, 78 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks)

Tab Murphy

John Paesano

Další ze série skvělých animáků. Možná, že není tak dobrý jako třeba S/B: Public Enemies nebo Under the Red Hood, ale pořád to je skvělá akční zábava. Akce rozhodně nechybí, na nudu není čas a některý momenty jsou zase hodně vtipný (třeba, když se Kentovi vrátí domů anebo ta hláška s tím novinářským platem). Takže celkově velká spokojenost a už se těším, co nám přichystají příště.(14.9.2010)

Tahle animace se mi líbí a i příběh mě nezklamal. Celou dobu jsem se výborně bavil a několikrát se i nahlas zasmál, ty narážky a vtípky nebyly špatné. Superbitky superpostav byly slušné. A ještě nevybouřená SuperGirl byla pěkným svěžím vánkem, dokonce mi bylo líto Leily. Každopádně její vsuvka se snahou stát se pozemskou dávkou byla pro ěm asi tím nejlepším i dkyž zrovna jedinou částí, která nebyla superhrdinská, ale taková nejdovádivější, nejpřirozenější. Darkseid stylový záporák se vším všudy, jen to že ho přechytračí Batman mi moc nesedělo, ale co už. nějak to museli zaonačit, když téměř všichni jsou prakticky nezničitelní. Hlavně že brečeli kvůli jedné věštkyni, ale v noji s armádou umřou desítky amazonek a nic. No enní to dokonalé, ale i tak já jsem spokojený, splnilo to to co jsem očekával. 9/10(4.6.2012)

Úvodních a závěrečných deset minut je zase tak akčních, jak to obvykle v hraných filmech nevídáme. Celý zbytek stopáže, tedy 60 minut, se ale nese v dost volném, někdy až nudném tempu. Děj se točí okolo ženské postavy, nové superhrdinky Kary Zor-El, ale celkově tu vystupuje velké množství nejrůznějších ženských postav a mimo jiné zde vystupuje i Wonder Woman, se kterou už má Montgomeryová zkušenosti. Jak je to v superhrdinských filmech obvyklé, tak ženské postavy tu neslouží jako objekt mužova zájmu (to spíše divákova zájmu), ale Kara není ani klasickou hybatelkou děje, jako třeba Wonder Woman, k tomu se snaží teprve dospět. Stále je totiž ještě postavičkou, kterou musí někdo neustále zachraňovat, což vlastně tvoří páteř filmu. Trochu slabé, ne? ____ Film vychází z minisérie Jepha Loeba, stejně jako v případě Batman/Superman: Public Enemies, a předpokládám, že stejně jako v tom případě jde o věrnou adaptaci komiksu (ještě jsem ho nečetl). Ale nemohu se zbavit dojmu, že tenhle snímek mohl předvést mnohem víc. Celá zápletka nedokáže diváka vtáhnout, kromě již zmíněného bombastického začátku a stejně tak epického finále, což je sice skvělých 20 minut, ale i tak je to na 80 minutový film málo. Je tu náznak klasické tréninkové scény (asi 2 minuty), jenže Kara je od počátku spíš nesympatická a značnou část děje (první půlka) se Superman a Batman jen dohadují o to, jak se s ní má naložit. Blbý je, že ani návštěva Apokalypsy se mi nelíbila. Což jsou ale zase všechno výtky směřující pravděpodobně již ke komiksové předloze. Výsledek je na stejné úrovni, jako Public Enemies - jednorázová snesitelná zábava, ale nic, k čemu bych se chtěl někdy vrátit.(14.9.2010)

Ta hvězdička navíc je za souboj Kary a Darkseida (Kam se hrabe Kal-EL)(2.6.2013)

Malinko úpadek v zážitku a snížení kvality napětí. Film se rozjíždí pozvolna. Trochu méně propracovaná grafika. Dobrá finálová bitva. ( Hodnocení: 6/10 )(25.5.2012)

• - Kara a Superman spolu mluví jazykem Kryptonian, použito však bylo ve skutečnosti Esperanto, mezinárodní vytvořený jazyk podobný němčině. (JORDY)

• - Film se odehrává hned po událostech filmu Batman/Superman: Public Enemies (2009). (JORDY)