Uplynulo již pět let od vypuknutí smrtelné epidemie, která změnila lidstvo v hladové zombie a jak se zdá, nebezpečí již pominulo. Tomuto faktu ovšem nevěří skupinka R-Division a nadále tak plní svůj hlavní úkol, hledat a zabíjet nemrtvé. Zanedlouho se členům R-Division dostanou informace, které zcela vyvrátí zvěsti o zažehnání epidemie. (PetriK12)

Karamanlis

Nie som veľký fanúšik FF štýlu, ale keď už to musí byť, tak forma fiktívnej reportáže, mapujúcej počínanie príslušníkov elitného komanda, vyhľadávajúceho a zneškodňujúceho v neďalekej bezútešnej budúcnosti oživlákov nebola zlá. Pobavili ma odľahčujúce reklamy na zvýšenia sexuálnej aktivity, slastne pôsobiace cigarety, automatickú pištoľ ráže 50, "zaručene fungujúci“ liek proti nákaze alebo posttraumatickú kliniku, predpisujúcej silné antidepresíva hoci aj po telefóne či úsmevne ladená relácia Survival Week o svojráznych hrdinoch boja proti zombies, ktoré postapokalyptická komerčná TV Nákaza popri live prenosoch z výjazdov R-Division a smutných medailónoch práve zabitých členoch oddielu s obľubou zaraďovala do vysielania. Okrem toho je Re-Kill jeden veľký mazec, v ktorom jedna drsná akcia strieda druhú, straty sú na oboch stranách a záplavy obzvlášť silných a odolných nemŕtvych sú nekonečné. Takto nejako mohol vyzerať o rok mladší, podobne ladený horor Pandemic, keby to jeho tvorcovia v kľúčových sekvenciách neskazili neprehľadnými a chaotickým ručnokamerovými zábermi. ()

mm13

!!! ---- SPOILER ---- !!! V "zombie gete" mali ešte len začať rozvíjať zápletku, nie ho spraviť dejiskom pre "combat finale". Takto totiž sa neprestávam pýtať, prečo sa odtiaľ po niekoľkých brutálnych útokoch nepokúsili ujsť a nehodili tam atómovku... keď ňou v počiatkoch epidémie preventívne vyhladili celé San Francisco, či ktoré to miliónové mesto. Inak slušný nárez (hneď v niekoľkých rovinách), ale že to vyššie spomenuté nemali ani len v pláne, predstavuje z môjho pohľadu značne rušivý moment. ()

Rominator

Film je pojatý jako reality show RE-KILL z prostředí jednotky R-Division 8, která zasahuje proti znovuoživeným. Takže nechybí otravné přerušování v podobě reklam, rozhovorů se záběry na jednotlivé členy týmu a kde jsi byl před vypuknutím nákazy? Scott Adkins (Trent Parker) má na vestě stylové nápisy BORN to RE-KILL a RE-KILL 'EM ALL, ale bylo docela zbytečné, aby měl skoro v každé větě vypípanou nadávku. Adkinsova role člena týmu je malá a v akci kromě střílení nic nepředvede. Malým plusem je Daniella Alonso jako Rose Matthews, která je jedinou ženou v R-Division 8. ()

sniper18

Videofilmy zamerané na akciu ma v poslednej dobe už prakticky vôbec nezaujímajú, už z nich takmer vôbec necítiť aspoň minimum snahy vyniknúť, ale tu už na prvý pohľad bolo až príliš mnoho prvkov, ktoré mám rád, ako zombie tématiku, zásahové jednotky, akčný hrdina Scott Adkins a aj to pojatie v štýle reality show ma občas zabaví a tak som Re-kill predsa len skúsil dať šancu a z výsledku som teda veľmi príjemne prekvapený. Síce kvôli forme v štýle reality show tu prakticky úplne chýba nejaký príbeh, ale dá sa cez to preniesť, keďže vďaka tomu sa tu vlastne stále niečo deje a navyše mi to v rámci svojej kategórie prišlo až prekvapivo kvalitne zvládnuté a to dokonca aj v tom, kde som tomu nedával žiadnu šancu. A tak prakticky neustálu akciu striedajú výborné správy a televízne reklamy, ktoré by sa nestratili ani v áčkovej produkcii a dokonca ešte aj tie rozhovory s vojakmi, pri ktorých som bral za samozrejmosť, že to bude nuda, lebo toto ma väčšinou nebaví ani v drahých filmoch boli nakoniec úplne bez problémov a necítil som potrebu to preskočiť. A tak tu sa dá vytknúť vlastne skutočne len to, že to časom prejde do stereotypu a tak v druhej polovici ma to už nebavilo až tak, ako počas prvej, ale ten dobrý pocit mi to už nezobralo. Celkom spokojný som aj po stránke akcie, ktorej je ale tak moc, že tiež už nutne musela prejsť do stereotypu a navyše, keď nie je ani moc nápaditá, ale aspoň sú jednotlivé akčné sekvencie v rozmanitých prostrediach, aj napriek očakávane roztrasenej kamere je až na pár momentov plne prehľadná a dynamická a keďže zombie tu vlastne neustále útočia po desiatkach a sú dosť zbesilé, členom jednotky dávajú poriadne zabrať. Ale toto mi neprišlo úplne uveriteľné, lebo taktiku by mali určite lepšie zvládnutú, ale aj toto je predsa len čiastočný klad, aspoň je to o niečo napínavejšie a jednotka má stále nejaké straty. A po stránke drsnosti je to očakávaný štandard, kvôli dynamike na nejaké plnohodnotné gore nie je čas, ale krv nechýba. Plusom je aj obsadenie, zloženie jednotky mi prišlo sympatické, takže nikto mi neprekážal a dokonca ju tvorili aj celkom známe tváre. Scott Adkins tu zo svojho bojového umenia nič nepredvedie, ale to som ani nečakal a navyše by sa to tu ani moc nehodilo, po dlhej dobe ma potešil aj Bruce Payne, ktorého som už roky nevidel, Daniella Alonso ako ženský element a charizmatický veliteľ Roger R. Cross. Valeri Milev tu v rámci možností odviedol veľmi kvalitnú prácu, síce ako horor to vôbec nefunguje, ale s tým tu nemám problém, vizuálna stránka, lokácie, dialógy a aj technická stránka akcie sú v poriadku a k tomu ešte zábava v podobe reklám a správ. Takže síce kvôli tomu stereotypu by som asi mal hodnotiť o trochu horšie, ale neurobím to, po dlhšej dobe zase nejaký kvalitnejšie zvládnutý a nápaditejší akčný videofilm, ktorý ma príjemne potešil. 70% ()

ConanVJ

No tak toto se podle mě vůbec nepovedlo. Zombie a jejich krvavá likvidace průměr. Reklamy na vytvoření nové populace vtipné. Příběh je celkem o ničem a Adkins je jen řadovej voják likvidující zombáky kulasem. K žádné postavě si člověk vztach nezíská a je úplně jedno, když kohokoliv zomb sejme. Jedna velká nuda a dávám 10% :) ()

• Hlavnou zbraňou, použitou vo filme, boli útočné pušky AK, upravené tak, aby vyzerali ako M16. (beso74)