Typický film u kterých říkám, že je to vše a půli cesty. Navíc to prolnutí reálného světa s pohádkou, by l podle mě trochu experiment na současné diváctvo, které to masivně spíše odsuzuje a nechápe. Přitom tohle je takový tradiční fantasy prvek, jen u nás už to zapadlo pod Troškovinama. Drak byl pěkný, ten se mi líbil hodně, ale jen co do animace, protože jeho jednání, bylo silně účelové a nesmyslné, to nebyl drak to byla loutka, ještě předtím než se na ni proměnil. Škoda. Princezna se mi hodně líbila, vítek taky ušel a pak ještě král, italský kuchtík a zbytek mě nijak moc už neuchvátil. Dialogy vypadaly jakoby nevěděli co říkat, hodně opakování, pochlebování a nic neříkajicích hovorů. Jednání postav bylo celkově podobné jako dialogy. No a některé skoky, jako útěk z hradu, to byla sekvence záběrů z různých míst, vzájemně nepropojených, s tímhle si mohli dát trochu práci. Na více místech to vypadá, jako že snaha byla ušetřit na úkor stopáže a kvality. Přesto třeba koště s tou luxusní výbavou čarodějky, bylo naprosto super. Stejně tak kocour. Takže jsem prostě na půli cesty i v hodnocení :) 5/10(16.1.2012)

Spojení já a štědrovečerní pohádky, to nejde příliš dohromady, už mnoho let dávám na Štědrý večer přednost jinému programu. Ani nevím, jak se to stalo, že jsem letos přepnul na ČT1, ale stalo se a já jsem zjistill, že novodobé české pohádky na tom nejsou zase tak špatně. Micimutr je pohádkou, která mě dokázala zaujmout od samého začátku a se zaujetím jsem jí vydržel sledovat až do konce, za což může souhra několika faktorů. Především je zde vynikající námět, i když to prolínání současného lidského světa a světa pohádkového mi tam příliš nepasovalo a působilo spíše rušivě, ale naštěstí většina příběhu se odehrávala v pohádkovém světě, takže to zase až tak nevadilo. I herci jsou vynikající, především tedy Vojtěch Dyk jako jakýsi "princ Krasoň", který jako by vypadl z animovaných příběhů o Shrekovi, ale samozřejmě i Libuše Šafránková, u níž mi přišlo, že tu postavu ani nemusí příliš hrát, ve své roli totiž působila úžasně přirozeně. A mladí herci se snažili, takže ani jim nemám co vytknout. Takže když to shrnu, tak jsem rád, že jsem se letos na štědrovečení pohádku podíval, protože rozhodně patří mezi ty kvalitnější pohádky. Uděluji čtyři hvězdy.(26.12.2011)

Modernismy v historických kulisách ani "druhý svět" na Malé Straně by nevadily, horší je to s úplně zbytečnou postavou mladičkého souseda a jeho srdceryvným příběhem s nemocným pejskem, který tak šalamounsky vyřešila někdejší princezna Libuška Šafránková (čekal jsem že mu ty prachy dá, a vona na něj s kapkama, pak nemá ekonomika stagnovat, chudák veterinář...). Mrzelo mě taky, že si pan režisér a jeho štáb nepohlídali detaily - ve scéně kdy Micimutr mluví po "boji" s Vítkem u jezera, při pohledu kamery od loutkaře kouká vzhůru Vítkovi do očí, ale při prostřihu z profilu, je vidět, že se v tu samou chvíli dívá dolů na zem, to se opakuje několikrát v rychlém sledu několika vteřin. Na rozdíl od Mirky Spáčilové nemám pocit, že tahle pohádka na plátna kin nepatří, každý týden se v tuzemských sálech promítají mnohem větší bejkárny.(25.12.2011)

Díky sympatický Marice přidávám hvězdu jinak tradičnímu zklamání z novodobý český pohádky. Ten malej spratek z "naší" doby mě neskutečně iritoval, navíc by se to bez něj v pohodě obešlo. A nepochopim, proč drakovi - loutce neutrhal hlavy a neběžel se pochlubit princezně...(29.12.2011)

• Katullka

Dredatou Šafránkovou jsem vždy chtěla každé štědrovečerní časy!(26.12.2011)