Nastala chyba při přehrávání videa.
 • evilmind
  odpad!

  Původně jsem se díval jen proto, že jednaj je to štědrovečerní tradice, a taky jsem byl zvědavý na CGI draka. Musím uznat, že na české poměry drak nedopadl vůbec špatně, ale to byla taky poslední dobrá věc, co můžu o Mucimutr říct. Vlastně předposlední - ten název samotný, coby něměcko/český novotvar tradiční kočkobáby, to se možná i chytne. Jako pohádkový příběh je to ovšem fail na všech frontách, hlavní hrdina se nakonec dostane k princezně, aniž by sám hnul prstem, a možná je to takové typické poselství dnešním dětem. Na všechno serte, stačí si říct, a on to za vás někdo odře a donese vám to pod nos...(5.1.2012)

 • Kothy
  **

  Jedna z těch slabších vánočních pohádek... Ale Šafránková vypadá furt stejně.(17.2.2013)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Princové půjčení z Bajaji nebo z Byl jednou jeden král. V ději zůstane statečný princ na komoni, co udělal to jenom pro ni .... který se nemůže zcela rozhodnout, jestli je jen tupý nebo zlý a tupý, a jeho vtíravá písnička, která člověku při druhém opakování nejpozději začne lézt na nervy. Královna, kvůli které má král od dvaceti dřevěnou hnátu, za tu dřevěnou hnátu opravdu nestojí. Čarodějka žije většinou civilním životem na Malé Straně a pomáhá jen tam, kde je člověk ochoten pomoci si sám. Paráda, chybělo málo a princeznu by bez mrknutí nechala sežrat. Princezna je nejkrásnější princezna současných pohádek (a ne poprvé, možná je skoro smutné, že aby byla v pohádce hezká princezna, musí to být pořád ta samá). Jen to finální prolnutí reálného světa a pohádky už je bolestivě přitažené za vlasy. Po té, co jsem se trošku oklepala z vánočního rozněžnění, jdu o hvězdu dolů, ale jen proto, že ta lidská část byla navíc, kdyby to zůstalo jen v pohádkové rovině a toho spratka od jezevčíka tam nemotali, bylo by to o hvězdu víc.(25.12.2011)

 • villon17
  ***

  Díky sympatický Marice přidávám hvězdu jinak tradičnímu zklamání z novodobý český pohádky. Ten malej spratek z "naší" doby mě neskutečně iritoval, navíc by se to bez něj v pohodě obešlo. A nepochopim, proč drakovi - loutce neutrhal hlavy a neběžel se pochlubit princezně...(29.12.2011)

 • Ruut
  ***

  Ukázkový příklad toho, že když česká televize chce a pustí k režii někoho mladého a inovativního (a nemusí to být pořád jen Jiří Strach), tak může vzniknout velice povedený film. Hlavně mě překvapil povedený digitál - o 100% lepší a vkusnější než v Saxaně (hlavně drak, který není k smíchu - samo o sobě úspěch), přitom neruší a není zbytečně exhibicionisticky napatlaný i tam, kde by spíš překážel. Hezké je i nasvícení mnoha scén pomocí "obyčejných" svící a ohňů - v tom si v některých scénách nezadá ani s podobně koncipovaným mnohem dražším Anonymem od Emmericha. S herci je to o trochu slabší, ale k úžasně "hipísácké bábě" Šafránkové a vtipnému glosátorovi Bartoškovi se přidává solidním výkonem i milá princeznička z lidu Marika Šoposká. Jen ten Dejdarův Pepé je trochu moc za setrvačnosti ... Jedinou menší výtku bych dal za o něco slabší druhou polovinu pohádky (chybělo výraznější finále), ale na debut i tak velice slušný. Zapomeňte na nějaké Kocoury v botách a vemte caparty raději na tohle ...(9.11.2011)

 • - Drak vzniknul pomocí počítačové 3D animace v Grafickém studiu České televize. (Lynette)

 • - Marika Šoposká a Vojtěch Dyk se setkali před kamerou již v roce 2009 při natáčení televizního filmu Rytmus v patách. (claudel)

 • - Hrad Zvíkov byl částečně graficky přeměněn. (TuristikaJi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace