• ABLABLABLA

Proč nám ČT1 zkazila Štědrý den touto otřesnou blbinou, která neměla ani hlavu ani patu, herci strašní, děj nijaký, vtípky neskutečně trapné. Jediný kdo to zachránil aspoň na tu jednu *, byl Bartoška. Jeho humor byl narozdíl ode všech jakžtakž snesitelný a dokonce mě i rozesmál, když ze středověkého Scrabble poskládal "blbec" když se bavil se ženou o princi. Nebo narážka, že kvůli tomuhle mám od dvaceti dřevěnou ruku. To bylo ale ze snesitelného humoru vše. Celý zbytek byl trapas nad trapas a už v životě nechci o tuhle "pohádku" (spíš pi****nu) zavadit.(26.12.2011)

• Darth Sidious

To byla ta nejvíc ubohá pohádka jakou jsem kdy viděl. Slátanína a jeden velký pičus.(3.1.2012)

Díky sympatický Marice přidávám hvězdu jinak tradičnímu zklamání z novodobý český pohádky. Ten malej spratek z "naší" doby mě neskutečně iritoval, navíc by se to bez něj v pohodě obešlo. A nepochopim, proč drakovi - loutce neutrhal hlavy a neběžel se pochlubit princezně...(29.12.2011)

Klady: princezna, které to sluší i v černém; parádní drak; trochu záhadná Libuše Šafránková; výprava; postava loutkáře. Prolnutí s lidským světem šokuje v polovině příběhu, v závěrečné popelnicově-popelářské scéně působí úsměvně.(27.12.2012)

Když den po pohřbu Václava Havla zazní ze štědrovečerní pohádky jako první věta: "Je státní smutek," chca nechca jsem se položil smíchy hned zpočátku. Příliš moc viditelného zla škodí, takže na rozdíl od jiných, co se tu vyjadřovali k drakovi, mně přišel naprosto směšný. Vojta Dyk si prince Vladimíra bezpochyby užil, byť za cenu udržení celonárodní fabulce v podobě mýtu o sexuální orientaci skupiny Nightwork. Naopak kejklíř Vítek (Ondřej Novák) velmi charizmatický chlapec (ale příště prosím nezabírat z profilu). Pár dobrých hlášek v podání dobrých herců, jedna naprosto luxusní (ta s Lednicí), příjemně nečekané zvraty a happy end v popelnici. Po dlouhý době vážně dobrá pohádka.(24.12.2011)