Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  **

  Princ Bajaja udeřen do koulí dieselovým koštětem na Famfrpál aneb modernou vstříc horším zítřkům české pohádky. I když, spíše než pohádka špatné historické drama prolínající současnost, nebo fantasy, kterému záhy došly peníze i nápady. A v něm Libuška jako senilní jamajská domovnice, Bartoška s profilem pana Drtikola a Dejdar Ridi, co rád dávat do jídlo glukoza. Se ctí z toho všeho vyšel jen narcis-poeta Dick a ostrá tříhlavá saň, proti které je drak Mrak aspirant na Nobelovu cenu míru..(28.12.2011)

 • Malarkey
  ***

  Pohádka samotná by byla v pohodě, ale v kombinaci se současností to trošku přehnala. Stejně tak samotná princezna Marika Šoposká mi v porovnání s takovou Terezkou Voříškovou vůbec nesedí. To je ale se zápory vše. Jinak se jedná o milou a fajnovou pohádku s překvapivě dobrými efekty, především draka. I když, znova si ji už asi nepustím. A to si myslím, že je u pohádky to nejdůležitější. I když...bůhví.(29.12.2011)

 • Ruut
  ***

  Ukázkový příklad toho, že když česká televize chce a pustí k režii někoho mladého a inovativního (a nemusí to být pořád jen Jiří Strach), tak může vzniknout velice povedený film. Hlavně mě překvapil povedený digitál - o 100% lepší a vkusnější než v Saxaně (hlavně drak, který není k smíchu - samo o sobě úspěch), přitom neruší a není zbytečně exhibicionisticky napatlaný i tam, kde by spíš překážel. Hezké je i nasvícení mnoha scén pomocí "obyčejných" svící a ohňů - v tom si v některých scénách nezadá ani s podobně koncipovaným mnohem dražším Anonymem od Emmericha. S herci je to o trochu slabší, ale k úžasně "hipísácké bábě" Šafránkové a vtipnému glosátorovi Bartoškovi se přidává solidním výkonem i milá princeznička z lidu Marika Šoposká. Jen ten Dejdarův Pepé je trochu moc za setrvačnosti ... Jedinou menší výtku bych dal za o něco slabší druhou polovinu pohádky (chybělo výraznější finále), ale na debut i tak velice slušný. Zapomeňte na nějaké Kocoury v botách a vemte caparty raději na tohle ...(9.11.2011)

 • Tuax
  ***

  Typický film u kterých říkám, že je to vše a půli cesty. Navíc to prolnutí reálného světa s pohádkou, by l podle mě trochu experiment na současné diváctvo, které to masivně spíše odsuzuje a nechápe. Přitom tohle je takový tradiční fantasy prvek, jen u nás už to zapadlo pod Troškovinama. Drak byl pěkný, ten se mi líbil hodně, ale jen co do animace, protože jeho jednání, bylo silně účelové a nesmyslné, to nebyl drak to byla loutka, ještě předtím než se na ni proměnil. Škoda. Princezna se mi hodně líbila, vítek taky ušel a pak ještě král, italský kuchtík a zbytek mě nijak moc už neuchvátil. Dialogy vypadaly jakoby nevěděli co říkat, hodně opakování, pochlebování a nic neříkajicích hovorů. Jednání postav bylo celkově podobné jako dialogy. No a některé skoky, jako útěk z hradu, to byla sekvence záběrů z různých míst, vzájemně nepropojených, s tímhle si mohli dát trochu práci. Na více místech to vypadá, jako že snaha byla ušetřit na úkor stopáže a kvality. Přesto třeba koště s tou luxusní výbavou čarodějky, bylo naprosto super. Stejně tak kocour. Takže jsem prostě na půli cesty i v hodnocení :) 5/10(16.1.2012)

 • Mia...
  ****

  Nepředčilo to mé očekávání ani náhodou ... vcelku obyčejná pohádka, která není nikterak úžasná, ale rozhodně také není vůbec špatná, určitě byla spíš dobrá, nežli zlá ... ve chvíli, kdy děj skočil do moderní doby, jsem dostala obrovský strach a lehce se znechutila, ale nakonec to nebylo ani v moderní době tak zlé, což bylo skutečně milé překvapení. Takže lepší nadprůměr ..(29.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace