poster

Borgiové (TV seriál)

 • Česko

  Borgiové - moc a vášeň

 • Kanada

  The Borgias

 • Slovensko

  Borgiovci

Drama / Historický / Krimi

Kanada / Irsko / Maďarsko, 2011, 29x50 min

Hudba:

Trevor Morris

Hrají:

Jeremy Irons, François Arnaud, Holliday Grainger, Peter Sullivan, Sean Harris, Joanne Whalley, Lotte Verbeek, Colm Feore, Vernon Dobtcheff, David Oakes, Bosco Hogan, Gina McKee, David Alpay, Sebastian De Souza, Thure Lindhardt, Steven Berkoff, Ruta Gedmintas, Ronan Vibert, Michel Muller, Luke Pasqualino, Pilou Asbæk, Simon McBurney, Roger Lloyd-Pack, Augustus Prew, Cyron Bjørn Melville, Edward de Souza, Björn Hlynur Haraldsson, Brendan Cowell, Peter Stebbings, Mickey Sumner, Jemima West, Emmanuelle Chriqui, Derek Jacobi, Attila Árpa, David Dencik, Edward Hogg, Noah Taylor, Robert Cavanah, Serge Hazanavicius, Richard Durden, David Bamber, Nicholas Rowe, Russ Bain, Matt Stokoe, Robert Demeger, Richard Bremmer, Elyes Gabel, Sarah Solemani, Ondra Dorian, Danny Midwinter, Jamie Blackley, Darwin Shaw, Matt Devere, Matias Varela, Leo Bill, Tom Austen, Ferenc Hujber, Charlie Carrick, Luke Allen-Gale, Callum Turner, Jamie Beamish, Caitlin Joseph, Nathan O'Toole, Ivan Kaye, Péter Horkay, Declan Hannigan, Noah Silver, Emily Taaffe, Melia Kreiling, Abraham Belaga, Mackenzie Munro, Sam Keeley, Edward Petherbridge, Csaba Vékes, Sarah Finigan, Giacomo Gonnella, David Dawson, Zoltán Schmied, Dermot Keaney, Donal Gallery, Patrick O'Kane, Jalaal Hartley, Helen Bradbury, Andrew Gower, Gabriela Dorantová, Charlie Anson, Edmund Kingsley, Anna Linhartová, Steven Hartley, Alex Lanipekun, Julian Bleach, Linda Marlowe

Střih:

Tony Lawson

Scénografie:

François Séguin

Kostýmy:

Gabriella Pescucci
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Deeside
  *****

  Na tenhle seriál jsem narazil díky PC hře Assassin's Creed: Brotherhood, když jsem hledal nějaký film o Cesaru Borgiovi. Už v prvním díle na mě seriál dýchl parádní historickou atmosférou a bylo jasné, že podlé vraždy, intriky a jiné neřesti, jimiž byli Borgiové proslulí, nebudou ošizeny. Jeremy Irons jako Rodrigo Borgia byl skvělá volba, Arnaud jako Cesare mě totálně srazil na kolena a Lucrecia, kterou hraje Holliday Grainer, se prostě Lucrecií stala. Na hudbě si Morris dal záležet, úvodní skladba je super. Seriál o "prvních mafiánech" je pro mě nejlepší historický seriál a po shlédnutí druhé řady stále je. Aut Caesar, aut nihil! P.S. Nevěřím svým očím. Seriál byl ukončen třetí sérií, která byla zrušena v tom nejlepším... To snad nemyslí vážně, nebo ano? Tímto si u mě Showtime udělalo velký vroubek a výmluvy, že nejsou peníze a sledovanost je nízká, jsou celkem nemístné.(23.12.2012)

 • paascha
  ***

  Občas trochu vadí mírně komediální pojetí, ale jinak je to parádní historická exkurze do středověké Itálie(25.11.2015)

 • blitzer
  *****

  Skvělý historický seriál popisující zločinecko-mafiánské praktiky jedné papežské rodiny. Zajímalo by mě, do jaké míry se jedná o pravdivý obraz skutečnosti, ale podle toho, co jsem si lehce přečetl o rodině Borgiů, to zas tak vzdálené tehdejším poměrům asi nebude. Seriál je výborně rozjetý a tak se těším na druhou řadu. Kdo má rád historické minisérie, tomu doporučuji se přesunout ještě o pár stovek let dozadu a pár stovek kilometrů na západ a zhlédnout Pilíře země. * * * 26. 2. 2014 2. a 3. série: Obě série potvrzují výše napsané a nezbývá než v 5* hodnocení pokračovat. V závěru 3. série se kromě všudypřítomných intrik, zrady a napětí přidaly ještě solidní efekty (a parádní strategie) při dobývání hradu. Až ze zdejších komentářů jsem se dozvěděl, že seriál touto sérií skončil, což je opravdu škoda, protože historie rodiny Borgiů měla určitě ještě co nabídnout. Aspoň, že seriál skončil relativně uzavřeným příběhem a neutnuli ho třeba hned po druhé sérii.(6.9.2012)

 • DaViD´82
  *****

  Splněný sen milovníků historických „intrikáren“, které se nebojí používat filmovou řeč a nedělají z diváka hlupce, kterému je vše třeba polopaticky sdělovat (snad jen popisky s uvozením období by se hodily, působí to dojmem, že se to vše semele během týdnů a nikoli let) a navíc přecházejí od intrik i k činům. A vůbec nejlepší na tom je, že stále je to především o prokreslených živoucích postavách a emocích. Úvodní tři epizody jsou docela utahané, nic moc se v nich vlastně ani ne(u)děje a navíc je do nich necitlivě a násilně naroubovaná „propojovací“ postava žoldnéře. Ne, že by to bylo špatné, to ne, ale přeci jen jsem si říkal „do čeho si to Neile Jordane duši dal“. Takto si nechat utíkat mezi prsty tak silnou látku jako jsou osudy Apeninského poloostrova za vlády Borgiů je trestuhodné. Jenomže od čtvrtého dílu (a to ještě slabý odvar kvalitativních výšin, do kterých seriál zavítá během druhé série, která patří mezi to vůbec nejzdařilejší v žánru) se Borgiové stávají přesně tím čím měli být od samotného počátku, tedy ukázkovým kouskem na poli intrikářských historických seriálů, byť pravda, že s historií nakládají poněkud "hodně po svém"; a je to mnohdy spíše volně na motivy historie více než co jiného. A byť se autoři „ducha postav i událostí“ drží, tak pro věrný zážitek je potřeba zamířit jinam. Z herců by za zmínku stáli snad všichni (i „kontroverzně“ pojatý znuděný Ironsův papež), ale v čele tohoto nebývale kvalitního hereckého peletonu šlape Arnaudův Cesare. Třetí série je rovněž zdařilá, ale ve své první polovině bez tahu na branku. Ovšem jakmile se rozjede tak opět stojí za to. A i nadále platí, že Cesare je jednou z nejlépe napsaných a soustavně se vyvíjejících kontroverzních postav televizních obrazovek. Největším záporem celého seriálu je ovšem zrušení v momentě, kdy se k nejzajímavější pasáži osudů a činů Borgiovic famílie teprve schyluje; grr…(9.6.2011)

 • slunicko2
  *****

  Skvělé to není, ale pěkné ano. 1) Slovo, které vystihuje devět dílů seriálu, je pěkný. Pěkné kostýmy, pěkné historické reálie, pěkně vypadající herci, několik pěkných kluků, pěkně (pro masového diváka) napsaný scénář, pěkné zobrazení faktu, že politika byla a je svinstvo za všech období a za všech režimů. Ano, bylo to pěkné. 2) Úsměvné je použití korunovační hymny Sádok kněz jako doprovod k instalaci papeže roku 1492. Hymnu složil čerstvý anglický občan George Frederic Handel v roce 1727 ke korunovaci Jiřího II. Dnešní fotbaloví fanoušci její upravenou verzi patrně znají jako znělku Ligy mistrů. 3) Historické nepřesnosti nejsou příliš závažné. Snad jen bych dodal, že ottomanský princ pobýval v Římě 5 let a zemřel v bitvě u Neapole po boku Karla VIII, kterého doprovázel spolu s Cesarem. Giovanni Sforza nepředváděl svou potenci před kolegiem kardinálů. Cesarova milenka Uršula Bonadeová dokonce vůbec neexistovala apod. 4) V seriálu vystupuje řada pěkných kluků. Především papežovi synové Cesare (26letý Francois Arnaud) a převelmi přitažlivý Juan (28letý David Oakes). Lukrezin podkoní (22letý Luke Pasqualino) stejně jako neapolský princ Alfonso (24letý Augustus Prew) rovněž stojí za hřích. Pěkný je i ottomanský princ Djem (28letý Elyes Gabel) i nájemný vrah Micheletto (39letý Sean Harris). Jinak řečeno, pořád bylo na co koukat.(24.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace