poster

Borgiové (TV seriál)

 • český

  Borgiové - moc a vášeň

 • Kanada

  Borgias, The

 • slovenský

  Borgiovci

Drama / Historický / Krimi

Kanada / Irsko / Maďarsko, 2011, 29x50 min

Hudba:

Trevor Morris

Hrají:

Jeremy Irons, François Arnaud, Holliday Grainger, Peter Sullivan, Sean Harris, Joanne Whalley, Lotte Verbeek, Colm Feore, Vernon Dobtcheff, David Oakes, Bosco Hogan, Gina McKee, David Alpay, Sebastian De Souza, Thure Lindhardt, Steven Berkoff, Ruta Gedmintas, Ronan Vibert, Michel Muller, Luke Pasqualino, Pilou Asbæk, Simon McBurney, Roger Lloyd-Pack, Augustus Prew, Cyron Bjørn Melville, Edward de Souza, Björn Hlynur Haraldsson, Brendan Cowell, Peter Stebbings, Mickey Sumner, Jemima West, Emmanuelle Chriqui, Derek Jacobi, Attila Árpa, David Dencik, Edward Hogg, Noah Taylor, Robert Cavanah, Serge Hazanavicius, Richard Durden, David Bamber, Nicholas Rowe, Russ Bain, Matt Stokoe, Robert Demeger, Richard Bremmer, Elyes Gabel, Sarah Solemani, Ondra Zelary, Danny Midwinter, Jamie Blackley, Darwin Shaw, Matt Devere, Matias Varela, Leo Bill, Tom Austen, Ferenc Hujber, Charlie Carrick, Luke Allen-Gale, Callum Turner, Jamie Beamish, Caitlin Joseph, Nathan O'Toole, Ivan Kaye, Péter Horkay, Declan Hannigan, Noah Silver, Emily Taaffe, Melia Kreiling, Abraham Belaga, Mackenzie Munro, Sam Keeley, Edward Petherbridge, Csaba Vékes, Sarah Finigan, Giacomo Gonnella, David Dawson, Zoltán Schmied, Dermot Keaney, Donal Gallery, Patrick O'Kane, Jalaal Hartley, Helen Bradbury, Andrew Gower, Gabriela Dorantová, Charlie Anson, Edmund Kingsley, Anna Linhartová

Střih:

Tony Lawson

Scénografie:

François Séguin
(další profese)
 • kinej
  ****

  Obecně považuji tyto historické seriály za přínosné a to i přes určitou bulvarizaci historie. Pořád zde však existuje vyšší infromační dějinná hodnota a oheldně oné skandalizace, ono to zase nemusí být od pravdy až tak daleko. Asi tím nejdůležitěšjím je samozřejmě scénář a právě ten považuji za nejsilněšjí stránku seriálu. První série je poměrně nadupadná událostmi a je zde hodně málo druhořadé vaty. Téměř všechny pasáže nějak rozvíjejí děj a i přes některé nadbytečbé scény má celá série tah. Dalším kladem je určitá „erudovanost“ dialogů, které tak nějak souznějí s duchem doby, ve které se děj oderhává. Až si myslím, že to může být někdy k nevoli některých diváků. No a samozřejmě film zdobí to, že se nešetřilo. Tj. na seriály slušná výprava, hudba a kostýmy jsou snad na nejvyšší možné úrovni.(15.3.2012)

 • togaf
  ***

  Borgiové mají zásadní nedostatek a tím je absence výrazné postavy a zklamal i Jeremy Irons - i když měl své chvilky. Úžasné jsou kostýmy a kulisy, herecké obsazení už méně, stejně tak děj. Ne že by se v seriálu nic nedělo, ale je to podáno tak sterilně, že po skončení dílu nehrozí netrpělivé čekání na díl další.(12.9.2011)

 • Macejko
  ****

  1. séria: Solídna seriálová kvalitka, nasiaknutá renesančnou atmosférou. Výborná výprava, zaujímavé a hlavne životné postavy, skvelí herci (vládne objav François Arnaud). Vytkol by som absenciu výraznejšieho dramatického konfliktu (posledná epizóda vlastne žiadne "vyvrcholenie" série nepredstavuje) a taktiež fakt, že Jeremy Irons počas celých deviatich epizód dookola strieda asi tri herecké polohy bez výraznejších nuancií. Veľmi rýchlo som sa ho prejedol a prakticky ma ani raz neprekvapil. Síce ho nepovažujem za hlavnú postavu seriálu, ale zamrzelo ma to. Napriek všetkému ale spokojnosť a teším sa na druhú sezónu. (7/10)(4.6.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Historické prameny uvádějí, že jméno Benito nepatřilo žádnému ze synů hraběnky z Forlí Cateriny Sforza. Jejím nejstarším synem byl pak chlapec se jménem Ottaviano. (Conspi)

 • - Tvůrce Niel Jordan předestřel, že podle původního záměru měla první série zahrnovat deset dílů, ale protože se projektu nedostalo dostatečné finanční podpory, rozhodli se tvůrci jen pro dílů devět. (Conspi)

 • - Seriál Borgiové bol natočený v kanadsko-írsko-maďarskej koprodukcii vo filmových štúdiách Korda, v maďarskom Etyeku, asi 30 kilometrov západne od Budapešti. (Drtic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace