Epizody(9)

Necrotongue

Po první sezóně jsem spokojený. Nadšení ve mně sice tvůrci vyvolat nedokázali, přece jen jsem narazil na nějaká hluchá místa a i v těch lepších epizodách mi chybělo něco, co by mé hodnocení o tu hvězdičku zvedlo, ale většinu času jsem se slušně bavil. ()

NinadeL

První řada má hodně pomalý rozjezd, ale po dvou třech dílech se i z Borgiů může stát divácky atraktivní záležitost. Klan stoupá po žebříčku popularity a každý z nich brzy dává tušit, že nebere své jméno nadarmo. Kardinál Cesare, jeho sestra Lucrezia a především jejich otec, Jeho Svatost Rodrigo... Zajímavá podívaná do rané renesance, nádherné kostýmy, krátké výlety i mimo Vatikán. Herecky osloví samozřejmě Jeremy Irons a jeho dvě ženy, stále atraktivní Joanne Whalley a pikantní Lotte Verbeek. ()

geklon

Průběh první série je celkem uspokojivý. Výprava, kamery, střih, hudba a výbornej cast....... bohužel ten šíleně blbj závěr to dost shazuje. Tak snad příště. Na mě těch uchyláren je dost málo v porovnáí s pčedlohou. Navíc Jeremy se ještě ani nerozehřál. Snad se dočkáme. ()

• Tvůrce Neil Jordan předestřel, že podle původního záměru měla první série zahrnovat deset dílů, ale protože se projektu nedostalo dostatečné finanční podpory, rozhodli se tvůrci jen pro dílů devět. (Conspi)