Tihle dva pohodový německý kluci vám musí trošku odlehčit špatné dny a navodit na tváři lehký úsměv.(29.1.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $15,453,000(16.6.2010)

Pro road movie mám slabost a pokud se spojí zajímavý námět a namíchá vyrovnaný mix komedie a dramatu, má film z půlky vyhráno. Čekal jsem jen prdlou komedii a proto mě jistý důraz na dramatickou linku velmi potěšil. Dvojice mladých svobodných komunistů byla od pohledu sympatická, story nikterak objevnáa místy trochu přitažená za vlasy, avšak s poměrně nečekaným vyústěním. Dobrodružná atmosféra mě na tu chvíli naprosto pohltila a hned jsem měl chuť na cestu napříč Amerikou vyrazit taky.(4.9.2014)

Sázel jsem na kluky z Východního Německa v USA. To je sám o sobě atraktivní námět, jenže to příliš nevyšlo. Schématické vypravění bez chutě či zápachu neurazilo, přesněji řečeno horko těžko se to vyškrábalo na 3*. 52%.(9.7.2011)

To, že Friendship má nálepku komedie ještě neznamená, že se u toho musím nutně celou dobu popadat za břicho smíchy, ale svůj účel pobavit to splnilo a já se bavila. Báječně jsem se bavila a o tom to celé je. Dlouho jsem tak bezvadnou road movie neviděla a díky moc za ní dvěma bezelstným německým klukům na jejich cestě do San Franciska, potažmo Markusu Gollerovi, který mě moc příjemně překvapil. Jó, tady bylo přátelství těch dvou sympaťáků téměř ukázkovou záležitostí, kéž by takových bylo víc a já to všem přeju :-)(16.8.2013)