To, že Friendship má nálepku komedie ještě neznamená, že se u toho musím nutně celou dobu popadat za břicho smíchy, ale svůj účel pobavit to splnilo a já se bavila. Báječně jsem se bavila a o tom to celé je. Dlouho jsem tak bezvadnou road movie neviděla a díky moc za ní dvěma bezelstným německým klukům na jejich cestě do San Franciska, potažmo Markusu Gollerovi, který mě moc příjemně překvapil. Jó, tady bylo přátelství těch dvou sympaťáků téměř ukázkovou záležitostí, kéž by takových bylo víc a já to všem přeju :-)(16.8.2013)

• Dzeyna

Asi to měl být pokus o strašně moc vtipnou komedii o mladých klucích, kteří cestují. Ale moc se nepovedl. Neříkám, že tady není pár vtipných scének, ale mě moc nesedly. Možná to bude tím němectvím, jelikož k tomu já mám celkem odpor. No nicméně hodně slabé.(22.7.2012)

Neviděla jsem až tak moc německých filmů, ale když už mi nějaký padne do hledáčku, většinou to stojí za to. Což platí i pro tenhle. Čekala jsem road movie plnou laciných vtípků, ale je z toho příjemný film, víc drama, než komedie, od kterého se vám nechce odtrhnout oči. Nehraje přehraně na city, nenabízí omleté gagy, tenhle film je svůj a rozhodně stojí za vidění.(3.9.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $15,453,000(16.6.2010)

Sázel jsem na kluky z Východního Německa v USA. To je sám o sobě atraktivní námět, jenže to příliš nevyšlo. Schématické vypravění bez chutě či zápachu neurazilo, přesněji řečeno horko těžko se to vyškrábalo na 3*. 52%.(9.7.2011)