• Chrustyn
  **

  Ničím výrazná ani zábavná road movie o cestě dvou mladých Němců do Ameriky a jejich chápání místních zvyků.(10.10.2013)

 • Malarkey
  ****

  Tenhle film mi doporučil kamarád v práci a vzhledem k tomu, že samotný námět byl opravdu zajímavý, jsem se rozhodl na film podívat i já. Němci dříve byli považováni za jedny z nejhorších filmových tvůrců v Evropě. Podle mě to všechno ale bylo jenom vzhledem k samotné neznalosti těch dobrých filmů. Sice jsem viděl špatné německé filmy, ale už jsem viděl celou řadu těch dobrých a Vždy připraven! je určitě jedním z nich. Je teda pravda, že ze začátku to nahodilo opravdu vysokou laťku, která se místy snižovala, místy držela štaci a místy se suprově zvedala. To určitě ve chvíli, kdy tvůrci točili překrásná místa Ameriky a nebo když se klukům na své pouti za San Franciscem stalo něco, co stálo za to si u tohodle filmu zapamatovat. Vlastně to je fakt hodně příjemný film, kde ti dva kluci doslova přirostou k srdci. Zajímavý je určitě jejich jednání na západní svět, tedy jednání, který si já jako sametový dítě nedokážu vůbec představit. Příjemnou roadmovie utne až samotný závěr, u kterého jsem si na tvrdo uvědomil, že ta doba a otevření hranic nepřinášelo jenom pozitivní…(3.4.2013)

 • DruidKarel
  ****

  1211. hodnocený film:(21.4.2012)

 • emma53
  ****

  To, že Friendship má nálepku komedie ještě neznamená, že se u toho musím nutně celou dobu popadat za břicho smíchy, ale svůj účel pobavit to splnilo a já se bavila. Báječně jsem se bavila a o tom to celé je. Dlouho jsem tak bezvadnou road movie neviděla a díky moc za ní dvěma bezelstným německým klukům na jejich cestě do San Franciska, potažmo Markusu Gollerovi, který mě moc příjemně překvapil. Jó, tady bylo přátelství těch dvou sympaťáků téměř ukázkovou záležitostí, kéž by takových bylo víc a já to všem přeju :-)(16.8.2013)

 • Kamca_
  ****

  Výborná německá road movie komedie v čele s Matthiasem. Moc se mi to líbilo a to nemám road movie nějak zvlášť v lásce. Ale tady tomu dávali jiskru hlavně herci. Pro mě osobně je tenhle film vzpomínka na jeden večer v Rakousku. To prostředí a ta němčina taky udělalo svoje. Určitě jsem tento film neviděla naposledy. 80%.(13.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace