1211. hodnocený film:(21.4.2012)

• Aelita

Být takto nadšený z Ameriky v roce 2010 je vrchol nevkusu, i když se jedná o retropohled. Zároveň získávat jakékoliv výhody u cizinců posmíváním se a záměrnou kritikou své vlasti je vrchol podlézavosti. To je hlavně záležitost a úděl disidentů, zaměřených na zahraniční odběratele, nikoliv na skutečnou konstruktivní kritiku a práci na zlepšování poměrů ve vlastní zemi. ___ Způsobem a mírou podvodu jsou tito dva dederoni (přezdívka pro obyvatele bývalé NDR) velice podobní dvojici mladíků z filmu Sibiř (http://www.csfd.cz/film/42691-sibir/), až na to, že ti druzí neprodávali svoji zemi, ale své služby. Vlastně mi ti "Sibiřané" byli mnohem sympatičtější.(9.8.2013)

To, že Friendship má nálepku komedie ještě neznamená, že se u toho musím nutně celou dobu popadat za břicho smíchy, ale svůj účel pobavit to splnilo a já se bavila. Báječně jsem se bavila a o tom to celé je. Dlouho jsem tak bezvadnou road movie neviděla a díky moc za ní dvěma bezelstným německým klukům na jejich cestě do San Franciska, potažmo Markusu Gollerovi, který mě moc příjemně překvapil. Jó, tady bylo přátelství těch dvou sympaťáků téměř ukázkovou záležitostí, kéž by takových bylo víc a já to všem přeju :-)(16.8.2013)

Milá road movie o vysněné cestě do San Francisca s jedním khůl tanečním momentem a dvěma velmi emotivními, které dokáže plně pochopit asi jen člověk z bývalého východního bloku. 60%(18.3.2012)

Tenhle film mi doporučil kamarád v práci a vzhledem k tomu, že samotný námět byl opravdu zajímavý, jsem se rozhodl na film podívat i já. Němci dříve byli považováni za jedny z nejhorších filmových tvůrců v Evropě. Podle mě to všechno ale bylo jenom vzhledem k samotné neznalosti těch dobrých filmů. Sice jsem viděl špatné německé filmy, ale už jsem viděl celou řadu těch dobrých a Vždy připraven! je určitě jedním z nich. Je teda pravda, že ze začátku to nahodilo opravdu vysokou laťku, která se místy snižovala, místy držela štaci a místy se suprově zvedala. To určitě ve chvíli, kdy tvůrci točili překrásná místa Ameriky a nebo když se klukům na své pouti za San Franciscem stalo něco, co stálo za to si u tohodle filmu zapamatovat. Vlastně to je fakt hodně příjemný film, kde ti dva kluci doslova přirostou k srdci. Zajímavý je určitě jejich jednání na západní svět, tedy jednání, který si já jako sametový dítě nedokážu vůbec představit. Příjemnou roadmovie utne až samotný závěr, u kterého jsem si na tvrdo uvědomil, že ta doba a otevření hranic nepřinášelo jenom pozitivní…(3.4.2013)