Do malého městečka přijíždí na sjezd rodáků věhlasný profesor ekonomie Eman Veselý (L. Trojan). Dlouho se neviděli, tak ho hostinský Eda (J. Větrovec) srdečně vítá. Seznámí svou dceru Simonu (M. Hudečková) s profesorovým synem (O. Vetchý), protože nechce, aby si vzala Ríšu (D. Netušil), kterého miluje. Zamilovanému páru nepřeje ani Ríšova matka (L. Geprtová). Ona i hostinský k tomu mají svůj důvod, domnívají se, že jsou to sourozenci… Jenže Simona je ve skutečnosti dcerou profesora a hostinské (J. Bohdalová). Stejně tak je Ríša nemanželským synem hostinského a Ríšovy matky. Rozvíjí se kolotoč nedorozumění a groteskních situací a vše vrcholí v burleskním rytmu na slavnosti rodáků… (Česká televize)

Kri-kri

Poněkud překombinované, i na komedii přespříliš zmateční a že bych se za břicho popadal, to se rozhodně říct nedá. Jestli jsem se dvakrát či třikrát zasmál, tak to bylo hodně. Závěr mi přijde odfláknutý, v zásadních věcech nedořešený a kdyby se ze scénáře vyškrtla ta absolutně zbytečná pře ohledně nasbíraných jablek, která mě už v polovině filmu silně iritovala, stopáž by rázem byla poloviční, vyšlo by to na docela slušnou bakalářku a bylo by to koukatelnější. Takhle i přes herecké výkony Bohdalové, Větrovce a Lipského je to jen podprůměrné. 40% ()

Hombre8

My jsme tu ve vsi takoví prostoduchý. My když vidíme, že někdo krade, tak nás jen těžko může napadnout, že ten dotyčnej krade v zájmu celku. Jaksi v zájmu společnosti. _ Pojďte se mnou do výčepu, mně to tam líp myslí. Tohle a pár dalších hlášek trochu zachraňuje tuhle poněkud popletenou a ne zrovna režijně zvládnutou prvotinu. ()

Spanki

Skvělý nápad, ale na komedii to vlastně nebylo moc vtipné. U komedie neočekávám nějak extra složitou zápletku, pokud to nemá přesahy k něčemu vážnějšímu (což tedy tohle určitě nemá), ale když už , tak to musí mít nějakou gradaci, nějaké zapamatovatelné momenty, což mi tady chybí. Zkrátka, provedení nic moc. ()

Marthos

V případě této prostoduché taškařice máme co do činění s pokleslou, lidovou zábavou, jejíž křečovitý humor pouze zastírá bezradnost všech zúčastněných – od scénáristy až po herce, kteří se tu předhánějí v blátivých trapnostech svých exhibicionistických výlevů. ()

ostravak30

Josef Větrovec a Jiřina Bohdalová byli výborní, ale ostatní moc neměli co hrát. Celé mi to přišlo moc užvaněné a nikam se děj neposouval. V komedii se střídaly lepší momenty s horšími. Celá zápletka ale mohla mít mnohem komediálnější parametry. Nevýrazné byly i charaktery hlavně mladých postav. Chvíli to vypadalo, že se snadno nechají rodiči přemluvit, pak zase, že hodlají zůstat tvrdě neústupní, bylo těžké se v nich vyznat. ()