Eliso, vrať se! (TV seriál)

• Česko

Kdo najde Elizu?

¿Dónde está Elisa?

Nezvestná

Telenovela / Krimi

Kolumbie / USA, 2010, 100x44 min

• Maeve.Orion

Zabila ju jej teta, keďže malá nevinná Elisa fuckovala jej nabijaka. Ešte niečo k tomu dodať? Och áno.....odpad(6.6.2015)

Tak tato telenovela, která ani moc jako telenovela nepůsobí, je moje srdcová záležitost. Prostředí Los Angeles je pěkné a herci skvělí. Ach, Bruno....přenést se alespon na minutku do seriálu a být s ním :-) U tohoto seriálu jsem si vyplakala oči, SPOILERY! Dana+Cristobal mi dávají naději, že láska na celý život existuje, přestože má špatný konec...U závěrečného dílu jsem brečela více než u Titanicu, Marianovo odpuštění Cecilii za tak hrozný čin a uznání vlastní viny mě spolehlivě dostane...stejně jako krásná závěrečná scéna, kde všichni vypadají štastně, ač v sobě nosí obrovskou bolest po nedávných tragédiích...Hudba je naprosto úžasná, denně si ji pouštím. Pro ženy je slast pro oči Bruno, José Angel, Cristobal, Ricardo, Santiago....Pro muže zase Dana, Cecilia, Isabel, Adriana...Tento seriál jsem viděla 3x a vím, že to nebylo naposledy. Chilskou verzi, přestože originály většinou bývají lepší, v žádném případě NEDOPORUČUJI.(17.3.2015)

Zpočátku hodně nudné, hloupé... Posléze jsem si však seriál nesmírně zamiloval. Obrovskou výhodou "Elisy" je, že po celých 100 částí zde vydrží ty samé postavy, na jaké jsme si zvykli již na samotném počátku. Herecké výkony jsou více než dobré, za ty nejlepší rozhodně považuji Katherine Siachoque, Carmen Aub (na to, že se jedná o její první roli, tak smekám!), dále Gabriel Porras, Sonya Smith a sladcí Jorge Luis Pila a Mauricio Henao. Příběh jako takový mám rozdělený do tří etap: ta první (001 až 60) je o hledání Elisy, ta druhá o hledání jejího vraha a třetí (nějakých 20 epizod) je jedno velké finále plné napětí... Chválit můžu i kulisy, skvostný soundtrack a to že se tvůrci nebáli experimentovat (duch Elisy zjevující se své matce ve snech). O telenovelu se nejedná určitě - spíš mysteriózní romantický krimi thriller - a nedokážu pochopit, proč má někdo neustálou potřebu kritizovat vše, v čem hrají herci, jejichž rodný jazyk je španělština... Je třeba si uvědomit že každý kraj na svou tvorbu přistupuje po svém a osobně nedokážu pochopit, že má "Elisa" horší hodnocení než kraviny jako "Cuando seas mía" či "Muneca Brava"...(15.2.2016)

• - Během několika prvních dílů se v seriálu ve scénách objevuje tzv. dělení obrazu, přibližně po pěti epizodách se od praktiky upustilo. (fiLLthe3DD)

• - Herci Gabriel Porras a Sonya Smith, kteří tvoří v seriálu manželský pár, byli manželé i ve skutečnosti, po čase se však v dobrém rozvedli. (fiLLthe3DD)

• - Spoiler: Ve filmu jsou celkem 4 mrtví. Zatímco Alberto Ventura (Luis Celeiro) spáchá po honičce s policií sebevraždu, zbývající oběti Elisa Altamira (Vanessa Pose), Isabel Rios (Claudia Moreno) a Bruno Cáceres (Roberto Mateos) zemřou rukou Cecilie Altamirové (Catherine Siachoque). (fiLLthe3DD)