Čínský zvěrokruh

• Hongkong Shi er sheng xiao (více)

Hledač pokladů, známý pod jménem Asijský jestřáb (Jackie Chan), se vydává po stopách artefaktů, které byly v 19. století uloupeny ze Starého letního paláce. Jeho pátrání po dvanácti bronzových hlavách symbolizujících dvanáct znamení čínského zvěrokruhu ho zavede do nejrůznějších světových koutů, od francouzských vinic až na svahy aktivní sopky. Jestřáb se nezastaví před ničím, co by mu při plnění úkolu stálo v cestě. Čínský zvěrokruh nabízí velkolepé dobrodružství, kde se Jackie Chan objevuje v roli, ve které se úplně naposledy v žádném záběru nenechal zastupovat dublérem. (Bontonfilm)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $198,835,000▐ už len umelá povrchná zlátanina bez skutočnej iskry, komické odľahčenia dosť na silu, choreografia slušná ale to je asi tak všetko čo skutočne zaujme /40%/ ()

imf

Obávám se, že v mých očích je to spíš další důkaz pokročilé Jackieho senilitidy. Chtěl jsem, aby se mi to líbilo... dokonce to mělo po tom úvodním skateboardování dobře našlápnuto, jenže pak se to utopí v gadgetech, kosmopolitnosti (ve filmu se střídá s otravnou pravidelností kantonština, mandarínština, angličtina a francouzština) a verbálních průjmech, jejichž recitátorům chybí nejen herecké charisma, ale i schopnost přerazit někomu sanici třeba pádlem nebo pánvičkou. Jinými slovy se tu příliš mluví, málo kope, hodně intrikaří a jen minimálně hláškuje. Film svou překombinovaností na diváka ukazuje studený čumák, protože místo aby Chan sázel na své tradiční kvality, motá dohromady gadgety z Mission: Impossible, kulisy z Indiana Jonese a čmajzlovství z Dannyho parťáků. Západní vzory ovšem nezvládá napodobit a to, co od něj máme rádi, na to už vedle vykrádání hollywoodských blockbusterů nezbývá místo. Což je smutné zejména proto, že kdyby to někdo prostříhal o hodinu, mohl z toho být o třídu lepší film. Takhle je to jen testament o tom, že kdo včas neuteče, ten prohraje. ()

Jara.Cimrman.jr

Neumím poletovat bez padáku nad chrchlající sopkou a ještě přitom bojovat o jakousi historickou cetku, ale kdybych měl za sebou filmografii Jackieho Chana, tak z volného pádu z letadla taky nedělám žádnou vědu. Je to zkrátka další z jednoduchých hongkongských zábav, při které nejlepší světový skeletonista, bruslař a paraglidista odvádí svou standardní dávku komického boje a to je přesně to, co od snímků podobného typu očekávám. ()

choze

Akční scény mají vždy nějaký nápad, kterým se vryjí do paměti (úvodní honička na skateboardu, honička s dobermanny v bludišti, souboj na gauči, finální bitko-honička při volném pádu do sopky), obchod s relikviemi a jejich padělky se zajímavě tématizuje, příběh, humor a tempo bohužel pokulhává. Ucházející - zřejmě poslední - přírůstek do velmi kvalitní série. ()

sniper18

Je to celkom dobrá akčná komédia s Jackie Chanom v hlavnej úlohe. Má pomerne dobrý príbeh o dobrodruhovi špecializovanom na hľadanie vzácnych pamiatok, ktorý so svojim tímom prijme úlohu nájsť dvanásť bronzových sošiek, ktoré boli pred rokmi ukradnuté cudzou vládou, aby ich mohli vrátiť tam, kde aj patria, ale pritom ich čaká aj množstvo problémov. Spracovanie nie je zlé, ale dalo sa podať aj lepšie. Už od začiatku som bol príjemne prekvapený, samozrejme cítiť, že už to nejde tak ideálne a to prakticky po všetkých stránkach, ale napriek tomu si ma to získalo a ani s nadpriemernou dĺžkou nemám väčší problém. Prvá trištvrtehodina sa ako rozbeh vydarila, či už sa jedná o tie viac alebo aj menej dôležité situácie, bavilo ma to, lenže v strednej časti to neskutočne upadne. Celá časť na ostrove je absolútne nezvládnutá, mal som pocit, že sledujem pokračovanie Pestúnky v akcii, jednoducho to najhoršie dno celej Chanovej tvorby, je to tak nepríjemne umelé, infantilné a miestami aj poriadne trápne, ale našťastie po presunutí deja mimo ostrova sa to zase vráti na pôvodnú úroveň, už sa je na čo pozerať, ani s tým zvláštnym finále so sopkou nemám väčší problém a navyše poteší aj viacero odkazov na predchádzajúce diely. Ale ešte musím čiastočne vytknúť, že hlavná postava tentoraz funguje v tíme, čo samozrejme nemusí byť zlé, lenže medzi nimi vôbec nefunguje chémia a navyše celé je to až príliš západne podané a tým nemyslím len to množstvo národov a jazykov, ktoré sa tu dajú nájsť, ale celkový prístup. No tieto dva zápory sa na rozdiel od tej strednej časti filmu dajú zniesť. Akcie je tu priemerné množstvo a páči sa mi. Opäť platí, že už to nejde tak dobre, ako kedysi, súbojov je menej, nie sú až tak nápadité a často sa používajú laná a rôzne triky, ale napriek tomu som nadmieru spokojný. Jackie Chan si zaslúži veľkú pochvalu, keďže na svoj vek je v perfektnej forme, nepotrebuje si pomáhať strihom navyše akcia je celkovo výborne natočená. Najviac sa mi páči celá akcia v továrni, kde sa nájde pár vydarených súbojov, či už zábavný na gauči proti jednému protivníkovi alebo aj ďalšie proti niekoľkým skupinám a chválim aj celú úvodnú pomerne originálnu sekvenciu. Čo sa týka humoru, tak ten je skôr sklamaním, síce až na pár výnimiek nemôžem povedať, že by bol zlý, ale nie je tu ani jedna vtipná situácia, ktorá by skutočne stála za pozornosť. Herecké obsadenie mohlo byť aj lepšie, Jackie Chan je samozrejme bez väčších problémov, bavil ma v akcii aj mimo nej, ale mohol si vybrať lepší tím. Poteší juhokórejská posila Kwon Sang-Woo a sadli mi aj postavy oboch číňaniek, aj keď obsadiť sa mohli stále aj lepšie, no to je prakticky všetko, vedľajšie postavy si ma už moc nezískali, Francúzka je dokonca hrozná, tá mi miestami poriadne liezla na nervy a chcelo by to aj lepších záporákov, aj keď to vlastne ani nie sú plnohodnotní záporáci. Ale na záver potešia ešte dve cameá. Réžia a technická stránka by tiež mohli stále byť aj lepšie, hlavne v menej západnom štýle, triky sa ešte mohli doladiť a tá štúdiovosť v časti na ostrove bola tiež nepríjemná, ale okrem toho je to solídny blockbuster. Takže na tento film som sa dosť tešil a síce moje očakávania sa úplne nenaplnili, ale aj tak som celkom spokojný. Za väčšinu filmu by som kľudne dal aj lepšie hodnotenie, lenže tá časť na ostrove je tak hrozná, že mi tú jednu hviezdu odobrala, ale celkovo prevládajú dobré pocity a niekedy si to kľudne ešte pozriem. A je príjemné vidieť, že Jackie Chan je aj v tomto veku omnoho fyzicky schopnejší, než väčšina iných akčných hercov v čase ich najlepšej formy, takže má môj nesmierny rešpekt. 65% () (méně) (více)

3DD!3

Taková divně správná blbina. Škoda, že se Jackiemu někde zatoulal nějáký příběh (pointa je snad shrnuta v jedné větě, pronesené moderátorkou v televizi) a začal opisovat od zahnívajícího a zpustlého západu. Inspirace Indym je jasná (i když nepovedená), ale co tam sakra dělali Piráti z Karibiku? A ty multijazykové hrátky s krávou z Francie a Coco klidně mohli vystříhat. Rychlobruslařský úvod je parádní, hledání lodě kdesi v džungli je už ale nuda. Nejpovedenější částí filmu, tak zůstává část v padělatelně s boží bitkou na gauči. Když už jsme u těch bitek tak je jich tu trestuhodně málo. Škoda, že se Jackie naposledy nevrátil víc ke kořenům. ()

Wacoslav1

V době kdy jsem to viděl poprvé jsem fakt chtěl aby se mi to až nekriticky líbilo a musím teď uznat po repete, že jsem s tím hodnocením těžce přestřelil, takže se bohužel opravdu jedná o nejslabší díl v rámci série Armour of God a chápu výtky většiny uživatelů tady ve zdejších komentářích a to jsou z větší části Jackieho fanoušci. Já si sice nemyslím, že jde o úplný pohřeb série, ale na geniální jedničku ani nadprůměrnou dvojku se to prostě nechytá. Za něco stojí začátek a konec a prostor mezi tím je vyplněný nudnou vatou, nesympatickými postavami a komunistickou ideologií plus tu zbytečnou nabarvičkovanou a zcela umělou pasáž na ostrově ve stylu Pirátů z Karibiku bych úplně vystřihnul, takže dnes zcela objektivně u mě na hraně mezi dvěmi a třemi hvězdami, ale do toho průměru to nakonec překlopím, protože Jackie má pořád charizma a zde ještě i jakž takž bojové schopnosti aby to celé utáhnul, ale ten zbytek těžce kulhá, takže tak.50% ()

pepo

Vďaka scéne s gaučom a fotografickým statívom musím zaokrúhliť smeromm hore. Inak je to občas dosť otravmé. 5/10 ()

Xmilden

Ani nevím za co jsem nakonec ty dvě hvězdy dal, protože například scéna na jakémsi ostrově pokladů by si zasloužila kolosální odpad. Tvůrci zde napodobují Piráty z Karibiku. Zapomeňte tentokrát že Číňani zůstali sví, kdepak tady se recykluje ve velkém. Film připomíná jakousi zvláštní patlaninu. Kaskadérské kousky jsou docela ok, ale již jim tolik nevěřím jako v minulosti. Holt nemládne nikdo. Asijský jestřáb se tentokráte jmenuje JC. Vadilo mě na filmu spousta věcí. Například původní kouzlo je zcela pryč. Hodně se hraje na nacionální strunu. Skoro bych řekl že film vznikl na objednávku. Shrnutí: První dvě Božské relikvie znamenaly solidní porci zábavy a akce, tady je spíše jen ta akce. Navíc je film poměrně infantilní. ()

Rominator

První akční scéna Jackieho Chana byla parádním rozjezdem. JC při ní uniká svým pronásledovatelům, oblečen ve speciálním obleku, který je vybaven kolečky na rukách, nohách, břiše a zádech. Oblek (31-wheel roller suit / wheel suit / buggy rollin) vyrobil Francouz Jean-Yves Blondeau, který také Jackieho Chana pro film trénoval. Jezdci dovoluje jet v různých polohách a dosáhnout z kopce rychlosti 112 km/h (70 mph). Hledání pokladu a lodě a následné střetnutí s piráty (jeden nápadně připomínal vizáží kapitána Jacka Sparrowa z filmu Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) byla nejslabší a nejbarevnější (kvůli 3D?) část celého filmu. Naopak vrcholem celého filmu je Jackieho souboj v továrně na padělky. Ocenění: V roce 2013 vyhráli Jackie Chan a He Jun cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie. Film má své mouchy, mohl mít lepší příběh, ale vcelku slušně pobavil. HODNOCENÍ 70% ()

mzss1

Takže jsem dost spokojen. Film dopadl opravdu moc dobře, Jackie Chan na to furt má. Je ve skvělé formě, takže i jeho kaskadérské kousky, které točí sám jsou skvělé jako vždy. Tento třetí díl skvěle zapadá do série. Příběh to má dost dobrý, chybí tomu nějaká ta velkolpeost a pár drobných nedostatků, ale v podstatě nejde o nic zásadního. Takže to na první pohled působí jako pohodová dobrodružná komedie, která se tá sledovat i vícekrát a vždy stejně pobaví. Úvod je zajímavý, rozhodně zaujme. Poté následuje dlouhá akční sekvence, kdy Jackie Chan předvádí neuvěřitelné kousky, kdy uniká před nepřáteli na jakémsi pojízdném speciálním lehátku s kolečkama. :-) To co předváděl bylo neuvěřitelné, skvěle natočené. Poté následuje seznámení s postavama, které si mě hned získali. Pak další akční sekvence, kdy Jackie Chan opět uniká z nějakého sílda. Nejvíce mě v této scéně pobavilo pronásledování se psy. A to zejména v bludišti z živého plotu. Všichni tito herci hráli dobře, takže vedle hlavního hrdiny excelovali téměř snad všichni. Komediálně akčně sladěná sekvence na ostrově mě také bavila, byla trošku šílenější, ale dalo se furt na co dívat. Takže první půlka filmu je naprosto excelentí. Druhá půlka je už horší, ale ne o moc. Od zhruba šedesáté do devadesáté minuty filmu trochu poklesne tempo filmu. Ale přesto tato část filmu nějak moc nenudí. Ovšem poslední třicetiminutovka je opět akční, takže vidíme opět pár neskutečně povedených Jackiho kousků. Konečné pronásledování ve vzduchu za pokladem je dobře natočené, sice ne moc okouzlující, ale jde to. Hudba je po celý čas ve filmu dobře zvolená. Má dobrodružný motivy, takže s tím nemám žádný problém. Akční scény jsou natočeny hodně dobře. Kamera a technická stránka filmu je na tom skvěle. Takže chválím Jackiho za skvělý herecký výkon, jehož grimasy a akčněkaskadérské kousky jsou skvělé jako vždy. I režírování se mu povedlo. Takže výsledek ? Jsem silně spokojen, ale nějaké nedostatky se přesto najdou. Třeba ta částo od zhruba šedesáté do devadesáté minuty, nebo lepší konec o trošičku, trochu více komediálních scén a tak. I nějaká ta věčí akce, více soubojů - takže toto mi brání dát plný počet, ale nevadí, přesto jsem dost spokojen. Toto je nejlepší díl ze série. První díl jsem hodnotil na 75%, druhý díl na 80%. Toto dílo si zaslouží o něco víc, takže něco málo chybělo k plnému hodnocení, ale záleží na tom ? Vůbec ne. Těším se až si film opět zopáknu na DVD! Celkově hodnotím na zasloužených 87% = **** ()

predators

S velkým zármutkem musím říct, že se jedná o jeden z nejhorších Jackieho filmových počinů, né-li nejhorší! Nevím, jestli to byl záměr, ale celý Zodiac působí neprofesionálně, počínaje hereckými výkony, logikou, příběhem a akčními sekvencemi konče. Myslím, že podobnému ražení kung-fu filmů odzvonila hrana! v tomto případě se raději stokrát podívám na Yip Mana! 15% ()

PetrPan

Návrat k Božské relikvii Jackiemu příliš nevyšel. Oproti předešlým dílům jsme sice méně crazy, ovšem to co z humoru zbývá už se nedá považovat ani za naivní či mile prostoduché, nýbrž pouze trapné. Scény na ostrově s "piráty z Karibiku" byly téměř k nevydržení. Připočtu-li si k tomu na první pohled levné triky, navíc hojně využívané, přehršel nacionalistických keců, dostal bych se ve svém hodnocení velmi nízko. Záchranný kruh však trojce házejí akční pasáže. Chan i v téměř šedesáti letech pořád dokazuje, že se pro tento žánr narodil a opět dokázal vymyslet originální a pohledné fičárny. A za to by si odřenou trojku i zasloužil, ale dal-li jsem pořád povedené dvojce tři, musím tu jednu ubrat. ()

klerik

Neviem, o čom to tu toľkí točia. Tretia Relikvia hanbu svojim predchodcom určite nerobí. Je presne v štýle BOŽSKEJ RELIKVIE 2: OPERÁCIA KONDOR (občas ide vyslovene o citáciu niektorých scén - guľomet). Scenár je síce menej súdržný, ale ja som sa na akcii aj vtipoch bavil kráľovsky. Od Jackieho už ťažko môžme očakávať, že nás šokuje novými choreografiami či akrobatickými kúskami, o to viac ma potešili adrenalínové vychytávky (zjazd v koliečkovom obleku nemal chybu). Treba sa však pripraviť na to, že filmík má trochu viac postáv, nakoľko je zjavná Jackieho snaha predstaviť mladú čínsku hereckú generáciu svetu. Výborné zlodejské dobrodružstvo... ()

Chrustyn

Název tomu sice moc neodpovídá ale jedná se o druhé pokračování jednoho z nejlepších Jackieho snímků, kterým je "Božská relikvie". Bohužel čas je neúprosný a přestože jsou některé Jackieho kousky vzhledem k jeho věku stále obdivuhodné, akce je velice málo a dvouhodinová délka v tomto případě naprosto zbytečná. Ubrat půl hodiny nebo přidat více akce, mohl být výsledný dojem přeci jen lepší. Přesto ... klobouk dolů před tím, co tento takřka šedesátiletý blázen pořád dokáže. ()

korbitch22

Nakonec to není takovej průser, jak by se mohlo zdát.Jackiemu už není hold dvacet, ani třicet, ono mu bude 60 a to už je věk, kdy 70% běžných smrtelníku prdí několik let do hlíny, při dobrém osudu chodí vo francouzkejch na dvě k Vočkovi.Kdežto tenhle dědek hned v první scéně lítá byggyrolling v neuvěřitelný rychlosti a dává divákovi naději, že ho čeká úžasná show.Jenže pak přijde na řadu děj a to je dámy a pánové neuvěřitelný bordel.Střihač stříhá rychlejc než střihorukej Edward na tripu, Chan se snaží říct milion věcí a cpe do děje tunu postav a já se v tom epickym dialogovým bordelu docela ztrácel.Scény z Francie vypadají neuvěřitelně lacině a Jackie si to tady rozdá leda s partičkou dobrmanů, jinak drtivou většinu i těch málo soubojů uprostřed děje odvede Jackieho tým, jo jasně Kondor už má přeci jenom věk, takže za něj 50% práce dělá tým a 40% moderní technika, takže Jackie si občas zahopsá na nějaký zdi a parapetu, jinak nic.Scénář jakoby psal Mao Ce Tung, místy to je tak Čínsky lidově demokratické, až sem měl pocit, že mě na hrudi pálí srp a kladivo.Občas Jackie zase ujede do infantilností 80. let, aby nám připoměl kdy že to vlastně tahle sága vznikla.Jelikož už mohou ženy volit nedovolí si z nich dělat takvou prdel jako ve druhym díle i když občas si vtipně rýpne a opět nechá vzpomenout na druhý díl.Mimochodem těch odkazů tady je k mé radosti spousta.Dvě asiatky, jedna blondýnka....která navíc zase efektivně střílí z kulometu, to sem se potutelně usmíval a s radostí si zavzpomínal.Když parta hic vyrazí na ostrov a hrajou si na Piráty z Karibiku, oněmíte a žasnete, jak Jackie během minuty změní naprosto žánr a opravdu se dočkáte Jacka Sparowa ( fakt, nekecám :D ).Po hnusném digitálním finiši na ostrově pirátů se děj zase vrací k nějakým WTF protestujícím hipíkům a já se zase ztrácím.Ten epickej bordel zachrání poslední 40. minutovka, kdy v továrně na padělky ( nápadně podobné základně z druhého dílu ) dá Chan konečně vzpomenout na pravou Božksou Relikvii a předvádí neuvěřitelný kousky.Ta dvacetiminutovka v továrně doslova zachraňuje celej film a hlavně za tuhle pasáž dám tak smírný hodnocení.Dokonce filmu můžu odpustit ten imbecilní konec u sopky ( co to kurva mělo bejt??? ).V každým případě sem od toho moc neočekávál, Jackie si chtěl zavzpomínat na starý dobrý časy, kdy nás infantilní humor, zesměšňování a stálé zachraňování žen a kaskadérské kousky bavili v čistě mužských, testosteronem nabitých 80. letech, kdy Chan a jemu podobní vládli akčnímu žánru.Já si myslim, že to odehrál se ctí, mohlo to být určitě lepší, ale co si budem povídat i daleko horší (škoda, že Chan nepoužil místo té děsné hudby znělky z předchozích dílů, ten motiv by asi potěšil každého.Ve výsledku docela slušná blbina, u které si hezky zavzpomínáte a užijete si spoustu příjmených mini roliček, cameo lékaře zde má Daniel Wu, šéfa pirátů si střihnul Ken Lo, výtečný Oliver Platt tady má důležitou roli, škoda, že nedostal víc prostoru, ale v každým případě třešničkou na dortu je sladká, přesladká Zhan Lan Xin, mistrině v Taekwon-do, modelka a prostě neuvěřitelně rozkošná prdelka ( zase sem se zamiloval, chjo ) Pánové ta když udělá provaz, tak vám přejede mráz po zádech...oho oho oho oo oho oho oho oo.... :))) 65%. () (méně) (více)

Jackie Chan v Expendables 3

Jackie Chan v Expendables 3