Čínský zvěrokruh

Božská relikvia 3

Akční / Dobrodružný / Komedie

Hong Kong / Čína, 2012, 120 min

• LiborGondek

Když ony ty Jackieho filmy jsou pořád čím dál víc... Stejné...? Nebylo to úplně špatné, zároveň tam nebylo nic, co bych již neviděl v jiném z jeho filmů. Prostě průměr. 50%(22.6.2014)

• honajz

Jak mám Jackieho rád, i jeho sérii Armour of God, tohle je naprostý zmatek nad zmatek. Děj psal každé dvě minuty někdo jiný, aniž b tušil, co psal kdo před ním a co kdo bude psát po něm, Občas se to snaží být děsně vtipné, ale je to křečovité, přebarvičkované, pak zas chvílemi si to hraje na vážnou notu, když film naprosto vážně vyzývá, aby lidé nekradli kulturní dědictví národů, ale vrátili je, místo aby je házeli do sopky (největší WTF filmu, jež asi vzniklo proto, že si někdo myslel, jak vtipný bude zhruba dvacetiminutový souboj při volném pádu z letadla - fakt se padá tak dlouho? Druhé WTF je pirát z Karibiku.). Zkrátka neskutečný blábol, kde dojde jen na asi dvě soubojové scény, ale je to jen stín dřívějších choreografií.(15.6.2013)

Taková divně správná blbina. Škoda, že se Jackiemu někde zatoulal nějáký příběh (pointa je snad shrnuta v jedné větě, pronesené moderátorkou v televizi) a začal opisovat od zahnívajícího a zpustlého západu. Inspirace Indym je jasná (i když nepovedená), ale co tam sakra dělali Piráti z Karibiku? A ty multijazykové hrátky s krávou z Francie a Coco klidně mohli vystříhat. Rychlobruslařský úvod je parádní, hledání lodě kdesi v džungli je už ale nuda. Nejpovedenější částí filmu, tak zůstává část v padělatelně s boží bitkou na gauči. Když už jsme u těch bitek tak je jich tu trestuhodně málo. Škoda, že se Jackie naposledy nevrátil víc ke kořenům.(31.3.2013)

Je to celkom dobrá akčná komédia s Jackie Chanom v hlavnej úlohe. Má pomerne dobrý príbeh o dobrodruhovi špecializovanom na hľadanie vzácnych pamiatok, ktorý so svojim tímom prijme úlohu nájsť dvanásť bronzových sošiek, ktoré boli pred rokmi ukradnuté cudzou vládou, aby ich mohli vrátiť tam, kde aj patria, ale pritom ich čaká aj množstvo problémov. Spracovanie nie je zlé, ale dalo sa podať aj lepšie. Už od začiatku som bol príjemne prekvapený, samozrejme cítiť, že už to nejde tak ideálne a to prakticky po všetkých stránkach, ale napriek tomu si ma to získalo a ani s nadpriemernou dĺžkou nemám väčší problém. Prvá trištvrtehodina sa ako rozbeh vydarila, či už sa jedná o tie viac alebo aj menej dôležité situácie, bavilo ma to, lenže v strednej časti to neskutočne upadne. Celá časť na ostrove je absolútne nezvládnutá, mal som pocit, že sledujem pokračovanie Pestúnky v akcii, jednoducho to najhoršie dno celej Chanovej tvorby, je to tak nepríjemne umelé, infantilné a miestami aj poriadne trápne, ale našťastie po presunutí deja mimo ostrova sa to zase vráti na pôvodnú úroveň, už sa je na čo pozerať, ani s tým zvláštnym finále so sopkou nemám väčší problém a navyše poteší aj viacero odkazov na predchádzajúce diely. Ale ešte musím čiastočne vytknúť, že hlavná postava tentoraz funguje v tíme, čo samozrejme nemusí byť zlé, lenže medzi nimi vôbec nefunguje chémia a navyše celé je to až príliš západne podané a tým nemyslím len to množstvo národov a jazykov, ktoré sa tu dajú nájsť, ale celkový prístup. No tieto dva zápory sa na rozdiel od tej strednej časti filmu dajú zniesť. Akcie je tu priemerné množstvo a páči sa mi. Opäť platí, že už to nejde tak dobre, ako kedysi, súbojov je menej, nie sú až tak nápadité a často sa používajú laná a rôzne triky, ale napriek tomu som nadmieru spokojný. Jackie Chan si zaslúži veľkú pochvalu, keďže na svoj vek je v perfektnej forme, nepotrebuje si pomáhať strihom navyše akcia je celkovo výborne natočená. Najviac sa mi páči celá akcia v továrni, kde sa nájde pár vydarených súbojov, či už zábavný na gauči proti jednému protivníkovi alebo aj ďalšie proti niekoľkým skupinám a chválim aj celú úvodnú pomerne originálnu sekvenciu. Čo sa týka humoru, tak ten je skôr sklamaním, síce až na pár výnimiek nemôžem povedať, že by bol zlý, ale nie je tu ani jedna vtipná situácia, ktorá by skutočne stála za pozornosť. Herecké obsadenie mohlo byť aj lepšie, Jackie Chan je samozrejme bez väčších problémov, bavil ma v akcii aj mimo nej, ale mohol si vybrať lepší tím. Poteší juhokórejská posila Kwon Sang-Woo a sadli mi aj postavy oboch číňaniek, aj keď obsadiť sa mohli stále aj lepšie, no to je prakticky všetko, vedľajšie postavy si ma už moc nezískali, Francúzka je dokonca hrozná, tá mi miestami poriadne liezla na nervy a chcelo by to aj lepších záporákov, aj keď to vlastne ani nie sú plnohodnotní záporáci. Ale na záver potešia ešte dve cameá. Réžia a technická stránka by tiež mohli stále byť aj lepšie, hlavne v menej západnom štýle, triky sa ešte mohli doladiť a tá štúdiovosť v časti na ostrove bola tiež nepríjemná, ale okrem toho je to solídny blockbuster. Takže na tento film som sa dosť tešil a síce moje očakávania sa úplne nenaplnili, ale aj tak som celkom spokojný. Za väčšinu filmu by som kľudne dal aj lepšie hodnotenie, lenže tá časť na ostrove je tak hrozná, že mi tú jednu hviezdu odobrala, ale celkovo prevládajú dobré pocity a niekedy si to kľudne ešte pozriem. A je príjemné vidieť, že Jackie Chan je aj v tomto veku omnoho fyzicky schopnejší, než väčšina iných akčných hercov v čase ich najlepšej formy, takže má môj nesmierny rešpekt. 65%(10.3.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $198,835,000▐ už len umelá povrchná zlátanina bez skutočnej iskry, komické odľahčenia dosť na silu, choreografia slušná ale to je asi tak všetko čo skutočne zaujme /40%/(18.1.2014)