Čínský zvěrokruh

Božská relikvia 3

Akční / Dobrodružný / Komedie

Hong Kong / Čína, 2012, 120 min

• kaposlav

Jackie Chan podal štandart. Akčne scénky a humor v jeho podani sedi. Zbytok je z prevažnej časti podpriemer.(21.7.2014)

• VasaX

Scénář, režie a hlavní role je na Jackieho prostě už moc. Dvě hodiny nekonzistentní rádoby dobrodružné zábavy jsou prostě příliš zdlouhavé. Nemůžu říct, že to nemá světlé momenty, ale velké wire-fu a jiné skopičinky se šetří spíš na konec. Herecké výkony jsou místy slabé i na tento žánr, bohužel. O dialozích se snad ani bavit nebudu. Ve výsledku se na to dalo dívat, ale jsou zde velké hluché a slepé segmenty, které věřím mnoho diváků prostě dříve či později utahají. Navíc příběh není nic extra (spíš hluboký fádní podprůměr). Škoda, Jackie by měl šetřit dech a zaměřit se jen na to, co mu šlo nejlíp. Tenhle film ani Jackieho bych ještě do sběru neházel, ale chtělo by to přehodnotit hodnoty a začít znovu, jinde, jinak.(13.7.2013)

1551. hodnocený film:(23.11.2014)

Nakonec to není takovej průser, jak by se mohlo zdát.Jackiemu už není hold dvacet, ani třicet, ono mu bude 60 a to už je věk, kdy 70% běžných smrtelníku prdí několik let do hlíny, při dobrém osudu chodí vo francouzkejch na dvě k Vočkovi.Kdežto tenhle dědek hned v první scéně lítá byggyrolling v neuvěřitelný rychlosti a dává divákovi naději, že ho čeká úžasná show.Jenže pak přijde na řadu děj a to je dámy a pánové neuvěřitelný bordel.Střihač stříhá rychlejc než střihorukej Edward na tripu, Chan se snaží říct milion věcí a cpe do děje tunu postav a já se v tom epickym dialogovým bordelu docela ztrácel.Scény z Francie vypadají neuvěřitelně lacině a Jackie si to tady rozdá leda s partičkou dobrmanů, jinak drtivou většinu i těch málo soubojů uprostřed děje odvede Jackieho tým, jo jasně Kondor už má přeci jenom věk, takže za něj 50% práce dělá tým a 40% moderní technika, takže Jackie si občas zahopsá na nějaký zdi a parapetu, jinak nic.Scénář jakoby psal Mao Ce Tung, místy to je tak Čínsky lidově demokratické, až sem měl pocit, že mě na hrudi pálí srp a kladivo.Občas Jackie zase ujede do infantilností 80. let, aby nám připoměl kdy že to vlastně tahle sága vznikla.Jelikož už mohou ženy volit nedovolí si z nich dělat takvou prdel jako ve druhym díle i když občas si vtipně rýpne a opět nechá vzpomenout na druhý díl.Mimochodem těch odkazů tady je k mé radosti spousta.Dvě asiatky, jedna blondýnka....která navíc zase efektivně střílí z kulometu, to sem se potutelně usmíval a s radostí si zavzpomínal.Když parta hic vyrazí na ostrov a hrajou si na Piráty z Karibiku, oněmíte a žasnete, jak Jackie během minuty změní naprosto žánr a opravdu se dočkáte Jacka Sparowa ( fakt, nekecám :D ).Po hnusném digitálním finiši na ostrově pirátů se děj zase vrací k nějakým WTF protestujícím hipíkům a já se zase ztrácím.Ten epickej bordel zachrání poslední 40. minutovka, kdy v továrně na padělky ( nápadně podobné základně z druhého dílu ) dá Chan konečně vzpomenout na pravou Božksou Relikvii a předvádí neuvěřitelný kousky.Ta dvacetiminutovka v továrně doslova zachraňuje celej film a hlavně za tuhle pasáž dám tak smírný hodnocení.Dokonce filmu můžu odpustit ten imbecilní konec u sopky ( co to kurva mělo bejt??? ).V každým případě sem od toho moc neočekávál, Jackie si chtěl zavzpomínat na starý dobrý časy, kdy nás infantilní humor, zesměšňování a stálé zachraňování žen a kaskadérské kousky bavili v čistě mužských, testosteronem nabitých 80. letech, kdy Chan a jemu podobní vládli akčnímu žánru.Já si myslim, že to odehrál se ctí, mohlo to být určitě lepší, ale co si budem povídat i daleko horší (škoda, že Chan nepoužil místo té děsné hudby znělky z předchozích dílů, ten motiv by asi potěšil každého.Ve výsledku docela slušná blbina, u které si hezky zavzpomínáte a užijete si spoustu příjmených mini roliček, cameo lékaře zde má Daniel Wu, šéfa pirátů si střihnul Ken Lo, výtečný Oliver Platt tady má důležitou roli, škoda, že nedostal víc prostoru, ale v každým případě třešničkou na dortu je sladká, přesladká Zhan Lan Xin, mistrině v Taekwon-do, modelka a prostě neuvěřitelně rozkošná prdelka ( zase sem se zamiloval, chjo ) Pánové ta když udělá provaz, tak vám přejede mráz po zádech...oho oho oho oo oho oho oho oo.... :))) 65%.(10.3.2013)

Takže jsem dost spokojen. Film dopadl opravdu moc dobře, Jackie Chan na to furt má. Je ve skvělé formě, takže i jeho kaskadérské kousky, které točí sám jsou skvělé jako vždy. Tento třetí díl skvěle zapadá do série. Příběh to má dost dobrý, chybí tomu nějaká ta velkolpeost a pár drobných nedostatků, ale v podstatě nejde o nic zásadního. Takže to na první pohled působí jako pohodová dobrodružná komedie, která se tá sledovat i vícekrát a vždy stejně pobaví. Úvod je zajímavý, rozhodně zaujme. Poté následuje dlouhá akční sekvence, kdy Jackie Chan předvádí neuvěřitelné kousky, kdy uniká před nepřáteli na jakémsi pojízdném speciálním lehátku s kolečkama. :-) To co předváděl bylo neuvěřitelné, skvěle natočené. Poté následuje seznámení s postavama, které si mě hned získali. Pak další akční sekvence, kdy Jackie Chan opět uniká z nějakého sílda. Nejvíce mě v této scéně pobavilo pronásledování se psy. A to zejména v bludišti z živého plotu. Všichni tito herci hráli dobře, takže vedle hlavního hrdiny excelovali téměř snad všichni. Komediálně akčně sladěná sekvence na ostrově mě také bavila, byla trošku šílenější, ale dalo se furt na co dívat. Takže první půlka filmu je naprosto excelentí. Druhá půlka je už horší, ale ne o moc. Od zhruba šedesáté do devadesáté minuty filmu trochu poklesne tempo filmu. Ale přesto tato část filmu nějak moc nenudí. Ovšem poslední třicetiminutovka je opět akční, takže vidíme opět pár neskutečně povedených Jackiho kousků. Konečné pronásledování ve vzduchu za pokladem je dobře natočené, sice ne moc okouzlující, ale jde to. Hudba je po celý čas ve filmu dobře zvolená. Má dobrodružný motivy, takže s tím nemám žádný problém. Akční scény jsou natočeny hodně dobře. Kamera a technická stránka filmu je na tom skvěle. Takže chválím Jackiho za skvělý herecký výkon, jehož grimasy a akčněkaskadérské kousky jsou skvělé jako vždy. I režírování se mu povedlo. Takže výsledek ? Jsem silně spokojen, ale nějaké nedostatky se přesto najdou. Třeba ta částo od zhruba šedesáté do devadesáté minuty, nebo lepší konec o trošičku, trochu více komediálních scén a tak. I nějaká ta věčí akce, více soubojů - takže toto mi brání dát plný počet, ale nevadí, přesto jsem dost spokojen. Toto je nejlepší díl ze série. První díl jsem hodnotil na 75%, druhý díl na 80%. Toto dílo si zaslouží o něco víc, takže něco málo chybělo k plnému hodnocení, ale záleží na tom ? Vůbec ne. Těším se až si film opět zopáknu na DVD! Celkově hodnotím na zasloužených 87% = ****(7.4.2013)