Čínský zvěrokruh

Božská relikvia 3

Akční / Dobrodružný / Komedie

Hong Kong / Čína, 2012, 120 min

5/10(1.4.2013)

Neviem, o čom to tu toľkí točia. Tretia Relikvia hanbu svojim predchodcom určite nerobí. Je presne v štýle BOŽSKEJ RELIKVIE 2: OPERÁCIA KONDOR (občas ide vyslovene o citáciu niektorých scén - guľomet). Scenár je síce menej súdržný, ale ja som sa na akcii aj vtipoch bavil kráľovsky. Od Jackieho už ťažko môžme očakávať, že nás šokuje novými choreografiami či akrobatickými kúskami, o to viac ma potešili adrenalínové vychytávky (zjazd v koliečkovom obleku nemal chybu). Treba sa však pripraviť na to, že filmík má trochu viac postáv, nakoľko je zjavná Jackieho snaha predstaviť mladú čínsku hereckú generáciu svetu. Výborné zlodejské dobrodružstvo...(10.7.2014)

• predators

S velkým zármutkem musím říct, že se jedná o jeden z nejhorších Jackieho filmových počinů, né-li nejhorší! Nevím, jestli to byl záměr, ale celý Zodiac působí neprofesionálně, počínaje hereckými výkony, logikou, příběhem a akčními sekvencemi konče. Myslím, že podobnému ražení kung-fu filmů odzvonila hrana! v tomto případě se raději stokrát podívám na Yip Mana! 15%(23.2.2013)

Je to klasický Jackieho akčňák, který je ve své atmosféře uvolněný, komický a zároveň má HEZKÉ akční scény. Jenže jednou je to radost pohledět a za pět minut se to dostane do nesmyslné pasáže. .. Také to místy je spíše parodie na různé filmy a to velice kazí celek filmu. Škoda, protože Jackie Chan má své vysoké kvality a tady se nemohli pořádně ukázat, byť snímek začínal opravdu dobrou scénou na wheel suit (ten tělový skateboard) . .. Ale je vidět, že Chan chce něco tímto filmem říct(padělání starožitností je špatné), jenže to říká takovým jazykem, který většina lidí nejspíš nepochopí. A i já jsem měl co dělat, abych ho pochopil. Proto ještě jednou říkám škoda. .... HODNOCENÍ: 59% (3*)(27.6.2014)

1551. hodnocený film:(23.11.2014)

• - Vrcholná akční scéna se natáčela 14 dní v Aerodiu, obřím vertikálním vzduchovém tunelu v Lotyšsku. (Epistemolog)

• - Jackie Chan považuje tento film za jeden z nejdůležitějších v jeho kariéře. Pracoval na něm 7 let. Napsal scénář, režíroval jej, ztvárnil hlavní roli a navíc koordinoval akční scény. (gogos)

• - Speciální oblek 31-wheel roller suit/wheel suit/buggy rollin použitý ve filmu, vybavený kolečky na rukách, nohách, břiše a zádech, vyrobil Francouz Jean-Yves Blondeau, který také Jackieho Chana pro film trénoval. Jezdci dovoluje jet v různých pozicích a dosáhnout z kopce rychlosti 112 km/h. (Rominator)