Safe

Safe

Ochranca

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 90 min

Až jednou pomine má liknavost v ochraně dat, tak se rozmyslím, zda můj problém vyřeší spíš antivirový program nebo Statham. Safe jednoznačně dokazuje, že Statham je lepší na ochranu disku disponujícího hlavičkou, ručičkami a nožičkami, ale u líného disku, který neopouští počítač, si nejsem zcela jist. Asi to vyřeším tím, že pokud budu chtít jen pasivní ochranu, tak mi stačí antivir, ale pokud budu potřebovat někoho, kdo se protáhne optickým kabelem a na druhé straně světa zakroutí krkem vlezlému hackerovi, tak volím Stathama 1.0, kterého netřeba nikdy upgradeovat. A filmy s takovým hrdinou mne nikdy nemohou urazit.(1.1.2013)

Slabiny: malé čínské děvče, které má místo mozku databanku, a Statham kterému jsem nevěřil prvních 20 minut filmu. On prostě lítost, beznaděj a sebevražedné sklony hrát neumí. Hned se ale dostal do ráže, ve chvíli kdy měl kolem sebe rusáky a nebo žlutou rejži, který mohl postupně masakrovat po desítkách. V tom se Statham najde vždycky, protože nasranýho týpkan umí zahrát parádně a nakopat prdel a nebo rozkopat koule umí věru dobře. Jednoduchý scénář, a místy nelogický a chaotický děj z tohoto filmu průměrnou podívanou, u které si divák rozhodně mozkové buňky namáhat nebude. Za mě 65%(8.10.2012)

,,Vítá Vás vesnice New York. Počet obyvytel 104.,, Takhle to nejspíš s New Yorkem dopadlo, po řádění Jasona Stathama.(11.10.2012)

|| Scenár: Boaz Yakin | Hudba: Mark Mothersbaugh | Produkcia: Lawrence Bender, Dana Brunetti | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: IM Global, Lawrence Bender Productions, Trigger Street Productions | Rozpočet: 33 miliónov $ | Tržby: 40,346,186 $ || Tu je vidieť ako závisí hodnotenie filmov od toho, či sú dielom nejakej série, alebo sú nezávislým jedináčikom. A Good day to die hard je bez debát lepším akčným filmom, no má len 52% (2.7.2013) oproti Safe-u, ktorý má 64% (2.7.2013). --- Statham vyrába podobné žánrovky jak na bežiacom páse, ale Safe patrí určite k tým podarenejším. Nápad je síce schematický, ale spracovanie akcie je na prekvapujúco vysokej úrovni. Bojové choreografie sú vynikajúce, Statham má v nich viditelne na vrch. O to viac sa teším na Fast and Furious 7, nakoľko bude hlavným záporákom :) 60% | HD, THX, HU DTS |(2.7.2013)

Sympatické old school béčko s božim Stathamem a akcí pěkně od podlahy. 70%(25.4.2013)