// Distribútor: Lionsgate //Počet premietajúcich kín v USA: 2,271 // Otvárací Víkend v USA: $7,892,539 //(10.9.2014)

Stathamova nezlomná, dobre fungujúca bitkárska povesť sa stala dobrým a tvrdím "orieškom", ktorý akoby spadol medzi dva mlynské kamene v podobe čínskej a ruskej mafie. Jednoducho a s prehľadom narušil ich plány, čím sa spustila očakávaná akčná diskusia. V porovnaní s kuriérom sa tu divák dočkal lepšieho spracovania, keď niektoré zábery kamery pôsobili výstižnejšie a aj dejove zauzlenie sa viac skomplikovalo. Škoda, že tvorcovia nepriniesli viac kreativity v toľko opakovanej tematike skorumpovaných policajtov a ich vzťahom s mafiou a tiež škoda príliš rýchleho tempa pri akčných momentoch. Prejavilo sa to napríklad pri tom ako Luke rýchlo "vyčistil" bar plný rusov, či rýchlym a nezáživným spôsobom ukončenia súboja medzi Lukom a Alexom. Z toho všetkého mám pocit, že tvorcovia si mysleli, že Stathamova prítomnosť ľudom postačí a že si nevšimnú chyby, ktorých sa dopustili. Určite lepší priemer, takže 70%.(4.11.2012)

Akčňáky s detskou témou boli vždy béčkové. Lenže máme tu super MUŽA V OHNI, znesiteľné MERCURY či STRELCA V OHROZENÍ. A Safe už nedokázal prísť s niečim novým. Nevadí. Pretože Boaz Yakin je šialenec. Scenár je plný neuveriteľných kecov, kde postavy divákovi vysvetľujú, o čo ide, lenže akcia je fakt dravá a divoká. Atmosféra a tempo sa menia bohovsky rýchlo, občas to zaváňa krimi v štýle KRÁLI ULICE vzápätí je z toho adrenalínový CRANK. S takýmto režisérskym prístupom sa dá aj v dnešnej dobe zabodovať béčkovou mlátičkou...(28.4.2013)

Statham je můj oblíbenec a držím mu palce, aby pro něj někdo ušil podobnou roli, jakou je pro John McClaina role Bruce Willise. Ano, je tu Zastav a nepřežiješ, Kurýři, ale myslím a věřím, že nás čeká ještě něco víc kůůl. Režisér Boaz Yakin je bohužel v režisérských plenkách a s ohranou písničkou díru do světa neuděláte. Takže to v rámci možností zachraňuje Statham, jak jinak?! 50%(25.8.2012)

Od cca 20 minuty nepřetržitý sled akce, kdy hlavní postava nerozlišuje koho a jak sejme. Připomělo mi to počtem mrtvol http://www.csfd.cz/film/32461-borsalino-a-spol/, který jsem sledoval někdy v 80 letech a ty mrtvé v něm počítal, tady to moc nešlo(6.12.2012)