Stathamovka nepostrádala potřebnou akci, chvílema doslova řežbu, takže moje očekávání bylo naplněno do puntíku. Víc jsem ani od něj nečekala, o správném načasování před důležitou stresovou událostí ani nemluvě... ;-)(6.5.2014)

• Momo_desu

No úprimne ani neviem za čo dávam vôbec tie dve hviezdičky... Proste priemerný film so Stathamom, nabitý akciou... Samozrejme nechýbala ani pomsta. A tá Mei bola zlatá, celkom šikovná mladá herečka ale raz keď bol na ňu záber, konkrétne na jej tvár, už to bolo na konci, tak vyzerala ako čínsky 100 kilový chlapec s výrazom zabrzdenca. No to je proste jedno, videla som určite horšie akčné filmy, tak teda sa dohodneme, že je to medzi dvomi a tromi *... ale radšej kliknem na tie dve.(15.3.2013)

Je to mierne nadpriemerný akčný film s Jasonom Stathamom. Má celkom dobrý príbeh o bývalom policajtovi, ktorý si zničil celý život, skončil na ulici a navyše má aj problémy s ruskou mafiou, preto sa rozhodne so svojim mizerným životom skoncovať, ale podarí sa mu nájsť nový zmysel života, ochranu veľmi inteligentného dievčaťa, po ktorej ide čínska a ruská mafia a navyše o veľké peniaze majú záujem aj jeho bývalí skorumpovaní kolegovia. Spracovanie je na tom dobre, úvodná desaťminútovka príjemne dynamicky oboznámi so všetkým dôležitým, ale aj celkovo je prvá ešte neakčná tretina dobre zvládnutá, potom sa už začne to hlavné, ochrana dievčaťa a pozerá sa na to stále dobre, dej samozrejme ničím neprekvapí, ale pre potreby filmu plne stačí a keďže má film aj krátku dĺžku, po celý čas si udrží slušné tempo, takže spracovanie pôsobí úplne ideálne. Akcie je tu priemerné množstvo a nie je zlá, ale ani nie som až tak moc spokojný. Pôsobí až príliš nenápadito a pomerne stereotypne. Väčšinou len hlavný hrdina nabehne medzi skupinku protivníkov a v rýchlosti ich všetkých obyčajne postrieľa, zneškodní pár rýchlymi údermi, prípadne kombináciou oboch, výnimiek je len minimum. V súbojoch je Stathamov potenciál opäť využitý len málo, súboje sú krátke, choreografie sú len priemerné, ale zase s mojimi obľúbenými prvkami, Statham často protivníkom vykrúca ruky, aby ich následne udrel o niečo blízke, prípadne vyhodil o stenu, čo mám rád, ale mrzí ma, že tu takmer nikoho ručne nezabije, až na asi dve, tri výnimky všetkých protivníkov postrieľa. A nie som spokojný s postavením kamery, akcia síce je prehľadná, ale moc som si ju kvôli uhlom kamery neužil a navyše chcú pôsobiť až príliš zbesilo, takže chvaty nasledujú v rýchlosti po sebe, čo by nemuselo byť nutne zlé, ale v kombinácii s touto kamerou ma to moc nebavilo. A čo sa týka prestreliek, tak oceňujem veľký počet zabitých, protivníci tu umierajú po desiatkach a sú aj celkom krvavé, ale po stránke kamery a rýchlosti o nich platí to isté, ako pri súbojoch a sú až zúfalo stereotypné, nenájde sa v nich jediný lepší nápad, Statham len všetkých obyčajne vystrieľa a navyše až na jednu krátku chvíľu, kedy si vezme samopal len pištoľou. Herecké obsadenie je na tom dobre, Statham ma už síce nebaví ani zďaleka tak, ako kedysi, ale stále si ho rád pozriem, žiadny problém nemám ani s dievčaťom, je dobre zahrané a slušní záporáci, len škoda, že práve ten najlepší z nich, Igor Jijikine, dostal tak málo priestoru. Réžia a technická stránka sú v neakčných scénach úplne ideálne, ale v akcii trpia spomínanými nedostatkami. Škoda, zo všetkých Stathamových sóloviek posledných rokov mal práve Safe najväčší potenciál, hlavne je akčnejší, ako jeho tri posledné filmy dokopy, ale tá akcia ma nebavila ani zďaleka tak, ako by som chcel, takže je z toho opäť len priemerný akčný film na jedno pozretie bez jedinej akčnej scény, ktorá by stála za väčšiu pozornosť. 62%(31.5.2012)

• kulyk

Že by to dávalo smysl, to nemůžu říct. Ovšem divák si odnese kvalitní ponaučení. Lze býti v průběhu jednoho jediného života soldátem, protiteroristickým agentem, fízlem, zápasníkem v kleci, bezďákem a náhradní matkou šeredné rákosky. Sice postupně, ale i tak slušné curriculum vitae. Velice nerad nervu hodnocení nahoru, ovšem logické dírky zvíci Macochy pohorší i dementa mého typu. Jasoň je sice stále všech klaďasů futrál, ovšem to, že si k opatrově vybere zrovna tu nejohyzdnější Maovu vnučku, mu sráží kredit. Co na stará kolena, až jí bude muset chudák dávat za ušiska, jako Woody Soon-Yi? To aby už začal spořit na tuny modrých pilulí.(14.8.2012)

Statham je můj oblíbenec a držím mu palce, aby pro něj někdo ušil podobnou roli, jakou je pro John McClaina role Bruce Willise. Ano, je tu Zastav a nepřežiješ, Kurýři, ale myslím a věřím, že nás čeká ještě něco víc kůůl. Režisér Boaz Yakin je bohužel v režisérských plenkách a s ohranou písničkou díru do světa neuděláte. Takže to v rámci možností zachraňuje Statham, jak jinak?! 50%(25.8.2012)

• - Okrem mesta New York sa film natáčal aj vo Philadelphii a na ďalších miestach v štáte Pennsylvania. (MikaelSVK)

• - Úvodná pasáž z naháňačky v metre, keď Luke (Jason Statham) uteká za Mei (Catherine Chan) do vlaku a následne vylezie na strechu vozňa, je presnou kópiou z belmondovskej scény vo filme Strach nad mestom (1975). (lepo)

• - Filmové scény ze stanice metra Dekalb Ave a Canal St station byly pořízeny v New Yorku na stanici metra Cortlandt Street. (Conspi)