poster

Insidious

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2010, 103 min

Režie:

James Wan

Scénář:

Leigh Whannell

Produkce:

Jason Blum
(další profese)
 • viperblade
  *****

  Nějakou dobu jsem tenhle film měl uložený na HDD, ale poté, co mi kamarád řekl, že to večer musel vypnout a dodívat se až ráno (tak se bál), jsem si řekl, že si to musím pustit, až na to budu mít náladu. A dneska jsem ji náhodou měl, takže volba "na co se podívat" byla jasná. A musím říct, že Insidious mě prakticky nezklamal. Jistě, pár scén mi přišlo až parodických (příšera si brousí drápky, plynová maska) ale jinak vše fungovalo perfektně. Bál jsem se tam, kde jsem se měl bát, většina scén byla působivých, Rose Byrne byla super a Patrick Wilson taky dobrý. Myslím, že tohle má potenciál stát se kultem. A nejen proto, že si některé scény vysloveně říkají o to, aby je někdo zparodoval. Tenhle film podle mě bude často parodován, uvidíme. A podle toho konce, myslíte, že se dočkáme pokračování? ;-) 90 %.(13.7.2011)

 • TheDarKnig
  ****

  Nejsem si jistý, jestli mám vůbec posuzovat scénář, neboť jsem tohoto subžánru hororu zcela neznalý, ale myslím si, že i kdyby byl dobrý nebo byl ještě horší, pocity by se změnily minimálně. Tenhle film totiž hraje čistě na strach. A na rozdíl od mnohých uživatelů zde mě neděsila pouze úvodní 3/4 hodina plná mrazivých náznaků a tancujících dětí, ale i ten bizarní svět poté. Takže mi vůbec nezáleží, jestli tvůrci různé humorné prvky zahrnuli schválně nebo si mysleli, že to stále je pod hranicí over the top. Dobře 5x jsem prodělal těžký infarkt a ještě jsem se neodvážil podívat do kalhot. Kdo ví, co za hnusného bubáka by na mně odtud vyskočilo. Ano, takhle si představuji horor. Dívat se na to o půlnoci na sluchátkách opravdu k nezaplacení, ale být sám bez jakékoliv lidské podpory, asi to nerozdýchám. BAF!(7.11.2012)

 • T2
  ***

  Rozpočet $1,5miliónaTržby USA $54,009,150Tržby Celosvetovo $99,870,886Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,429,599 //počet predaných kusov 169,615Tržby za predaj DVD v USA $7,634,972 //počet predaných kusov 469,646║ Na začiatok som sa ľakol mena Oren Peli na producentskom poste, či zas film a samotný príbeh nebude trpieť na prílišnej vatovej prázdnote a lá Paranormal Activity, našťastie je tu James Wan a ten sa vie ako tak obracať a aj keď príbeh nie je možno úplne vybrúsený, príde na niekoľko dosť dobrých vypätých scén a dusnú atmosféru, slušný priemer. /60%/(10.4.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ve scéně, kdy Dalton Lambert (Ty Simpkins) spadne na půdě ze žebříku a rodiče se za ním rozběhnou, má v přízemí Josh Lambert (Patrick Wilson) košili rozepnutou. Když však přiběhne nahoru k synovi, má jí vzorně zapnutou s perfektně uvázanou kravatou. (luka4615)

 • - Strašidelná pesnička "Tip Toe Thru the Tulips", ktorá sa objavuje vo filme, je v skutočnosti song z roku 1968 pochádzajúci od interpreta menom Tiny Tim. (Jello Biafra)

 • - Scenárista Leigh Whannell si rovnako ako v prvých troch častiach filmovej série Saw zahral jednu z vedľajších postáv. Tentokrát Specsa, jedného z dvoch vyšetrovateľov paranormálnych javov. (DJW)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace