• Beastmaster4

I přesto, že jsem věděl, do čeho jdu, nečekal jsem takovou nudnou a utahanou záležitost. Pochválil bych snad jen Leonarda DiCapria, protože na něm bylo zas vidět, že herecky zvládá perfektně, ale bohužel v tomhle filmu se ztratil i jeho výkon. Možná Eastwood zamýšlel něco jiného, možná chtěl dát divákovi jen pořádnou porci politických žvástů s detektivním pozadím. Spolu s IRON LADY jde o další životopisný titul, který mi neměl co nabídnout. Netvrdím, že od životopisných filmů čekám nějaké zázraky, ale tímhle stylem si troufám tvrdit, nemají žádnou šanci na úspěch.(5.5.2012)

You are a scared, horrible, little man. Tahle replika vystihuje Eastwodův film docela přesně. Snaží se zaměřit na kontroverzního Edgara Hoovera a přitom je celý film tak nezávadný, jak jen to jde. Po řemeslné stránce všechno funguje, jak má, ale opět "stokrát viděno a slyšeno". Leo je tradičně výborný, jenže tyhle jeho historické postavy mi začínají splývat do jedné. Černého Petra si při make-upu zjevně vybral Arnie Hammer. Kvůli tomu nánosu latexu, co má na obličeji, mu vypovědělo službu všechno obličejové svalstvo. Výsledek? Karikatura. A tak nějak působí celý film.(24.2.2012)

,,INFORMACE JSOU MOC!“..... /// Rudá revoluce dorazila na Americkou půdu a potřebovala muže jako byl J. Edgar Hoover. ,,NEZAJÍMÁ MĚ KDO SPÁCHAL ZLOČIN, ALE KDO SE K NĚMU CHYSTÁ“. Politika v každým okýnku filmu, v každým slově – co jste kurva čekali? Dědečka z Ruský pohádky? Precizní, filmařsky přesný ODKAZ ČLOVĚKA A POVĚST INSTITUCE. Životopis FBI s nejdůležitějšími mezníky a fakty. Další z filmů: ,,NIKDY NESMÍME ZAPOMENOUT NAŠI HISTORII“. Hodně přemejšlím o 4*. Mám tyhle politický filmy rád. Ale třeba narozdíl od J.F.K. je tohle pro ne - Američana příliš dlouhý. Jasně,... 3* filmu o starým zmrdovi, po jehož smrti se všem (nahoře) ulevilo, celkem slušej! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, kdo nechal vyhostit z USA Emmu Goldman. 2.) Zajímá mě, jak to bylo se synem Charlese Lindberga 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(16.2.2012)

Další povedený snímek od Clinta Eastwoodu, který kritika nesmyslně odsoudila. Námět je hodně lákavý, protože mě moderní americké dějiny docela zajímají a FBI asi nejvíce. Osoba J.Edgara Hoovera byla hodně zajímavá a hlavně hodně kontroverzní. Líbila se mi jeho buldočí povaha a hlavně jeho přístupnost k moderním technologiím. Leonardo DiCaprio v roli Hoovera byl vynikající. Další herecké hvězdy jako Judi Dench, Naomi Watts nebo Josh Lucas rovněž. Klidně bych snesl větší stopáž a trošku více detailů ze života J. Edgara.(14.5.2012)

Zklamání. Řemeslně skvěle zvládnutý film s tradičně výtečným DiCapriem. Clint i scénárista však selhávají jako vypravěči. Přišlo mi, že především v první polovině pořádně neví, jak celý příběh J. Edgara uchopit. Ty různé časové linie se mi zdály úplně zbytečné a to vyprávění pomocí Edgarových vzpomínek mi tady vyloženě nesedělo. Scénář se ani nesnaží nějak vybočit ze stínu svého žánru a je strašně nezajímavý. Clint se sice snaží film i lehce vypointovat, ale nezabralo to. Máme tady další klasické 137 minutové životopisné drama bez jediné pamětihodné scény a bez jediného momentu, který by s divákem nějak zamával. Je to škoda. Clint Eastwood je osobnost, které si budu navždy vážit, ale mám pocit, že v posledních letech už mu dochází dech.(15.2.2012)