• Pilda17

4/10 = 40%(11.6.2012)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $37,306,030Tržby Celosvetovo $79,000,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,856,317 //počet predaných kusov 114,298Tržby za predaj DVD v USA $6,011,095 //počet predaných kusov 401,007║ Film J. Edgar mohol byť rovnako fascinujúci a kontroverzní ako JFK ale nie je, lebo Eastwood tam namiešal s každého rožku trošku a tak až na pár zaujímavých scén(vyšetrovanie únoscu Lindberghovho dietata, či záverečné odhalenie skutočných konaní Hoovera pri vyšetrovaniach prípadov) nepríde na žiadny súvislí dej, ktorý by strhol. DiCaprio herecky klasicky dosť dobrý. /55%/(11.3.2012)

Já vám tedy nevím... Některé úseky parádní, některé zase nudné až trapné. Nějak mi přišlo že se na tuhle roli Leonardo moc nehodil. A díky tomu i mírně přehrával. (i když je možné že je to českým zněním, v originále s titulky jsem to bohužel neviděl) Za mě 65%(25.9.2012)

Je mi smutno se zdejších reakcí diváků, kteří své nepochopení tohoto ne pro všechny srozumitelného díla dávají za vinu Clintu Eastwoodovi. Přiznám barvu, že jsem chtěl film v půli také opustit (vypnout), sledování počínání J. Edgara mi nepřinášelo vůbec žádnou radost, ovšem jaké milé překvapení mě čekalo na konci. Úplně mě rozesmálo, jaký podraz si na diváka ten starý lišák (Eastwood) nachystal. Se závěrem dostává celý portrét úplně jiný rozměr a veškeré nepochopení a otázky, jak to tvůrce se svým pohledem na Hoovera vlastně myslel, jsou rázem pryč. A nejlépe je o filmu nevědět vůbec nic (můj případ). Pak vás totiž překvapí i to kontroverzní nahlédnutí do soukromí.(16.4.2012)

Osobitý Eastwoodův náhled na život jednoho z nejmocnějších mužů minulého století. Jasné hodnoty a jasné pravidla. Jak Clint tak Edgar se drží pevně vytýčené cesty popisu charakteru správné vůdčí osobnosti, aby ji v závěru narušili. Herecké výkony jsou obdivuhodné, hlavně v důchodcovském věku Armie Hammer exceluje a DiCaprio znovu zvedá laťku svému herectví. Některé životní pasáže možná mohli být rozpracovány lépe, vždyť Dilinger je jen párkrát zmíněn, ale jde o solidní snímek, který obstojí. Scéna v kongresové knihovně je obzvláśť povedená. Propagační video katalogizačních lístku jak vyšité. Informace jsou moc.(16.2.2012)

• - Skutečný J. Edgar Hoover byl ředitelem FBI v letech 1935 až 1972. Během jeho funkčního období se v USA vystřídalo celkem šest amerických prezidentů, kterými byli Franklin D. Roosevelt, Harry S. Truman, Dwight D. Eisenhower, John F. Kennedy, Lyndon B. Johnson a Richard Nixon. Hoover zemřel v 77 letech na komplikace spojené s vysokým krevním tlakem. Na počest jeho celoživotní práce bylo jeho tělo vystaveno v rotundě Kapitolu a později pohřbeno poblíž hřbitova amerického Kongresu. (Darth Maul)

• - Kolem filmu kolovaly fámy, že Tolsona měl hrát Joaquin Phoenix. (bfa)

• - Hlavním asistentem byl při výběru lokací Čech žijící několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)