Další povedený snímek od Clinta Eastwoodu, který kritika nesmyslně odsoudila. Námět je hodně lákavý, protože mě moderní americké dějiny docela zajímají a FBI asi nejvíce. Osoba J.Edgara Hoovera byla hodně zajímavá a hlavně hodně kontroverzní. Líbila se mi jeho buldočí povaha a hlavně jeho přístupnost k moderním technologiím. Leonardo DiCaprio v roli Hoovera byl vynikající. Další herecké hvězdy jako Judi Dench, Naomi Watts nebo Josh Lucas rovněž. Klidně bych snesl větší stopáž a trošku více detailů ze života J. Edgara.(14.5.2012)

Eastwood trávil na place čas jako režisér, určitě toho hodně prokecal s kameramanem, podílel se na vzniku hudby, a přednášel své názory ohledně stříhání natočeného materiálu... a celou tu dobu zřejmě nevěděl, jestli točí film, nebo dokument. Ono ani tak nevadí, že to diváci vlastně pořádně neví ani dnes (o vadě na kráse nelze mluvit, jelikož snímek má díky tomu nepopsatelné kouzlo), co ale zamrzí, jsou polovinu stopáže důkladně namaskovaní DiCaprio a Wattsová. Druhá jmenovaná se pro jistotu v hrané biografii FBI nevyskytuje skoro vůbec, Leonarda je pak pod nánosem umělé hmoty vyloženě škoda. Snaha o autenticitu potom tak trochu shazuje jinak vytříbené drama.(5.3.2012)

Kopec skvelo odvedenej práce v strihu, hereckých výkonoch, výprave a dobovej štylizácie. Určite zábavnejší, rozhýbanejší film než Lincoln. Len sa mohol viacej zamerať na to, čím je divácky atraktívny. Hooverova snaha o zavedenie prevratnej myšlienky zbierania otlačkov prstov (najzaujímavejšia linka príbehu) nie je dotiahnutá do konca, a jeho fyzický pomer s herečkou, ktorého zobrazenie mohlo pomocť vo vysvetlení jeho komplikovanej sexuality chýba úplne. Pričom druhá polovica filmu je viacej práve o jeho vnútorných démonoch a intimite, a je rovnako zaujímavá ako kriminálna prvá polovica. Každopádne ale úctyhodný pomník kontroverznej osobnosti, s neoddiskutovateľnou edukatívnou hodnotou.(4.10.2013)

DiCaprio hrál Hoovera, zakladatele a dlouholetého šéfa FBI, jako o život a je velmi přesvědčivý. Bohužel, Hoover patrně nebyl žádná mimořádně zajímavá osobnost (s výjimkou vlastnictví řady osobních spisů na politiky), jen vysoce výkonný antikomunistický úředník fanaticky oddaný zájmům vlasti. To jde proti vyšší dramatičnosti jinak dobrého filmu v režii Clinta Eastwooda. Snímek by ale ztratil na přitažlivosti, kdyby nebyl natočen podle skutečnosti. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=vD99zwj-ZUg(14.1.2013)

,,INFORMACE JSOU MOC!“..... /// Rudá revoluce dorazila na Americkou půdu a potřebovala muže jako byl J. Edgar Hoover. ,,NEZAJÍMÁ MĚ KDO SPÁCHAL ZLOČIN, ALE KDO SE K NĚMU CHYSTÁ“. Politika v každým okýnku filmu, v každým slově – co jste kurva čekali? Dědečka z Ruský pohádky? Precizní, filmařsky přesný ODKAZ ČLOVĚKA A POVĚST INSTITUCE. Životopis FBI s nejdůležitějšími mezníky a fakty. Další z filmů: ,,NIKDY NESMÍME ZAPOMENOUT NAŠI HISTORII“. Hodně přemejšlím o 4*. Mám tyhle politický filmy rád. Ale třeba narozdíl od J.F.K. je tohle pro ne - Američana příliš dlouhý. Jasně,... 3* filmu o starým zmrdovi, po jehož smrti se všem (nahoře) ulevilo, celkem slušej! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, kdo nechal vyhostit z USA Emmu Goldman. 2.) Zajímá mě, jak to bylo se synem Charlese Lindberga 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(16.2.2012)