Já vám tedy nevím... Některé úseky parádní, některé zase nudné až trapné. Nějak mi přišlo že se na tuhle roli Leonardo moc nehodil. A díky tomu i mírně přehrával. (i když je možné že je to českým zněním, v originále s titulky jsem to bohužel neviděl) Za mě 65%(25.9.2012)

Eastwoodův J. Edgar mi ve spoustě věcí připomíná Spielbergova Lincolna. Kromě režie vybroušené k dokonalosti hlavně kamerou, jejími vyšisovanými barvami, tím, jak je ponuře tmavý (každý vpád ostrého denního světla je nečekaný a jaksi nepatřičný)... A především způsobem vyprávění o hlavním hrdinovi. No, hrdinovi... Že to s Hooverem bylo všelijaké, je asi všem dobře známo. Stejně mě ale překvapilo, jak moc z těch kontroverzních kapitol jeho života dokázal Eastwood ukázat, aniž by přitom Hoovera jakkoliv ospravedlňoval nebo z něj dělal svatouška. Je to přesně ten dokumentárně laděný styl hraného filmu, který mám rád. Fikce vybájená samotným Hooverem střídá známá fakta tak obratně, že nepoznáte, co je vlastně co, a je jen na vás, abyste se v tom dramatickém, ale stále velice citlivém a zároveň rýpavém divadle vyznali. K hercům nemám výhrady, Leonardo DiCaprio působil přesvědčive i pod nánosem důchodového latexu, maskér Armieho Hammera už sice tak realistickou práci neodvedl, ale i tak smekám.(2.3.2013)

Další malý velký biograf s DiCapriem v hlavní roli. Tentokrát na téma FBI. Nic víc, nic míň.(19.8.2014)

Zklamání. Řemeslně skvěle zvládnutý film s tradičně výtečným DiCapriem. Clint i scénárista však selhávají jako vypravěči. Přišlo mi, že především v první polovině pořádně neví, jak celý příběh J. Edgara uchopit. Ty různé časové linie se mi zdály úplně zbytečné a to vyprávění pomocí Edgarových vzpomínek mi tady vyloženě nesedělo. Scénář se ani nesnaží nějak vybočit ze stínu svého žánru a je strašně nezajímavý. Clint se sice snaží film i lehce vypointovat, ale nezabralo to. Máme tady další klasické 137 minutové životopisné drama bez jediné pamětihodné scény a bez jediného momentu, který by s divákem nějak zamával. Je to škoda. Clint Eastwood je osobnost, které si budu navždy vážit, ale mám pocit, že v posledních letech už mu dochází dech.(15.2.2012)

You are a scared, horrible, little man. Tahle replika vystihuje Eastwodův film docela přesně. Snaží se zaměřit na kontroverzního Edgara Hoovera a přitom je celý film tak nezávadný, jak jen to jde. Po řemeslné stránce všechno funguje, jak má, ale opět "stokrát viděno a slyšeno". Leo je tradičně výborný, jenže tyhle jeho historické postavy mi začínají splývat do jedné. Černého Petra si při make-upu zjevně vybral Arnie Hammer. Kvůli tomu nánosu latexu, co má na obličeji, mu vypovědělo službu všechno obličejové svalstvo. Výsledek? Karikatura. A tak nějak působí celý film.(24.2.2012)