Tak todle se Clintovi nepovedlo. J. Edgar skutečně stojí za zmínku POUZE díky výtečnému DiCapriovi, jehož herecký výkon je úchvatný a nedokázaly jej zastavit ani naprosto odporné masky. Jo a pak ještě brilantní svícení :)) Zbytek filmu je bohužel špatně odvyprávěný, laxně propojený, nijak extra zajímavě zahraný (Armie Hammer to slíznul, chudák vypadá jako Kryton), nesrozumitelný v informacích i v jejich podávání a v neposlední řadě také špatně pracující s motivy, které by měly mít nějaký význam, ale namísto toho působí spíše směšně až neuctivě. Kvůli scéně posledního rozhovoru starého Edgara a Tolsona má ten film cenu. Ale pak hned měl skončit... Vidíte? Další věc, která je špatně...(18.2.2012)

J.Edgar je dobrý kousek, který si vyžívá v autenticitě všech přihlížejících. Leonardo DiCaprio je pro změnu špička současné herecké elity, protože Johna Edgara dokázal ztvárnit tak perfektně, že si chvíli budete řikat, jestli to Leo jenom nahrává nebo tak skutečně zakladatel FBI jednal. Největším problémem tohoto filmu je ale skutečnost, že je dost specifickou volbou pro večer s filmem. Je totiž těžký na sledování a je třeba sledovat každou scénu z něj, aby se pak následný vývoj dokázal pochopit. Jenže to je v některých ohledech docela těžké, protože film dokáže občas velice dobře nudit. A hlavně. J. Edgar Hoover je postava, která zaručeně ne každému sedne. Ono odhodlání z něj totiž chvílemi dělá dobrou nestvůru a je třeba se i na to obrnit. Film se ale nechce zalíbit a to je sympatické. Clint Eastwood si dal práci s co nejpřesnějším vznikem FBI a životopisným odvyprávěním člověka, který stál za oponou, a to se mu podle mě povedlo. Ze zajímavostí mě docela překvapilo, že výběr lokalit pro tento film vybíral Čech žijící v Americe. Tak ať mu to tam i nadále šlape.(9.4.2012)

• Enšpígl

Pokud do děje nevklouznete jako do ženský, většinou pak celej film stojí za hovno. Ty vole Clinte, co si to udělal ? Vždyť ten film chvíli trhá jabka, pak hrušky aby nakonec nabídnul borůvky. Dějově totálně posraný, možná americký publikum má větši orientaci ve jménech co tam jsou zmiňovana, ale i tak, příběh není žádnej a jako životopis by to zpracoval líp i Bolek, pokud by mu teda radil Lolek . Vždyť to postrádalo jakoukoli dramatickou pointu, gradaci, dialogy o hovnu, nejdřív jsem furt slyšel "bráním ameriku před komoušema", ale krom týhle věty jsem si žádný obrany nevšim, boj proti gangsterům byl na 30 sekund v nějaký ulici, kde člověk pomalu nevěděl kdo je z FBI, kdo z gangsterů a kdyby se tam omylem přimotal někdo z catheringu, vůbec by tu scénu nemuseli ject znova, protože by to stejně nikdo nedokázal odlišit. Když jde Edgar k Nixonovi čekal jsem strhující dialog o svobodě a moci, jenže se zabouchli dveře, byl střih a pak vidím jak Edgar bulí, že Nixon je zlej. Marjá pano, kdyby ten film byl o Vajglovi (štamgast ze žižkovský nálevny ) bylo by to zajímavější.(20.1.2013)

Zklamání. Řemeslně skvěle zvládnutý film s tradičně výtečným DiCapriem. Clint i scénárista však selhávají jako vypravěči. Přišlo mi, že především v první polovině pořádně neví, jak celý příběh J. Edgara uchopit. Ty různé časové linie se mi zdály úplně zbytečné a to vyprávění pomocí Edgarových vzpomínek mi tady vyloženě nesedělo. Scénář se ani nesnaží nějak vybočit ze stínu svého žánru a je strašně nezajímavý. Clint se sice snaží film i lehce vypointovat, ale nezabralo to. Máme tady další klasické 137 minutové životopisné drama bez jediné pamětihodné scény a bez jediného momentu, který by s divákem nějak zamával. Je to škoda. Clint Eastwood je osobnost, které si budu navždy vážit, ale mám pocit, že v posledních letech už mu dochází dech.(15.2.2012)

Eastwoodův J. Edgar mi ve spoustě věcí připomíná Spielbergova Lincolna. Kromě režie vybroušené k dokonalosti hlavně kamerou, jejími vyšisovanými barvami, tím, jak je ponuře tmavý (každý vpád ostrého denního světla je nečekaný a jaksi nepatřičný)... A především způsobem vyprávění o hlavním hrdinovi. No, hrdinovi... Že to s Hooverem bylo všelijaké, je asi všem dobře známo. Stejně mě ale překvapilo, jak moc z těch kontroverzních kapitol jeho života dokázal Eastwood ukázat, aniž by přitom Hoovera jakkoliv ospravedlňoval nebo z něj dělal svatouška. Je to přesně ten dokumentárně laděný styl hraného filmu, který mám rád. Fikce vybájená samotným Hooverem střídá známá fakta tak obratně, že nepoznáte, co je vlastně co, a je jen na vás, abyste se v tom dramatickém, ale stále velice citlivém a zároveň rýpavém divadle vyznali. K hercům nemám výhrady, Leonardo DiCaprio působil přesvědčive i pod nánosem důchodového latexu, maskér Armieho Hammera už sice tak realistickou práci neodvedl, ale i tak smekám.(2.3.2013)

• - Skutečný J. Edgar Hoover byl ředitelem FBI v letech 1935 až 1972. Během jeho funkčního období se v USA vystřídalo celkem šest amerických prezidentů, kterými byli Franklin D. Roosevelt, Harry S. Truman, Dwight D. Eisenhower, John F. Kennedy, Lyndon B. Johnson a Richard Nixon. Hoover zemřel v 77 letech na komplikace spojené s vysokým krevním tlakem. Na počest jeho celoživotní práce bylo jeho tělo vystaveno v rotundě Kapitolu a později pohřbeno poblíž hřbitova amerického Kongresu. (Darth Maul)

• - Veľkú prácu na postave J. Edgara odviedli maskéri. Leonardovi DiCapriovi museli dať umelý chrup, latexovú čiapku na hlavu, tupé a žlté šošovky. Na tele mal návlek, keďže skutočný riaditeľ J. Edgar bol väčší ako jeho predstaviteľ. Z tohto dôvodu strávil na maskérskom kresle aj sedem hodín denne. Vedúci maskérskeho tímu bol Sian Grigg. (Greenpeacak)

• - Claire Danes měla hrát ve filmu. Poté, co se dozvěděla že Leonardo DiCaprio hraje ve filmu také (v roli J. Edgara Hoovera), odmítla. (Čiban)