Snímek metodou nelineárního vyprávění vybírá ty nejstežejnější události z Hooverova života, potažmo FBI, protože jedno jsou a tam, kde není v historii úplně jasno, si pomáhá náznaky (záznamy, sklony k velikášství.) A že je to v podstatě příběh osamělého člověka? To je mi ale překvapení! Životopisná (historická) dramata Eastwoodovi opravdu jdou.(13.8.2012)

• TheMaker

Kvalitně natočena hovadina!(31.5.2012)

• Kryšpín

Člověk by nevěřil, že režisér Clint Eastwood po tolika letech může něco zkazit. Ale J. Edgar je důkazem, že i typ jeho kalibru může klopýtnout. Jak říká Edgar Allan Poe: Never more!(19.2.2012)

Další povedený snímek od Clinta Eastwoodu, který kritika nesmyslně odsoudila. Námět je hodně lákavý, protože mě moderní americké dějiny docela zajímají a FBI asi nejvíce. Osoba J.Edgara Hoovera byla hodně zajímavá a hlavně hodně kontroverzní. Líbila se mi jeho buldočí povaha a hlavně jeho přístupnost k moderním technologiím. Leonardo DiCaprio v roli Hoovera byl vynikající. Další herecké hvězdy jako Judi Dench, Naomi Watts nebo Josh Lucas rovněž. Klidně bych snesl větší stopáž a trošku více detailů ze života J. Edgara.(14.5.2012)

J.Edgar ťahá za nitky prostredníctvom réžie Clinta Eastwooda. Kariérna cesta a samotná osobnosť J.Edgara Hoovera je zaujímavá sama o sebe, Clint preto nemusí tlačiť na pílu, len sprostredkuje fakty a historické súvislosti. Stačilo len vyrozprávať. Je pravda, že kto pozná historické súvislosti má divácky navrch a vie si film aj viac užiť. Leo DiCaprio zahral svoj štandard, až na to, že maskéri spackali svoju prácu a k veľkej "časovej" premene nedošlo. Tak som sa celý čas pozerala na dedečka s nehodnoverným zombie makeupom (to isté platí pre Tolsona, tam to však dopadlo ešte horšie). Škoda týchto estetických chybičiek filmovej krásy.(19.3.2012)

• - Film byl do kin dodáván pod kódem "Lawman". (bfa)

• - Claire Danes měla hrát ve filmu. Poté, co se dozvěděla že Leonardo DiCaprio hraje ve filmu také (v roli J. Edgara Hoovera), odmítla. (Čiban)

• - Aby sa Judi Dench vyhla nahradeniu vo filme, zatajila zlomeninu prsta na nohe, ktorú utrpela pri natáčaní jej predchádzajúceho filmu. (MIG29)