Seriál měl potenciál, ale tvůrci ho nedokázali využít. Se jménem Steven Spielberg (výkonný producent) v titulcích jsem čekal více dinosaurů a bohužel jsem se nedočkal. Televizní stanice FOX oficiálně oznámila, že je Terra Nova po první sérii zrušena.(7.3.2012)

Co mi to ti hambové udělali. Nadšení upadalo a upadalo, až všechno opadalo. A z hvězdiček se staly komety a začaly odlétat a pokud bych se díval dál, tak by jich asi moc nezbylo.(27.12.2011)

Super seriál. Vylepšený Jurský park říznutý notnou dávkou scifi (cestování v čase). Hodnotím zatím plným počtem po zhlédnutí úvodního dílu a musím říct, že už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Konečně pořádný seriál z dinosaury. Doufám jenom, že to po čase neupadne do stereotypu a nebo to nebude překombinované nepřeberným množstvím kravin. Buď tam bude neuvěřitelné množství citových výlevů a nebo tam bude jedna nevysvětlená záhada za druhou. Má to k tomu nakročeno. Kvůli tomu samému jsem přestal sledovat LOST.(28.9.2011)

• TeeAge

|| Scenár: Kelly Marcel, Craig Silverstein | Hudba: Brian Tyler | Produkcia: Mark H, Ovitz, Chris Brancato, Michael Fazekas, Tara Butters / Executive: Steven Spielberg | Distribúcia: Fox | Štúdio: 20th Century Fox Television, Amblin Television, Chernin Entertainment, Kapital Entertainment, Siesta Productions | Rozpočet: 14 miliónov $ || Vizuálne nadštandardný seriál, ktorý ale trpí prostoduchosťou jednania postáv. A nač vlastne ten sci-fi look, keĎ sa tam nakoniec ajtak objavia scény, z ktorých cítiť šetrenie zdrojov, a vyzerajú, ako prvé, nie veľmi podarené digitálne spracovanie dinosaurou z 80. rokov? 15fps pohyb veľkých jašterov vadí každému oku, ajkeĎ nie každé vie, prečo. Pár vychytávok a vyriešeniachtivých záhad príbeh má, ale ani tie mi nestačili k tomu, aby som v sledovaní pokračoval.(4.1.2013)

Stephen Lang. Na něm to stojí a rozhodně to na něm nepadá. Příjemná jednohubka, která má k dokonalosti daleko, ale pravěk a dinosauři musí fungovat. Plus závěrečné díly se zřetelně zlepší, takže v pohodě můžu dát 3. Dalším sérii se nebráním, jen by mohla být trošičku inteligentnější(21.12.2011)

• - Tvůrci v seriálu nevycházejí pouze ze známých dinosaurů jako například Brachiosaura nebo Carnotaura. Do příběhu totiž zasadili i vlastní vymyšlené pravěké příšery na základě faktu, že většina dinosaurů stále na objevení čeká. S prvním takovým smyšleným dinosaurem se setkáváme již v pilotní epizodě. Nese vědecký název Acceraptor, což v latině znamená "Lupič s čepelí" a patří do rodu nechvalně známých Raptorů. (Pod)

• - V Kanadě byl seriál vysílán na Citytv, kde se premiéra stala co se sledovanosti týče nejúspěšnějším dramatickým seriálem všech dob. (LEGACY)

• - Natáčení mělo původně probíhat na Hawaii, ale Steven Spielberg byl výrazně proti, protože se obával, že by seriál byl ztotožňován s filmovou sérií Jurským park. Nakonec byl vybrán Queensland v jihovýchodní Austrálii. (chaometic)