• HAL

Slavná "Spielbergova" Terra Nova je nakonec jen další z řady dementních telenovel které se nezmůžou na víc než prznění zajímavého nápadu a prostředí. Sci-fi prvky jsou plné takových nesmyslů až by jeden mlátil hlavou o podlahu, akce většinou zabitá zběsilým střihem a podřadnými triky, postavy krom Langa celkově nesympatické a ploché... a ostatně i ten Lang je jen odvarem ze své kreace v Avataru. Každopádně když už v pilotním dílu seriálu, který má být o cestování v čase, životu mezi dinosaury a boji s nepřátelskou frakcí plném konspiračních teorií, naprostou většinu stopáže zabere rozvíjení slizkých vztahů mezi ústřední rodinkou a jejím přilehlým okolím (tu hezký klučina pro dcerku, tu hezká holčina pro synka), tak je něco sakra špatně. Kéž by se scénáře chopil George R. R. Martin a během dvou dílů je všechny vyhladil :-) Na mizérii Falling Skies to nemá, ale nechybí mnoho... aspoň trochu koukatelné scifi seriály zjevně s koncem BSG, SG a ST vymřely po meči i po přeslici.(3.10.2011)

• KarelR

Za pilot lepších 7/10. Je to něco jako SGU meets LOST s dinosaurama a zatraceně cool Stephenem Langem.(27.9.2011)

Po první a vlastně nejspíš jediné sérii čistý průměr, který (jak už bylo v mnohých komentářích řečeno) vykrádá všelijaké seriály nebo filmy, čímž působí místy nezajímavě a příliš klišoidně, avšak na druhou stranu, co mají dnes tvůrci vymýšlet. Nejlepším charakterem byl Taylor v podání Stephena Langa, který výborně seděl do své role. A navíc jako milovník Jurského parku nepohrdnu nějakou tou druhohorní potvorou, ikdyž tady byly někdy až moc počítačové a umělé. Zkrátka seriál, který má své klady i zápory a působí průměrným dojmem.(1.7.2012)

• Segrestor

Obrovské nadšení vystřídala studená sprcha v podobě dějově ucelených epizod o přemoudřelých dětech bojujících s štěstěnou po boku proti všelijakým potvorám z čtvrtohor. A pro každou epizodu jiná potvora, aby se neřeklo. Seriál u mě nezachraňují ani hezké tvářičky, ani relativně pěkně "udělané" scenérie. To velké haló kolem tohoto bombastického seriálu brzy vystřídá šeď odpoledního vysílání pro děcka na Nově. Škoda, pilotnímu dílu bych dal z fleku pět hvězd. Extrémně blbý mi přišel hnedle čtvrtý díl. To byla zápletka jak z nosu. Tady se nějaký scénarista vysloveně překonal... Tam za zhlédnutí stály možná poslední dvě minuty.(24.10.2011)

Čekal jsem něco velkýho, což nakonec svět Terra Nova je, ale stejně jsem to ještě monumentálnější (byť je znát, že tenhle projekt stojí hodně peněz), takže mě to až tak nevzalo - možná proto - jak píše KevSpa -, že je to mix několika věcí, které už jsem viděl. Dinosauři mohli být lépe provedeni - Jurský Park vzniknul skoro před 20 lety a mám pocit, že tam vypadali líp; tady je znát, že jsou digitální. Nejvíc se bojím, že se to promění v něco mysteriózního s uměle natahovaným dějem jako Lost. Dát 4* mi připadá celkem dost, tak si počkám na další díly (hodnoceno po prvním). Po 9. dílech - počáteční nadšení rychle opadlo, protože tohle se ubírá podobnými kroky jako Lost. Až nebudu mít nic na práci, možná to někdy dokoukám.(5.10.2011)