Většinou hodnotím seriál až po celé sérii, ale vývoj zdejšího hodnocení mě přimělo k hodnocení už po pěti dílech. A právě pátý díl naplno ukázal, že Terra Nova by mohla mít daleko větší přesah než se z prvních dílů zdálo. Update: Po finále je jasno. Spousta lidí Terra Novu odstřelilo po pár dílech, ale ti, kteří byli věrni od začátku do konce, byli po zásluze odměněni epickým a promyšleným finále. Druhá série prostě být musí. Bez debat. 90%(19.10.2011)

seriál s obrovským potenciálem, který po velmi slibném pilotu zabředl na několik dílů do vod tuctových dílčích zápletek.. z těch se mu pak sice ve druhé polovině první série podařilo především díky přeorientování na vcelku zajímavou hlavní dějovou linku vyhrabat, ale výskyt klišovitých, infantilních a místy dokonce telenovelových prvků to příliš neovlivnilo.. hrozně mě celou dobu iritovalo, jak je základním kamenem děje jakási "typická americká rodinka", jak jsou zde dinosauři čistě pro "cool" efekt a jak to celé ve výsledku působí hrozně uměle a vykonstruovaně.. samotné finále pak mělo rozhodně něco do sebe a jeho závěr správně navnadil na případnou další sérii, přesto je ale fakt, že mi je vlastně jedno, jestli další série vznikne nebo ne, jasným důkazem toho, že je něco špatně.. míra propracovanosti (děje i charakterů), gradace, vcítění se do postav, vtáhnutí diváka do děje a těšení se na další díl (potažmo sérii) se například s takovými Ztracenými absolutně nedá srovnávat a nezachrání to ani fakt, že Terra Nova jako celek působí velmi sympaticky a pohodově - zkrátka jako taková rodinná podívaná, což mi ale k žánru "sci-fi s dinosaurama" prostě nesedí.. do druhé série (pokud vznikne) by si tvůrci měli ujasnit, jaký žánr vlastně chtějí divákům servírovat..(27.12.2011)

Celkem zajímavý sci-fi seriál z produkce Stevena Spielberga. V roce 2149 je naše planeta přelidněná a zamořená. Vědci najdou průchod 85 milionů let zpět mezi dinosaury. Postaví se tam základna. Jenže nic nejde bez komplikací. Je tam oddělená frakce, která dělá problémy. Stephen Lang tuto kolonii vede. Jimu Shannovi se podaří i s jeho rodinou projít portálem do minulosti. Od té chvíle sledujeme jejich příběh i vývoj celé kolonie. Postupně se o Šestkáčích (oddělená frakce) dozvídáme víc. Ale není to tak jednoduché. Vše je řízeno z budoucnosti. Nakonec dojde i k bitvě. Končí to trochu otevřeně. Škoda, že už nedošlo na další sérii... "Jasně. Nejdřív táta uteče z vězení s nejvyšší ostrahou a pak vnikne do jiného zařízení s nejvyšší ostrahou. Prostě hračka" :D(16.2.2013)

• Davies182

Po pilotu sakra těžké hodnotit, ale asi jsem čekal více LOSTovosti :). Na telku sice paráda, je to však o třídu níž než svého času třebas Flashforward. Tak uvidíme, kam se s dinousaury za pár měsíců dopracujeme, zatím vcelku spokojenost. UPDATE po třech dílech: šílené kliše, imbecilita chování postav a... nuda! Snižuji hodnocení a se seriálem končím...(29.9.2011)

• Webb

Tak stupidní seriál jsem už dlouho neviděl, rozbolela mě z něho hlava! [0/10](15.10.2011)