zatiaľ som na vážkach po prvom pilotnom diely, sfilmované na úrovni ale ničím zvlásť prekvapivé a scénky prevažne šablónkovo hrané na istotu a zjednodušené ako sa len dá, zatiaľ taký čístý priemer /50%/(26.6.2012)

Naprosto impozantní novodobý seriál ala minulost. Zápletky možná nejsou úplně originální, ale ta počítačem vytvořená krajina, která spolykala tolik z rozpočtu, Stephen Lang a sem tam nějaký vtípek si seriál u mě drží vysoko. Třebas u osmého dílu scéna "Vešel sem oknem" jsem se válel smíchy, i když to asi záměr scénáristů nebyl. 65%(8.5.2012)

• Kailo

Máme tu seriálového Avatara? Ano, Houstone, máme! Výprava v tomhle seriálu je tak neskutečná, že jsem nachvíli zapomněl, že vlastně koukám na seriál a ne na celovečerák. Herci jsou sice lehce nevýrazní a většinou čumí, jak prdel z křoví, ale holt to mají těžký když vedle nich hraje trochu jiná herecká liga S. Lang. Ten byl v Avataru cool, tady je maximální kabrňák. Pilotní díl se stal nejdražším pilotem v historii seriálu, první místo si drželi LOST. A je to hodně znát. Steven Spielberg, I tototally love you! 90% [HD] EDIT: Čekal jsem, že infantilní jednání si vyhraje jen v prvních dílech. Seriál směle degraduje.(28.9.2011)

• Momo_desu

Ako milovníčka dinosaurov, budem hľadať každú chybičku čo sa týka dinosaurov resp. čo sa mi na nich nebude páčiť. 1. ČASŤ: Ó môj bože! NUDA, ale to sa dalo čakať... Otrasné sfarbenie Brachiosaura len tak medzi rečou. Myslím, že sa nechali išpirovať žirafou asi kvôli krku. 2. ČASŤ: Preboha Carnitaur???? Azda Carnotaurus nie?! Aspoň keby je to Carnotaur ale CARNITAUR?! Za to však môže ako inak trápny slovenský dabing. No ale inak keby sa tam neobjaví ten Carnotaurus tak by to bola zase nuda. TRHAČ??? Keď je to Guanlong?! VREŠŤAN??? Do puče to čo má byť?! 3. ČASŤ Panebože! To je nuda! Furt len samé žvásty nezaujímavé. 4. a 5. časť KOKOS TO JE TELENOVELA S DINOSAURAMI?! Ja to už nevládzem pozerať, ako sorry ale sklamanie storočia mňa to proste nebaví a ohodnotím to aj keď som to nedopozerala, pretože už žiaden diel by nezmenil môj názor a hodnotenie.. 1*(6.1.2013)

• D.Moore

Pilotní díl... A vím, že další vidět nechci, protože mě k tomu nic neláká. Čert vem, že Terra Nova míchá dohromady Jurský park (líbilo se mi obrácení jeho myšlenky naruby - uvnitř druhohorního světa jsou lidé zavření v ohradě), Hvězdnou bránu, Avatara... Ale je to nuda. Klišé se skrývá za každým rohem a prakticky všechno je "rádoby" - drsní muži, dramatické zápletky, humorná odlehčení, napětí... Ani triky nejsou bůhvíco. Tohle se opravdu příliš nepovedlo.(1.4.2012)

• - V říjnu 2010 bylo oznámeno, že se rozpočet pilotní epizody přehoupl přes deset milionů amerických dolarů. Nakonec se však cena za úvodní dvojdíl vyšplhala k 16 milionům, přičemž se nani podílel štáb čítající 300 lidí. (LEGACY)

• - Natáčení mělo původně probíhat na Hawaii, ale Steven Spielberg byl výrazně proti, protože se obával, že by seriál byl ztotožňován s filmovou sérií Jurským park. Nakonec byl vybrán Queensland v jihovýchodní Austrálii. (chaometic)

• - Jeden z tvůrců Brannon Braga prohlásil, že seriál by měl být řešen podobným stylem, jako seriál Ztraceni. Prý budou postavy vzpomínat na život před cestou do minulosti. (Pod)