Príjemný retro seriál. Značne štúdiová záležitosť, ktorá sa v deväťdesiatych rokoch mohla stať kultom. Svojou antivýpravnosťou a slabými trikmi to pripomenie prvé série BABYLON 5 či SG-1, len smola, že dnes už je iné tisícročie... PRAVEK ÚTOČÍ sa určite lepšie hrá s obludami, toto má zaujímavejších hercov, aj keď postavy sú občas dosť klišoidné...(25.1.2013)

• Davies182

Po pilotu sakra těžké hodnotit, ale asi jsem čekal více LOSTovosti :). Na telku sice paráda, je to však o třídu níž než svého času třebas Flashforward. Tak uvidíme, kam se s dinousaury za pár měsíců dopracujeme, zatím vcelku spokojenost. UPDATE po třech dílech: šílené kliše, imbecilita chování postav a... nuda! Snižuji hodnocení a se seriálem končím...(29.9.2011)

seriál s obrovským potenciálem, který po velmi slibném pilotu zabředl na několik dílů do vod tuctových dílčích zápletek.. z těch se mu pak sice ve druhé polovině první série podařilo především díky přeorientování na vcelku zajímavou hlavní dějovou linku vyhrabat, ale výskyt klišovitých, infantilních a místy dokonce telenovelových prvků to příliš neovlivnilo.. hrozně mě celou dobu iritovalo, jak je základním kamenem děje jakási "typická americká rodinka", jak jsou zde dinosauři čistě pro "cool" efekt a jak to celé ve výsledku působí hrozně uměle a vykonstruovaně.. samotné finále pak mělo rozhodně něco do sebe a jeho závěr správně navnadil na případnou další sérii, přesto je ale fakt, že mi je vlastně jedno, jestli další série vznikne nebo ne, jasným důkazem toho, že je něco špatně.. míra propracovanosti (děje i charakterů), gradace, vcítění se do postav, vtáhnutí diváka do děje a těšení se na další díl (potažmo sérii) se například s takovými Ztracenými absolutně nedá srovnávat a nezachrání to ani fakt, že Terra Nova jako celek působí velmi sympaticky a pohodově - zkrátka jako taková rodinná podívaná, což mi ale k žánru "sci-fi s dinosaurama" prostě nesedí.. do druhé série (pokud vznikne) by si tvůrci měli ujasnit, jaký žánr vlastně chtějí divákům servírovat..(27.12.2011)

• Hitman_47

Hej... tohle fakt ne...(26.10.2011)

• Hild

Hodně slibný začátek, hodnotit samozřejmě ještě nebudu, ale podobný seriál mi teď hodně chyběl. Herci slušní, největší pozornost na sebe strhává podle očekávaní Stephen Lang. Pilot mě velmi zaujal, triky solidní na to, že jde o televizní seriál, akce taky dobrá. Nenudila jsem se a rozhodně to má velký potenciál, tak snad to scénáristé nezazdí, což bude obtížné, vzhledem k tomu, že se v seriálu objevuje cestování časem a to může vždy dopadnout naprosto jakkoliv.// No tak po čtyřech dílech začínám mít obavy, že mě čeká největší seriálové zklamání roku. Z Terra Novy se pomalu začíná stávat další laciný seriál s obyčejným scénářem a postavami, které mě díl od dílu začínají víc štvát. Ještě uvidím, naději stále mám a šanci seriálu rozhodně ještě dám, doufám, že se to ještě otočí k lepšímu.// Po pátém a šestém díle to vzdávám, tohle opravdu nevyšlo.(28.9.2011)

• - Dinosaurov pomáhal navrhovať paleontológ Jack Horner. (Chochi)

• - V říjnu 2010 bylo oznámeno, že se rozpočet pilotní epizody přehoupl přes deset milionů amerických dolarů. Nakonec se však cena za úvodní dvojdíl vyšplhala k 16 milionům, přičemž se nani podílel štáb čítající 300 lidí. (LEGACY)

• - Tvůrci v seriálu nevycházejí pouze ze známých dinosaurů jako například Brachiosaura nebo Carnotaura. Do příběhu totiž zasadili i vlastní vymyšlené pravěké příšery na základě faktu, že většina dinosaurů stále na objevení čeká. S prvním takovým smyšleným dinosaurem se setkáváme již v pilotní epizodě. Nese vědecký název Acceraptor, což v latině znamená "Lupič s čepelí" a patří do rodu nechvalně známých Raptorů. (Pod)