poster

Nokas (festivalový název)

 • Norsko

  Nokas

Krimi / Akční / Thriller / Drama / Životopisný

Norsko, 2010, 87 min

Kamera:

Jakob Ihre

Hudba:

Geir Jenssen
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • elgato
  ***

  Z 57milionů NOK bylo nalezeno jen 6. Všichni z chycených lupičů se mají na co těšit až jim vyprší trest :) Oceňuji zdrženlivý přístup filmařů, že se nenechali strhnout k napumpované loupeži plné akčních scén a dramatických momentů a zůstali u chladné rekonstrukce víceméně povedené loupeže.(6.1.2012)

 • eLeR
  ****

  Im sa tak nedarilo, že ja som im skoro začala fandiť. Nokas je tak iný, že ho treba vidieť.(10.3.2015)

 • Renton
  **

  Scénář: Christopher Grøndahl .. Velká heist slabota a vyobrazený amatérismus. Skupina zlodějů zvládne tak maximálně se před loupeží obléct a dorazit na místo, pak se plně projeví jejich neschopnost, kterou nevytáhne ani efektivní vizuální styl a spousta zpomalovaček. Drama v ten moment totiž jakoby přepne do černé komedie, jenže se to tentokrát opravdu nehodí! Proti nim stojí překvapená, takřka neozbrojená a neorganizovaná policie. Že všechny chytly, lze považovat za malý zázrak. Korunu tomu nasazují bláhoví kolemjdoucí bez špetky strachu z ozbrojených mužů a výstřelů... ___ Když se pak totiž objeví někdo schopnější a odhodlanější, jako Breivik, dopadá to tragicky. Až jednou budou točit takhle "živou" rekonstrukci jeho činu, asi bude k pláči nejen jeho počínání...(27.11.2011)

 • Herr_Flick
  *****

  Jak to asi ve skutečnosti vypadá, když vše nevychází podle plánu, jak se v nastalých absurdních situacích chovají všichni zúčastnění. Mezi všemi těmi sofistikovanými americkými filmy o velkých (nejen bankovních) loupežích tady máš zase jeden jiný. Nokas tě zaujme po svém. Tedy alespoň mi pohled z několika perspektiv vyhovoval, stejně tak zdrženlivost při přestřelkách, žádné přehánění, žádní vykonstruovaní hrdinové. Dojem pak bez všech těch nesmyslů třeba není tak silný, ale mě střízlivý příběh pro jednou moc potěšil. True story, takže lehce přidám. 90%(22.2.2012)

 • Marigold
  ****

  Názorná ukázka toho, jak se dělá heist v severském stylu. Místy je to vlastně metodická rekonstrukce případu, jindy Erik Skjoldbjærg s citem používá žánrové vychytávky, především zpomalovačky a efektní střih. Atmosféra je civilní, chybí tu jakékoli frajeřinky i zvraty - přesto jsem Nokas sledoval fascinovaně. Čistá, chladná a chirurgická práce s dokumentární hodnotou, ale ryze filmovým nábojem.(10.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace