Kamarád taky rád

Friends with Benefits

Ide len o sex

Komedie / Romantický

USA, 2011, 105 min

Jasne že to tu už bolo, ale je to natočené štýlom, pri ktorom sa skrátka nedá nudiť. Herecké obsadenie je lepšie ako Reitmanov Kutcher s Natálkou a dokonca to mi to príde aj trošku dospelejšie. Skrátka prirodzenejšie. Fajnové dialógy, ktoré majú šťavu, sú dynamické, zábavné, trefné a nenudia. Rovnako ako hlavný herci, ktorý to zahrali perfektne. Na Milu Kunis sa kuká nádherne, však je aj na čo a sympaťák Timberlake je rozhodne veselší a vtipnejší ako Kutcher v No Strings Attached. Skratka zase mix, ktorý tu už bol, ale zase podaný inak a tento krát príjemne na vysokej úrovni. 89% - 4*(26.1.2012)

• J*A*S*M

Timberlake hodně fajn, Mila sice klasicky krásná, ale sympatická asi jako afektovaná sociální pracovnice. Jinak mi to celé přišlo jako sbírka trapných vtipů a klišovitých situací a motivů (nemocný tatínek).(28.8.2011)

Hrubě povedená a zábavná komedie, fakt jsem se bavil celý film.(18.9.2011)

V úvodu filmu dává režisér Will Gluck sbohem hrdince své zdařilé „hughesovky“ Easy A (překvapivé cameo Emmy Stone). Od nevyzrálé středoškolačky přechází k dospělým postavám, které berou sex za přirozenou součást života a podmínku vlastní spokojenosti. Vypíchnul bych „vlastní“, neboť žádné city, pouze uspokojení tělesné potřeby je důvodem, proč Dylan a Jamie skončí v jednom bytě, v jedné posteli. Oproti hrdinům konzervativnějších romantických komedií nemají ostych na rovinu nadhodit, co od druhého vyžadují. Dávno pryč jsou časy, kdy TO, neustále visící ve vzduchu, nikdy nebylo vyřčeno (onen „Lubitsch touch“). Friends with Benefits svým divokým tempem během první poloviny přesto dávají vzpomenout na klasické screwball komedie (včetně pěkné práce s kontrasty mezi pohlavími i městy NY a LA), ač záměrem tvůrců zřejmě bylo nostalgicky vzpomenout spíše na sexuálně bezelstná hippie léta. Rovnou z nich do filmu přišla potřeštěná matka v podání Patricie Clarkson (která už se lehce opakuje, viz Užívej si, co to jde), v nich byla natočena v televizi běžící promiskuitní komedie Bob a Carol a Ted a Alice. Závěr filmu má celkem předvídatelně daleko k jakékoli (sexuální) revoltě, ale sympatičtí herci do něj přes trefně vystihnuté, jakkoli vratce postavené, vztahové překážky doběhnou se vztyčenými hlavami. (Připouštím, ke konci spíše klopýtají.) Ano, i Justin, z jehož herectví už si, slibuji, nebudu dělat legraci. 75% Zajímavé komentáře: Nathalie, Psema(22.9.2011)

Ze začátku mě to moc nechytlo, ale postupně si mě film získal. Geniální Kopačky holt už Mila na romantickém poli asi nepřekoná. I tady byly nejvtipnější scény ty s Jasonem Segelem ve fejkové romatické komedii.(16.2.2014)

• - Ve scéně, kdy (Mila Kunis) mluví s matkou o nezávazném sexu, mají v televizi puštěný film Bob & Carol & Ted & Alice (1969). (Lou_DeLarge)

• - Ve scéně, kdy Jamie (Mila Kunis) na letišti vyzvedává Dylana (Justin Timberlake), bere si od jednoho z poslíčků ceduli se jménem O. Pederghast. Stejně se jmenovala postava z dalšího Gluckova filmu Panna nebo orel (2010). Zmíněnou postavu ztvárnila Emma Stone, která si zahrála i v tomto filmu. (Frki16)

• - Tvůrci filmu spolupracovali s firmou Sony, díky čemuž je možné značku zahlédnout na mobilních telefonech, televizích, monitorech a noteboocích. Ve většině filmů přitom protagonisté používají produkty firmy Apple. (Cheeker)