Dům na konci ulice

House at the End of the Street

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2012, 96 min

• teutates

Není to až tak špatný nóo, protože je to hrozný… důvod? Kluk od vedle je malý, psychopatický masturbant, kterého rodiče měnili v metanfetaminovém rozpoložení na holčičku. Né, že by byla Lawrence jakási super herečka, ale upřímně nechápu, co tady dělala. V rámci žánru hrozný shit, na který se nedá dívat a to závěrečné rozuzlení mně úplně dostalo. (do kolen samozřejmě). -1/10 Rozhodl jsem se začít s minusovým hodnocením, protože ani po pár dnech si nemůžu odpustit, že jsem ztratil 96 min života. Má nová škála -10/0/10 zdař bůh autoimunitní fekalisté(14.2.2013)

J. Lawrence sa slušne rozbehla, kráča z filmu do filmu a po Hunger games vstúpila do podobného žánru. Tento temnejší thriller alebo soft horor, vyberte si, neprináša nič nové, od dôb Hitchcockovho Psycha sme už toho videli dosť, preto neprekvapuje, že dej ani chovanie postáv nijako nevybočujú z žánru. Napriek tomu film dokáže zaujať a miestami udržať diváka v napätí a film zbehne pomerne rýchlo. Film v pôvodnom znení s titulkami a dobrým ozvučením mi vždy príde o málinko atraktívnejší, isté je, že v tv s dabingom to až také atraktívne nebude a film rýchlo zapadne medzi, síce zručné, ale predsa len priemerné thrillery. 60%.(3.3.2013)

• tron

Najväčšími ťahákmi tohto trileru sú Jennifer Lawrence (a to ju moc nemám v láske) a scenár naprataný nečakanými twistami. Mohlo by sa zdať, že trailery všetko vyzradili, ale pravdou je, že v skutočnosti dosť twistov zostalo úspešne utajených. Najviac mi na snímke prekážala jej strašná zastaranosť (námet napísal režisér T3, ehm). Keby som v titulkoch uvidel rok výroby 1986, ani by som sa nečudoval. Staromódnosť značne bije do očí (vyzdvihnúť musím predovšetkým „nečakané“ oživenie zastreleného zlosyna alebo len jeho omráčenie a ponechanie mu dýky v ruke).(7.2.2017)

• korbitch22

Z tohodle filmu by měl největší radost Arnold Rimmer ;) Nudná rutinna, která má štěstí pouze na výborné herecké obsazení a slušnou hudbu.100x omletý příběh, který se snaží být strašně tajemný, přitom je celkem průhledný a na konci vrší jednu dezinformaci za druhou aby diváka "zmátl".Ono to není hloupé, dokonce to není ani špatně zrežírované, jen je to neuvěřitelně nudné, bez napětí, bez atmosféry.Za hodinu si kromě skvělé scény se zlomením nohy a kozičky Jennifer Lawrence na nic jiného nevzpomenu a vymažte žánr horor, jelikož tohle je jen šedivý a kýčovitý thriller. 45%.(7.1.2013)

Není to tak špatný, jak tu někteří píšou. Problém je v tom, že lidi, co to tu zpravidla hodnotí, viděli už desítky hororů, takže je tenhle kousek může něčím překvapit už jen dost těžko. V podstatě to je ale celkem dobrý horor, s dobrou atmosférou, s několika fajn lekačkami a především s docela povedenou pointou a zvratem. Pro obyčejného nehororového diváka zvenčí může být pak zdejší hodnocení dost zavádějící a film ho může naopak překvapit, vyděsit, může se mu prostě líbit a bavit ho. Já si to celkem užil, taková "neurazí/nenadchne" hororová jednohubka se sexy Jennifer Lawrence. Horších hororů jsou tuny! 55%(27.12.2012)

• Eva Link

• - Původně měl film vyjít už v roce 2003 pod režií Jonathana Mostowa a s Richardem Kellym jako scenáristou. (Fevas)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy se po útěku ze sklepa Elissa (Jennifer Lawrence) podívá na dveře, které zatížila pračkou, je téměř na pravé polovině a Ryan (Max Thieriot) ji pomalu posouvá vpravo. Avšak při druhém ohlédnutí je pračka na opačné straně. (Ewe561)

• - Keď Elissa (Jennifer Lawrence) prepne TV, predtým ako ju navštívi kamarátka, beží film Smrtonosná zbraň 4 (1988). (sWONDER)