poster

Dům na konci ulice

 • USA

  House at the End of the Street

 • Slovensko

  Dom na konci ulice

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2012, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hild
  **

  Film, který bych v žádném případě nenazvala hororem, rozhodně se bát nebudete a bát se nemusíte ani lekaček. Úplně film odepsat nechci, je tady vidět alespoň snaha o něco, jistý zvrat jsem do jisté míry nečekala a nemůžu říct, že by sledování bylo nějaké utrpení, nuda to byla, ale v letošním roce jsem viděla horší filmy. Nejhorší je, že divák musí snad hodinu přetrpět klišé příběh o tom, jak se dívka nastěhuje do nového města a zamiluje se do outsidera, čeká vás všechno to, co jste již mnohokrát viděli v klasických teenagerovských filmech. Film se rozjede až v závěrečné půlhodině, u které se však několikrát nelze nepousmát. Jennifer Lawrence je výborná herečka, ale zde neměla co hrát, já se na film vlastně podívala jen čistě ze zvědavosti kvůli ní.(12.12.2012)

 • kingik
  *****

  Jennifer Lawrence, zpocená anebo zmoklá, pořád zůstává sexy. Na konci ulice stojí zdánlivě opuštěný dům, jehož zdi byly svědky velké rodinné tragédie. Před čtyřmi lety zde pomatená dcera zavraždila své rodiče a poté zmizela v přilehlých lesích. Od té doby už ji nikdo neviděl. Do sousedství prokletého domu se se svojí matkou nastěhuje sličná Elissa (Jennifer Lawrence), která se zamiluje do podivínského mladíka Ryana (Max Thieriot), který tehdy děsivé události nebyl přítomen a nyní v domě přebývá i s jeho dávným tajemstvím. Film láká na čerstvou držitelku Oscara Jennifer Lawrence, ale má i jiné přednosti. Především velmi klame tělem, a i když zdánlivě vyloží své karty na stůl, tak si divák nemůže být jist, jak se to celé bude ubírat. Nedá velkou práci odhadnout závěrečnou pointu hned po několika minutách filmu, ale neměl jsem pocit, že by na tom film až tak moc stavěl. Postupem času se sice ještě přidala do děje přílišná překombinovanost, která ubírala filmu na přehlednosti, ale stačil jsem se včas zorientovat. Nějaké vedlejší a nepodstatné motivy se do thrilleru kapánek nehodily. Namátkou bych zmínil pěvecký talent hlavní hrdinky nebo rozvíjení milostného vztahu, které mírně brzdilo děj. Jinak ale velká spokojenost. Jennifer se od půlky promenádovala jenom v tílku, což jenom podtrhlo její ženskost, vedlejší postavy mě bavily a nejvíc asi zajímavý Gil Bellows jako policista a finále bylo nervydrásající. Jen to zpacifikování psychicky narušeného mladíka působilo divně. Když to shrnu, tak jsem v poslední době nenarazil na žádný thriller s tak pěknou a působivou hororovou atmosférou s množstvím originálně pojatých scén, o jehož dobrých kvalitách svědčí i fakt, že ačkoliv jsem se na něj díval pozdě v noci, tak jsem u něj neusnul a ani jsem ho nevypnul s tím, že se na něj dodívám jindy. Klady: Jennifer Lawrence + vedlejší postavy nepostrádají zajímavost + působivá hororová atmosféra + řada originálních scén + velmi dobrá gradace děje + nervydrásající finále. Zápory: překombinovanost, jejíž vlivem film občas ztrácí na přehlednosti - průhledná pointa -některé vedlejší motivy do thrilleru nezapadly - chabé zpacifikování mladého psychopata v závěru. Mé hodnocení: 100%(27.3.2013)

 • Anderton
  **

  Otázka neznie, či má nejaký film myšlienku alebo nie, ale ako je ten film v rámci žánru natočený a ako je daná myšlienka potom podaná. Dom má myšlienku zaujímavú, ale otrepanú, ako môže pôsobiť násilie na človeka/dieťa, ak sa s ničím iným nestretáva alebo tak nejak podobne a niečo má do seba aj ohľadom chovania mužov k ženám. Film v prvej polovici pôsobí tajomne, nevieme, kam sa bude uberať. Lenže stane sa niečo skutočne predvídateľné a to fakt, že sa z neho stane tuctová hororová blbosť. Hlavný záporák je prezradený a nasleduje iba tuctová naháňačka s nožom v ruke a niektoré klišé, ktoré už nefungujú nielenže v hororoch, ale boli by trápne už aj v paródii. Film je natočený slušne, ale priveľmi cieli na teen publikum a to bohužiaľ aj v prípade onoho záporáka, ktorý to s charizmou rozhodne nepreháňal.(9.7.2015)

 • sochoking
  **

  Jeden z tých filmov, kde sa potkýna i na rovnej podlahe o vlastné nohy, ked' chcete, aby vás chytili, alebo po bodnutí kudlou fungujete veselo d'alej. Opäť jeden twisted príbeh, ktorého sme mi, jednoduchí roľníci, pointu odhalili až niekde v polovici filmu, kdežto vy, profesionáni horror maniaci, odhalíte už pri úvodných titulkoch! Nemôžem povedať, že by to bola vyslovene blbosť, ale je to už aspoň ''desať razy prevarené vrecúško čaju'' ! Inak, pár minút pred koncom nám v kine z ničoho nič rozsvietili, tak som im tam nabehol povedať, že by zhasli a ked' som sa vrátil na svoje miesto a oni po pár minútach konečne zhasli, tak zhasli zároveň i v tom filme! (Išiel iba zvuk.) Naklonil som sa ku kámošovi a hovorím mu, že aby tam teraz išiel pre zmenu on im povedať. Vôbec nám nedošlo, že to bolo normálne v tej scéne, až kým nerozsvietila baterku v pivnici. Dobré, že...(22.9.2012)

 • honajz
  **

  Klady filmu jsou slušná atmosféra, kamera a nijak přehnané nebo dementní herectví. Minusem je samotný příběh, který sice obsahuje řekněme nečekaný zvrat (komu přišlo, že se ve filmu vlastně nic moc neděje, a začal přemýšlet, tomu zvrat asi moc nečekaný nepřišel - navíc je ten zvrat ukradený z Color of Night), ale při hlubším pohledu vyjde najevo, jak je vlastně nelogický. SPOILERy! Přece když máte dvě děti a musíte je mít přihlášené na úřadech, a jedno zemře, pořád vám jedno dítě někde chybí, a ne že budete dělat, že pořád máte dvě. Rodiče jsou prezentováni jako narkomani a násilníci, a z jejich dědictví si mladej žije docela vesele ve velkém baráku a nemusí makat? (A kdo mu v baráku tak pěkně uklízí, že tam nemá prach?) Chvílemi to připomíná obyčejné studentské drama než thriller, a závěrečná dvacetiminutovka je sice svým způsobem napínavá, ale opět nelogická (po třech průstřelech prostě nemáte šanci přežít, po bodnutí do břicha neběháte za dva týdny jak králík).(21.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace