Dům na konci ulice

House at the End of the Street

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2012, 96 min

• Morien

Velký smutek z toho, že se Jennifer sama nezpívá. Ne že bych tedy rozuměla tomu, proč tam linka vůbec byla, ale když už tam byla, tak bych se alespoň chtěla pokochat jejím hlasem. Další velký smutek je to, že scénář a vlastně vůbec nic nedává smysl. Chvíli jsem měla dojem, že by to mohl být jeden z takových těch zapadlých filmů, na které vedením boží ruky narazím a ony jsou tak divné, až se mé hipsterské dušičce zdají jako geniálně nevyhnutelný vrchol kinematografie. Ale nebyl, byl jenom špatný. Další dílčí zklamání bylo z toho, že jsem (teď už vlastně nevím proč, jo už vím proč) měla ze začátku dojem, že se dočkáme revoluce v podobě toho, že hlavní hrdinka takovéhle žánrovky bude rozumná a "normální", tzn. pomlouvační lidé se jí zdají divní, nepadne idiotovi, co se vytahuje, do náruče při první příležitosti a tak. Ale bohužel nakonec v průběhu filmu dostala všechna charakterová klišé hororových puberťáků, jaká jen snad existují, od pokaženého vztahu s matkou, který nejlépe utuží zabiják se sekerou, po zvědavost jak asi vypadá sklep v tomhle tmavém starém prázdném cizím domě. Po dlouhé době jsem se také dívala na zvratový film aniž by se mi podařilo si někde předem přečíst spoilery a tak jsem na sebe byla náležitě pyšná, že jsem všechny zvraty odhadla ještě předtím, než přišlo oficiální odhalení. Scénář byl ale poskládaný opravdu zle a nesmyslně, to mám potřebu ještě zopakovat, profesně byl špatný, ne že bych jenom vyčítala neoriginalitu nebo schématičnost. Na žádná schémata právě ani moc nedošlo, bůžek dramaturgie musí někde v koutě brečet. Jediná linka, nad kterou bych se pozastavila, je tvář v kmeni stromu. I když jsem obě scény zkoumala několikrát, tak jsem žádnou tvář neviděla, ale zase jsem četla příspěvky lidí, kteří ji tam prý viděli. A ono je to docela důležité, protože pokud tam není, tak to znamená, že to je jediná chytrá věc ve scénáři (jeho očima ji tam napoprvé viděla, protože její vědomí chtělo, aby tam byla - a potom s matkou je vyléčená a jejich vztah se zlepšil a nemusí to obě postavy vyjadřovat slovy, ale takhle to pěkně ukážou akcí). Jenomže pokud tam ta tvář je a jenom já ji nevidím, protože jsem slepá, tak ve scénáři není žádná chytrá věc. Tak doufám, že tam ta tvář není. - No sakra a zrovna chvíli po dopsání jsem tu tvář asi našla. Tak ona tam je. Tak žádní chytrolíni. Ach jo.(22.8.2015)

Moje první setkání s Oscarem čerstvě ověnčenou herečkou Jennifer Lawrence a konečný dojem - nic moc. Ale to nevyčítám jí, to je problém děravého scénáře, kdy se pořád dokola žvaní o tom, proč ten kluk bydlí sám a jak to máš těžké, když jeho rodiče byli zavražděni, apod. Do 60. minuty to byl spíše takový "rodinný" nemastný neslaný thriller. Pak se to tedy malinko rozjíždí a závěrečných 20 minut už to horor docela připomínalo. Byly tam 3 velmi dobré lekačky, ale bez nich by byl film opravdu ryze průměrný. Nakonec lehce nadprůměrné hodnocení udělím. 60%(4.4.2013)

• Botič

Podobným obdobím si musela projít i Elisha Cuthbert, doufám jen, že pro Jennifer Lawrence je tato kapitola už nadobro uzavřená, marnit talent v těchhle scénáristicky bezradných vodách je zbytečné.(22.12.2012)

• Bloody13

Název, evokující hned několik jiných titulů, je stejně dlouhý jako sám film, a stejně nezajímavý jako hlavní hrdinka. Tenhle vykleštěnec postrádá jakékoliv napětí (snad s výjimkou prvních 10 minut), výraznější násilí (bylo tam vůbec něco?) nebo sebemenší nápad či moment překvapení. Neříkejte mi, že po lámání chleba.. ehm, pardon, tedy vazu, jste ještě netušili, v čem je zakopaný pes. Zkrátka slaboučký thriller, z kterého nemůžou být nadšeni snad ani diváci školou povinni. Ruce pryč.(13.12.2012)

• S.Quentin QUALE

Lajdácky natočená slabota, kterou jsem teda od režiséra více než slušného Hushe nečekal. Raději vypustit z programu... 40%(30.12.2012)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 46. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy se po útěku ze sklepa Elissa (Jennifer Lawrence) podívá na dveře, které zatížila pračkou, je téměř na pravé polovině a Ryan (Max Thieriot) ji pomalu posouvá vpravo. Avšak při druhém ohlédnutí je pračka na opačné straně. (Ewe561)

• - Původně měl film vyjít už v roce 2003 pod režií Jonathana Mostowa a s Richardem Kellym jako scenáristou. (Fevas)