Dům na konci ulice

House at the End of the Street

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2012, 96 min

• ricci.s

To zase bola prekombinovaná, domotaná kravina. Od stovák TV thrillerov (pojem horor vynechávam gigantickým oblúkom) sa to vlastne líši výbornou kamerou a toľko vychvaľovanou pointou, ktorú som síce neuhádol (ani po pár minútach v úvode, a ani pár minút pred koncom), lenže za to utrpenie počas väčšiny stopáže mi to tak či onak nestálo. Ako dobre, bolo to ku koncu celkom zaujímavé a nemôžem povedať, že by ten film bol úplne tupý a nelogický, ale bohužiaľ, nemám rád nekonečné motačky okolo horúcej kaše, pri ktorých od nervov pomaly mlátim hlavou do steny a čakám ako na zmilovanie satanovo, KEDY!.... Asi mi chýba trpezlivosť, to už nezmením - ale vyše hodiny sa dívať na úplné hovno, potom na mnohokrát videnú a na smrť očakávanú štipku "action" a na jeden-dva zvraty, na ktorých celá táto mizéria stála a ktoré to celé mali akože zachrániť, tak to mi rozhodne nestačí. To už radšej poloamatérsky gorekrvák bez deja.(11.12.2012)

• korbitch22

Z tohodle filmu by měl největší radost Arnold Rimmer ;) Nudná rutinna, která má štěstí pouze na výborné herecké obsazení a slušnou hudbu.100x omletý příběh, který se snaží být strašně tajemný, přitom je celkem průhledný a na konci vrší jednu dezinformaci za druhou aby diváka "zmátl".Ono to není hloupé, dokonce to není ani špatně zrežírované, jen je to neuvěřitelně nudné, bez napětí, bez atmosféry.Za hodinu si kromě skvělé scény se zlomením nohy a kozičky Jennifer Lawrence na nic jiného nevzpomenu a vymažte žánr horor, jelikož tohle je jen šedivý a kýčovitý thriller. 45%.(7.1.2013)

Začátek je dost nudný a zdlouhavý, ale posledních 20 napínavých minut to vylepšilo.(17.11.2013)

Rozvedená matka s dcérou Elissou sa prisťahujú do malomesta, kde sa onedlho dozvedia, že v susednom dome zmasakrovala pred rokmi dcéra svojich rodičov. Býva tu však ešte ich syn, ktorý sa s Elissou čoskoro spriatelí, no nikto netuší, že vo svojej pivnici ukrýva malé vražedné tajomstvo. Na tento film som sa po režisérovom výbornom road-horore "Hush" výrazne tešil, no bohužiaľ sa mi dostalo určitého rozčarovania, keďže v podstate ide iba o neškodný teenagerský horor, pri ktorom som sa po chvíli pozerania začal dosť báť. Báť toho, že sa ten film nezlepší, keďže s výnimkou úvodu bola celá prvá hodina nezáživná, predvídateľná a miestami až nechutne zdĺĺĺhavá. Ústredná dvojica bola zrejme vybratá čisto pre výzor, no asi nie som cieľovou skupinou, keďže ma akosi nebavilo pozerať sa na utrápeného fešáčika, ani na hlavnú hrdinku so spuchnutou hlavou, ktorá si tu odbehla v prestávke medzi "Hunger Games". Tretiu hviezdu dávam iba za záverečnú tretinu, kedy sa to konečne začalo podobať na horor, objavil sa aj šikovný zvrat a celkový dojem sa pomaly vylepšil.(11.12.2012)

Asi chápu záměr, ten příběh mohl být zajímavý a mít grády, leč místo abych trnula hrůzou a napětím, jsem se místy musela smát. Úplně předvídatelné to nebylo, aspoň ne hned od začátku, za což si filmeček vysloužil třetí hvězdu.(18.5.2016)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy se po útěku ze sklepa Elissa (Jennifer Lawrence) podívá na dveře, které zatížila pračkou, je téměř na pravé polovině a Ryan (Max Thieriot) ji pomalu posouvá vpravo. Avšak při druhém ohlédnutí je pračka na opačné straně. (Ewe561)

• - Původně měl film vyjít už v roce 2003 pod režií Jonathana Mostowa a s Richardem Kellym jako scenáristou. (Fevas)

• - Keď Elissa (Jennifer Lawrence) prepne TV, predtým ako ju navštívi kamarátka, beží film Smrtonosná zbraň 4 (1988). (sWONDER)