Dvojitý agent

Dvojitý agent

Krimi / Drama / Akční / Thriller

USA, 2011, 94 min

• castor

Podivné motivace jednotlivých postav nám tvůrci nakonec vysvětlí, nicméně to dělají takovým způsobem, abychom to skutečně dokonale pochopili. Právě zbytečná doslovnost strhává tuhle už tak průměrnou záležitost ještě do průměrnějších vod. Přitom toho v rámci žánru vzniklo tolik, že je s podivem, že se do toho pouští další scénáristé znovu a znovu a vyjma pár „překvapení“ nejsou sto nic (nového, jiného) nabídnout. Dvojitému agentovi chybí atmosféra, chybí tah na bránu, vizuálně je neatraktivní, nenapínavý, herecky průměrný (přitom Gere umí, ne že ne, jenže jeho výběr rolí je v poslední dekádě s poměrně velkým otazníkem). A ano, trailer musel dělat totální idiot!!(26.5.2012)

• honajz

Tak nějak jsem furt čekal, kdy se to rozjede, twist byl jasný od začátku, tak mě moc nebral, druhý twist na konci mne rozesmál, a nakonec nad vším zavlála americká vlajka. Možná téma bylo zajímavé, ale napětí to nemá a filmařsky taky žádná bomba. Třeba honička aut v přístavu je zcela bez nápadu.(26.1.2012)

Začala nová poloteplá válka, takže se filmů s děsivými a brutálními Rusy, po založení BRICS, bude objevovat stále více:-). Trošku si to zakopává o logické i technické záležitosti a Gere mi spíš sedí na šéfa nějaké sekty, či jiného prodejce, ale stejně mne to bavilo. 69%(3.12.2014)

Nijak oslnivý thriller s R.Gerem a Tophrem Gracem! Nicméně když se vezme v potaz, že je to vlastně takové béčko, snažící se tvářit jako trhák, tak to zas tak špatné není a jsou tam pasáže, které stojí za to vidět. Příběh je hodně předvídatelný, ikdyž konec trochu překvapivý. Zápletka, po zabití premiéra, řezem na krku, mají agenti podezření na zabijáka jménem Casius! Do služy je povolán Gere, který však vyvrací že by o něj šlo, jelikož před 20lety údajně zemřel! Kdo je nakonec Casius a kdo celou dobu hraje na dvě strany?! Film určitě nepatří do průměru, ale na 4*zase nemá. Za mě 60%(25.4.2013)

Celkom svižný thriller s charizmatickým Gerem, ktorý márne čaká na svoju príležitosť. Keby mali tvorcovia trochu viac filmárskych schopností, mohli prekročiť svoj tieň.(28.4.2013)