Dvojitý agent

Dvojitý agent

Krimi / Drama / Akční / Thriller

USA, 2011, 94 min

• dyfur

moja zaujímavosť:Ben Geary (Topher Grace) nosí hodinky značky Casio. (dyfur)(29.7.2015)

• Malarkey

Vesměs jsou tady filmy s Richardem Gerem decentně podhodnocený. Například Lovci stínů nebo Proroctví z temnot. Proto jsem si říkal, že ačkoliv tady ten film má hodnocení jaké chce, může se ve skutečnosti jednat o velice povedený thriller. Na ČSFD průměrné hodnocení neřeším a hodnocení filmů s Richardem prakticky ignoruju. Upřímně teda můžu říct, že jsem se na tenhle film těšil. Opravdu těšil. Popravdě jsem ale zažil docela slušný zklamání. Příběh bláznivej, zpracování béčkový, hudba tomu perfektně nahrává. Herci jediní špatní nejsou, ale to je hrozně málo na politický thriller, který by měl přijít s něčím...šokujícím, což ve filmu opravdu bylo, ale ty emoce u mě vůbec nevyvolat. Řekl bych, že pan režisér tenhle film docela slušně posral.(22.10.2012)

,,RUSKO MÁ NYNÍ V USA DESETKRÁT VÍC TAJNÝCH AGENTŮ, NEŽ BĚHEM STUDENÉ VÁLKY"..... /// Cassius je zpátky. Jak to? (mě se neptej, vím jen, že jeden senátor leží v krvi na ulici...) Richarde (Gere) je čas na návrat do služby!!! CIA, FBI, vzpomínky na minulost a oceňuju, že kameraman i rejža dělaj všechno možný (i nemožný), aby navodili iluzi atmosféry ,,áčka“. Scénář bohužel nepřechčijou, ale i tak se dá povznést nad laciný kecy, ,,nulovou hypotézu“ a překvapivě nepřekvapivou konspirační teorii. Hrátky s nestvůrou možná mají problém s rozpočtem, ale výsledek je lepší, než jsem čekal. Je to film, kterej se dá vidět a neumřít. Což by mohlo (ke štěstí) stačit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vždycky jsem si myslel, že se R.Gere narodil v Moskvě! 2.) V křížovkách vyplňuju jen tyhle políčka: ,,Pět svisle...Sedmdesát vodorovně...Třicet dva svisle“. 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(24.1.2012)

• honajz

Tak nějak jsem furt čekal, kdy se to rozjede, twist byl jasný od začátku, tak mě moc nebral, druhý twist na konci mne rozesmál, a nakonec nad vším zavlála americká vlajka. Možná téma bylo zajímavé, ale napětí to nemá a filmařsky taky žádná bomba. Třeba honička aut v přístavu je zcela bez nápadu.(26.1.2012)

Mé oko již zazřelo nějaký ten agentský snímek, kdy někdo zarputile honí sebe sama, ale přesto mne to zase poměrně bavilo. Když totiž američtí herci opráší své školní znalosti ruštiny, tak je každý rozhovor v azbuce skvělým zážitkem. A za malý zázrak považuji to, že šedovlasý veterán Gere nepůsobí v bojových scénách směšně, přestože má za posledních 100 let při tréninku na tatami poměrně výrazné absence.(18.5.2013)