Fracek

Hick

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2011, 99 min

Když je život posraným navrch, člověk asi nemá moc možností jak ho změnit. Mladá Luli se rozhodla opustit své zcela troskoidní rodiče a dát si road movie.To se ovšem odehrává zcela ve scénáři jejího předchozího života, těžko překročit vlastní stín. Divný film plný divných lidí, jehož sledování vyžaduje tvrdou sebekázeň. Málem jsem nevydržel. Závěr nakonec film posunul o hvězdičku nahoru, ale jen tak tak....55%(3.8.2015)

• atomn

Nudná sterilní hovadina s idiotskými postavami postrádající děj, kompletně o ničem a s nechutně vlezlym přízvukem Nebrasky-(30.7.2012)

Možná malinko přehnanější hodnocení, které si vysloužila výborná CGM. Zbytek, včetně děje se celkem vleče.(11.3.2014)

White trash road movie o cestě za vlastním osudem, a o pokusu vymanit se z bludného kruhu, který se poznenáhlu mění ve spirálu. Alfou a omegou filmu je herectví Chloë Grace Moretz. Její předčasně vyspělá Luli, jíž rodiče odepřeli dětství, ale ještě není schopná obstát ve světě dospělých, je neustále konfrontovaná se situacemi na které nemá vůbec žádný recept. Snaha nastoupit na pravou cestu ji vede do dalších problémů, a nakonec neodvratně směřuje k ještě horšímu životu, než byl ten před kterým utekla. Jakkoliv vznešeně vypadá zápletka na papíře, v reálu to už tak slavné není. Hick rozhodně není špatný, jen zoufale nevýrazný. Chybí emoce, a v těch pár pasážích které se dají označit za psychologické, je vidět jak dobrý snímek to mohl být. Škoda že zůstalo jenom u potenciálu.(11.4.2013)

Díky Choler Moretz jsem si tento film neskutečně užila. Musím uznat, že tato mladá herečku má před sebou budoucnost a ještě nám hodně ukáže. Od filmu jsem moc nečekala, ale mile mě překvapil. Eddieho Redmaynea bych na roli psychopata vůbec netipovala a Blake Lively byla také skvělá. Lepší herecké obsazení bych si nemohla přát. A strastiplný příběh mě chytil za srdce.(7.2.2013)

• - Film je natočen podle stejnojmenné novely, kterou napsala Andrea Portes, jež stojí také za scénářem k filmu. (Claude Speed)

• - Natáčelo se v amerických státech Nevada a Severní Karolina. (Cheeker)

• - Do role Eddieho tvůrci zvažovali také obsazení Colina Farrella. (beyli)