Hitler v Hollywoodu

(Francie)

Hitler in Hollywood

Belgie / Francie, 2010, 85 min

• bassator

45th KVIFF 2010 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce (Hitler à Hollywood / HITLER IN HOLLYWOOD / Hitler v Hollywoodu )(12.7.2011)

• Renton

MFF KV(7.7.2010)

• Beagle

Je mi líto, ale tenhle film mě docela zklamal. Těžko říct, co přesně jsem čekala, ale slibovanou filmovou a filmařskou lahůdku se mi asi nepodařilo si správně vychutnat. Ale obohacení mých filmových rozhledů o bližší seznámení s Marii de Medeiros a Micheline Presle beru jako jedno veliké plus.(7.7.2010)

• Botič

Zajímavá premisa utopená v obrazové stylizaci, kde režisér neumí vytěžit ani humor ani drama, tam kde je třeba. Škoda, takhle je to jen krásně natočené nic proti ničemu, kdy se nejzajímavější část odehrává při závěrečných titulkách. A s výsledným poselstvím pravícím - nesnášejte Hollywood - se jakožto milovník továrny na sny, jen tak nesmířím. [MFF Karlovy Vary 2010](11.7.2010)

Perfektní mystifikační dokument o jednom zmizelém režisérovi a pátrání po jeho filmech. Je tu všechno: spiknutí, honičky, špionáž, nečekané zvraty. Možná že se až příliš hraje na notu "zlý Hollywood utlačuje evropskou kinematografii", ale o to zase až tak nejde. Zatím jasně nejlepší belgický snímek z těch, co jsem viděl na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech.(7.7.2010)