Hitler v Hollywoodu

(Francie)

Hitler in Hollywood

Belgie / Francie, 2010, 85 min

• Marigold

Prostoduchá óda na evropskou kinematografii natočená v uspávacím tempu a přeslazená k nesnesení blbou Marií de Medeiros. Fiktivní dokument bez jediného nápadu a bez jediného skutečně trefného vtipu. Amatérsky natvrdlá kaše, která konvenuje jakési pofidérní "evropské filmové guerille" – soudě podle kvalit Sojcherova filmu ale není tahle bojůvka o nic inteligentnější a zralejší než hollywoodské stádo. Fujtajxl! [MFF KV 2010](12.7.2010)

Dobrý nápad, který je však po čase rozmělněn do série neustále se opakujících motivů, které nezatraktivní ani dobře hrající Maria de Madeiros. Navíc se mi zdá, že tvůrci chtěli zamaskovat hranici mezi fiktivním a skutečným poselstvím filmu a to se jim vskutku podařilo, takže není jasné, jestli onen hysterický nářek nad útiskem evropského filmu je jen předstíraný či nikoliv. V tomto bodě se film dopouští rovněž až trestuhodné bagatelizace, když v určitých pasážích klade rovnítko mezi Hollywood a americký film (nezávislý film je asi pro tvůrce neznámý pojem) a z některých momentů filmu vyplývá, že rovnítko je rovněž položeno mezi francouzký film a evropský film, což už je poněkud silné kafe.(10.7.2010)

• Botič

Zajímavá premisa utopená v obrazové stylizaci, kde režisér neumí vytěžit ani humor ani drama, tam kde je třeba. Škoda, takhle je to jen krásně natočené nic proti ničemu, kdy se nejzajímavější část odehrává při závěrečných titulkách. A s výsledným poselstvím pravícím - nesnášejte Hollywood - se jakožto milovník továrny na sny, jen tak nesmířím. [MFF Karlovy Vary 2010](11.7.2010)

• Beagle

Je mi líto, ale tenhle film mě docela zklamal. Těžko říct, co přesně jsem čekala, ale slibovanou filmovou a filmařskou lahůdku se mi asi nepodařilo si správně vychutnat. Ale obohacení mých filmových rozhledů o bližší seznámení s Marii de Medeiros a Micheline Presle beru jako jedno veliké plus.(7.7.2010)

• Renton

MFF KV(7.7.2010)