Hitler v Hollywoodu

(Francie)

Hitler in Hollywood

Belgie / Francie, 2010, 85 min

• bassator

45th KVIFF 2010 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce (Hitler à Hollywood / HITLER IN HOLLYWOOD / Hitler v Hollywoodu )(12.7.2011)

• Beagle

Je mi líto, ale tenhle film mě docela zklamal. Těžko říct, co přesně jsem čekala, ale slibovanou filmovou a filmařskou lahůdku se mi asi nepodařilo si správně vychutnat. Ale obohacení mých filmových rozhledů o bližší seznámení s Marii de Medeiros a Micheline Presle beru jako jedno veliké plus.(7.7.2010)

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(11.7.2010)

[45. MFF KV 2010](11.7.2010)

• Marigold

Prostoduchá óda na evropskou kinematografii natočená v uspávacím tempu a přeslazená k nesnesení blbou Marií de Medeiros. Fiktivní dokument bez jediného nápadu a bez jediného skutečně trefného vtipu. Amatérsky natvrdlá kaše, která konvenuje jakési pofidérní "evropské filmové guerille" – soudě podle kvalit Sojcherova filmu ale není tahle bojůvka o nic inteligentnější a zralejší než hollywoodské stádo. Fujtajxl! [MFF KV 2010](12.7.2010)