poster

Muž z Nuuku (festivalový název)

 • Dánsko

  Nuummioq

Drama / Romantický

Grónsko / Dánsko, 2009, 98 min

Scénář:

Torben Bech
 • Dadel
  ***

  Tuctový nezávislák o vážných věcech, který zaujme jen neokoukaným prostředím Grónska (což je takový ještě islandštější Island)(4.7.2010)

 • Marigold
  ***

  Grónská kinematografie je vskutku v plenkách, vždyť na letošním Sundance úspěšně uvedený snímek Muž z Nuuku (Nuummioq) je vůbec prvním filmem tohoto ostrova. Pionýrské bloudění je na něm dobře patrné, a to jak v technické složce, tak v poněkud nevyrovnaném scénáři. Tesař Malik se dozvídá o své neléčitelné chorobě, ale vzhledem ke své uzavřenosti není schopen svůj žal sdílet s nejbližšími jinak než cestou po drsné krajině Grónska. Starozákonně přísné exteriéry a velmi dobré neherce ještě více polidšťuje zmíněná nedokonalost a výsledkem je svérázný a příjemný film, který o nátuře obyvatel Grónska prozrazuje dost a dost. [MFF KV 2010](5.7.2010)

 • Agoran
  ***

  70% 45. KVIFF(10.7.2010)

 • bassator

  45th KVIFF 2010 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých (Nuummioq / NUUMMIOQ / Muž z Nuuku)(15.7.2011)

 • Jhershaw
  **

  Film, který se snaží pojednávat o lidech, životě, smrti apod., ale ve výsledku nepojednává skoro o ničem, nikam nemíří a nic z něj nezůstane. Jeho poetika mě míjí. (Několikrát mi přišlo, že není primárně určen pro negrónské publikum, resp. pro toto by potřeboval dovysvětlující komentář.) 50 %(6.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace