poster

Muž z Nuuku (festivalový název)

 • Dánsko

  Nuummioq

Drama / Romantický

Grónsko / Dánsko, 2009, 98 min

Scénář:

Torben Bech
 • Hank
  *****

  Sice téma poněkud tuctovější, resp. hodně tuctové a seversky standartní, tak zbytek je nádherně islandsky zasněný, smutný, příjemný...prostě se na to krásně dívá. A navíc, Grónsko je nádherný!!(4.7.2010)

 • Marigold
  ***

  Grónská kinematografie je vskutku v plenkách, vždyť na letošním Sundance úspěšně uvedený snímek Muž z Nuuku (Nuummioq) je vůbec prvním filmem tohoto ostrova. Pionýrské bloudění je na něm dobře patrné, a to jak v technické složce, tak v poněkud nevyrovnaném scénáři. Tesař Malik se dozvídá o své neléčitelné chorobě, ale vzhledem ke své uzavřenosti není schopen svůj žal sdílet s nejbližšími jinak než cestou po drsné krajině Grónska. Starozákonně přísné exteriéry a velmi dobré neherce ještě více polidšťuje zmíněná nedokonalost a výsledkem je svérázný a příjemný film, který o nátuře obyvatel Grónska prozrazuje dost a dost. [MFF KV 2010](5.7.2010)

 • dopitak
  *

  Trošku smutné zakončení Cinema Mundi, film se v posledních několika minutách seknul kvůli chybám na disku, takže ho nedopromítali. Dlužno dodat, že stejně o nic nešlo.(9.3.2011)

 • Agoran
  ***

  70% 45. KVIFF(10.7.2010)

 • Jevablo
  *****

  Film jsem viděl na festivalu, a i když je jasné, že toto prostředí vždy něco přidá a i filmy zcela průměrné se na festivalu zdají být dobré, u tohoto snímku to neplatí. Vůbec bych se nebál druhého shlédnutí. Příběh je jednoduchý, ale dost silný, v závěru skutečně dojemný, takže i otrlý milovník béčkových hororů ukápne slzu, ba možná i osuší zvlhlý vous. K čemu profesionální herci, ptám se, když bratr režiséra, stoprocentní amatér, řekne za celou dobu deset vět a v nich je vše. Plus Grónsko, divoká krajina, Inuité (a Inuitky:-). Tenhle film rozhodně není přeceňovaný a vyplatí se na něj podívat...jeden ze tří nejlepších na KVIFF 2010 - kam se na něj hrabali Coeni se svým Serious manem?(15.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace