poster

Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace

 • anglický

  Catenaccio a la Drnovice or Journey to the Beginning of the Time of Economic Transformation

Dokumentární

Česko, 2010, 57 min

Kamera:

Jakub Halousek

Hudba:

Tomáš Kympl

Producenti:

Radim Procházka

Střih:

Josef Krajbich
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Katullka
  ****

  Tuneling je fajn. A mě se tohle dílko prostě líbilo a né že ne!(13.1.2011)

 • bassator

  45th KVIFF 2010 - DOCUMENTARY FILMS - OUT OF COMPETITION - Dokumentární filmy - Mimo soutěž (Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace / CATENACCIO A LA DRNOVICE OR JOURNEY TO THE BEGINNING OF THE TIME OF ECONOMIC TRANSFORMATION / Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace)(24.8.2011)

 • jojinecko
  **

  Škoda tej amatérskej formy, pretože námet je "vďačný". Výpovedná hodnota je devalvovaná vstupmi samotného tvorcu, kvázi vtipných dinosaurých scén, ako aj rozpačité výstupy ekonómov, filozofov a sociológov (ak to skutočne boli ľudia za ktorých sa vydávali:). Nevyužitý a udupaný potenciál...(25.2.2011)

 • Toj
  ***

  Neinovativní a negeniální dokument. Největší přitažlivost spočívá v tématu a účinkujících filozofech (to přitáhlo mě). Přestože jsem se dozvěděl několik zajímavých věcí, tak spokojený rozhodně nejsem. Podivný voice-over vypravěče hlubokého a dramatického hlasu má zřejmě být stmelovacím prvkem, narativním pohonem a emočním vtahem do filmu... Přehnanost a nepatřičnost podobného prvku diváka ovšem jen od samotného filmu vzdálí.. No a takhle je to asi se vším. Dinopark jako metafora je tak mockrát nadužívaný, explicitně zdůrazňovaný a připomínaný, že kouzlo odezní... Rozhovor střídá rozhovor, názory filozofů a ekonomů jsou mnohdy velmi zajímavé (ale nakonec stejně pominou dřív než vůbec začnou) a my si uvědomujeme, jak jsou všichni zkorumpovaní, nebo alespoň v 90. letech byli... Musím ocenit práci s kamerou, která mě místy mile překvapila. Líbí se mi i některé další dílčí nápady, ale celek ponechá za sebou rozpačitého člověka, který by se rád dozvěděl víc, ale zároveň je vděčný, že už ten místy nudný dokument končí.. To by se zřejmě u Vachka nestalo(13.3.2011)

 • Matty
  ***

  Televizní ukázky mne lehce vyděsily, anžto z nich byl silně cítit Vachek, ale výsledek mile překvapil, třebaže nenadchnul - zábavný dokument o tématech, která mě nebaví (sport, politika, ekonomika). Trochu paradoxně mj. díky komentářům filozofů a ekonomů.(14.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace