poster

Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace

 • anglický

  Catenaccio a la Drnovice or Journey to the Beginning of the Time of Economic Transformation

Dokumentární

Česko, 2010, 57 min

Kamera:

Jakub Halousek

Hudba:

Tomáš Kympl

Producenti:

Radim Procházka

Střih:

Josef Krajbich
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  **

  Kolik znáte podnikatelů, jejichž prosperující firmu nastartovala kupónová privatizace???.... Co tvůrci hledali? Co se chystali objevit? Slavnou éru drnovického fotbalu, tedy příběh, kterak český Honza uskutečnil zázrak !? (Navzdory Pražákům!!!) Spíš pozadí onoho zázraku a že to avizované - ,,i z malých poměrů se díky nadšení dá dokázat hodně“, má reálnější základ v černém TUNELU! Obsah je vcelku zajímavej, protože sleduju fotbal, pamatuju tu dobu a znám ony kauzy. Ale o fotbal tu jde až v druhé řadě! Nešťastná se mi zdá forma vyprávění, protože není moc přitažlivá ani vtipná a já nechápu (na rozdíl od principu funkčnosti ekonomiky za socialismu), jak mohl jít tento dokument do kin a upřímně lituji ty, kteří tam na něj šli. Za stejný prachy by se totiž mohli nudit na kdejakým fotbalovým stadionu! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Potřebuji vysvětlit pojem ,,EKONOMICKÝ TUNEL“. 2.) Jsem z Vyškovska a stále fandím!! 3.) Zjistím, kde vznikl základ pro současnou ekonomickou krizi. 4.) Alespoň jednou jsem slyšel slova: SETUZA, RADEK DRULÁK, KARAMELKY, LTO, CHEMAPOL, JAN GOTTVALD. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(15.1.2011)

 • WANDRWALL
  ***

  Pravda odkryta?(23.5.2011)

 • jojinecko
  **

  Škoda tej amatérskej formy, pretože námet je "vďačný". Výpovedná hodnota je devalvovaná vstupmi samotného tvorcu, kvázi vtipných dinosaurých scén, ako aj rozpačité výstupy ekonómov, filozofov a sociológov (ak to skutočne boli ľudia za ktorých sa vydávali:). Nevyužitý a udupaný potenciál...(25.2.2011)

 • Ruut
  **

  Docela zklamání aneb když nevím jak natočit trefnou satiru, tak lítám ve sklepě s baterkou a honím dinosaury.(13.1.2011)

 • Quisp
  **

  Pokud je jediná dobrá věc na dokumentu o tunelování a finančních podvodech humor, pak je něco špatně. Radim Procházka bohužel natočil přesně takový film.(2.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace