poster

Zvuk hluku

 • Švédsko

  Sound of Noise

 • Francie

  Sound Of Noise

 • Slovensko

  Zvuk hluku

Komedie / Krimi / Hudební / Romantický

Švédsko / Francie, 2010, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skip
  ****

  Tentokrát se k nám ze severu nedostala depka, ale velmi neotřelá a svým způsobem originální komedie. Závěr byl sice trochu nepovedený, ale to nic nemění na tom, že Zvuk hluku je dost dobrý film.(6.11.2012)

 • PinokKio
  *****

  Stominutový klip kapely Six Drummers (doporučuju vyhledat na youtube) a zároveň hodně ujetá industriální komedie, kde metronom nemusí udávat tempo jen těm hudebně obdařeným ..(13.1.2013)

 • gudaulin
  ****

  Hudba jako názor, jako revolta, anarchie, hudba jako živel, jako gejzír tryskajících emocí, které nemilosrdně smetou hradbu konvencí a civilizační návyky. Tu a tam mám pocit, že vše už tu vlastně bylo a nic nového se ani v kinematografii vymyslet nedá, pouze měnit úhly pohledu a přetáčet lépe to, co dříve udělali jiní. Jenže pak se objeví filmy jako tahle střelená švédská komedie a moje představy zboří. Zvuk hluku je originál, solitér, který se jen těžko dá k něčemu přirovnat. Scénáristicky poněkud nedotažený, člověk nějak cítí, že by chtěl pointu ošetřit důkladněji. Ale i tak stojí snímek za vidění. Zejména pro to, co ocení experiment a ujetosti všeho druhu. Já si tu bombastickou provokativní hudební šou zahranou v ilegalitě a všem navzdory docela užil. Celkový dojem: 80 %.(5.1.2015)

 • Skejpr
  ***

  Do značné míry zklamání nad filmem, který v první polovině baví neuvěřitelnou spoustou originálních nápadů, skvěle stavěných point a úžasných hudebních výstupů, aby se pak v druhé polovině vrhnul na pole absolutní absurdity, v níž už ale nějak není čemu se smát. V tu chvíli nastupuje nuda, pocit přepálené stopáže a bohužel také pocit nedotaženosti (motiv "hluchoty" je kupříkladu totálně rozmělněn a znevtipněn, ale zároveň není logicky opodstatněn) a zůstává tak nakonec spíše pocit rozpačitého WTF...(1.4.2011)

 • Ketri
  *****

  Není nad hudební inovace, nicméně to už není nic nového. Kdysi jsem v rámci "balíčku" vstupenek na Pražské jaro navštívila i jakousi modernu. Vůbec už si nepamatuji jméno skladatele ani název skladby, nicméně byla určena pro symfonický orchestr a dveře. A to jsem si nejdřív naivně myslela, že bubeník zdrhá.(2.5.2012)

 • - Filmový web indieWire označil snímek jako "Bonnie a Clyde na bubny". (Hepp)

 • - Jména členů skupiny jsou opravdová jména herců, kteří tvoří skupinu Six drummers. (sluppka)

 • - Magnus Börjeson skládal hudbu v průběhu natáčení filmu. (Hepp)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace