Zvuk hluku

Zvuk hluku

Komedie / Krimi / Hudební / Romantický

Švédsko / Francie, 2010, 102 min

• Conner.s

Miluju industriál, ale tohle je slabej odvar originality, jestli v tom vůbec nějaká je. Nabubřelá píčovina, nic víc.(1.12.2013)

Stále platí, že sever je jistota a držák originality a kvality. A Sound of Noise je velká jízda a jo, je to severský až na morek. Trochu se divím, že se do natáčení nechtěli připojit i vorvani z Hurra Torpedo. Klidně to mohl být ten nejlepší severský film, který jsem zatím stihl nakoukat, jenže tempo bohužel s finálem lehce upadne. Skoro je škoda, že ty nejlepší skladby předtaví šest bubeníků hned na začátku a konec, ačkoliv stále kvalitné, už jen dojíždí. Přesto všem říkám "ano, tohle jo."(17.3.2013)

Geniální nápad z Bytu a šesti bubeníků je rozveden do celovečerního filmu a přidává se k němu i dějová linie, o jejíž inspiraci nelze pochybovat v Semaforských Klarinetech. Moc by mě zajímalo, co na tento film říká Lelouch. Já říkám, že paráda, která však místy doplácela na zbytečně dlouhou stopáž.(8.12.2013)

Nastražte uši, hudební teroristé už startují bagry. První třetinu filmu (cca do nemocničního útoku) jsem jenom žasnul a bavil se originalitou v rychlém sledu servírovaných nápadů. Vyprávěcí zkratky je využíváno umně a vtipně (představení Oskara), stejně tak rytmizace vyprávění hudbou. Jenže po rozvržení rolí a nastínění – pravda, matném – cílů jakoby tvůrci nevěděli, kam dál. Komu fandit a kterou dějovou linii upřednostnit. Čekání na další hudební výstup vytlačuje očekávání rozuzlení, jež je nadto pramálo anarchistické a vlastně docela konvenční. Poslední číslo přitom dodržuje kvalitativní křivku, jež opisuje film jako takový, od nejlepšího k nejslabšímu. Nerespektování konvencí většiny žánrů a urputná snaha o originalitu (někdy na úkor logiky: proč například Amadeus slyší klasické hudební nástroje?) činí Zvuk hluku mile nepředvídatelným, ale současně nehezky rozháraným. Výsledek je přesto svěží a hlavně – skvěle zní. 75%(28.3.2011)

Parádny námet, zabitý zlým scenárom ,réžiou, postavami a hercami! To prečo si tento film zapamätám je práve originalita nápadu a bubenícke čísla, inak čistý priemer.(8.8.2011)