Zvuk hluku

Sound Of Noise

Zvuk hluku

Komedie / Krimi / Hudební / Romantický

Švédsko / Francie, 2010, 102 min

Není nad hudební inovace, nicméně to už není nic nového. Kdysi jsem v rámci "balíčku" vstupenek na Pražské jaro navštívila i jakousi modernu. Vůbec už si nepamatuji jméno skladatele ani název skladby, nicméně byla určena pro symfonický orchestr a dveře. A to jsem si nejdřív naivně myslela, že bubeník zdrhá.(2.5.2012)

Geniální! Někdo miluje ticho, někdo orchestr a jiní ten metronom. Potřebují rytmus, tóny, zvuk, vytvářejí symfonii každodenních hluků! Na ulici, v bance, nemocnici.... Snímek s absolutním sluchem a originálním námětem nejen o dokonale bláznivých hudebních nápadech.(13.2.2012)

• vorheese

Varování! Nejde vůbec o film, ale o 4 rádoby cool hudební exhibice vyplněné naprosto nesmyslnou vatou. Nápad rozpracovat hudební youtube video do celovečeráku mi přijde asi stejně inteligentní jako třímininutový popový song shrnující celý děj Kmotra. Hudebníci prostě v práci s filmovým médiem dost tápou a pokud vás (tak jako mě) nechytí zvuková stránka, čeká vás jen nekonečná nuda. A na konci alespoň jedna velká odměna. . .ticho.(31.8.2011)

Perfektně vyšperkovaná umělecká komedie v severském duchu.(23.5.2011)

Tentokrát se k nám ze severu nedostala depka, ale velmi neotřelá a svým způsobem originální komedie. Závěr byl sice trochu nepovedený, ale to nic nemění na tom, že Zvuk hluku je dost dobrý film.(6.11.2012)

• - Natáčení probíhalo ve švédském Malmö. (pajik)

• - Filmový web indieWire označil snímek jako "Bonnie a Clyde na bubny". (Hepp)

• - Jména členů skupiny jsou opravdová jména herců, kteří tvoří skupinu Six drummers. (sluppka)