Čtyřikrát

• slovenský

Štyrikrát

Four Times

Itálie / Německo / Švýcarsko, 2010, 88 min

Zaujímavá filmová esej, poetický film á la thés o kolobehu života a krásnej poézii vecí, ľudí, zvierat a prírody (ktorá je obzvlásť v tejto časti talianska naozaj podmanivá); rustikálny festivalový zážitok;(6.11.2010)

První půl hodina trochu nudná, ale pak se to rozjede. Přesně kvůli takovým filmům jezdím na festivaly.(11.7.2010)

• bassator

45th KVIFF 2010 - OPEN EYES - Otevřené oči (Le quattro volte / THE FOUR TIMES / Čtyřikrát)(20.8.2011)

• Vignette

Asi jak napsal sumperacek, na stejné vlně s režisérem jsem se během sledování snímku opravdu neocitla ;)(12.7.2010)

Do puntíku splněná pejorativní definice "festivalový film", na druhou stranu poučná zkušenost pro diváky, na které filmy se na KVFF pouze dostanou, nemají-li kartičku se jménem kdejakého obskurního filmového blogu a nechce se jim stát třičtvrtěkilometrová fronta na novýho Kim-Ki-Duka. Významově jasné, formálně to střídmější být nemůže, kozy moc nečuměj do kamery a jen jednou prolomí čtvrtou stěnu. Mravenci taky lezou správným směrem a vítr fouká akurátní intenzitou. Vidět to znova, sežeru si ruku, nicméně uznávám, že to na světě má své místo a jsem rád, že jsem na to popatřil.(22.1.2015)

• - Natáčení probíhalo v italské Calabrii v lokalitách Alessandria del Carretto a Caulonia. (Terva)

• - Film pozostáva z dlhých záberov. Jeden z nich trvá až 8 minút. (jedenzdvoch)