Čtyřikrát

Štyrikrát

Four Times

Itálie / Německo / Švýcarsko, 2010, 88 min

Philippe Bober

První půl hodina trochu nudná, ale pak se to rozjede. Přesně kvůli takovým filmům jezdím na festivaly.(11.7.2010)

Ze života koz... Originální přístup k filmování, na pomezí dokumentu a pozorovatelského realismu... Většina přítomných koz by si zasloužila nějakou hereckou cenu!(21.8.2010)

Do puntíku splněná pejorativní definice "festivalový film", na druhou stranu poučná zkušenost pro diváky, na které filmy se na KVFF pouze dostanou, nemají-li kartičku se jménem kdejakého obskurního filmového blogu a nechce se jim stát třičtvrtěkilometrová fronta na novýho Kim-Ki-Duka. Významově jasné, formálně to střídmější být nemůže, kozy moc nečuměj do kamery a jen jednou prolomí čtvrtou stěnu. Mravenci taky lezou správným směrem a vítr fouká akurátní intenzitou. Vidět to znova, sežeru si ruku, nicméně uznávám, že to na světě má své místo a jsem rád, že jsem na to popatřil.(22.1.2015)

Tohle neni lehký okomentovat - člověk bud přistoupí na ladění filmu a je z toho velmi zajímavá sonda do života italského venkova a vlastně i do minulosti, kterou neruší zbytečná slova. Nebo ne a pak nemá smysl se trápit :-). Já bych to viděl někde v průměru ( až díky komentáři sumperacka jsem zjistil, co je pointou ), ale za geniální sekvenci na křižovatce, prostě musim dát 4/5. ( 45. KVIFF )(15.7.2010)

Zaujímavá filmová esej, poetický film á la thés o kolobehu života a krásnej poézii vecí, ľudí, zvierat a prírody (ktorá je obzvlásť v tejto časti talianska naozaj podmanivá); rustikálny festivalový zážitok;(6.11.2010)