poster

Šitkredit

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2010, 32 min

Hrají:

Lukrecius Chang
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Luke7
  ****

  Myslím si, že o tomto tématu by se mělo hodně mluvit a hlavně jednat co se týče zákonů. Zdá se až neuvěřitelné co všechno zákon umožňuje firmám, co nabízejí půjčky, aby mohly doslova okrádat jiné, kteří si půjčí, protože se ocitli například v tíživé finanční situaci. Zákon dovoluje firmám, co nabízí půjčky zahrnout si do svých smluvních podmínek (samozřejmě minimalistickým písmem) nehorázné poplatky, ať už za odstoupení od smlouvy, předčasné zaplacení či dokonce konzultaci. Zákon nechrání toho kdo si půjčuje, nýbrž vymahače. Firmám nejde o to, aby klient své pohledávky splatil, ale naopak, aby nebyl schopen splácet a jen platil penále z prodlení a nakonec, aby doživotně odváděl peníze ze sociálních dávek, když už přijde o práci, dům a vše movité. Momentální ochrana, která vyplynula z dokumentu je taková: nebrat si úvěr bez jasných smluvních podmínek, informovanost klienta. Líbili se mi raperské vsuvky. V dokumentu chybí jakékoliv vyjádření "finančních (lichvářských) institucí". Zhlédnuto v rámci festivalu Jeden svět 2011 v Opavě.(2.3.2011)

 • Morloth
  ****

  Vzpomínal jsem se slzou v oku na paní Řápkovou, která ví, že exekuce je všespasitelná. Lukrecius opravdu zajímavý, tomu je ten pouliční feeling věřit.(15.3.2011)

 • Utah
  *****

  Prohnilost lidské společnosti nemá konce.(21.2.2011)

 • jessic
  ***

  Film natočený na popud Člověka v tísni působí trochu jako vzdělávací publicistický pořad pro školy. Ovšem v rámci tématu jde o jeden z nejlepších dokumentů, takže nadprůměr.(20.10.2012)

 • cuchillo
  ***

  Dokument o lichvě. Jeho vznik inicioval Člověka v tísni. Jako vzdělávací video pro středoškoláky dobrý, ale náročnějšího diváka to neuspokojí. Takový kinder dokument. Pro pobavení se doporučuji podívat na rappera Changa a jeho bílého kámoše.(31.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace