poster

První láska (festivalový název)

 • Francie

  Un amour de jeunesse

 • Německo

  Eine Jugendliebe

 • Německo

  Eine Jugendliebe

 • anglický

  Goodbye First Love

Romantický / Drama

Francie / Německo, 2011, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tomis28
  **

  [Festival Francouzského Filmu 2011 - Praha](30.11.2011)

 • StarsFan
  ***

  Je zvláštní, nakolik jsou moje dojmy z jednotlivých částí tohoto filmu ovlivněny tím, nakolik jsem sympatizovala a soucítila s hlavní hrdinkou. První část, která se točila kolem Sullivanova: "Chci jet do Latinské Ameriky," Camillina večného pláče a vzájemného: "Pojďme se spolu vyspat," mě nijak extrémně nebavila, nicméně sotva se příběh přesunul na vysokou školu, kde Camille studovala architekturu, začala jsem více propadat onomu poklidnému kouzlu tohoto filmu. Ono slovo "poklidnému" je v tomto případě důležité; i přesto, že film zobrazuje nějakých deset let Camillina života, nikam nepospíchá a spíše než na ukazování všech významných momentů života, se zaměřuje jen na náznaky a nejdůležitější detaily. I proto si v konečném důsledku může dovolovat dlouhé, zdánlivě nedůležité scény, které jsou nicméně podkresleny tak sympatickou kamerou a hudbou, že vám ta jistá příběhová nevýraznost možná aní vadit nebude. [Glasgow Film Festival 2012](23.2.2012)

 • sochoking
  ***

  Mesiace plynuli, roky pribúdali a ona bola furt pätnástka a on 19 ročný floutek. S týmto to tvorcovia nejak nevychytali.(29.3.2014)

 • Pevek2
  *****

  Ukazkova prace s casem (a s uveritelnosti)!(23.9.2013)

 • FlyBoy
  ***

  [FFF 2012, Sydney] Sterilná, akože fatálne sa tváriaca "básnička" o prvých partnerských sklamaniach, ktorú pred podpriemernosťou zachraňuje senzitívna kamera a zopár prepekných scén. Inak predstieraná lahkosť, mŕtvy syžet a jeden vychytralý "boyfriend" čo si sere do huby. Pomalá interpretácia myšlienok mi nevadí-mám ju dokonca v obľube, vadí mi, keď ju niekto vykastruje do tézovitosti, poprípade ju "obohacuje" o sekundárnu škrobenosť-sme introvertní architekti, nosíme šál aj v lete, bývame v loftoch a spíme so svojimi profesormi... Vlastne aj ja mám šedý tvídový kábat a zarastenú bradu, takže by som mal byť asi radšej ticho.(23.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace